Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

brudra
21. máj 2012

@eniii
@luckalucka83
@ellysa
@ivka03
@dani84
babulky, ja zajtra asi nepridem, lebo som chorá, dúfala som že ma to prejde, ale je to horšie ☹ tak snád nabudúce

luckalucka83
22. máj 2012

@eniii
@ellysa
@ivka03
@dani84

Kocky no pocasie dnes take nanic :( Tak neviem, dojdete niektora?
My asi pojdeme poobede ku doktorke, Mato ma od soboty teploty, tak per istotu zbehnem asi, Ale doobeda ked tak by sme mohli, alebo spokojne aj zajtra potom, ked uz nebude prsat a bude krajsie 🙂

luckalucka83
22. máj 2012

@brudra
Este stale to nepreslo`Ta co to za bacila na teba sadol? Tak sup pod deku a liec sa , nech si skoro fit,
ja asi zbehnem do Brucku este dnes mozno, lebo po telefone som samozrejme nic nevybavila tak skocim osobne a poobede s malym ku doktorke 😝

ellysa
22. máj 2012

@luckalucka83 myslím, že dnes nič, keď prší

ivka03
22. máj 2012

@luckalucka83 @eniii
@dani84
@ellysa
@luckalucka83
@brudra
@raa2
Kocky, tak ani nejdem do Hainburgu, ked prsi. Pridem asi v piatok, snad uz bude krajsie...

eniii
22. máj 2012

@ivka03
@dani84
@ellysa
@luckalucka83
@brudra
@raa2
no veru, to co dnes bolo za prietrz mracien, hruuuza 😨
dufam ze najblizsie nam to vyjde, vsetkym naraz 🙂

luckalucka83
23. máj 2012

@ivka03
@dani84
@ellysa
@luckalucka83
@brudra
@raa2
Kocky dnes je super pocasie, niekto sa prida na zmrzku?

ellysa
23. máj 2012

@luckalucka83 luci, teraz som došla z mesta, musím variť, juj škoda, že si skôr nepovedala

brudra
23. máj 2012

@ellysa videla som ako si vychádzala z pošty 🙂

luckalucka83
23. máj 2012

@ellysa
Leni skoda, ja som bola von do stvrt na tri, motala som sa kade tade
tak Ta zajtra vyzdvihnem a pojeme sa pomotat?

luckalucka83
23. máj 2012

@brudra
Uz si zdrava Jani?

ellysa
23. máj 2012

@luckalucka83 zajtra žiaľ nemôžeme, máme obhliadky bytu, celý deň-máme deň otvorených dverí 😅

luckalucka83
23. máj 2012

@ellysa
Poslem susedu, hlada byt 🙂
A v piatok?

ellysa
23. máj 2012

@luckalucka83 pošli 😉
v piatok to isté -doobeda sme v ba na cvičení a poobede tiež prídu nejakí ľudia

luckalucka83
23. máj 2012

@ellysa
No Leni tak toto 🙂
my ideme v piatok vecer na vychod, ja ostanem asi dva alebo tri tyzdne tak az potom , skooooda :(

brudra
23. máj 2012

@luckalucka83 este ani nie, ale beriem antiotika tak chvala bohu zabrali, aj som bola v Hain. tak okolo 12 tej keby som vedela ze sa motas niekde von, tak som sa ti mohla ozvat, a ako Matko bola si s nim pri doktorke, alebo presli teploty ?

luckalucka83
23. máj 2012

@brudra
Tak dufam, ze zaberu anibiotika a ze budes skoro zase fit 🙂
No bola som na obed v Donau Cafe, Mato sa tiez naobedoval na lavicke a tak sme sa motkali 🙂
Vcera som s nim bola u doktorky, nic mu nenasla, ze ani na zuby sa jej to nezda ale stale ma zvysenu teplotu a naladu pod psa 😨

ellysa
23. máj 2012

@luckalucka83 a ako dlho má horúčky? nemôže to byť 6. choroba?, je to vnútorné herpesové ochorenie pri prudkom poklese imunity, napr po očkovaní, prejavuje sa asi 3-4 dňami horúčky a na záver sa dieťa vyhádže červenými fliačikmi-znamená, že je po chorobe, nie je to nebezpečné, ani nákazlivé, fľaky do pár dní zmiznú, my sme to mali asi v tom veku... 😕

katy213
24. máj 2012

@raa2 ďakujem za odpoveď. Včera som sa bola zahlásiť a kontrolu mi dali k dr. Karovicovi. Môj gynekolog mi odporučil cisársky a tak by som rada pocula aj nazor niekoho ineho...Jediným strašiakom pre mna v suvislosti s cisarskym je aby sa dobre spustila laktacia, pretoze by som maleho velmi rada kojila, tak dufam, že je aj pravda, ža je tu dobra podpora dojčenia po porode.....

raa2
24. máj 2012

@katy213 dr Karovic je fajn,mna 2 krat rodil,cisaraky a laktacia sa rozbehla obidvarazy..isto ti tam pomôžu a poukazuju vsetko 😉

ellysa
24. máj 2012

@raa2 ako sa máte? čo malá bambuľka? ako si na seba zvykáte a čo braček? nežiarli?

luckalucka83
24. máj 2012

@ellysa
No aj som myslela na tu 6 chorobu, ale nic, teploty su prec, ziadne fliaciky, uz je aj spokojnejsi ovela. Neviem, co mu bolo, zuby nikde ale hlavne, ze je uz lepsie naladeny a ja s nim 😀

ellysa
24. máj 2012

@luckalucka83 tak super 😉

raa2
24. máj 2012

@ellysa mame sa dobre, uz sme si aj zvykli, zo zaciatku to bolo nic moc, matko vyplakaval, ale netrvalo to moc dlho, zistil ze jeho pozicia nie je ohrozena, ze sa mu vsetci stale rovnako venujeme. Najhorsie boli kojenia, vtedy bol taky smutny, ale uz aj to si zvykol a bud pozera rozpravku, alebo nieco robime spolu, alebo sa rozpravame a niekedy sa aj hra. Zle jej nerobi, hladka ju a kazdemu ju ukazuje. Sem tam je neprijemny, ale to len vtedy ked uz je unaveny a nevie co so sebou. Samozrejme ze som ho uz musela zacat pomaly nosit, lebo na skateborde sa nechce vozit...Ninka je zlatucke babatko, klop klop, sa pekne napapa a spinka, alebo sa len tak kuka, trosku sa ponosi na rukach a kuka sa.. je to uplne inaksie ako ked bol matik babatko..
Kupili sme matkovi trampolinu, tak buduci mesiac nas mozete prist kuknut na kavicku a deti si poskacu 🙂 a zahraju sa. Sme do nedele v ZA, tak potom uz hocikedy sa mozete zastavit 🙂

ellysa
24. máj 2012

@raa2 tak skvelé, že to drobec tak zobral, ono to bude určite stále lepšie a lepšie, ďakujeme za pozvanie, určite prídeme a potom už aj vy k nám do nového, dnes sme našli kupcu na náš starý, tak už sa môžem naozaj tešiť do nového, už len dva mesiace a idemeeeeeee...

mahalo
25. máj 2012

Zeny prosim Vas...nepiste tu o tom ako a kde kocikujete a nedohadujte sa tu medzi sebou na sukromnych zalezitostiach od temy. To sa da aj inak nie? Potom clovek hlada konkretne info a musi prelistovat kopec stran o tom kedy sa kto kde s kym stretava a kocikuje. Nespamujte prosim. Dik

raa2
28. máj 2012

@mahalo a ty si kto ze nas tu ides riesit? mozeme tu temu zmenit aj na sukromnu ak potrebujes sa na nieco spytat tak sa pytaj a neries kto sa tu ako a s kym dohaduje.. dik

dani84
28. máj 2012

@raa2 suhlasim s tebou 😉
@mahalo vsetky tu zijeme v okoli Hainburgu alebo Ba ktore tu rodili, myslim, ze sme tu v spravnej teme 😉 Ze sa tu dohadujeme ohladom kocikovania - ked sa nepaci, nezapajaj sa ak mas pocit, ze sa ta to netyka.... Ak chces info, staci sa normalne spytat, nemusis citat X stran dopredu, kazda sa rada podelime o skusenosti ohladom porodu v AT a odpovieme... Staci to inak napisat, co konkretne hladas alebo ta zaujima....

katy213
29. máj 2012

Ahojte maminy. Chcela by som poprosiť tie, čo rodili v Heinburgu cisarskym, mali čas a chuť trošku bližšie popisať ako prebieha staroslivosť tesne po sekcii / teda, či prikladaju babo, kedy rodička prvýkrát vstáva, ako sa pristupuje k podpore dojcenia, ci sa to da zvladnuť ked su trojposteľove izby plne obsadene vzhladom na trochu oddychu pre maminy, a ako ste to vsetko zvladali, bola by som veľmi vďačná. Bola som sice na info dni, ale ešte v marci a priznam sa, človek si z tych mnohych info aj tak všetko nezapamätá, resp. sa nespýta...Ďakujem🙂

raa2
29. máj 2012

@katy213 dietatko ked chces tak ho mas hned pri sebe, ak nechces tak ti ho zoberu na par hodin a vzdy na poziadanie prinesu. je tam velka podpora kojenia a personal je mily ustretovy.Vsetko ukazu, ako treba spravne prikladat, vysvetlia, len sa treba pytat 🙂 Snazia sa uz robit slovenske izby, teda davaju slovenky pohromade a max 3 na izbe. ja som bola rada ze sme boli 3 slovenky na izbe, aspon mi presiel den. noc bola uz horsia, ale dalo sa a na dalsi den som uz normalne fungovala. kocky tu pisali ze maju zazracne voltarenove cipky od bolesti, su naozaj fantasticke, den po sekcii som nevedela ze som rodila.ak chces nieco konkretne vediet, kludne napis, ja som rodila v aprili a den predtym ma zobrali na prijem. a cez den kludne moze byt muz s tebou na izbe a aj on ti pomahat. jedine co mi vadilo ze som bola hladna 😀 tak si prines aspon dzusy po operacii, tie ti neposkytnu, tie ma zasytili. daju caj. sekciu ti opisovat nejdem, je lepsie ked nevies do coho ides ako sa zbytocne stresovat, ale zase nie je to nic strasne 😉 urcite sa tam budes citit fajn.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre