Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

andromeda10
16. jún 2015

@ontaria ahoj ja som rakusk.doktora neriesila. zevraj neni moz dobry. Tak mame len na svk doktorku kt.bude aj ockovat a poistovna rakus.ti uzna aj zo svk vysetrenia. Prve osetrenie.mame za sebou ale dokt.povedala ze potrebuje zatial nejake docasne cislo poistenia aby im to mohla uctovat mez jej vybavime normal.karticku.tento tt ideme do krankenkasse vybavovat poistenie.

ontaria
16. jún 2015

@andromeda10 a ty si pripad ze pracujes na SVK ale mas pobyt v AT alebo naopak? Pracujes v AT a byvas v SVK? Alebo pracujes aj byvas v AT? Nebudes mat potom problem s pridavkami na dieta ak dieta nieje u rakuskeho doktora?

andromeda10
16. jún 2015

@ontaria robim v Ba ale pracujeme s muzom v rakusku.nie s tym by nemal byt problem. Ale idem do viedne tak sa este poinformujem osobne

hankaop
16. jún 2015

ahojte mamicky, mam rok a pol staru dcerku, byvame v hainburgu a hladame kamosky na hranie. napiste 🙂

katarinnak
22. jún 2015

Ahojte, chcem sa opytat kde v BA sa vybavuje rodnz list dietata ak sa narodi mimo sk? dakujem

dugyna
22. jún 2015

Dnes prvá poradňa v Hainburgu, neopísateľný zážitok, super prístup, všade len milí a usmiati ľudia.Mirka sa má dobre má 2965g +-100g. Všetko je ok, CTG aj sono, prietoky. Maximálna spokojnosť, neľutujem a myslím, že aj pôrod bude v tomto duchu a štýle...podobne ako jedna maminka na chodbe slovenska, ktorá to už mala za sebou a bola nadšená....
@katarinnak tam kde normalny rodny list cize na miestnej matrike ona v tvojom mene skontaktuju s tou zastupitelnskou matrikou

andromeda10
22. jún 2015

@katarinnak ja som bola v technopole na matrike

andromeda10
22. jún 2015

@dugyna budes spokojna urcite.ti ludia tam robia dobru atmosferu ani si neprides ako v nemocnici.a este aj vela slovakov je tam si mozes podebatovat. Mas sa na co tesit

lenulienka86
22. jún 2015

@andromeda10 a uz mas aj slovensky rodny list? Ako dlho ti to trvalo? Aj prispevok pri narodeni dietata ste uz poziadali? Ci musi tam byt potvrdene ze babo uz prezilo 28dni?

andromeda10
22. jún 2015

@lenulienka86 este nemam za 6-8tt sa musi cakat.a potom vybavime aj prispevok.

lenulienka86
22. jún 2015

@andromeda10 a rakusky ti dali este v porodnici? Tiez chcem ostat normalne 4 ci 5dni. Ci to musim ist sama vybavit na obecny urad?

andromeda10
23. jún 2015

@lenulienka86 rakusky sme si boli vyzdvihnut na mestkom urade v hainburgu.tak sa uz nevues dockat porodu. Aj s babami co boli na izbe sme si fajn rozumeli. Aj ked sme sa v noci nevyspali babatka mali party raz jedno raz druhe ;)

lenulienka86
23. jún 2015

@andromeda10 jasne ze sa tesim. A trosku s tym pocitam ze nas tam bude vela ale nieco zvladneme 🙂 este mam nejakych 6tyzdnov 🙂 tak sa pripravujem a cakam 🙂

andromeda10
23. jún 2015

jooj super zavidim.ja by som ešte ten čas vratila spät. aj ked menej dni v nemocnici.. naozaj mi tam ti ludia prischli k srdcu ale to mozno fakt robia tie materske hormony...ved to neni normalne aby niekomu chybala nemocnica a jej zamestnanci 🙂

lenulienka86
23. jún 2015

@andromeda10 premyslam teda, ci im tam zvyknu baby doniest nejake bonbonierky po porode.. neviem ci je to vhodne. Aby to niekto nepochopil zle.

monika155
23. jún 2015

@andromeda10 ahoj.a Boli stebou Slovenky na izbe?a personal bolo tiez vela slovakov? ja len mam stresy ze neviem dobre po nemecky a po Anglicky vobec:(myslis ze to bude velky problem??

andromeda10
23. jún 2015

@lenulienka86 noo neviem ako to je ja som nic nenosila ale po porode ked sme tam boli boli tiez mily ze ako sa mame a tak.
@monika155 na izbe som bola so slovenkou a rakusankou a potom sa to prestriedalo a boli sme tri slovenky.vela svk personalu je tam nemusis sa bat.dohovoris sa.

dugyna
24. jún 2015

@lenulienka86 nepredbiehaj sa :P pekne podla poradia :PPPP

dugyna
24. jún 2015

@andromeda10 neboj keby si rodila na sk tak by ti nechybali. sme s manzelom smiali v pondelok ked sme odisli z nemocnice..clee poobedie sme sa z toho vznasali...lebo na SK sme vzdy odchadali z nemocky nasrati a tu usmiati neuveritelne.
ten miestny urad je kde pri kostole a nevies ake maju uradne hodiny a kolko po porode tam mozem ist? Diky

dugyna
24. jún 2015

@monika155 neboj moj manzel nevie ani po nemecky ani po anglicky, akurat po slovensky, cesky ci rusky 🙂 a nerobi si z toho hlavu.
ja nemecky ako tak rozumiem..predsa len maturita je x rokov dozadu..a a anglicky tiez rovnako ako NJ...av kontrakciach si to neviem predstavit ale tak snad povedat ze mi odtiekla ci neodtiakla voda a mam pravidelne kontrakcie a ci mozem tlacit budem vediet povedat :P a hebame Janka nas ukludnovala ze je tam vzdy niekto kto po slovensky vie

monika155
24. jún 2015

@dugyna no uvidime, vsak nejako porodim;)) Inak ja tam mam prve ctg az v 38tt dost neskoro nie? ty si platis kazdu kontrolu tam??

dugyna
24. jún 2015

@andromeda10 si sa pytala ako to vyzeralo pri sekcii u nas..no tak asi tak ze som mala zazmluvneneho lekara kedze mala bola koniec panvovy , termin podoru bol 7.7./dr v tom case uz na dovolenke/ cize naplanovane na 30.6. Anestezilogicka bola nasa znama, a tym padom som dosla do nemocnice vyslovene pre sekciou tusim na 14h (mozno 13) od rana nejedla a potom som od urcitej hod ani nepila...dosla som na porodnicu..ked ma dr kukol...dali mi polovicny klistir(sestricka mi to tak vrazila do riti ze mi natrhla anus) nasledne ma dali normalne do boxu na rodenie..vtedy som ostala sama manzel sa isiel prezliect (nakolko tym ze dr zazmluvneny a anestezioloicka znama dovolili aby bol pri mne, inak to na SK nie je mozne iba kukat cez okienko). na porodnici mi nechali roztiahnuty zaves a bolo mi cez spodok vydno asi az do zaludka....opakovane som ich prosila aby zastreli a nic...z kozy som uz ist nevedela taku lbu polohu mi dali na nej a tiekla infuzka s ATB-mala som vtedy pozit HBSAg...nasledne mi zatihli zaves ale len tak ze akurat ostala medzera na moje medzinozie...do toho vrieskala sestra na rodicku vo vedlajsom poxe..ci je normalna ze sa posrala a co zrala ked sa posrala...takto to potom zase hovorila inej sestre vsetko bolo pocut...ta mamicka sa nasledne isla s manzelom osprachovat (moj by tej sestre asi rozbil hubu za prislune komentovanie) a presli pekne okolo moje holej rozbalej...kedze nebol zastrety zaves...a nasledne ma dosla nacievkovat sestra...manzela nikde a nikto mi nebol ochotni povedat kde je alebo...chytala ma panika...nakolko som nikdy nebola operovana...atd..
potom konecne dosiel...jediny kto sa ku mne choval s respektom a uctou bol sanitar chlap ktori teda dosiel vyzliect do plasa a previezt na operacku, ten jediny povedala ze preco za mnou dosiell..
ostatani sa nikto nepredstavil nepodal ruky nepovedal co bude robit proste si robili a niekedy som sa opakovane musela pytat aby mi odpovedali co budu robit.
spinal mi pichli tusim na 3 krat...nastastie ma upozornili ze ked budu malu vyberat ze to budem citit kmasanie brucha este ze mi to anesteziologicka povedala..bolo to dost neprijemne...potom malu vybrali a neplakala tak ma chytala panika..nastastie to niec nebol po odsati zacala..taku spinavu mi ju neukazali..ukazali az ked umyli manzel tam bol potom chvilu pri nej (nakolko jedna so sestier si spomenula ze je to jej manzela byvaly kolega..takze ho zavovala..) a potom mi malicku na chvilinku ukazali...tym ze sestricka spoznala muza zobrala ho so sebou potom aj za malou na novorodenecke..inak neviem ci tam je pristup...
potom ma zasili dali dokopy a previezli hore na oddelenie , pocas prevozu este manzel isiel so mnou a potom mi poslal fotecky malej.
na izbe sme boli 3 po sekcii , nakolko som mala spinal 24h sa nesmies pohnut, v zmysle dvihat hlavu alebo postavit...tu sa stava po sekcii v spinale az po 24h (ked som si zistovala preco, udajne preto ze u nas na SK sa spinal nerobi atraumatickou ihlou, ak by sa robil mozu sa postavit zeny po sekcii tak isto ako v At ci po sekcii v celkovej anesteze alebo ako po brusnej operacii)
nastastie v r.2010 boli este super destke sestry bola tam taka starsia a ta mi doniesla malinku do 2h po porode...a nosila fakt asi kazde dve hodiny..len v noci tusim naposledy o 22h, a ukazal mi ako prisat malu..a vlozila jej aj bravadku do pusy atak..cize mala sa kojila hned..a z nemocky sme isli s rovnakou vahou ako pri porode..raz mi ju tam nechala fakt ze asi hodinu mozno aj dlshie za co som jej vdacna...fakt ze super zenska..aj sanitrka co tam bola starsia ma vyumyvala v noci..vsetko poriadne..ako bol to iny pocit ako ked ste spinava dole..
nakolko potrebovali uz izbu presunuli ma na normalnu o cosi skor...a aj som sa postavila asi o 1h skor...potom sprcha chodza a isla som si pre malu..
nariek tomu ze som ju mala nechat este jednu noc u sestier som odmietla..a nechala si ju pri sebe...
ak ma nacapali sestri ze mam malu u seba na posteli tak pindali...na izbe sme boli dve, maminka bola po normalno porode ale ledva sa hybala jak bola pozasivana ci potrhana...
dosili mi potom ukazat ako prebalit skontrolovat kojenie atd... UM sa davalo len naozaj tym co nekojili a cez striekacku...
na 4 den som podpisala reverz a isli sme domov.dr ma chodil kontrolovat aj ranu po sekcii ten co ma operoval..
bohuzial po spinale som mala komplikacie..strasne ma bolela hlava isiel mi vystrelit dekel...jedine co zaberalo bola smrtelna kava ..s paralenom 1000mg. skoda ze uz nevyrabaju kofeinove tbl.
infuzny koktiel mi vobec nezaberal..nakoniec dosla jedna sestricka dajte si tento cipok...bol jedine co zaberalo a ked sme odchadzali na revez som sa tvraila ze uz ma neboli...sestricka mi dane cipky pribali(vdaka jej velka). manzel cele dni videl malicku len spoza skla..

doma bolo vse ok,az na moju hlavu....uz ked hrozilo ze mi pichnu znova--to sa robi, tak vtedy hlava prestala boliet.

Bohuzial ako vravim toto bolo v r.2010, ked som rodila druhu v r.2012 kamoska rodila 2mes predo mnou po sekcii mala druhu sekciu(odisla jej zelena voda) a toto co som pipisala uz nefungovalo, malu videla az po 24h..ked ju tlacili striekackou cukrom...atd..nebudem ani popisovat radsej

dugyna
24. jún 2015

@monika155 ja som mala prve teraz v pondelok cize medzi 37-38tt.
hej platim si vsetko sama. krvnu skupinu som mala papier so sekcie /cize uznalito/ a taktiez som mala HBSAG orginal od Dr. co som im dala kopiu. jedine co musim este donies dr..nepoznacila do knizky vysetrenie toxoplazmozy.(to by bol problem ak by som ho nedoniesla)
platila som presne 187,5.
porod by sme radi isli ambulane ak bude vsetko ok.cize dufam ze to bude tych 625 eur , ze mala si nezmysli sa narodit pred polnocou :P, poistovna z porodu preplati 597 eur(aj z ambulantu)
avsak z CTG necele 4 eur a z sono necelych 5, to z tych 187,5.
rodne listy a sobasny si staci notarsky overeny nemusi byt prelozeny.

a tie CTg co oni chcu do porodu budem chodti k voje dr. bude to stat 10 eur, tam by ma to vyslo 90eur.
cize pondelok idem na CTG k svojej a aj ma pozrie.

termin do hainburgu mam najblizsie v den porodu knizkoveho cize 17.7, o 8CTG a 9 sono.

lenulienka86
24. jún 2015

@dugyna naozaj nemam davat prekladat rodne listy? Teda ani sobasny? Overene kopie uz mam. Akurat manzel mal iba ten stary komunisticky. Je overeny, ale dvojstrankovy. Tak som zvedava co povie na to matrika.

mirufee
24. jún 2015

@dugyna o tej sekcii uff to je silna kava, dufam ze vyjde tentoraz ambulantny a zostanu len krasne spomienky, ja som sa vznasala uz aj po tej prehliadke a to nemam s cim porovnavat. s tymi rodnymi a sobasnym to je nejaka novinka? netreba uz uradny preklad? aspon par eur k dobru. este ohladne preplatenia kedze slovenska legislativa nepozna ambulantny puorod aj tak preplatia? vsetky poistovne? lebo VSZP (moja) tusim najvaecsie problemy robi... vela stastia inak, super sa to cita, ked tu pribudaju pozitivne reakcie 🙂

dugyna
24. jún 2015

@lenulienka86 no mne to hebame povedal ze bud prelozene alebo overene a ze mysli ze overene je lacnejsie ako prelozene. takze to ti saci a doniest k porodu.
ja k porodu beriem aj set na odber pupocnikovej krvi , aj tam nie je problem

lenulienka86
24. jún 2015

@dugyna dik. Noo inac ja som bola na miestnom urade overit a poslali ma za notarkou. Lebo ze ak to chcem pouzitelne do zahranicia tak musi ist notarska peciatka. Za tie tri listiny som platila 12.50e u notarky v miestnom urade nove mesto Ba. Jasne ze stale je to lacnejsie. Ved jeden rodny list preklad stoji medzi 20- 30e
Tak uvidime podla teba 🙂 ci na matrike v hainburgu nebudu stresovat 🙂

dugyna
24. jún 2015

@mirufee ja mam uz jeden ambulatny porod tu na SK za sebou...a viem aky to bol boj..rodit po sekcii prirodzene a potom este vybojovat odchod domov.
tu s ambulantom problem nemaju. ja mam UNION a teda emailovu komunikaciu o presnaxch sumach a podmienkach preplatenia porodu a vobec to nie je pravda ze by nepreplacali ambulat, legislativa hovori len o tom ze za raovnakych podmienok ako na SK. a nikde nie je napisane ze na SK nemoze byt ambulatn.
Porod je jeden ukon ktory poistovna preplaca a poporodna hospitalizacia je druhy uko , ktory poistovna preplaca. tym ma strasili pri druhej malej ze mi nemocke posle sek domov ak bude ambulatny a v poistovni sa pobavili vtedy, ze sak porod jedna vec a hospitalizaciu druha..
cize najlepsie ak kontaktujes svoju poistovnu a konkretne revizneho lekara ktory to ma na starosti..

hebame povedal ze bud prelozeny alebo overeny...overenie je lacnejisie takze donesieme to 🙂

dugyna
24. jún 2015

@lenulienka86 tak sned nebudu :P sak co tam chce prelozit ze narodena a datum? :P

mirufee
24. jún 2015

@dugyna
@lenulienka86
mne este bolo povedane, ze ked chcem rodny list pouzit v zahranici, uz musi byt vydany SR, nie CSSR (CSFR). s tou notarkou mali pravdu, nestaci ani pracovnik povereny notarom, ale musi byt priamo notar
set na odber pupocnikovej krvi musel objednat pediater v BB? ci ako si sa k nemu dostala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre