Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

peta1711
19. aug 2015

@monika155 a hodnotis to cele fajn Alebo by Si prijala radsej trochu chemie ako tu epi.

paskolinka
19. aug 2015

dievcata neviete ako to je s tymi prehliadkami porodnice v heinburgu? niekde som citala, ze to robia aj v slovencine, tusim kazdy prvy piatok ale na ich stranke som videla len kazdy posledny piatok v mesiaci o 11:30 a nepisu tam nic o slovencine alebo nemcine...

monika155
19. aug 2015

@peta1711 No moc nestrihaju asi. Radcsej nechaju prirodzene natrhnut.;)

lenulienka86
19. aug 2015

@monika155 @peta1711 ja som ich prosila a oni ze ok ok a neurobili. Lebo su toho nazoru ze ked sa potrha prirodzene tak vzdy v tom najtensom ktore sa vraj rychlejsie zahoji... no ja neviem. Mne povedali ze zranenia mam presne take iste ako pri nastrihu. Ze nic horsie. Len strasne to bolo blbe ist na velku. Proste nastrih by viedli mimo anal a hadam by som sa mohla kludne vykakat. Ale prirodzene... mam to az na zvieraci.

peta1711
19. aug 2015

@lenulienka86 no toto sa mi stalo pri prvom tiez ma asi nenastrihovali a presne zachod katastrofa, cipky som si musela dat a Tak. A pri babach ma nastrihli a potom som fungovala uplne normalne! Hned na dalsi den som bola fit.! A pri prvom som bola k.o tak 3 tyzdne.!

sardinka333
19. aug 2015

@peta1711 fuuuha... 😒

hanka_april
19. aug 2015

No to je ozaj "uzasne" ved toto mojej mame nechali v 1979 natrhnut a mala problemy, ze v 40ke musela ist na korekciu konecnika chirurgovi (chvalabohu to ma super, hovori, ze jej je luto, ze to nebolo skor) a v 1983 uz ju rezali a ze to sa nedalo porovnat - ved ale logicky sprav si na nohe, ruke...reznu ranu a trznu- co sa skor a hladsie zahoji??? A to nemusim byt ani mudr 😜😜😜

sardinka333
19. aug 2015

@hanka_april no počakaj ked prídu ,,odborníčky,, hned ta ,,zetru,,... 😝 😀

peta1711
19. aug 2015

Cize tieto info mi tiez dost pomohli trochu. Lebo rodit za kazdu cenu prirodzene a potrhat sa nechcem. S tou epi je fajn, ze sa snazia zenu udrzat bez epi, ale ked ju uz zena strasne chce Tak na stranke maju napisane, ze ju podaju kedykolvek. 😒

hanka_april
19. aug 2015

@sardinka333 to mi je jasne, jak ked mi svekrusa povedala, ze co stresujem, sak ona mala 3 deti a nemala ani skrk...a ze mojho muza vdaka poladovici skoro vytrasla po ceste a to mal 4x omotanu snuru okolo krku....al to jej deti nemali pod 3,5 kila a my sme so segrou mali +/- 2,5kg a to moja mama rodila tiez rychlo, ale tie nasledky 😔 ked som mame povedala, ze idem dobrovolne na sc ani nemukla, len suhlasne prikyvla 😆😆😆

monika155
19. aug 2015

@lenulienka86 fuuuha tak to mas zle:(ja to mam zas druhym smerom, cize klitoris.nemusim ti hovorit ako to bolelo, hlavne ta injekcia.aaau

canama
19. aug 2015

@hanka_april jasne ze skor sa zahoji rezna rana...lenze pri porode ked sa nenastrihava a nieco sa aj natrhne, tak to je vacsinou na viacerich miestach po obvode posvoveho vchodu a tie rany vyzeraju skor ako strie, cize su povrchove, nejdu cez vsetky vrstvy koze ako rezna rana a preto sa ovela rychlejsie zahoja...coz je aj moja osobna skusenost. samozrejme malo by byt na posudeni porodnika pocas porodu ake velke poranenie hrozi, a podla toho pripadne nastrih zvolit. takisto ked sa rodi bez nastrihu, nemal by porodnik nijako urychlovat porod hlavicky ci uz nejakym tlakom na brucho alebo instruovanym tlacenim a podobne...@lenulienka86 nuz, nie kazdy lekar v Hainburgu je evidentne super...ja uz som pri druhom porode naozaj isla na istotu.

canama
19. aug 2015

@peta1711 masaz hradze olejom a cvicenie epi-nom alebo aniballom spravia s pruznostou hradze divy... 😉 co sa tyka epiduralu, tak ja myslim ze ked sa zena rozhodne ze chce bez neho, tak by jej ho personal uz pocas porodu nemal ponukat, lebo v tych bolestiach ho asi nebude mat silu odmietnut ziadna.

monika155
19. aug 2015

@peta1711 Vies co dalo sa to vydrzat.No pri prvej dcere som vobec necitila to finale;)) Ale som rada ze som to zvladle beZ...Ides tam rodit??

lenulienka86
19. aug 2015

@peta1711 no vsak jasne. Seriem vylucne s cipkom. To inac sa ani nepokusam. Treti tyzden mi bezi tak verim ze uz bude len lepsie. Navyse sa mi urobila zlata zila. Viem ze to nema suvis s potrhanim. Ale ked niekto tlaci o zivot vyse dvoch hodin tak to potom moze dostat. Cize anal natrhnuty a navyse bolavy zvnutra. To je pamiatka na cely zivot. Preto si hovorim ze porod nikdy viac. A uz vobec nie "prirodzene"

lenulienka86
19. aug 2015

@canama to ty si asi strielas? Oskrete a potrhane je rozdiel. Ked sa potrhas tak sa potrhas.. nie ako stria. Ale ako ked potrhas papier!!!!!!. Moj posvovy vchod vyzera ako u kobyly. Hradza mi zmizla uplne. Na dva kusy. A vytvorili mi ju dvoma stehmi. Vobec nie tam kde bola ale hodne nizsie. Kdesi na anale. Hradzu som si masirovala olejom. Aniball mam doma tiez ale za tri tyzdne sa mi nepodarilo ho narvat dnu ani len min.nafukany.

hanka_april
20. aug 2015

@canama ale myslim, ze tu islo o pravy opak a ona ho chcela a nedali jej ho - bezdovodne 😔

peta1711
20. aug 2015

@monika155 no rozmyslam nad kochom Alebo hainburgom. Tak zistujem situaciu na frontoch 😀
I peniaze nejde. Chcem len kultivovane porodit. A nelezat na chodbe pre nedostatok miesta. A pocuvat ako na mna niekto huci Alebo mi skace po bruchu. Co uz raz aj doktor povedal, ze nechajte ju ona to vytlaci sama. Tie sestricky su neni normalne niekedy!

peta1711
20. aug 2015

@lenulienka86 no veru Ja som sa presne takto nejak tiez rozpolila. Nastastie sa to vsetko spravilo. Ale sediet na riti som nemohla poriadne mesiac a pol. ! Neviem ci to bolo prvym babom Alebo nenastrihom. ☹
Tiez som citala tie clanky, ze ked sa nieco roztrhne Tak iba tam kde je to tenke, ale niekedy to moze byt aj neriadena strela! Kazda sme ina, Nie su tabulky. 😎

canama
20. aug 2015

@lenulienka86 uff, tak to je samozrejme ine..no ako preboha chodis na vysetrenie krcka maternice, ked nedas dnu ani vyfuknuty aniball?...mna sa porodna asistentka pred porodom pytala ci som cvicila s aniballom a kolko som dala....myslim ze ked by vedel doktor ze sa ti nepodarilo za 3 tyzdne ho dostat ani dnu, tak by mozno volil inu strategiu. inak ja som nacvicila s aniballom len 22 cm (lebo zakazdym ked som cvicila som mala pocit ze rovno idem rodit) a hlavicka bola 35.5 cm a mala som 3 take mini trhlinky co nebolo treba sit a asi mesiac ma to stipalo kym sa zahojili...u mna neporovnatelne s nastrihom, lebo ten ma sice uz 3 tyzdne po porode netrapil, ale intimny zivot o nicom dalsi rok.

sardinka333
20. aug 2015

Asi ťažko radiť, každá sme iná. Niekto nastrih vobc nepotrebuje a inej pomože...cvičenie s anibalom tiež nie je pre všetky - ja som sa predčasne otvarala, takže som nemala velmi odvahu strkať si tam niečo a ešte to aj nafukovať. Aj tak som donosila tak tak..do 37tt. Ale vo vysledku to ani nebolo potrebné - u mna.
@hanka_april ved to v lenulienkinom rozprávaní o jej porode bolo vcelku dost momentov kedy sa personál usmieval ako ,hnilé vajce,, ale že by jej priania rešpektovali...to ee.

mata.g
20. aug 2015

Dievcata rodila ste niektora druhy krat v Hainburgu po prvej sekcii? Ako tam k tomu pristupuju? Beru v uvahu mozne rizika? Za kazde info budem velmi vdacna 😉

lenulienka86
20. aug 2015

@canama ale jasne ze to vedeli. Ved dr layer mi robil sono a ja som mu tam plakala ze ja 160cm nedam 3.5kg babo. Ze ci nie som nejako zuzena tam dolu lebo ze nedam aniball dnu. Ja som bola dnu taka opuchnuta a iste by som ho tam narvala ale nie pre hradzu neslo ale vnutorne svaly posvy ma strasne boleli uz od 36tt. A cez bolest som nechcela ist. A dr layer sa zasmial ze porod je vec fyziologicka. Vies ten fanaticky pristup k prir.porodu. ved preto som ich pytala nastrih bo viem ze zrejme nie som stavana rodit. Akoze vzdy som bola uzka v posve. /rychlovka=bolest/ mam 29r nie 16. Ale on sa tam smial ze take neexistuje. Ze moje telo je na to stavane. A este mi povedal ze kazdu sekundu sa narodia na svete 3deti. A hebama mi povedala ze este taku nemali co by neporodila. Vzdy to uz nejako dopadlo a v najhorsom sekcia. Ja len neviem ze preco ju nespravili aj mne. Ale vzali ma rodit s 8cm otvorenou onou. A ze bola na 10 ale ze hrdlo maternice sa furt stiahlo hoci oni ho roztvorili na 10. A po kazdej kontrakcii sa zas zatiahlo. Co kontrakcia to ho oni rukami otvorili a ja tlacenim zavrela. Ja uz do hainburgu rodit nepojdem veru. 😕😕😕 lebo podla mna ja som cely pripad ten co neni moc na porod. Sak ani mlieko nemam. Ani porod sa nevedel sam spustit. Bud som moc stara bola alebo mam akesi tuhnutie svalstva

peta1711
20. aug 2015

@lenulienka86 Tak to Ja som mala lepsi prvy porod na antolskej 😀 aj ked tiez trhliny, ale Mne to slo vsetko rychlo aj epi zabrala len na 2 kontrakcie a uz letel von. 😀
Nie ze by som bola rada tvojej negativnej skusenosti, ale uz Si zacinala mysliet, ze ten hainburg je nadpozemsky 😀 .

lenulienka86
20. aug 2015

@peta1711 praveze ja som bola skepticka vzdy. Ved ja robim v rakusku a viem ze hainburg je jedna zaprdena dedina a s viednou sa neda porovnavat. Ale kedze som tam uz chodila ku gyn./tak je jednoduchsie vybavit matersku a nemusim vsetko davat prekladat/tak uz som ostala aj rodit tam. Ved do viedne to uz je predsa len velmi daleko z ba. A kolegyne mi to odporucali. Inac vsak musi sa uznat najma materialne vybavenie. A detaily typu podl9zky vlozky plienky maste pudre... to vsetko all inclusive na sestonedeli.
Ja kebyze to nemam zadara tak urcite rodim v ba resp.niekde kde to mam zadara.

peta1711
20. aug 2015

Ja som neni za kazdu cenu prirodzene a hlavne ked to nejde. Tak si myslim, ze koch by mi mohol vyhovovat. Ale pojdem sa pozriet do hainburgu.

mata.g
20. aug 2015

Aaaach dr Layer, mala som tu cest, som tam u neho bola 2x na pohotovosti s krvacanim v 4. mesiaci a len sa usmieval....ani Duphaston mi nepredpisal, sama som si ho nasadila, co mi ostalo par tbl z predosleho tehu. S usmevom mi nakoniec povedal, ze sa uvidime o 25 tyzdnov na porode,.ze priroda sa postara.... zdalo sa mi ze to berie velmi na lahku vahu 😐😩

mata.g
20. aug 2015

Nam tam jeden slovensky lekar na rovinu povedal, ze cisarsky sa tam da dohodnut vopred bez indikacii, ze tam s tym problemy nerobia..

79viktoria79
20. aug 2015

@mata.g a cena?🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre