Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

mirufee
18. máj 2015

@dugyna pokial viem, tak po 6 hodinach muozete ist domov

dugyna
18. máj 2015

@mirufee nevies ci k tomu aj nieco treba navyse?

mirufee
18. máj 2015

@dugyna ja som si teraz nie uplne ista tym potvrdenim od PA, viem, ze niektore baby to tam nosia ale niekto tu pisal, ze ho (ju) pustili aj bez toho, kedze tak ci tak podpisujes reverz. ja sa na to spytam, ked tam puojdem na prve vysetrenie, lenze v mojom pripade to bude az zaciatkom augusta. ale keby si vypatrala, daj pls vediet 🙂

dugyna
18. máj 2015

@mirufee si zlate t ja tam pojde skor 🙂 skusim vypatrat..aj tak sa chcem dohodnut ze na to prve vysetrenie ci sa da objednat k slovenskej PA 🙂 tak sa rovno tam opytam,

mirufee
18. máj 2015

@dugyna inak muozem sa spytat na duovody rozhodnutia pre ambulantny puorod? ja mozno aj tym, ze som prvorodicka alebo nedostatkom informacii, som zatial nie uplne o tom presvedcena, resp. asi o sebe pochybujem, ze nebudem vediet co a ako, sice neviem, co cakam od cca dna naviac, co sa tam chystam stravit, ze ma naucia heh

martinka1981
autor
18. máj 2015

@mirufee aj tak nebudeš vedieť čo maš ako prvorodička robiť 😀 myslim v tom dobrom. Si pamatam presne seba...sme prišli domov po 3 dnoch a som bola total mimo...že čo ja teraz budem robiť???!!! Po par dnoch som bola schopna aspon polievku uvariť 😀 😀 komicke to bolo no.

monika155
18. máj 2015

@dugyna to by som bola aj ja zvedava ci sa da objednat na to vysetrenie k slovenke;)

monika155
18. máj 2015

Baby a klistyr si budete pytat??

dugyna
18. máj 2015

@monika155 dam yal doma.tak ako minule tehu.

monika155
19. máj 2015

@dugyna to sa ako dava;? Kupim v lekarni? A vies uz ci sa da objednat Slovenke?

dugyna
19. máj 2015
monika155
19. máj 2015

@dugyna Ďakujem. A este do 3sa ta spytam ci vies teda ci sa da ovjednat na prve vyšetrenie slovenke? Dakujem lebo nejako som nezachytila co ste si pisali.

dugyna
19. máj 2015

@monika155 jasne treba SI zavolat medzi 36-37 ty a objednaju Ta na prve vysetrenie..ktore je povinne ctg sono..malo by to but 165-187 eur

dugyna
20. máj 2015

takze vcera som volala do socialnej poistovne. funguje to tak ze pani moze vyplacat 3mes.matersku bez rodneho cisla. ale ak ju infrmujete vopred ze idete rodit do Rakuska, a nasledne poslete aspon rakusky rodny list kym bude r.c. dieta tak by vyplacim materskej nemal byt problem.

dnes som volala na UPSvar- pani mi povedala ze 6mes od narodenia dietata si mozem o davku zaziadat. cize pridavok na dieta a prispevok pri narodeni...len dieta musi mat pediatra tu na SK. a teda aj bydlisko aby to mohlo byt vyplatene.
povedala ze vacsinou vybavia ten rodny list do 3 tyzdnov , najdlshie mala zatial 2mes.

takze ak ste sa docitala niekde ze je problem so spatnym vyplatenim davok..(lebo ja hej) tak to nie je pravda.
Nepridete o ziadne peniaze.Vsetko je v poriadku

dugyna
20. máj 2015

@mirufee no ja ti poviem asi tolko pri prvej som si porevala na posekciovej izbe ze nemohla byt prvych 24h so mnou a ze bola mimo mna...:( nastastie vtedy to bolo na antolskej ine a boli tam super detske sestrty nosili mi ju kazde 2h.
a hrozne zle sa sadalo na tu postel vysoku..byt furt v pyzame...cudzia postel cudzia sprcha...manzel videl malicku 4 dni len cez okno. komare na izbe ak otvoris ak neotvoris zadusis sa horucavami..
a co s dietatkom ta tam nenaucia..nas pocas celeho pobytu teda malu nekupali..a nic take nepovedali..cize asi tolko ak cakas ze ta nieco naucia tak eee..a myslim ze toto je asi rovnake aj v AT

pri druhej jednoznacne ambulatny..pri prirdzenom porode bez komplikacii mi pride l´blbost byt 4 dni v nemocni ked mam doma 2 rocne dieta ktore bez mna nespalo a este sa koji..
rekonvalescencia dma uzasne rychla krasna..paradicka..spolu hned prvy vecer v posteli..
ja i to neviem vynachvalit.
lepsie adaptacia dietata a aj surodencov na seba..
lepsie riesis problem..nakolko pri druhej som mala nenormalne naliate prsia a boleli , mala bola malinka nevedela sa na tie obry prisat..starsia jej vzdy odsala (nemusela som mat odsavacku), nasledne som riesila uzdicku pre ktoru nevedela sat dobre (to mali riesit v nemocnici)- a v noci mi strasne plakavala a ja som nemohla budit starsiu musela som ruce odsat kym som to urobila zaspala mala hladna...
toto si neviem predstavit zvladnut v nemocnici..
domov s vis vzdy zavolat laktacnu z mamily ktora ti poradi..

a teraz pri tretom...co tam mam robit..chcem sa testi s malickej aj babulkami doma..nie ze mi bude za nimi smutno a nebudem si moct uzit malicku...
manzel bude doma ten prvy tyzden..cize pohoda.

ja by som to urcit nemenila.

tehotna a porodena zena nie je chory clovek aby musel lezat v nemocnici

monika155
20. máj 2015

@dugyna no to viem mne povedala ze zavolat v 35-36 lebo nemusi byt termin.Ale skor ma zaujima ci sa da objednat k slovenke na vysetrenie.To fakt 187 este ze som poistena tam;)

mirufee
20. máj 2015

@dugyna dakujem za uprimnu odpoved, takze dni naviac v puorodnici mi asi k nicomu dobremu nebudu, najmae aj vzhladom na to, ze ani co sa tyka dojcenia ti tam velmi nepomuozu (slova laktacnej poradkyne, s ktorou som sa bavila o hainburgu).

dugyna
20. máj 2015

@monika155 jaj ano ak som to spravne pochopila malo by sa dat objednat k slovensky ovoriacej ..ja sa tiez chcem tak.

dugyna
20. máj 2015

@mirufee hej to ti dobre poradila..radsej daj par eur nejakej laktacnej poradkyni z mamily a mas vybavene..urcite lepsie

canama
20. máj 2015

@mirufee tym ze v Hainburgu nie je ani novorodenecke, nejakeho poradenstva ohladom starostlivosti o babatko sa tam nedockas...suhlasim s dugynou, este pred porodom si najdi nejaku laktacnu poradkynu, s ktorou sa dohodnes po porode ze ti pomoze...a pred porodom mozes absolvovat nejaky kurz starostlivosti o babatko, ja som bola na rodicovskom zdravotnickom minime co robi oz kvapka, vedie to celkom rozumna pani pediatricka....celkom prinosne

dugyna
20. máj 2015

@mirufee a plus skus to brat prirodzene d srdca a instinkty ti napovedia. 🙂

monika155
20. máj 2015

Baby a co urobite ked bude mat babo vysoky bilirubin?teda zltacku.Ako sa to potom riesi??Lebo co ja viem babo musi byt na tom modrom svetle..

canama
21. máj 2015

@monika155 nemusi byt na modrom svetle, niekedy staci aj opalovanie za oknom, zavisi od hodnoty. inak v Hainburgu ho maju...ale ja som isla po 2 dnoch domov a zltacka nam vystupila az po navrate domov....peditricka to videla, vobec neriesila, pokial nie je dieta nejako enormne spave tak sa nic nedeje....vraj velmi pomaha dietatko casto dojcit, lebo bilirubin sa odbrurava uz neviem ci mocom alebo stolicou.

mirufee
21. máj 2015

@canama dik za tip, ano s laktacnou som uz predbezne dohodnuta

@dugyna tak tak, treba viac sebe verit

dik baby 🙂

monika155
21. máj 2015

@canama hej ved prave to ze to vystúpi po 2-3dnoch.A pri ambulantnom porode sa to neviem ako riesi.No ked je to uz trosku vyssie mysi byt na modrom svetle....

dugyna
22. máj 2015

@monika155
@mirufee

no kedze nie kadzy pediater ma ten pristroj a nase PA predpoklam ze urcite nie. bud sa dohonut s rakuskou PA ktora dojde domov, alebo ist do normalnej nemocky- na stvrty den nech odpichnut krv z paty zmeraju bilirubin , usi a mozog a oblicky kuknu a hotovo. ja sa planujem tak objednat na antolsku.

Co sa tyka modre svetla troska sa to tu s tm prehana. ako uz spomenula @canama staci davat za sklo na slniecko. to som robila este pri prvej v porodnici -isla sekciou nosili ju na kojenie kazde 2 h (vtey este) a mlieko sa spustilo ok zltacku nemala. mladsia dostala zltacku na 3 den a to z toho dovodu ze v porodnice jej nepozreli ze ma uzdu a nevedela sa prisat na tie plne velke prsia..aj ked jej starsia odsala az vtedy to bolo lepsie a vyrazne sa zlepsilo po strihnuti uzdy..
cize kojenie na poziadanie a vykladanie na slniecko je zaklad a aj prevencia.

monika155
22. máj 2015

No dnes mi povedala pediatricka ze mam tam radcsej zostat par dni aj kvoli tej zltacke...

andromeda10
23. máj 2015

Utorok ideme na ultraz.a na prve ctg sa tesim 🙂) a zistim uz konecne podrobnejsie ci treba si doniest. A treba nam este prelizit tie rodne listy;)

andromeda10
23. máj 2015

Je tu niektora kt.musi riesit to co ja.pracujeme s muzom v rakusku vsetko odvadzame tam.ale byvame v Ba. Rodit chcem v hainb.pre malu budeme mat pediatra v hainb.u kt.chceme robit vsetky povinne ockovania. Ale este chceme najst malej dokt.v petrzalke kde budeme chodit ked bude treba kontroly a pod.bude mat tu europsku zdrav.kartu. mate aj vy taku situaciu.zda sa mi to trosku komplikovane 🙂

lenulienka86
23. máj 2015

@andromeda10 Noo ja tiez byvam v ba a robim v rakusku. Kolegyna mi ale povedala ze nebolo mozne si ponechat ani len svoju ecard kdeto este vybavit pre dieta. Vraj 2mes po porode musela uz iba slovensku poistovnu riesit. Cize som s tym zmierena ze dieta nahlasim na slovensku k lekarom. Ak tam nemas pobyt, vraj musis hlasit babo tam kde mas pobyt. Teda podla tp otca. Ale az sa ona myli, rada sa necham poucit. Ja som este pre dieta pediatra nehladala. Ale vraj nebude problem s tym aby nam potvrdili slovenski lekari povinne prehliadky do mutter kind passu a to nasledne posleme do krankenkassy kvoli pridavkom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre