Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

dugyna
27. jún 2015

@monika155 mala by si mat zapisane v knizke , beru to v I.trimestri. pripadne jej zavolaj ci to mas...
no mne chyba nocna kosela, sosovky, usit oblecko pre malinku z nemocky. inak mam uz tusim vsetko
a v pondelok este musim upiect nastarsej tortu 🙂

dugyna
27. jún 2015

Inak dnes s Aniball 28cm 🙂

dugyna
29. jún 2015

Tak dievcata dnes u svojej Dr na CTG ze je to ok...pdola CTG sme si luz sriedavo drzali medzi 120-142, a podla toho co popisal CTG zaznam a ukazoval monitor som mala nejake kontrakcie...tak uvidime ako dlho budem pokope...lebo ja som to skor vnimala ako napucanie sa malej alebo menstruacne bolesti a podla zaznamu bola jedna o 50 torroch a par okolo 30 a 40.
len vysledky z toxo budu najskor az v stredu. dnes len priebezne ku ktorym sa nebudu vyjadrovat
zo spodu ani ine nekukala.
nasledne som obehla LIDL, Kauflan, terno a tesco koli dcerinej torte a sup ho piect..
torta upecena posielam Vam fotku aby som urobila tehulkam chutky 🙂

monika155
29. jún 2015

@dugyna no a ty si to nemala zapisane ked si musela ist zase na krv ku tvojej gyn? ci to ta tam poslali z rakuska?

monika155
29. jún 2015

@dugyna inak krasna torta!!! chutkyvsi teda spravila!!!

dugyna
29. jún 2015

@monika155 ne v At zistili ze tam to nie je v knizke.volam dr ze je to negat.tak muž išiel po výsledky nemali ich tak siel do HPL a tam tento odber bol iba pri prvom trhu tak dr rýchlo pridite..vysledky budem mať najskôr v stredu.dakujem za pochvalu

dugyna
2. júl 2015

kocky este som cela, vcera vysledky HPL toxoplazmoza vysli protilakty z minulosti tak som si vydychla...asi by ma porazilo kedy pocas tehu...ze to nenabrali...len este musim dopatrat ci som ich nemala pocas druheho tehu...pri prvom som nemala , teraz vysli prekonane este pred tehu...ale co ta stredna? takze po porode mozem riesit...
Dnes 29cm dvakrat po sebe..s tym cislo uz zacinam byt pokojnesia..
Uvidime kolko dni este budeme pokope ale uprimne si uz dost lezem sama sebe na nervy a zavadzam si.
Uz mam pre malu usitu capicku gate a mikinku....len dosli mi ihly v stroji vcera tak utekam kupit a idem este tricko a topanocky 🙂

lalitagopi
2. júl 2015

@dugyna a @monika155 , dievčatá držím vám moc palce, nech pôrod dopadne podla vašich predstáv 😎

ziza55
3. júl 2015

@dugyna mnaaaaaaaaaaaaaaam aka sikulka....daj recept prosiiiiiiiiiiiiim

dugyna
6. júl 2015

@ziza55 poslem recept len neviem ci dnes stihnem ..mam toho viac na plane..ale neboj mam to poznacene 🙂

kocky inak este som stale v celku

lenulienka86
6. júl 2015

@dugyna noooo ale uz uz uz ides 🙂 potom nam daj vediet, ze ako bolo. A nech dalsia preberie stafetu. Ktora ide este predo mnou?

lenulienka86
6. júl 2015

@dugyna inac mne skor termin na ctg ako v 38tt nedali. Ale no nevadi. Bude to vlastne 37+1
A nedala sa ukecat ani s kratkym cyklom ani s velkym babom... ze vzdy vraj zacinaju sledovat zeny v 38tt. Co je hovadina.Lebo uz x ich rodilo v 37tt. Len aby ma tam nenasli skor 🙂
No nic. Budem si hovorit ze nemozem este 🙂 az po vysetreni.

sihaweh
6. júl 2015

@dugyna , @lenulienka86 Ahojte dievčence. Čítam tu od vás príspevky ohľadom pôrodu v Hainburgu a chcela by som sa Vás popýtať na pár informácií.
1. Viem, že momentálne je suma za jednu noc okolo 625 Sur, ale platí sa aj za každé vyšetrenie, ktoré sa pred pôrodom uskutoční? Máte k dispozícii ceny, aby som mala prehľad?
2. Máte informáciu, čo sa robí v prípade, že sa dieťatko narodí a má novorodeneckú žltačku? Preváža sa niekam? Alebo to vedia vyriešiť na mieste?

Ďakujem vám. 🙂

eaka
6. júl 2015

Kočky, máte niektorá skúsenosť s preplácaním pôrodu, ak ste boli v Hainburgu cez polnoc, teda Vám účtovali dva dni? To sa asi človeku trošku predraží, že?
Ďakujem

monika155
6. júl 2015

@lenulienka86 ja som bola dnes prvy krat na ctg ultrazvuk.som 38+2.inak super vsetci milucky a samy slovaci;))

sihaweh
6. júl 2015

@monika155 A platila si prosím niečo za ctg ultrazvuk?

lenulienka86
6. júl 2015

@sihaweh ja som pracovala v at, teda som poistena a netusim nic o cenach. Ale vysetrenia pred sa platia este extra. Aj za nadstandardnu izbu a tusim sa moze stat ze ta skasiruju za 2dni...

monika155
6. júl 2015

@sihaweh Ja som tiez poistena tak neviem
ale Dugyna vie urcite;)

dugyna
6. júl 2015

@eaka ani uctuju 2 dni.nakolko 625 platis od polnoci do polnoci

dugyna
6. júl 2015

@sihaweh ctg a sono v prvej poradni 187,8eur.kazde kontrolne ctg AK to hero is na sk tak 90 EUR.krvne vysetrenia AK nemas vsetky co treba neviem co stoja.
Union za ctg preplati necele 4 eura a sono necelych 5 EUR

AK je nieco nie je s dietatkom ok prevazaju do nemocni cc e 80 km od hainburgu.co Sa tyka zltacky neviem neriesila som nakolko chceme ambulatny porod

dugyna
6. júl 2015

@monika155 pockaj any si ma este neptedbehla🙂

sihaweh
6. júl 2015

@dugyna Ďakujem veľmi pekne za info. A vieš aj čo stojí nadštandardný pôrodný box s vaňou na jednu noc?Ambulantný pôrod znamená, že do 24 hodín ideš domov? Potom musíš ísť ešte do slovenskej nemocnice, aby sa skontrolovalo dieťatko?

dugyna
6. júl 2015

@sihaweh ???? odporucam ti ist sa pozriet na den otvorenych dveri. nemaju ziaden nadstandartny box...box s vanou je taky isty ako tie ostatne a ak je volny je volny ak nie smola.
nadstandartna sa za zaplatit len izba ak chces po porode byvat s manzelom na izbe bez wc a kupelky je to 75 eur na noc, ak chces kupelku a wc tusim 150 to si uz mo nepamatam...
nemusi to byt manzel moze to byt mama, ale nesmies mat tu family izbu sama..

dugyna
6. júl 2015

@sihaweh a co sa tyk amabulatneho ..ja idem po 3h domov. a ci msuis ist do slovenskej nemocnice je na teba..ako sa dohodnes so svojim pediatrom alebo v hainburgu..mozes dosjt nechat urobit vysetrenia dietatku tam..mozes v slovenskej nemocnici ,mozes cez pediatra svojho a nemusis to je na tebe

sihaweh
6. júl 2015

@dugyna Aha, jasné, box s vaňou je teda štandardná pôrodná sála. Oukej. Ďakujem veľmi pekne za informácie. Ja som na dni otvorených dverí už bola, ale ušlo mi zopár informácií. Stále zvažujem, či rodiť v AT, alebo na SK. Tak sa snažím ešte čo najviac informácií získať.

dugyna
6. júl 2015

@sihaweh lebo ja som sa pytala vsetko tam..aj ceny vsetko..je to pre nich standart.
ja mam 2 porody na Sk za sebou a keby mam moznost isla by som vsetky tam rdoit ten pristup je neporovnatelny.mam za sebou tu ich poradnu a parada a myslim ze aj porod tam bude stat za to

lenulienka86
6. júl 2015

@dugyna ako dlho ta poradna trva? Ctg asi polhodku? A sono kolko? Za hodinu som hotova?

sihaweh
6. júl 2015

@dugyna Mne sa to v Hainburgu tiež veľmi pozdáva. Od personálu, prístupu, cez prirodzený pôrod. Držím ti palce, aby všetko dobre dopadlo. 🙂
Na Slovensku si rodila na Antolskej?

dugyna
6. júl 2015

@lenulienka86 no my sme dosli o 9 dole na informacie...cize to dlhsie trvalo..a o 9 h som mala byt na ctg ...kym nas teta dole zapisala..potom zapisal hore..a dosla hebame..CTG ai 30min..plus este sa ta pyta a ete pride dr...potom som sadla na chodbu..pre do mnou boli tusim 2 zeny na sone...potom sono vysetril..objednali ma..a este som sa isla objednat na CTG..
dosli sme o 9h a odhadzali ak si dobre pamatam pred 11h alebo tak..este sa opytam muza..ale dlhsie to trvala preto ze prvy den mali plne eletronickeho pacienta novy system a aj sa omluvali za to..
ale zase tu na sk 6,30 by si sadla na antolsku na radu aj keby si bola zrovna retia by si isla po 11h-12h...po 5min ysetreni zo spodu...ktore nie je moc prijemne by ta poslali objednat sa na sono alebo vysetrit..termin sona by si dostala pomaly po termine porodu...alebo by si si sadla a cakala o 16h...alebo ktovie...
CTG my tam nerobili pri dvoch tehu ani raz...

dugyna
6. júl 2015

@sihaweh dakujem. ano obe som rodila na antolskej, jedno sekciou ale este v 2010, to tam bolo dost ine ..a potom ambulatne v 2012.
manzel je haiburgom tiez nadseny a velmi sa tam tesi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre