Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

lucia123
31. aug 2009

Etnicka, v Breclavi to je o nieco lepsie? Mas s tym niaku skusenost? Tam je ale myslim povinne ockovanie, takze v tomto smere 😠

martinka1981
autor
31. aug 2009

Ahojte,
Adka na zapis do pasu potrebuješ slov.rod.list. Ostatne ako pisala Etnička. My sme tiež neriešili hranice. A teraz ked ideme do Rakuska tak som si odfotila rak.rodny list popripade maš Mutter-kind pass 🙂
Lucka myslim že to očkovanie nemusiš pred nim spominať,ved on s tym nič nema. My sme boli tiež zvedavy na jeho nazor a žial nepotešil nas ☹ . A očkovanie ti nikto v porodnici nutiť nebude,malu nam neočkovali a ani to nikto nespominal,no a potom aj tak budeš chodiť k pediatrovi na SK a tam si to už ustražiš 🙂 My sme dnes odmietli očkovanie,doktorka nam povedala svoj nazor ale do ničoho nas netlačila a ani nebola protivna,len že ona by nemala odvahu riskovať,že ona ma 2 deti a su zaočkovane. A že nas musi nahlasiť,tak budeme čakať ......

lucia123
31. aug 2009

Nemusis nic cakat, lebo vyhlaska je neustavna a preto Ta mozu len zastrasovat, to je asi tak vsetko 😉 Pokutu dali len jednemu jedinemu pripadu na Slovensku! Aj to do vysky 332,-Eur cize 😎

martinka1981
autor
31. aug 2009

Nech si strašia 🙂 maju smolu my sa nedame....

etnicka
31. aug 2009

lucia123, bola som sa v Breclavi pozriet a velmi sa mi tam pacilo. Pockaj, hodim nejaky link http://www.nembv.cz/?p=317 Tam by nemal byt problem ani s ockovanim, povies, ze si das babatko naockovat na Slovensku a hotovo.

alfomilka
31. aug 2009

lucia123 : aj ja si myslim, ze nemusis s tym ockovanim v Hainburgu nic riesit. nazor moze mat, aky chce, tam ti predsa dieta nikto ockovat nejde. 😉

lucia123
2. sep 2009

O.k., ockovanie v pohodke, ale aj tak, ruka ma boli este teraz, som nahnevana 🤐 fakt sa mi to este nestalo, a pri tom znesem vela. Ja som uz taka, ze neakceptujem ani jednu jedinu chybu, lebo som sa naucila, ze je to vzdy varovny prst, a nieco mi hovori, daj si pozor a nelez tam uz 🙂
Kedze nechcem postupovat uz ziadne ultrazvuky, tak mozem mat lekara aj na slovensku a potom uz len samotny porod vybavim v rakusku a hotovo.
etnicka, dakujem za link, pokukam, no stale ma viac laka ta Vieden, uz len to, ze su o nieco popredu oproti cechom. O nieco, to myslim o tych 20 rokov 🙂 totality.

martinka1981
autor
3. sep 2009

Lucia ak je to tak a maš taky pocit tak tam už nechod a skus teda Vieden 🙂 je to sice trochu dalej ale nie zas až tak daleko 😉 potom nam popišeš ake to bolo vo Viedni 😉

A inak ako sa mate dievčata? A dietky?

alfomilka
3. sep 2009

ahoj martinka: Mame sa fajn, teda ako kedy. Kubko zacal chodit do skolky a tvari sa ,ze je tam dobre a zasa tam pojde. Ale tie stresy rano, aby sme to stihli. Dnes sa mu nechcelo vstavat, potom sa neskutocne motal, medzitym sa Matko zacal rozculovat, tak som nevedela, kam ho napchat a co s nim. aaach
A dnes sa nas pokusal lekar nahnat na utorok na ockovanie. Ale sa do mna pustili, parada, mam taky pozitivny dojem, ze nie som jedina, co vymyslam 😀 . Ale je to lekar, co respektuje rodicov ako partnerov na debatu, nie je to PAN DOKTOR, co ale neznamena, ze si nie je isty, ze len jeho nazor je dobry. Ale zasa aj to chapem, aj ja som byvala taka a v niektorych otazkach som taka aj ostala. No uvidime, mam 3 tyzdne na citanie a ucenie sa. 😉 Potom sa mozem ist pohadat.

alfomilka
3. sep 2009

Matko je take zlaticko usmievave, ako aj doteraz. Ked sa rozculuje, tak len kvoli grgu, co ho tlaci v brusku. Alebo je zufalo unaveny ako napr vcera. Manzel ho mal na nohach a Matko sa usmieval, oci napoly zatvorene a muz si kychol, to bolo placuuuuuu 😕 😀 . Az kym neprisla mamicka, to bol hned svet gombicka 😅 .

martinka1981
autor
3. sep 2009

Ahoj Alfomilka,tak maš to perne rano 😕 nezavidim 😉
Miška je tiež v pohodke,zistila že vie pišťať tak to je jej super zabavka 🙂 alebo si bruči ako medved 😀 ale vie sa aj zlostiť hlavne ked nas nevidi. Dnes večer zaspala dole na gauči,pozerala som panelak a tiež sme sa na niečom s drahym troška hlasnejšie zasmiali a tiež spustila taky plač,ale mala aj papať tak to bolo asi jedno s druhym 😀 hlad je potvora a ked nedostane načas tak sa ozyva a dosť hlasno 😀
Inak važime 7200g a meriame 66cm 😅 pomaly vyradujem veci čo su jej male a je toho dosť,niektore nemala ani oblečene,ešteže som nič nekupovala,teda na par drobnosti,kamoška ma dobre zasobila,aj ked rozmyšlam či to jej mala stihla všetko vynosiť ked toho ma tak vela 😕
Tak idem do hajan,dobru nocku prajem...........

alfomilka
5. sep 2009

tak to nie sme az taaak veliki, my vazime 5850 g, tak este rychlo nosime, kym vyrastieme 🙂 . Zasa mi potvora mala zaspava, ale ja ho uz poznam. Len co s nim stastne vybehnem do spalne, tak sa zobudi a bude sa cudovat, ze co chcem, ved este nieeee je polnoc, tak nech si nenamyslam, ze by som mohla ist skor spat 😀 😝 .
My zatial len brrrrr, ahoooo, aguuu, heeee, ale uz sa tesim na nove slova.
Kubko nam zatial strajkuje, zistila som, ze sa boji deti, v piatok rano chytil hysaky, ze on do skolky nejde, lebo nejaky chlapec ho udrel a neeejde. Tak som sa potom dozvedela, ze on sa vlastne vobec nehra, len pozoruje deti a lepi sa na ucitelky. On je taky najmensi a oni si myslia, ze nevie skoro vobec rozpravat. A to vie povedat vsetko uz od 2 rokov, dlhe suvetia, spieva aspon 15 pesniciek, a slova ako priklepova vrtacka, klimatizacia, alebo katalyzator su bezne slova. 😀 Tak to som necakala, ved on sa vzdy tak strasne tesil detom, este pred 2 mesiacmi objavil skolakov ako sa nahanali, asi 50 kusov a stastne sa im motal pod nohami a zrazu sa boji deti ??? 😒 Uz sa tesim na pondelok a dalsie dni 😒 😝 😕 🙄 Netusim, co sa stalo, aj ked si myslim, ze to nasa podarena rozmaznana a protivna 5rocna suseda s tym ma cosi spolocne
😠
no co, nejako sa to dufam zmeni a on sa spamata. Inak ho budem musiet prihlasit na karate
😉

etnicka
6. sep 2009

ahojte 🙂
alfomilka, moj brat mal podobne problemy v skolke, maminka ho vzala ku psychologicke a ta povedala, ze je rozumovo vyspelejsi ako ostatne deti, preto si s nimi nerozumie. Skus mu najst nejakych starsich kamaratov 😉

alfomilka
7. sep 2009

dik za radu, je to mozne. ked sme boli na zapise v marci, tak bol nadseny a teraz uz nie ☹

ale skor si myslim, ze tam je ten strach z deti, raz ho jedno na ulici pohryzlo a este ta suseda neprijemna a este, ze ma akokeby troska stratil, ked uz stratil vysostne pravo jedinacika, ale musim sa starat o Matka, tak zrazu nie som prenho najdolezitejsia bytost ja, ale tata. Takze asi aj odtial prameni ten strach.
uvidime este, co tento tyzden. Dnes som s nim ostala polhodinku, nech si najde nejaku hracku, co sa mu zapaci. A dovolil mi odist.

martinka1981
autor
9. sep 2009

Ahojte,tak dufam že Kubko si zvykne a bude to ok. 🙂 a zlaty že ti dovolil odisť 😉
juj dnes sme ešte behali poobede po uradoch a vybavovali neake papiere k tomu pôrodnemu 😝 ešte zajtra gynekologička a snad to mam komplet. Dufam......
Pekny večer damy ,pojdem pozrieť Panelak,mala mi zaspala dole tak uvidime kedy sa zobudi.....papa.

alfomilka
17. sep 2009

ahoj martinka

sa maas, ja cakam vecer, kedy pojde Kubko spat a to sa mi prekryva s Matkovou aktivitou, ten je hore vacsinou tak od osmej vecer do polnoci a ocakava rozhovor. alebo jest, alebo nosit. Dokaze kecat aj hodinu, smejo.
😀
Sestra sa ma uz pytala, ci sme mu odpojili zvuk, ze ona ho este nepocula plakat. 🙂

Kubko si zvykol asi tak, ze ma sopliky, za 2 dni doma mu presli, bol den v skolke a zas ma sopliky, ale inak mu nic nie je, tak je zasa doma, absenter jeden. Ale vraj je uz lepsie, aspon tak sa vyjadrila ucitelka.

martinka1981
autor
17. sep 2009

Ahoj Alfomilka
no teraz su asi všetci nachladnutí 😒 aj priatelovi synovia maju nadchu,ten starši ani neprišiel teraz k nam,mladši je tu od pondelka a už včera začal sopliť 😒 tak mu davame echinaceove kvapky a C-čko ale zlepšenie zatial žiadne 😕 tak bude musieť isť asi k mame aby sme sa aj my nenakazili hlavne mala,to si ani neviem predstaviť že by mala taku nadchu ako hrom 😝
Inak mi teraz 3 dni štrajkuje pri zaspavani,včera to bola hruza,niekolko krat som musela isť k nej a zobrať ju na ruky čo tak plakala 😖 neviem čo to ma an svedomi. Uvidime ako bude dnes. Teraz haja a ja šmejdim po konikovi 😀 😀

alfomilka
21. sep 2009

ahoj Martinka

Nas Matejko tie sopliky pravdaze ma. Nemozem predsa Kubkovi nakazat, aby sa k bracekovi nepriblizoval, to sa neda, aj tak by som mohla vysvetlovat 200 krat a aj tak by zabudol. aj teraz mi uboziatko male chrapci a budi sa, neda sa to pocuvat. ☹ Ale dychat vie. Davam mu homeopatikum proti nadche.
dnes som uz zaniesla Kubka do skolky, ze ved uz nema sopliky, tak moze a hned prve, co som uvidela, bolo dieta totalne usoplene, viselo a tieklo mu to kade take. A to viem, ze jeho mama je urcite doma, lebo uz cakaju pomaly dalsie dieta, takze sa nemoze vyhovarat na zamestnanie 😠 😠 😠 . A ja som si nechala dieta doma tyzden, aj ked mu vlastne nic nebolo, lietal po vonku ako naspeedovanyyy, len mal soplik. 😒 Kubkovi nezaberalo, ak som mu dala Multivitamin od Jamiesona (120 md vitC), ale ked dostal 500mg Ccka, tak bol aktivny az hyperaktivny az do noci, tooolko sme sa naskakali, nasasovali a nasmiali.
😀 😀 😀
vela sil pri uspavani, aj mne Matko vymyslal vcera o 15 h do 22.30 a to uz bol tak unaveny, ze ani nevladal zaspat a strasne zalostne plakal.
majte sa pekne

martinka1981
autor
26. sep 2009

Ahojky,ja som mu davala C 1000mg asi 2 tabl.denne. Inak je to hruza že tie maminy pošlu take usoplene deti do školky. Keby ich nechali doma tak by bolo menej deti chorych,si myslim.
No našťastie sme nič nedostali,radšej klopem na drevo 😀
Deťurence naše su dobrí vymeselnici 🙂 naša naťahuje za nami ručky a ked jej nastavim tvar tak nas obchytkava 😀 a najlepši je nos,tak nas vyťaha 😅 no sranda je veru........

lucia123
28. sep 2009

Potrebovala by som zopar rad, ohladom zivota, skolky, deti, ludi, systemu v Rakusku.... Kitsee, Hainburg, a blizke pohranicne staty pri Bratislave. Prosim, je niekto, kto by bol ochotny odpovedat a co ma skusenosti, napriklad co tam uz byva? Hlavne mi ide o celkovu spokojnost a o rozdiely, ktore uz teraz citim (kvalita potravin, drogeria, vacsi vyber) a este tam ani nezijem? Dakujem za akukolvek (aj negativnu) odpoved! 🙂

martinka1981
autor
28. sep 2009

Ahojky Lucka,to by celkom aj mna zaujimalo 🙂
žeby sme sa pesťahovali????!!!!! 😉
Snaď nam niekto odpovie 🙂........................

lucia123
29. sep 2009

Martinka: Veru, o stahovanie prave ide... Preto sa chcem dozvediet co najviac info, aby som naaaahodou nelutovala, co asi nehrozi, akurat neviem, s tymi turkami ma to trochu "strasi"... Chceli by sme dom medzi inteligenciou a nie medzi lúzou (v dobrom zmysle slova) ako teraz byvame na dedine 25 km od Ba 🙂 Ziadny mlady ludia, ziadne rodiny s detmi, len samy starci a preslopane mozgy (vinarska oblast) a na to sa maju kukat moje deti? Nieeee 😉

etnicka
1. okt 2009

lucia, my sme zili v Rakusku pred 2 rokmi, ale az pri Grazi a bolo super. Neviem, ci Ta zaujima aj moja skusenost...

martinka1981
autor
2. okt 2009

Niečo napiš Etni,radi si prečitame 🙂

lucia123
2. okt 2009

etnicka, urcite ano, privitam akukolvek skusenost 🙂 Hlavne ci su Rakusania taky isty zavistlivci ako Slovaci 🙂 (lebo sa hovori, ze spravny slovak zavidi aj rakovinu) 😀

etnicka
2. okt 2009

hehe, tak so zavistivostou som sa tam nestretla. Nam sa tam byvalo velmi dobre. Ludia velmi mili a slusni, napr. tam je normalne, ze nakupujes trebars v Hoferi (tam sme chodili najviac, maju tam dobre a lacne potraviny) a zdravia Ta vsetci zamestnanci, to sa mi velmi pacilo. Ako si uz spominala, maju tam kvalitnejsie potraviny a lepsi vyber v obchodoch, aj lepsie ceny oproti BA. Starsia generacia je dost konzervativna a niekedy nacionalisticka, ale nestretla som sa s nejakou otvorenou nenavistou. Vsetci sa ku mne spravali milo a slusne, ale to som uz pisala (hlavne to je najvacsi kontrast oproti Bratislave). Okrem toho tam ziju ekologickejsie ako u nas a su na to hrdi 🙂 . Pivo je tam drahsie a celkovo v restauraciach a krcmach je tam drahsie, ale nie o vela. My sme odtial odisli len preto, lebo som tam nemohla zohnat pracu, lebo vtedy este Slovaci nemohli v Rakusku pracovat. (Na cierno mohli, ale mne sa nechcelo robit niekde upratovacku, ked som kvalifikovana ucitelka/prekladatelka.) Myslim, ze od tohto roku uz mozu (vynimku mali myslim lekari a sestricky a opatrovatelia/ky). Ozaj, Rakusania nie su taki sexisti ako Slovaci. Keby som mala tu moznost, asi by som tam sla zit, ale uz sme zakotvili tu a je nam dobre 🙂

petika
24. okt 2009

Ahojte baby, prosím, nemáte niekto kontakt na pána doktora Lokšu,, ktorý je v Hainburgu? Pomohli by ste mi, musím sa mu ísť ukázať, rizikové tehu =( ďakujem

martinka1981
autor
24. okt 2009

Ahoj Petika,t.č. 02165 62 333
prajem vela šťastia 🙂

petika
24. okt 2009

martinka1981: ďakujem Ti za kontakt, nevieš, kedy by som mohla zavolať? Dvíha stále? Pekný večer prajem.

martinka1981
autor
24. okt 2009

Fuha tak to neviem,skus zavolať a uvidiš,poradnu mava v stredu od 14 do 19

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre