Pôrod so šperkami? Je to problém v Ružinove?

nikollette
4. feb 2009

Ahojte, baby ktore ste rodili, a nosite prstene, naramky, retiazky, museli ste si to vsetko dat dole, alebo s tym nie je problem??? 🙂 Budem rodit v Ba Ruzinov, tak ak niektora ma odtial skusennost, este lepsie 😀

zuzana222
4. feb 2009

ahoj nikoll, kamoska tam rodila, dávno sme sa o tom bavili. ona nosi len obrucku a mala ju. nikto jej nic nehovoril. nuz ale to bolo pred 2 rokmi 🙂

vierab
4. feb 2009

ja som mala tiež všetky šperky na sebe. nikto ma na to neupozornil a ani nikomu nevadili.

lienka79
4. feb 2009

pri normalnom poorde urcite ano...skor pri cisarskom,nakolko ide vlastne o operaciu...

kacenqa
4. feb 2009

ked som rodila normalne, tak nikto nemal nic proti, ale akonahle sa rozhodlo, ze to pojde dalej cisarom, vsetko muselo ist dole. to kvoli bezpecnosti, dokonca ani nechty nesmies mat nalakovane farebnym lakom (keby ti nahodou zacali prsty modrat, aby si to vsimli, ze sa nedokyslicujes)
myslim, ze je to bezna prax. a okrem toho, do nemocnice by som si sperky nebrala a navyse, ja som mala spuchnute prsty, takze obrucku som dala dole okolo 30tt, lebo potom by mi ju boli museli rozstrihnut...

stvura
4. feb 2009

Ja som rodila s nausnickami, retiazkou na ruke, obruckou, snubnym prstenom a retiazkou na nohe...nikto mi nic nepovedal.

sirinka
4. feb 2009

ja som mala dve retiazky na krku...

meggietn
4. feb 2009

aj ja som mala retiazku a no nej snubný prsten a obručku a rodila som normálne, ale potom sa to skomplikovalo a rýchlo som musela ísť na operčku na CR a manžel mi to zlato dával rýchlo dole, a až po 3 dnoch som zistila že som prišla o ten snubný prsten v tom chaose... 😀 😀 😀
radšej všetko dole 😉

nikollette
autor
4. feb 2009

Radsej som si dala vsetko dole teraz 😀 aby som o nic neprisla, nakolko su to darceky, a urcite by mi povedali nech to dam dole, bo mam vsetko dost hrube a mohutne, razi to do oci, urcite by to neprehliadli 😀

zuzana17
4. feb 2009

Ahoj, ja som mala len náušnice a rodila som CS. Prstene som nemala, lebo som mala opuchnuté prsty 😀

danuska24
4. feb 2009

ja som davala dole nausnice aj obrucku - rodila som CS

emjee
4. feb 2009

no to aby som zacala zhadzovat sperky 😀

danuska24
4. feb 2009

emjee este vladzes?? ja som v 40 tt chodila spat o 20.00 😀

akejka
5. feb 2009

nikolette:
šperky treba dať dole pri sekcii. Keď sa mi zmenil pôrod s prirodzeného na sekciu, pred uspatím zo mňa postŕhali všetky šperky...horšie bolo, že kvôli tehotenstvu som mala zapuchnuté prsty a nemohli mi dať dole prsteň, až po štvrťhodine mydlenia 😒

adulka55
6. feb 2009

Ja by som si tiež dala šperky dole, aj pri pôrode sa môže hocičo stať a aj potom, pri sprchovaní si ich dáš dole náhodou sa ti stratia alebo v tom horšom prípade dostanú nohy 😲 nevieš s kým budeš na izbe, aj upratovačky tade chodia a poprípade aj medici, vizita a tak radšej by som to neriskovala...

nikollette
autor
6. feb 2009

Ok, ok 😉 uz mam vsetko zo seba dole radsej teraz 😀

adulka55
6. feb 2009

Nikollette, tak to bude lepšie 😎

pepies
6. feb 2009

sperky rozhodne dole, hned ma na to upozornila sestricka, ked ma prijimali 🙂
naco zbytocne drazdit personal v nemocnici ??? 😉 😉 😉

secret111
6. feb 2009

tak teda na slovensku by som nic nedala dole, lebo tomu mozes aj zamavat

kisska
6. feb 2009

secret111 - to co je za poznamku? ako keby si inde nevedela zakotulat prsten pod postel. Milujem poznamky tohto typu od pipiek, co maju v pase Ine zahranicie.

patricia1971
6. feb 2009

kisska-bomba poznámka na secret111-super 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ja som šperky mala,ale rodila som normálne a hlavne som ledva prišla do nemocnice....ale keď by mali uspávať,tak neviem....ale asi by som ich mala,ale mám ich málo,takže asi preto... 🙂

expertka8
6. feb 2009

...secret.......neviem ako u vas "v zahranici"...ale u nas na Slovensku sa pri porode v prvom rade davaju dole gatky 😅 😀 😀

patricia1971
6. feb 2009

no secret....na čo si vôbec na slovenskej stránke,nechápem....asi dlhé vedenie... 😠

pepies
7. feb 2009

expertka8 - som sa dobre pobavila, dobra poznamka..... 😀
babeny ja som sa nad takymi vecami ani nezamyslala, nemam zasa az tolko sperkov..........
pri tych bolestiach ked ma prijimali som si zelala, aby to uz cim skor skoncilo.....
takze tak .... 🙂
nikedy mi je az smiesne, co vsetko sa tu prebera............. 🙂 🙂 🙂

emjee
7. feb 2009

klidek baby 😉
ja uz som prstene radsej zhodila, lebo mne by to napadlo az v porodnici, ze som ich chcela nechat radsej doma (asi pojdem na cisarsky), ale nausnice si nechavam, to snad mozem, ci nie? su to take klasicke nie moc velke nausnice (do 2cm)

elise
7. feb 2009

ja som si nechala iba naušnice 😉

bershka
7. feb 2009

no dúfam, že nie, lebo ja mám už tak opuchnuté ruky, že mi jedine môžu prsty urezať...

zuzana17
7. feb 2009

Ahoj emjee, ja som rodila CS a mala som náušnice, ale v každej nemocnici je to inak

kveta
7. feb 2009

Na CS by som si šperky nenechávala. Ak by ma resuscituovali elektrošokmi /srdce/, tak si myslím, že by s tým mohol byť veľký problém, lebo tela sa vtedy nič kovové nemá dotýkať. Keď som bola na gynekologickej operácii v Dunajskej Strede, tak sme nesmeli mať šperky ani lak na nechtoch, anesteziologička ma na to upozorňovala už deň vopred.

roasha
7. feb 2009

sperky by nemali byt,a ani nalakovane nechty! 😉

roasha
7. feb 2009

kveta ma predbehla 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre