Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

monika155
1. jún 2015

@andromeda10 drzim palce!!! Nech ti tobdobre dopadne.

lenulienka86
1. jún 2015

@andromeda10 prajem vsetko len to naj. Nech to je pre teba ten najkrajsi den v zivote 🙂 mala chce byt cisarovna 🙂 inac, riesila si co s placentou? Vraj sa z toho daju dat vyhotovit vitaminove kapsuly. Ak si o nu poziadas, mali by ti ju vydat.

monika155
3. jún 2015

@andromeda10 ahoj ako si dopadla?

andromeda10
3. jún 2015

@lenulienka86
@monika155 ahojtr no pytali sa muza ci chceme domov placentu a oni zhrozeni xixi este o tom nic nepoculi.nie o nic take som sa nezaujimala.no tak zatial dojmy prve su pozitivne.len je tu strasneee teplo tak si pripravte nejake lahke oblecenie.idem sa roztopit.cisars.rez prebehol rychlo okolo vas behalo pomaly 10ludi.vsetci laskavi, ochotni pomoct.z operacky som odisla s usnevom na tvari. Mala mi bola prilozena. Aj do izby ju potom priviezli spinkala prvu noc v inej miestnosti.dnes skusime pvu noc spolu.

lenulienka86
3. jún 2015

@andromeda10 juuuj super gratulujem. Tak si to zvladla. Prajem skore zotavenie a nech vsetko ide ako ma. 🙂

monika155
3. jún 2015

@andromeda10 jeej tak uz to mas za sebou , tak gratulujem k bambulke!! Aby ste boli zdravunke;)) A ked budes mat cas daj vediet ci ta to moc boli;) D Dobru nocku😉

haepinka
3. jún 2015

@andromeda10 gratulujem! Len som ti chcela napisat, ze si kludne vypytaj aj 2 nocne kosele, ked potrebujes, daju ti. Tiez je v kuchynke mineralka, cajiky, tiez vzdy cerstvy caj do dzbanu. Nevaria nic moc a vecere uz o piatej, uf... tiez ti daju aj lanolin, len si vypytaj 🙂 ovocie je na pulte pred sestrickami 🙂 tot vsio, uzivaj!

dugyna
3. jún 2015

@andromeda10 gratulujem 🙂 tak super ze to mate za sebou a vsetko ok 🙂

baby zajtra mam poradnu u svojej gyndosky a na bud tyzden si budem dojednavat termin v Haiburgu..dufam ze sa da dojednat ta SK porodna asitenka na tu prvu kontorlu 🙂
inak poslici castejsie...sem tam tvrdnutie..tak hovorim som zvedava co zajtra dr povie ci ese drzie

monika155
4. jún 2015

@dugyna ja tiez to iste dnes poradna a buduci tyzden volam Do Hainburgu.A tiez mam poslickov a tvrdnutie.myslis ze porodime skôr? ?;)

mata.g
4. jún 2015

@poulette1979 Ahojky prosim ta aj dr Urban je porodnik v Hainburgu alebo len gynekolog ku ktoremu sa chodi pocas tehu?

mata.g
4. jún 2015

@andromeda10 ahojky, prosim ta tu e106 ti v rakusku v pohode potvrdila zdravotna poistovna? A teda babatko sa nakoniec nepodarilo otocit ked bola sekcia? Dik

mata.g
4. jún 2015

@lenulienka86 ahojky prosim ta a nevies ci maju porodnici v Hainburgu aj nejake realne skusenosti s prirodzenym porodom s kp polohou? Dik

mata.g
4. jún 2015

@dugyna ahojky, prosim ta manzel ma narok ostat doma ako ocr ked zena porodi 2. resp. dalsie dieta? Resp. ma nejaku inu vyhodu od zamestnavatela? Dik

lenulienka86
5. jún 2015

@mata.g ahoj ja som toto nestudovala, kedze cakam prve, ktore je uz treti mesiac hlavickou a verim ze sa na zaver nevysplha. Ak by ano, asi by som si na prvy krat netrufla rodit vaginalne. Ale viem, ze mozes tak rodit a su baby, ktore to dali.
E106 - ked som zacala ro it v rakusku tak som sla s pracovnou zmluvou do mojej slov.poistovne. u mna vszp mi to uplne cele vybavila. V rakusku som neriesila nic. Ecard mi vyziadal zamestnavatel, to mi prisla karticka do prace a vszp som mala tiez velmi rychlo a hladko. Dokonca aj ked som menila meno, zamestnavatelovi som doniesla sobasny list a oni vsetko nahlasili krankenkasse. Ale asi tri tyzdne som cakala na novu ecard.
Ocr by zaujimala aj mna. Kto mu potvrdi papiere, ked budem rodit v hainburgu? Viem ze zo zakona asi dva dni pri narodeni dietata ma narok. Ale tie by sme chceli pouzit neskor, ked bude treba davat dokopy urady.

dugyna
5. jún 2015

@mata.g v den porodu moze ist tusim na paragraf, aj ked neviem ci su to neni dokonca 3 dni. ale samozrejm evies ze niektorych zamestnavatelov to nezaujima. ano ak mas doma dieta a treba sa o neho starat pocas tvojej doby v porodnici ma narok na OCR, myslim ze je to platene rovnako ako PN. len pocas OCR nechodia kontroly. to sa skus dohodnut s pediatrom ak ides rodit do haiburgu.

dugyna
5. jún 2015

@mata.g maju su tu kocky ked nalistujes dozadu co rodili KP v hainburgu prirdzene konkretne druhorodicky to boli. a aj na zenskych kruhoch niektore pisu.

andromeda10
5. jún 2015

To ako budes rodit si rozhodnes ty ja som nechcela rodit KP nechcela som ruskovat.nakoniec sme j ani neotacali pokial tak nebola 100%istota som to nesla skusat. Pre sekciu som sa rozhodla dobrovolne a nelutujem velmi rychlo sa zotavujem minimal.bolesti uz par hod.po operacii som isla po sbojich do kupelne a na druhy den som uz po chodbach chodila veselo.
@mata.g ak chces odrodia ta aj KP mna sa pytali ja som nechcela.
zdravot.poist.som neriesila kedze som zamestnana v rakusku.

hokaido13
5. jún 2015

@lenulienka86 OCR môže potvrdiť aj tvoj gynekolog.

lenulienka86
5. jún 2015

@hokaido13 nooo len ja chodim k urbanovi v rakusku. Ale snad nieco vymyslim. Kolko dni moze? Neviete niekto?

andromeda10
5. jún 2015

@mata.g dr.urban bol moj gynekol. A aj ma operoval. Zlaty bol gratuloval k malej som s nim spokojna

mata.g
5. jún 2015

@andromeda10 @lenulirnka86 ja chodim zhodou okolnosti tiez k Urbanovi. On moze byt aj moj porodnik? A prosim vas, mali ste u neho aj vsetky potrebne usg vysetrenia plodu a kolko sa u neho hradilo? Ja mam ecard, som pripoidtena k muzovi, ale krankenkasse mi nechcela potvrdit ten e106, co uz...

lenulienka86
5. jún 2015

@mata.g a naco ti ta e106 je? Ja to mam lebo ku koznej chodim v ba,kedze to je moja znama. tak aby som nemusela nic platit. To ries na slovensku. E106 je pre tych co prechadzaju hranice denne za pracou alebo naopak za byvanim. Ak je to tvoj pripad, ak byvas na slovensku a robis v rakusku, mas narok na zdravotne poistenie v oboch statoch. Tam nemaju co nechciet potvrdit. Vezmi pracovnu zmluvu rakusku a chod do vseobecnej zdravotnej u nas a oni to cele vybavia.
U urbana som nezaplatila nikdy nic ani len 5eur. Robi mi tri usg za cele tehotenstvo. Aj to len na tom starom chrastitku. Ale musi trikrat zapisat hodnoty do mutterkind passu. Ale to boli iba obvody hlavicky alebo bruska a ci zodpoveda tomuktoremu tt. Inac na poriadny usg posiela ku cunderlikovi do ba alebo do neusiedlu..A tusim raz mi este robil mimo tie predpisane tri. Lebo som mu tam prisla revat, ze mam strasne bolesti. Tak ma pozrel. Zadarmo. Aj vaginalne. Oni v rakusku pokial nemas problemy, fakt tam po 32tt prides trikrat. Som zvedava co mi povie 11.juna. ze ci v poslednom mesiaci uz budem chodit castejsie.

mata.g
5. jún 2015

@lenulienka86 takze on ma stary usg v ambulancii? V referenciach sme si citali ze vybavenie ambulancie ma vcelku dobre, tak to nie som velmi potesena... Ja som teraz este na rodicovskej s mojim malym a pracovala som predtym iba na svk a vsetkych lekarov mam tam, preto som ziadala o potvrdenie e106 pre doveru, aby mi vydala vymenny preukaz k lekarom na svk a nechceli. Akurat muz teraz uz pravuje v at aj byvame v at. Neviem, preco mi krankenkasse nevyhovela...

mahalo
5. jún 2015

@dugyna treba dat ziadost do nemocnice v bb a oni poslu tvojej doktorke sadu na odber z paty. Samotny odber je jednoduchy. To len pichnu do paty a otlacia krvicku na papierik ktory sa posiela im naspat. Ostatne vysetrenie ti bez s listkom od pedi urobia hocikde.

Vseobecna poistovna mi za ambulantny porod nepreplatila nic. Na oplatku od nich cela rosina preatupime ku konkirencii kedze ich argumenty su trapne a vyhovaracske. Za jedno vyserrenie sona a ctg v hodnote 190eu mi preplatili 16eu..tak by mohli aj napisat kde na svk robia take lacne ctg a sono 😉 takze moja rada: utekajtee zo vseobecky 😉

mahalo
5. jún 2015

A slovensky rodny nam dali az po 9tt

ontaria
5. jún 2015

Dnes som volala do Hainburgu a som objednana na 1.vysetrenie do nemocnice v polovicke juna. To budem v 38tt. Snad dovtedy neporodim🙂 Potvrdenie o krvnej skupine vam dal vas gynekolog? Pytam sa tie co mate doktora na SVK.

lenulienka86
5. jún 2015

@mata.g nooo aha tak to je ine. Nedochadzas za pracou za hranice a nemozu ta povazovat za grenzgänger. A kedze uz vlastne ani jeden z vas nerobi na slovensku, tak koniec. Ja mam pocas materskej to iste ale z druhej strany. Pobyt v ba a teraz kvoli praci nebudem dochadat, cize stracam narok na osetrenie v rakusku a nikoho nezaujima ze tam mam tiez lekarov. Kym budem na materskej, tak len v tom state, kde mam pobyt. E106 je len pre tych, co maju pobyt v 1state a zamestnanie v 2. Alebo aspon jeden z manzelov. Moj muz robil vzdy na svk, tak kym nebudem znova robit, skonci mi ecard.
dr urban vie co robi, je velmi mily a prijemny, ale neurobi ti morfologicky /4d/ ultrazvuk. Ale zas ten zaklad ma v ambulancii a mne vyhovovali jeho ordinacky, bez ofukov ma prijal do evidencie.
Ked som robila na slovensku som chodila k mudr Milly s.r.o v ruzinovskej nemocnici a tam som cvakala za kazdu navstevu 15e. A to bolo vacsinou raz rocne na preventivku. Za sono prs 20e. Tak zas toto u urbana nehrozi. Cakas tam vacsinou 30minut po termine ale aspon ze zadara.

dugyna
6. jún 2015

@mahalo diky.to ma mrzi že nepreplatili a čo dali ako dôvod? Union sa tiež tak tvari ze ambulatny nie...ale nikde v zakone to nie je je tam zvede ze ta rovnakých podmienok ako na SK a na Sk platí ze porod je jedna vec a hospitalizacia druhá...
@ontaria tak to aby som sa aj ja pomaly objednala...tu krv skus si vypýtať ale na dni otvorenych dveri spominal že uz si samu vysetria tak neviem

Inak kocky co chodite na gyndu naSK kto chodu k Dr.Fellnerovej spominala mi ze ešte 4 okrem mna sa teraz chystaju do haiburgu

mahalo
6. jún 2015

@dugyna ved preane to 😉 ze porod je preplacany vratane hoapitalizacie akoby to bol jeden ukon co je pekna hlupost. Union co viem tak preplacaju 😉

mata.g
6. jún 2015

@lenulienka86 Aha, tak asi to bude kamen urazu s tym e106. No nejako sa zariadime uz. Keby som mala lepsie jazykove znalosti, tak by mi to neprekazalo ale je to pre mna tazsie teraz. Urban ma vecerne ordinacne, co mi vyhovuje, chodim tam s muzom a on vsetko doktorovi prelozi. Takze morfologicky usg nerobi? A da aj odporucenie, kde v okolo Kittsee mi to spravia? A robi aj testy na Dawnov syndrom? Potom do porodnice do Hainburgu sa v ktorom mesiaci/tyzdni ide nahlasit k nejakemu porodnikovi? Kontoluju tam aj prietoky a srdcovu cinnost? Dakujem ze si mi zatial dala take vacne infosky ☺ Pekny vikend prajem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre