Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

lenulienka86
11. jún 2015

@dugyna noo tak nne napr.dnes dr urban napisal ze s tymi 2kilami zodpoveda 31/0 a neposunul termin. Ale tiez si myslim ze budem skor hotova. Moja mama mala tri porody vzdy minimalne 2t skor. Prve dokonca o 29dni skor s vahou 2700g ale to bolo pre vysoky tlak. Druhe a tretie nad 3kg. No uvidime. Aj ja jej pre istotu poviem ze kratky cyklus a podla tabulkovej gramaze 3t tazsia 🙂 a ked mi neda vcas termin, tak smola. Od 36tt tam mozeme ist rodit.

mata.g
11. jún 2015

@mirufee v Eisenstadte nemaju take vybavenie? Nie je to blizsie? Fuha, to aby sa clovek pripravil...

lenulienka86
11. jún 2015

@mata.g prevazaju vramci niederösterreich... neviem ktore vacsie mesto ma ake neonatologicke vybavenie ale treba sledovat ze ktory bundesland. Lebo su proste podeleni. Ale najtazsie pripady aj do akh vieden vozia.

mata.g
11. jún 2015

@lenulienka86 no a to aj s mamickou dufam 😉

mata.g
11. jún 2015

@lenulienka86 no a to dufam aj mamicku prevezu, ci? (myslim ak by sa nieco vyskytlo po porode)

dugyna
11. jún 2015

@mata.g nie len dieta tak hovoril primar

dugyna
11. jún 2015

@mata.g aj na slovnsku ti len dita preverzu na kramare a ty stavas na antolskej napr.

ale pokial mas tehu ok a si po 36tt tak uz by nemali preco prevazat dieta

lenulienka86
11. jún 2015

@mata.g inac dr.urban dnes v pohode. Vsetko ok. Kazal mi prist znovu o necele tri tyzdne na zaverecne vysetrenie. Bude mi robit ster na streptokoka v 35tt. A potom uz len porodnica.

fishie
11. jún 2015

@mata.g mne praskla voda v 36+4, primar robil sono a zistil, ze mala rozmermi dost zaostava. Kedze som este nemala kontrakcie poslali ma sanitkou do Mistelbachu, tam je neo. Pobudli sme tam tyzden obe, kedze som ju kojila.

lenulienka86
11. jún 2015

@fishie takze si rodila v mistelbachu..? Ci az po narodeni ta tam fukli?

fishie
11. jún 2015

@lenulienka86 ako pisem poslali ma rodit tam

dugyna
11. jún 2015

tak ano ale ked tam poslali kym si este neporodila je to normalne..to aj tu ked sa na SK v kochu vyprdne nieco este pred porodom prevezu aj matku...
alebo napr ak sa vie o nejake Dg este pred porodm poslu mamicku aj z mimo BA rodit na kramare lebo tam bude na babatko cakat detsky anesteziologicky a neonatologicky tim

fishie
11. jún 2015

@dugyna no preto asi robia hned na prijme sono, keby nieco nesedelo a je cas, tak posielaju rovno do Mistelbachu, je to bezpecnejsie ako potom prevazat dieta...inak by bola mamicka v Hainburgu a dieta v Mistelbachu (aspon tak vravel primar)

dugyna
11. jún 2015

@fishie presne tak. preto je aj CTG aj sono...🙂 skoda ze ale na SK...ja nemozem povedat ze by mi robili pred porodom sono..pri prvej som nemala ani CTG ani raz robene. sono asi tyzden pred porodom ci je stale KP. a ri druhej sono vyse 4 tyzdnov pred porodom a CTG az pri porode...

mata.g
11. jún 2015

@fishie
@dugyna dakujem baby, vela noveho som sa dozvedela ☺

mata.g
11. jún 2015

@lenulienka86 tak vyzera to tak, ze uz sa ti to tehu ustalilo a uz to len dotiahnut do uspesneho konca. Vysledky ti povie na dalsej prehliadke alebo si mas volat? Aj sono ti robil v ambulancii? Ja som zatial mala sono len sondou vo vysetrovni vedla ambulancie, tak este neviem v akej kvalite ma sono zvrchu bruska..

mata.g
11. jún 2015

@lenulienka86 Este ma napadlo, ze on ti bude vypisovat aj tlacivo na matersku? Ty mas pravdepodobne narok poberat z at, ale on by mal aj mne vystavit taketo tlacivo pre socialku na slovensko. Este si budem musiet vypocitat datum nastupu ☺

lenulienka86
12. jún 2015

@mata.g ano, takmer vzdy ked prides, bude ti robit sono cez brucho. To prve aj mne robil vaginalne. Netusim ze aky ma ultrazvuk. Myslela som si ze stary ksunt, lebo ved cela ta ambulancia neni ziaden high tech. Ale v 26tt ci kedy ma prekvapil. Zase meral to co vzdy (obvody hlavy, bruska, dlzku stehennej kosti- tieto udaje zapisuje do mutterkind passu) ked tu zrazuu mi hovori, ze aha ako krasne otvara pusinku. A nieco tam prepol a spravil mi fotku ako robia na4d ultrazvukoch. Ale rozhodne to nie je taky ako ma cunderlik s tou okruhlou klavesnicou. Urban ti pomera zakladne hodnoty, pekne ti ukaze bijuce srdiecko ale nepomera tie frekvencie. Len ti ich pusti na vypocutie si 🙂
Mnoho zien ma len take vysetrenie a o skriningovych ultrazvukoch ani len netusia.
Co sa ttka materskej, v rakusku je len 8t pred a 8tyzdnov po porode. Ale plny plat. Wochengeld. To posiela zamestnavatel tvoj vymeriavaci zaklad do krankenkassy. Ty musis akurat doniest lekarske potvrdenie o termine porodu. No nezabudla som to vcera pytat urbana? Ale cele to bolo zas 5minutove vysetrenie. Dokonca mi zabudol predpisat lieky, ktore mi pred mesiacom nasadil a uz mi dosli. Tak som sa tam uz zvonku vracala. A na papiere som zabudla uz doma. Tak v pondelok tam idem zas ;)
Ty pracujes? Lebo nejaky papier pre zamestnavatela ti vystavi o tom ze si tehotna. V rakusku sa nastupuje 8tyzdnov pred porodom. Vsetko musis ale vyziadat. Automaticky nic neda. Na slovensku netusim ako to chodi. Vsetko zistim po porode. Kedze rodicovsky prispevok 200e budem poberat od upsvr na slov.kedze vsetci mame trvaly pobyt v ba a muz robi v ba.

mata.g
12. jún 2015

@lenulienka86 inak toto vyslovene neznasam na doktoroch, ked na vsetko ich musim upozornovat a vsetko si pamatat a on ma neskutocne rychle tie vysetrenia... Ja som teraz este na rodicovskej s 2 rocnym synom a mam odpracovane na svk, takze on mi musi vypisat ziadanku o materske, co vypisuje pre rakusanku, len to poslem na nasu socialku. Ale teda musim si to od neho pytat? U nas ti gynekolog vypise bez toho, aby si ty na to myslela

lenulienka86
12. jún 2015

@mata.g mne nevypisal nic. Iba tehotensku knizku a v praci ked som sa pytala, ci im staci urobit kopiu z titulky /kde sa uvadza meno lekara a potvrdenie tehotenstva s predpokl.terminom porodu/ tak povedali ze nestaci. A tak som sla za nim a sestricka mi to pekne na a4 format naklepala. Ze som v tom a tom tt a termin vtedy a nastup na mutterschutz vtedy.. ziadne oficialne tlacivo. Ale ku zoadosti o matersku bolo na stranke krankenkassy presne tlacivo tak to som si stiahla a dam to urbanovi podpisat. On ti naozaj nic sam od seba neda. Nehovorim ze neda vobec, ale musis na to mysliet sama. Lebo vidis. Ja to mam odovzdat najneskor do stredy do rak.poistovne, to viem tiez z netu a nik iny ma na to neupozornil.
To musis s uradmi riesit. V tomto ti neviem poradit. Ja nemam pobyt v rakusku a odrobene na slovensku. Som presne naopak 🙂 kazdopadne sa mi zda, ze toto sa riesi az po narodeni dietata.

mata.g
12. jún 2015

@lenulienka86 ja som myslela ze tieto tlaciva maju automaticky v ambulancii aspon sestricka...aach jaj. U nas taketo tlacivo ma IBA gynekolog alebo socialka ☺ tak kuknem to tlacivo, dik za radu a pripravim si to. Mne slovensko uzna aj europsku ziadost o materske, len mi to musi Urban potvrdit.

espanola89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andromeda10
15. jún 2015

Ahojte dievčata pridávam svoju skusenost ako sa vyrovnať so sekciou alebo inou operáciou pozivitvne myslenie funguje aj v tomto pripade emoticon

Ahojte pridavam moju skúsenosť. mala som planovanu sekciu na 2.06. do nemocnice som nastupila 1.06. na izbe sme boli tri ženy. prvý deň som mala predoperačne vyšetrenia a ešte sa ma raz pytali ako si to teda predstavujem či otočia malu ručne aby bola dole hlavičkou aj ked tam neni 100% zaruka. tak som to teda nechcela riskovať a rozhodla som sa pre cisarsky rez. na druhý den ma zobrala sestrička prichystali ma a išli sme na sálu, kde okolo mna bolo asi 15 roznych lekarov, kt. sa mi pekne po jednom popredstavovali, čo je ich napln práce a že ak budem mať hocijake otázky mam sa pýtať. Všetci boli velmi milý a nemala som vôbec zlý pocit skor taký familiarny a bola som si istá, že všetko dopadne podla plánu. na sále mi pichali spinal sestrička ma podopoierala, utešovala ma že neboj opri sa o mna všetko bude dobre. potom dalšia sestrička mi hladkala ruku ked ma už operovali. akurát ma najviac chytila fobia z toho, že si necitim nohy a nemožem s nimi hýbať. emoticon necitila som absolutne nič ani žiadne tlaky na brucho nič. ked vybrali emily zobrali ju očistit prehliadol ju pediater a potom mi ju priniesli na par minut aby sme sa zoznamili. moja mama bola so mnou na operačke ta viac plakala a bola dojata ako ja som si to ešte tak neuvedomovala. išla s emily a s mojim mužom hore kde s malou boli cely čas a čakali na mna než ma privezu. ešte viac som bola dojata aj tým, že pri operacii bol aj moj osobný gynekolog čo malo pre mna velký význam a už sa na nho aj pozeram inými očami. všetci mi gratulovali ku krasnej dcerke. emoticon po operacii som ešte musela čakat cca. 2hod. ale strašne som sa tam nudila vravim, že možte mi dať nejaky časak. a už som bola nedočkava kedy ma donesu do izby. potom mi priniesli malu, kt. bola so mnou až do vecera a cely čas bola na mne a mojom prsniku. večer mi ju zobrali aby som sa vyspala. ešte v den po operacii ma postavili na nohy a išla som sa oplachnuť do kupelne. na druhy den mi už malu doniesli rano a musela som sa starat. a čim viac som bola na nohách tym to bolo lepsie. bolesti minimalne raz za čas som si niečo vypitala ked ma to štipkalo. ale ako vravim bolest zo zubov a trhanie je horšie ako cisar emoticon v nemocnici som bola 7dni. starostlivost super. sestričky boli ochotne mi aj 30x zopakovať ako spravne kojit, prebalit a obliect a uspať babo

dugyna
15. jún 2015

@andromeda10 Jej som stastna ze mas take dobre dojmy a pocity zo sekcie. mala som sekciu tu na SK a vim poronvat to aspon podla toho co popisujes ty..tak gratulujem a rajem rychle zotavenie 🙂

andromeda10
15. jún 2015

@dugyna a aka bola tvoja skusenost so sekciou? dakujem pekne..noo už to je v pohodičke trošku porobim aj doma a na manzela aspon nechavam tie tažšie veci nech sa realizuje 🙂

ontaria
15. jún 2015

@andromeda10 to je super, ze mas taky pozitivny zazitok. Zvlast som rada, ze sestricky su ochotne vysvetlit ako kojit a kupat atd, lebo ja ako prvorodicka moc neviem co s tym babom robit😉 ja idem v stredu na 1.vysetrenie do Hainburgu, tak uvidim co to bude

mata.g
15. jún 2015

@andromeda10 Ahojky to si rodila v Hainburgu? Aha, prepac, vlastne asi ano. Ja som mala sekciu na Antolskej a prepustali ma 4.den pre preplnene oddelenie a to so zapalenou ranou a zapalom mocovych ciest s doliecenim na doma. Neviem, ale asi som sa nakazila z katetra, ale vraj som si tu infekciu zaviedla sama haha. Bola som tam na infuskach, teplota 38°C. A k tomu kojenie bolelo (ploche bradavky a plne prsia). Pre mna velmi zly psychicky aj fyzicky zazitok. Samotny operacny zakrok usiel, hoci mi bolo na odpadnutie, ale podporila ma sestricka. Doma som si musela ranu osetrovat a vyplachovali mi ju dalsie 2 mesiace v porodnici, to som tam musela chodit aj 3 krat do tyzdna. Maly mal krce z atb, co som musela brat.....aaach

andromeda10
15. jún 2015

Ano v hainburgu.ja s jazvou nemam absolutne nic pekna malicka a hoji sa to dobre. No snad sa ti polepsi coskoro.

mata.g
16. jún 2015

@andromeda10 to bolo pred 2 rokmi s malym, teraz je v ocakavani druhe tak.sa len modlim a dufam ze nebude opat hore hlavkou a budem mat moznost rodit normalne... ☺

ontaria
16. jún 2015

baby, tie co ste uz porodili a mate detskeho lekara v Hainburgu Proksch-u kedy ste sa k nemu prihlasili? Sli ste tam podpisat nejake predbezne tlacivo o zdravotnej starostlivosti este pred porodom? Ja mam e-card, predpokladam, ze prvych 6 mesiacov bude dcera pod mojou e-card, prip.jej vystavia vlastnu. Neviem ci jej mam do toho casu vybavit pediatra na SVK a ked mi pride e-card pre nu, az potom prejst k Prokschovi.Vdaka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre