Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

lenulienka86
20. aug 2015

@mata.g moja kolegyna velmi chcela a dr urban ju zrusil ze ee. A tak isla skusit normalne. Akurat ze priroda sa postarala tak ze prenasala a museli jej robit akutnu sekciu. Cize dostala co chcela. Ale robili problemy s tym lebo slo o prve. Zas druha kolegyna tretie dieta po 40tke si dohodla cisarak. Ze ona uz nevlafze rodit. Plus dala si podviazat vajecniky. Cize takto jedno s druhym to islo.

mata.g
20. aug 2015

@79viktoria79 to nepovedal ale opytame sa na prehliadke ☺

monika155
20. aug 2015

Baby na Slovensku vas nikto neposle na laser bradaviek;) V haiburgu ma poslali ked som mala znicene bradavku.A to je len najmensia vyhoda.Urcite by som tam sla, vsetci uplne milucky.A dr Karovic najlepsi..

katka339
21. aug 2015

Ahojte. Vedela by prosim niektora zhrnut, ktore vsetky vysetrenia v Hainburgu nerobia a dieta musi nasledne absolvovat na SVK? lenulienka86 mrzi ma, ze si mala taku skusenost...

lenulienka86
21. aug 2015

@katka339 mne povedala zuzana rohacova ze robia vsetky tie iste. Ale ze ak chcem byt detailna tak mi oproti svk bude chybat sono obliciek a mozgu.

catalina30
21. aug 2015

@mata.g Ahoj ja som mala v Hainburgu prvú sekciu (akútnu) a druhý prirodzený pôrod. Akurát keď mi robil doktor ultrazvuk pri prvej predporodnej kontrole spomenul že je tam určité malé riziko, už neviem ci 1%? pretrhnutia jazvy ale keďže to bolo po 2 rokoch od prvého pôrodu že nebude ma odhovarat od prirodzeného pôrodu. Podpísala som nejaké poučenie a to je všetko. Našťastie druhý pôrod už bol ukážkový 🙂

mata.g
22. aug 2015

@catalina30 No len co v pripade ak by nastali komplikacie? Znama nedavno rodila na Antolskej v Ba - po prvej sekcii mala velku nadej na prirodzeny porod...aj jazva bola v poriadku, vsak uz to bolo 5 rokov od prveho porodu, ale dr jej vyslovene povedala, ze druhy porod musi prebehnut bez epi, oxytocinu a musi postupovat sam bez obmedzeni. Inak hned zvolia sekciu. Odtiekla jej voda ale pocas kontrakcii sa neotvarala tak to skoncilo sekciou. Ze jazva nepustila pri kontrakciach. Preto ma zaujimalo, ci oni maju nejake prisne kriteria na to. A jazvu ti kontrolovali kedy presne? Lebo mne ju Urban este nepozeral, ze az v 3. Trimestri...
Ja som mala prvu sekciu kvoli polohe KP a bola naplanovana pred porodom. Takze ani neviem odhadnut, ako by sa prirodzeny porod vyvijal...ach tak dufam ze sa mi teraz nic nestane, ze mi ta rana nepraskne uff, mam obavy co bude

mata.g
22. aug 2015

@catalina30 prosim ta a zhruba co bolo v tom pouceni?

mata.g
22. aug 2015

@lenulienka86 A tvoja kolegyna si dohodla na porod Urbana? No podla jeho reakcii na moju otazku, ze kedy mi bude kontrolovat stav jazvy sa mi zdalo, ze si nepripusta zeby jazva nevydrzala alebo zeby s nou nieco extra bolo aj zvnutra. Ale v porodnici som na vlastne usi pocula, ze ked sa chce mamicka normalne vycikat a vykakat, moze si dohodnut sekciu. Len neviem ci za poplatok alebo ako, to nam dr nevravel....

lenulienka86
22. aug 2015

@mata.g hej hej tiez mala urbana ta kolegyna. Ona cakala prve. Preto jej ten cisarak nedovolil. Tehu bolo bez komplikacii. Vyslovene kvoli bolesti to chcela obist cisarskym. A vravela ze nedalo sa to vopred dohodnut. Iba nahodou ho predsa len mala lebo uz asi bolo nieco s vodou plodovou.
A ta starsia.. tak ta to mala pred 7r este za cias doktora loksu. Tam zahralo rolu zrejme to ze bola cca 45rocna a plus si dala robit podviazanie vajecnikov k tomu. Takze to mala naplanovane a len za vajecniky platila tusim cez 500e

mata.g
22. aug 2015

@lenulienka86 A ty si nemala tam nikoho dohodnuteho? Rodila si u sluzbykonajuceho? (necitala som uplne vsetky komentare)

lenulienka86
22. aug 2015

@mata.g doktor sa tam neda zazmluvnit. A hebamme len eva bauer od 500e.a vraj ma plno

mata.g
22. aug 2015

@lenulienka86 Aha ok. Citala som si ako si prezivala porod, uuuuuufff to museli byt muky 😱 ale znama mi opisovala podobne ako ich prosila,.ze ci neurobia cisarsky ked po prasknuti vody sa otvara iba pomaly, ale hebamme jej len odvetila,.ze o tom rozhoduje lekar, ze ona si nemoze povedat ze chce rezat a ze babo monitoruju a je v poriadku. Nakoniec po viac ako 12 hodinach uz nevladala tlacit, tak na maleho pouzili zvon... Ja som si vzdy myslela,.ze po odteceni vody by sa dieta malo porodit co najskor. To moze byt bez vody tak dlho? No ja by som s jazvou nemala takto rodit, tak uvidim ako sa to bude riesit v hodine h. Na antolskej skoncilo sekciou vela vela zien ktore mali taky nepostupujuci porod ako ty.... inak epi sa moze podavat iba do 4 cm, neskor uz nie a v tvojom pripade uz zrejme nemohli robit sekciu ked uz dietatko zostupilo do porodnych ciest. Hlavne ze to dobre dopadlo a s dcerkou ste zdrave 😉

catalina30
22. aug 2015

@mata.g Uf už dá vôbec nepamätám čo tam bolo. Ja som si inak ani na sekundu nepripúšťala že by niečo mohlo byť v neporiadku, riziko je minimálne. Jazvu mi pozerali pri tom prvom predporodnom Usg..ten istý doktor čo mi robil sekciu, obdivoval vlastnú prácu 😀

mata.g
22. aug 2015

@catalina30 To nikdy nevies ako dopadne porod, nechce si to pripustit asi ziadna rodicka.. ale ako som uz pisala, znama mala ukazkovu jazvu a skoncila znova sekciou.. tak patris medzi tie stadtnejsie 🙂

lenulienka86
22. aug 2015

@mata.g mne povedali ze ked do 12h neporodim tak sa rozhodne co dalej. Tusim cca 20h max by malo byt bez vody. A tak aj bolo. Po 12h dali vyvolavacku a do 5h som porodila od vyvolavacky.

mata.g
22. aug 2015

@lenulienka86. Veru tu vyvolavacku ti mohli dat uz skor...hmm. Vsimla som si ze epi nejako nedavaju, to co ma byt? Ma byt predsa k dispozicii na poziadanie. To ozaj tak setria! 😧😧

paskolinka
24. aug 2015

dievcata, co ste rodili v hainburgu a s babom ste potom chodili k pediatrovi na Slovensku, ako to je? vsade citam, ze pediatra treba nahlasit este v porodnici... a ze zdravotne poistenie treba vybavit do 60 dni a dolozit rodny list, ale zase som citala, ze vybavovanie slovenskeho r.listu moze trvat az tri mesiace, ak sa dieta narodi v zahranici... nie je to cele nejake komplikovane, ak sa dieta narodi v zahranici? myslim tie vybavovacky potom... mna to dost odradza pravdupovediac... 😕 hlavu mam z toho ako melon, hlavne, ked to je nase prve dieta a este som tie proceduy na uradoch neabsolvovala a neviem, ci to stoji za to, hned si to takto komplikovat...

katka339
24. aug 2015

@paskolinka urcite to je komplikovanejsie ako na SVK porod, ale nie je to nic strasne. Netreba ohladne toho robit velku vedu, nikto nas nezavrie a vsetko sa aj tak nakoniec vybavi 🙂. Ide najma o to, kde sa budes citit bezpecne a pohodlne a to pre mna zatial splna Hainburg. Okrem ineho samozrejme, uz len kvoli vyberu porodnej polohy - nakolko poloha lezmo je najhorsia mozna...

lenulienka86
25. aug 2015

Baby co mate e card. Kam ste sli na vysetrenie ortopedicke? Ja mam detsku lekarku len bratislave a pozeram ze treba mat v mutter kind pase medzi 4 a 7t vysetrenie u ortopeda. Da sa to dat potvrdit slovenskemu?
Otazka na vsetky maminky- posle ma detska lekarka za ortopedom? Ja blba som sa dnes na poradni neopytala a teda neviem ci na slovensku vysetruje v 2.mesiaci ortoped. Dik

lenulienka86
25. aug 2015

@paskolinka vo vszp sme dostali preukaz poistenca normalne. Akurat ze nema rodne cislo ale identifikacne. Kedze nemame este slovensky rodny list.Detska lekarla v ba bola z toho trosku prekvapena ale nerobila ofuky a nahodila si ju do systemu normalne.

lenulienka86
25. aug 2015

@mata.g nedavaju lebo ako vedlajsi ucinok moze nastupit spomalenie alebo zastavenie kontrakcii. Je nelogicke vyvolavackou kontrakcie vyvolat a epiduralkou riskovat ze sa zastavia. Ale oni tie hebamy v hainburgu su skor za prirodzeny porod. Neviem preco mi nedali. Urcite nie z lakomosti.

canama
25. aug 2015

@paskolinka pediatra treba nahlasit v nemocnici, len ked rodis na SK. mna sa v Hainburgu na pocudovanie pytali na meno mojho gynekologa na SK. cela procedura vybavovaciek je narocnejsia kvoli uradnym prekladom, a ano aj kvoli tomu ze treba cakat dost dlho na rodny list, cize osetrenie babtka ide na tvoju karticku poistenca a vsetky papierovacky ohladom babatka budes vybavovat o cca 2 mesiace neskor ako ostatne mamicky. ak stojis o prirodzeny porod tak tie papierovacky aj zdrazanie okolo podla mna za to stoja. ak chces ist do Hainburgu kvoli komornej atmosfere, ale na porod nemas nejake extra vysoke poziadavky mimo SK normu, tak by som sla radsej do Kocha.

monika155
25. aug 2015

@lenulienka86 Ahoj.my sme boli u sukromnika na strecnianskej za 20e.V 1mesiaci sa chodi.tiez mam e card.Jasom mala sprievodny listok ale ttusim ho sukromnik nepotrebuje.vola sa Marek Gajdos.A co sa tyka o potvrdenia, ano mozes mat aj od slovenskeho.Pri prvej malej som davala vsetko Slovenske a nebol problem.To len Slovaci riesia blbosti....

lenulienka86
25. aug 2015

@monika155 cize normalne mozem tomu gajdosovi zavolat a on mi da aj peciatku do mutter kind pasu? Tusim ze toto mi treba do 7t a potom dlho dlho nic. Ziadne potvrdenia.

mata.g
26. aug 2015

@lenulienka86 Ahoj ja som bola s prvym u sukromneho ortopeda za poplatok 20e, tam nebolo potrebne odpor. od pediatricky. Dr.Gajdoš na Strečnianskej 13, Ba Petrzalka. Mozno sa to da skombinovat aj so svk vysetrenim, ved ja mam teraz v tomto tehu vsetky krvne testy a morfol.sono robene na svk a Urban to akceptuje... presne ako napisala monika, ide o toho isteho ortopeda

mata.g
26. aug 2015

@monika155 Ahojky, prosim ta a inak mas pediatra v rakusku? A na svk si bola iba na tych klbikoch? Alebo na com este? Ja uz si to nepamatam po prvom porode, iba tie klbiky... dik
A dal ti stempel rovno do mutter kind pass? Alebo len zvlast spravu?

mata.g
26. aug 2015

@lenulienka86 Lenka prosim ta v porodnici urobia novorodencovi vsetky potrebne vysetrenia alebo nieco vobec nerobia? Dik

lenulienka86
26. aug 2015

@mata.g jasne kompletka do troch dni. Kazdy den nieco. Ak den porodu neratam tak do troch dni bolo vsetko ukoncene.

mata.g
26. aug 2015

@lenulienka86 takze okrem klbikov nic ine netreba davat zvlast vysetrit hej? Ok lebo zachytila som tu ze oblicky nevysetrovali ci co?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre