Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

luckalucka83
27. jún 2012

@katy213
ako pisali kocky, netreba ti vlastne nic 🙂 vsetko daju
ja som akurat potom pyatala muza, nech mi donesie perinku, lebo sa mi zdalo chladno a maly bol vkuse studeny, ale to som rodila vnovembri a teraz v tychto horucavach ti to nebude treba 🙂
ujha, tak to sa ti uz krati, drzim palce 🙂

luckalucka83
27. jún 2012

@katy213
Na klystir som sa aj ja pytala, daju ti ho, ak to vyslovene chces , inak to vobec nie je pravidlo 🙂

katy213
27. jún 2012

@luckalucka83 dik 😉

ivka03
28. jún 2012

@katy213 Mne klystir ponukli pred porodom. Ako uz kocky pisali, je to individualne, ja som rodila dlho, tak preto zrejme ten klystir ponukli 😉

katy213
28. jún 2012

Tak dnes sme po druhej CTG kontrole, zatiaľ to malý hrá na spiacu šípkovú ruženku🙂, neviem, či sa zľakol🙂), veď Hebamme Strobel je veľmi zlatá🙂

@ivka03 veru niekde som čítala, že viac ako očistnú funkciu má klystýr uvolniť svalsvo panv. dna, takže môže byť 😉
Pred nami je tropický víkend, tak prajem, aby bol pre všetkých znesiteľný 😉

luckalucka83
28. jún 2012

@ivka03
Ivka nebudes teraz niekedy v hainburgu? rada by som vas uz konecne videla , ved Samka nespoznam , tak uz isto vyrastol 🙂

ivka03
28. jún 2012

@luckalucka83 Luci, zajtra pridem naskok, niekedy doobeda, mozme sa stretnut nachvilku 🙂

andulka81
29. jún 2012

@dani84 Ahoj Dani, tak som tu zase, mam na teba otazku 🙂 pozeram to byvanie kazdy den. Snazime sa presunut teraz od 1. jula, uz sme zvazovali aj Genossenschaftswohnung...Vyzera to nakoniec na Parndorf alebo Neusiedl. Zajtra ide drahy do banky. Nestretla si sa nahodou alebo nepoznas niekoho kto ma manzela cudzinca a bral si uver v AT? Na SK musi robit 6 mesiacov aby si mohol nieco vziat, je to rovnako aj v AT? Najradsej by som uz bola tam a vsetko obehala sama. Takto na dialku je to na nic ☹ Dakujem moc!

dani84
5. júl 2012

@andulka81 ahojky, sorry ze tak neskoro... No mm hovori, ze zalezi hlavne od toho, ci mm alebo ty pracujete v AT, ak ano, zalezi dalej aj od banky, ktora by mala kredit poskytnut... A treba mat nahlaseny pobyt a mat poistenie (cize jeden z vas tu musi byt zamestnany) alebo si svojvolne platit odvody... Na zaklade dalsich informacii od teba, by som ti vedela pomoct dalej... A este na co potrebujete ten kredit?? Nebolo by lepsie pisat IP? 😉

katy213
14. júl 2012

Ahojte kočky🙂 tak môj krasny poklad - Maťko- prišiel na svet 5.7. Zvládli sme to za veľkej podpory môjho drahehoaj bez epiduralu. Nebolo to najľahšie , porod trval celkom 13 hod. Rodila ma slovenská Hebamme Janka, ktorej som veľmi vďačna, bola super. So staroslivosťou som bola veľmi spokojna. Našlo sa síce pár drobnôstiek, ktore by som si želala inak, ale to nestoji za reč. Doma sme od pondelka a pomaličky si zvykame a snažíme sa kojiť. Ďakujem vám za predpôrodnú podporu v zodpovedaní otázok a odteraz budem aj ja rada, ak budem vedieť niekomu prispieť svojou osobnou skusenosťou. Pridavam sa k tým, ktoré, druhé dieťa pôjdu odrodiť do Heinburgu. 😉

raa2
14. júl 2012

@katy213 gratulujem, vsetko dobre prajem!

eniii
14. júl 2012

@katy213 gratulujem k drobcovi!!! 🙂 aj ja som mala Hebamme Janku 🙂
a tak pre zaujimavost, co boli tie drobnosti co mohli byt inak?

yanus
14. júl 2012

@katy213 gratulujem, hlavne nech ste zdravi ;)

yanus
14. júl 2012

@eniii mam na teba otazocku, iba o tebe viem, ze si chodila k Loksovi a pracovala pre MD na SK. Ako si ziadala o materske na socialke? Resp. Odkial si mala ten ich formular "ziadost o materske"? Ci si vyuzila iny sposob? Dakujem za radu ;)

eniii
14. júl 2012

@yanus matersku mam z SK a ten formular mi dali v robote, ten som vyplnila a zamestnavatel ho poslal na socialku...to bolo vsetko. Potom ale nezabudni socialke dodat rodny list dietata. Lebo mne sice materska zacala chodit a zrazu po 3 mesiacoch nedosla, tak im to treba potom mailom poslat 🙂
a potom co sa tyka prispevkov tak som sla osobne na UPSVaR na SK a tam som vsetko povyplnala plus od gynekologa a pediatra potrebujes peciatku...v AT dostanem raz rocne spatne len dorovnanie - Familienbeihilfe a KBG...

yanus
14. júl 2012

@eniii tym som uz presla vsetkym s prvym dietatom, ja len ze prvy krat mam len rakuskeho doktora a ten nepozna ten uzasny formular a vystavuju ho zvacsa gynekologovia...vobec si nepamatam z prveho tehu, ze ako to bolo 😒
A dochodkovo ta poistili, aj ked mas TP v AT?

martinka1981
autor
15. júl 2012

@katy213 gratulujem,nech ste zdraví a kojenie sa podari 😉

katy213
15. júl 2012

@eniii tak napríklad ma trošku zaskočilo, keď mi doniesli malého s cumlíkom, bez toho, aby sa ma spýtali, či súhlasím a pritom jedna z brožúrok, ktoré maminy obrdžia je aj poučenie o nevhodnosti používania cumlíka v prvom období bábätka...alebo napríklad by som uvítala, keby mali maminy možnosť si aj vyskúšať kúpať bábo počas pobytu, nielen sa pozerať, ale to vyplýva z ich organizácie, takže... ale ako hovorím, všade sa nájde niečo a celkovo som sa tam cítila veľmi dobre a čas mi tam ubehol ani neviem ako 😉

yanus
15. júl 2012

@katy213 napodobne, cumlik a dokonca aj flaska s cajom, co som zistila, az ked to moja dcera podctivo vyvratila...asi aby nevrieskala, tak ju "utisili", ale verim tomu ze to su este slabe praktiky oproti slovenskym nemocnici, co sa s detmi robievalo a robi...a k tomu kupaniu, mna hneval ten rezim kupania, ale to je fakt vramci ich organizacie....nikde to asi dokonale nie je a kazdy prihliada na ine veci...

eniii
15. júl 2012

@katy213 ano to mas uplne pravdu, mna toto iste zaskocilo tiez, ale dudlik mi nevadil, ta moja mala je uplne dudlikovy typ a potrebuje ho...ale s tym cajikom, to som sa len nahodou dozvedela ze jej ho tam dali...ale tak snad vedia co robia, dufam 🙂 inak tam bolo super

ivka03
16. júl 2012

@katy213 gratulujem a prajem vela zdravia a radosti 🙂

zuzis
16. júl 2012

Ahojte, rada by som sa popytala, kolko stoji porod ako samoplatca, pokusala som sa precitat par stranok, ale okrem toho, ze porod stoji NIeco cez 500 eur som nenasla nic. Byvame v HU za hranicami, trvaly ale mame na slovensku a doktorku - gyndu mam v BA. Kolko to vyjde vsetko aj s pobytom na sestonedeli a ci beru aj taketo pripady 🙂 Lebo ako som Vas citala, vsetky byvate v AT. Dakujem velmi pekne za odpoved.
a gratulujem katy213 k babatku, vela zdravicka malemu uzlicku 😉

yanus
17. júl 2012

@zuzis Ahoj, rodit ako samoplatca mozes bez problemov. Ak chces vidiet nemocnicu, tak kazdy posledny piatok v mesiaci je tam "den otvorenych dveri" (opravte ma baby ak sa pletiem) a porod so vsetkym stoji na 1 den (24h) 524 Euro, cize pri nekomplikovanom prirodzenom porode je to x4 dni a pri cisarskom cca x6-7 dni. Ziadna malickost, ale vyborna kvalita.

zuzis
17. júl 2012

@yanus dakujem velmi pekne za odpoved, to ze je to kvalita, som sa docitala uz tu na stranke,uz len zacat setrit 🙂 🙂

katy213
18. júl 2012

prajem všetkým pekný deň 🙂 . Len som tak nakukla čo nové, lebo sa s malinkým zatiaľ stále buď kojíme, prebalujeme alebo nosíme v šatke. Krpček malý nechce byť ani zapána v kočíku a to som si zorganizovala dva, neviem načo.... 😖 😵

eniii
18. júl 2012

@katy213 neboj casom ich urcite vyuzijes 😉 aj u mojej sa to strieda, raz chce byt v hojdacke, potom zas v kociku alebo iba na rukach, stale to obmienam podla jej nalad 😀

yanus
18. júl 2012

@katy213 ahoj ;), ani moja sa nevozila, kocik stoji v pivnici ;)...ja som nosila do jej 10 mesiacov kym nezacala chodit, aspon budes fit a aktivna 🙂

ellysa
19. júl 2012

@katy213 nezúfaj, aj moja mala obdobia keď tam nechcela byť ani za svet, v podstate asi až od 5m sa jej tam celkom páčilo, keď už začala pozerať von, predtým tam len spala a to som musela byť non stop v pohybe, niekedy sme po 10 minútach leteli domov s revom 😉 , daj mu čas

katy213
19. júl 2012

@yanus
@ellysa ahojte 🙂 nosiče sú inak super vec.Ja osobne somstrašne vďačná jednej laktačnej poradkyni, čo mi ukázala, ako na vec a aj zapožičala šatku, kým si zadovážim svoju.Inak neviem, neviem, ako by som to zvládla-chrbtica ma bolela už na druhý deň, čo sme prišli domov z pôrodnice.... No a na druhej strane vzhľadom na strašný stav ciest kde bývame, / kôli kočíkovaniu / je to zároveň veľká sloboda pohybu.Takže tak. 😉

luckalucka83
19. júl 2012

@katy213
Blahozelam 🙂 Nech ste zdravi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre