Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

sarah88
28. júl 2010

ahojte mamicky,resp bud mamicky 🙂 neviete iekto prosim tel.c. na Dr Loksu?Velmi by mi to pomohlo..

sophy
28. júl 2010

baby, co ste nemali poistenie v rakusku, na kolko vas vysiel ten porod a pobyt, a co ste platili vsetko pred porodom ked ste chodili uz na kontroly do porodnice, chcem si spravit taky nejaky odhad, ako je to zhruba financne narocne 🙂 dik za odpoved

happy8051
28. júl 2010

@sarah88 0043 21 65 62 333 volat sa da kazdy den telefon maju prepojeny domov 🙂

jenny5
31. júl 2010

@sophy ahoj,takze my sme platili nasledovne-do poradne(k loksovi)som zacala chodit 2 mesiace pred porodom,kazde vysetrenie 72euro,posledne 3tyzdne bolo treba chodit na CTG(monitoring)do nemocnice,kazdykrat 70euro.a teraz to hlavne-pobyt v nemocnici, mali sme familienzimmer(iba ja a partner na izbe)cena za den 620 euro,v tom uz malo byt zaratane vsetko(lekarske vykony,vysetrenia,strava..),ale nakoniec,kedze som mala cisarak,som este lekarovi musela zaplatit 1500euro(nedelny priplatok mi z casti odpustil,ale minimalne ☹ takze cisto pobyt v nemocnici,kedze sme tam boli 6dni(prijali ma uz 2dni pred porodom,kvoli siahodlhym kontrakciam)+extra cena za cisarak cca.5200euro...celkom dost.my sme ratali s polovicnou sumou,ale bohuzial to vyslo takto,kedze sa veci skomplikovali.a to este mohlo byt ovela viac,kedze malej hrozil prevoz do viedne...inak tuto sumu zaplatila aj kamoska,ktora ale rodila v super luxusnej sukromnej klinike vo viedni..co je "trosku"rozdiel oproti hainburgu 🙂 takze nabuduce pojdem rovno tam 🙂

sophy
31. júl 2010

@jenny5 blahozelam k babatku! uf, no, pekne to vyslo draho, dakujem velmi pekne za info a rychle zotavenie ti prajem... tiez som mala cisarak, takze si viem zivo predstavit 😉

jenny5
31. júl 2010

@sophy diky moc!a tentokrat bol ten cisarak uplna pohoda 🙂 ....

k8y
1. aug 2010

Ahojte maminy! Tak moje hormony sa uz snad definitivne ukludnili, uz neplacem, som sice unavena, ale uz sa viem z maleho viac tesit. Mala som tu tento tyzden mamku - pomoc na nezaplatenie! Postarala sa o domacnost a navyse mala na Remiho zazracne ukludnujuci vplyv. Ked som ho uz v noci nevladala tisit, ked ho bolelo brusko, tak mi ho zobrala, aby som sa aspon trochu vyspala. Parada. Teraz bude mat zase 3 tyzdne dovolenku manzel, tak ten najtazsi prvy mesiac nejako zvladneme. Inak mame za sebou prve ockovanie, proti tuberkuloze.

@jenny5 Dojcenie, musim poklopat, zatial funguje dobre. Zo zaciatku sice strasne utrpenie, ale nastastie mi bradavky nepopraskali ako kamoskam. Myslim, ze mliecka mame zatial dost, aj ked maly toho obcas vypije velmi malo, musim si to odsat, aby to nebolelo a on sa o pol hodinu zobudi, ze je hladny.. Vcera vecer sme mu prvykrat dali to odsate, ale o par minut to vygrcal. A skusala si si po kazdom dojceni este trochu odsavat? Porodna asistentka nam pri priprave hovorila to robit (aj ked mne sa to nechce a dufam, ze sa mi to nevypomsti), vraj tak mozog dostava signal, ze je mlieka malo a vytvori ho viac. Tak sa da predist aj tym krizam dojcenia asi po 3 mesiacoch. A ako funguje to laktarium? Tam moze hocikto prist a vypytat si materske mlieko? Alebo sa tam musis nejako registrovat? Drzim prsty, aby sa ti to nejako upravilo a mohla si dojcit co najdlhsie.

Zatial sa majte, ked si zas najdem chvilku, dam vediet, co nove.

martinka1981
autor
2. aug 2010

Ahojte žienky 🙂

@k8y to je super že to ustupuje a ty sa maš lepšie 😉 neni nad to ked ti ma kto pomocť. ja som bola sama,mama tu bola len raz,muž mal problemy vo firme takže len lietal a vybavoval a ja doma bezradna 😒 ale už je to za nami
Ja som mala v stredu poradnu a Lokša ma nepotešil,krčok mam skrateny o 2mm. nakazal sa šetriť a nedvihať nič ťažke 😒 pri malom dieťati to teda neni lahke,ved každu chvilku niečo treba. Ale tak snažim sa ju nedvihať ale ked niekedy nemam muža po ruke tak nemam na vyber 😒 Teraz tu bol na tyžden mužov syn z prveho manželstva,to je pomoc na nezaplatenie,neviem čo budem teraz bez neho robiť. No v každom pripade sa musim šetriť inak mi hrozi nemocnica a to si teda už fakt neviem predstaviť čo by bezomna doma robili ☹

@jenny5 teda ten porod ťa vyšiel riadne draho do frasa 😔 ratali vam to ako 3.poplatkovu triedu alebo vyššiu? lebo fakt nechapem prečo si si mala zaplatiť ešťe cisarsky 😕

jenny5
2. aug 2010

ani ja nechapem preco sme museli ten cisarak platit,nebolo to vobec na objednavku,bola to nutnost,ani lekara sme extra nevolali(prisiel tam kvoli k8y 🙂 )ale loksa si proste vypytal 1500...a izbu nam ratali ako familienzimmer,cize to bolo trochu drahsie,ale chceli sme mat sukromie..a teraz ma este dorazili,ked som sa dozvedela,ze nerobili ziadne screeningy ani USG dietata,moja slov.lekarka bola zhrozena........teraz budem musiet lietat po nemocniciach

happy8051
2. aug 2010

@martinka1981 ahij, my mame zajtra 4D ale tu na SVK v Leviciach dufam ze mala bude spolupracovat...
mna Loksa odspodu neprehliadal uz asi trikrat ani ked som blola v tvojom tyzdni co si teraz.... tak dufam, ze teraz ho to uz napadne...

@jenny5 to je sila, ze si nemala screening... ako je to mozne?? ja som sice bola dobrovolne na amnio ale aj tak Loksa nejake testy robil-----

martinka1981
autor
2. aug 2010

@happy8051 tak ja idem zajtra na ten glukozovy test,vobec sa mi nechce ale čo už. Ide so mnou kamoška a mala bude s tatom doma 😉 . Vo štvrtok idem na to 3D ale už druhy krat,prvy sa nedal spraviť tak snad sa podari. ked som bola v stredu u Lokšu tak mala dobru polohu tak uvidim čo bude. Mna pozera vždy od spodu aj UTZ robi 😕 tak neviem či pri každej ma ine postupy 😨
JENNY myslela screening dieťatka. Nam robili uška ked sme odchadzali a brali krv z pätičky na tie metabolicke poruchy. Inak myslim nerobia nič ani neočkuju v porodnici,čo sa mne docela pozdava.Ale každy ma na to iny nazor 😉

martinka1981
autor
2. aug 2010

@happy8051 tiež idem da BA do gyn fivu,v rakusku je to neskutočne drahe to 3/4 D,že 190 eur v neakom centre čo teraz otvorili nedaleko Hainburgu 😝 že dovi dopo!

jenny5
3. aug 2010

@martinka1981 hej,to jedine vysetruju. a ja som tiez absolutne proti ockovaniu novorodencov,zvlast o tej TBC vakcine som si precitala svoje(ziadne bludy z netu,ale literaturu faktu,vedecke studie),v ziadnom pripade nedavam ockovat,aj ked ma budu sankcionovat...ale tie sona obliciek,mozgu a tie screeningy si doplnim.tak letim na kramare...cafte

martinka1981
autor
3. aug 2010

@jenny5 😉 my tiež neočkujeme a tiež som si prečitala knihu ale aj net mi dosť dal. Ja vobec nemam predstavu čo všetko robia u nas za vyšetrenia a moja det.lekarka nič nespominala takže neviem fakt.
Dnes som bola v Hainburgu na tom gluk.teste. dosť tehuliek tam bolo,som sa čudovala. Voda nebola sladka ako u nas ale kyselkava,celkom mi chutila 😀. len to dlho trva,nedavno som prišla domov. Stretla som aj hebamme Janu,tak som sa jej pripomenula a pamätala si ma 🙂

jenny5
4. aug 2010

baby,na ktoru matriku treba ist s tym rakuskym rodnym listom?dik

martinka1981
autor
4. aug 2010

@jenny5 my sme boli na našej v mieste trvaleho bydliska a oni to poslali na osobotnu matriku. Teda aspon dufam že to tak bolo 😕

k8y
4. aug 2010

@jenny5 ja som manzela poslala rovno na osobitnu matriku, ale odtial ho poslali na nasu normalnu. A slovensky rodny list bude vraj fakt az o tri mesiace. Neviete, ako to je potom s poistovnou a inymi instituciami, kam treba dorucit rodny list?

martinka1981
autor
5. aug 2010

@k8y zo zakona to ma byť za 2 mesiace. zatial možeš použiť všade rakusky rod.list. Ale čo sa tyka poisťovne tak všeobecna ti dietatko nepoisti bez slov.rod.listu ale my mame Doveru a tam problem nemali. všade potom prinesieš slov.rod.list ked ho dostaneš a bude. netreba sa stresovať 😉

k8y
5. aug 2010

@martinka1981 ved prave preto sa pytam, lebo viem, ze vseobecna ma lehotu 2 mesiace, ale rodny list dovtedy nebude 😒 Skusim im mozno zavolat, ci by im nestacil oficialny preklad z nemciny.

pele
5. aug 2010

prepacte baby, ze vam sem vtrhnem, @k8y na to som sa pytala vo vseobecnej, tak z tej lehoty si nic nerob, ona je tam len preto, aby ludia nezabudli vobec deti poistit a nikoho este za jej prekrocenie nepokutovali🙂 Zaroven tym, ze nemas slov. rodny list, tak nemas dieta nahlasene na trvaly pobyt a tym padom tato lehota pre teba neplati (je pre obcanov s trv. pobytom v SR) Pre teba plati lehota 8 dni od vzniku novych skutocnosti - cize 8 dni od prihlasenia na trv. pobyt. Takze v pohode to mozes vybavit, ked dostanes RL. Akurat neviete, kde budete dovtedy dieta poistene, resp. ako budete platit za prehliadky?

vampgirl
5. aug 2010

Ahoj baby, mozem sa pridat do diskusie? Vyzera to tak, ze tiez budem rodit v Hainburgu 🙂 zaciatkom jula sme boli pozriet nemocnicu a vcera som mala prvykrat kontrolu u dr loksu... Termin mam zaciatkom novembra 🙂

martinka1981
autor
5. aug 2010

@k8y myslela som že RL ti musia zo zakona vydať do 2 mesiacov. Nam aj tak prišiel len pani matrikarka akurat vtedy odišla na dovolenku tak sa nam to predlžilo o 2 tyždne 😒
Ako hovorim nam malu poistili v Dovere bez problemov lebo by sme si museli potom platiť prehliadky u pediatra 😒 Tak skuste to takto a potom maleho prehlasite do všeobecnej ak si tam aj ty poistena.
@vampgirl tak vitaj medzi nami 🙂 ja mam termin 7.11.10 a ty kedy? Možno sa tam vidime 😉 teda ak je neporodim predčasne,ale dufam že nie 😔

vampgirl
7. aug 2010

@martinka1981 Ja 11.11. 🙂 tak to by sme sa tam mohli stretnut 🙂

martinka1981
autor
7. aug 2010

@vampgirl tak uvidime ako nam to vyjde 😉 Nemocnica sa ti pačila? A u Lokšu si bola spokojna?

vampgirl
8. aug 2010

@martinka1981 Nemocnica vyzerala fajn, aj nas tam privitala slovenska sestricka 🙂 ja totiz nemam nemcinu, ale aj Loksa ma uistil, ze s kombinaciou slovencina-anglictina to urcite zvladnem 🙂 a Loksa vyzera tiez fajn, buduci tyzden mam ist na ten glukozovy test, dalsia poradna tusim 31.8.... akurat si musim napisat otazky nabuduce, lebo som sa ho nespytala skoro nic, co som mala v plane 😀

happy8051
8. aug 2010

@vampgirl mame poradnu v rovnaky den 🙂 ja mam o 15tej 🙂

martinka1981
autor
9. aug 2010

Čaute baby,ja mam poradnu tyžden pred vami 🙂
ja som sa tiež zabudla všetko spytať 😀

k8y
9. aug 2010

@vampgirl aj ja ta mozem uistit, ze so slovencinou a anglictinou je to tam uplne v pohode. Tiez som sa toho obavala, ale dopadlo to super. Porod bol v anglictine a po tych par dnoch v porodnici som uz aj po nemecky rozumela 🙂

happy8051
9. aug 2010

@k8y oprav si pas, lebo si uz v 44 tyzdni 🙂

vampgirl
9. aug 2010

@happy8051 jeeej tak to sa stretneme v cakarni 😀
Baby, ako casto sa chodi u Loksu do poradne? Teraz mi dal o mesiac, to budem 30tt, potom tiez o mesiac?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre