Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

vanniekerk
2. okt 2016

@paskolinka Je to mozne.

steigrula
2. okt 2016

@lukamka cim skor tym lepsie moj maly ma za par dni 3 meisace a este stale nemame slovensky rodny list a ani pridavky vybavrne ani poistovnu v podstate nic lebo na vsetko mi treba rodny list :D tak cakame 🙂 inak je uplne vsetko fajn uz uvazujeme o surodencovi a rozmyslam ze keby ze idem zase rodit tak to bude znova hainburg..mne sa tam pacilo :D :P

lukamka
2. okt 2016

@steigrula niektore veci mozes skusit zacat vybavovat uz s uradne prelozenym rakuskym rodnym listom vraj... ale neviem, ci to nie je skor o tom na koho narazis
na porod sa velmi tesim, uz sa neviem dockat nasho babatka. Verim, ze aj ja budem mat dobre spomienky

kattyy3
3. okt 2016

@steigrula ahoj moja to je neuveritelne ze este nemas rodny list aj my na nho cakame povedali nam ze okolo 5t by to malo trvat a dnes presli 4t od podania ziadosti tak uvidime. Inak zdrav karticku vybavis aj bez slov rodneho listu a vybavis aj pridavky nakolko zakon hovori ze uznavaju rodny list z cudzej krajiny EU a ked som volala na urad prace tvrdili ze to nejde ale pani zistovala nakolko som jej povedala ze to na vebe takto maju napisane a volala mi spat ze to naozaj ide. No ani ja som este o to nepoziadala bo sa bojim ze s rakuskym rodnym listom budu zmeteny asi to este ani nerobili a tak reku ze pockam tych 5t a zaziadam zo slovenskym. Uvidime. Inak uzastne ze uz uvazujete o surodencovi ja si to zatial neviem predstavit mat druhe babo mam plne ruky Matejka i ked je uzastny trpime kolikami a je to narocnejsie. Vcera sme ho krstili bol to uzastny dnik a Matejko bol ako cukricek krasne to zvladol a cely den bol uzastny tak dneska len spominam no keby sme sa rozhodli opat na babatko ja tiez urcite opat bez vahania rodim v Hainburgu to bolo super a nadherny zazitok mame.

kattyy3
3. okt 2016

@lukamka neboj budes mat skvele spomienky od prveho okamihu prijatia to pre mna bolo neporovnatelne so slovenskom a s tym ze manzel moze byt cely cas pri tebe a prezivate to spolu je obrovske plus, moc ti drzim palce a tes sa caka ta neopakovatelny den

paskolinka
3. okt 2016

@steigrula poistovnu mozes aj bez RL, pridelia docasne rodne cislo

malula
3. okt 2016

@vanniekerk hm.. tak neviem ci maju na kazdeho iny meter :(

steigrula
3. okt 2016

@lukamka skusit som skusila :D len to nase urady su tak na p.... ze keby ze mozem tak sa odstahujem a nikdy sa sem nevratim :D drzim palce aby si mala rychly a bezbolestny porod ;)

@kattyy3 ja viem ze poistovnu vybavim aj bez rodneho listu len ja tam mam zasa iny problem a musim ziadat o rozne formulare.. A az potom sa dopracujem ku karticke poistenca.. ja som mala zas aj ten problem lebo ja som neskor podavala ziadost o slovensky rodny list lebo sme sa stahovali a menila som adresu trvaleho pobytu. A aj na to som cakala dost dlho lebo inak by som musela podavat o pridavky v predchadzajucom mieste trvaleho bydliska a to si neviem predstavit :D kedze teraz sme pri senci a ja som z ke tak preto este stale cakam ale celkovo im vsetko trva dlho ...
a pridavky ani nehovorim 4x som si telefonicky overovala ci mozem prist s rakuskym rodnym listom a dodatocne dolozim slovensky a este vsetko co mi k tomu treba ..vsetko som mala pridem na urad a uradnicka "bez slovenskeho rodneho listu to nejde " a spustila dalsiu lavinu co vsetko este k tomu co som mala prichystane musim doniest :D ja som sa len na nu pozrela a som nevedela ci sa mam zacat smiat ci plakat ci sa tresnut o zem..taaakze tak ci tak si radsej pockam na sl.rodny list vyhrabem vsetky papiere co mi treba a pojdem az potom na urad :D tak dufam ze cim skor to vsetko vybavim a nech uz mam pokoj :D

Krstiny jeeej 🙂 aj ja chcem Edka pokrstit ale som povedala ze az ked vsetko vybavim tak potom ;D takze tak o rok :D a kde ste krstili v hainburgu??

A aj mu davas nieco proti kolikam ?? Treba vela masirovat brusko,cvicit s nozickami, prikladat teplu plienku na brusko a potom uz len cakat lym.to prejde a bude od toho pokoj
Ja edkovi davam sab simplex kvapky skusala som aj espumisan l len to sa mi nejak nepozdavalo aj biogaju ale to mu nesadlo kazde deculo znesie ine 🙂

kattyy3
3. okt 2016

@steigrula prosim mohla by si mi napisat co vsetko k tomu treba lebo ako hovoris volala som z dvomi a kazda hovorila ine ja ked tam pojdem a este nieco povie tak sa naseriem ze dam zavolat riaditela a poviem mu svoje...asi je k nim kazdy moc mili ale uz ma to prestalo bavit na kazdom urade bordel a nikto nic nevie ...tiez by som najradsej nemala uz nic spolocne zo slovenskom bo vacsi bordel som nevidela...
Inak krstili sme v Bratislave v Ruzinove v kostole sv.Vincenta de Paul je to blizko mojich rodicov a tam bola oslava. Bolo to neskutocne krasne a zazitok na cely zivot, Matejko bol ako anjelik prespinkal to a vtedy ziadna kolika juj som bola stastna...moc ti drzim palceky nech to aj vy urobite a prezijete uzastny den a Edko sa stane dalsou bozou oveckou ako to povedal fararko.
Inak na koliku uz skusame vselico baby calm a probio fix ale to ucinkovalo chvilu uz teraz mam pocit ze nie, masirujeme stale brusko a cvicime...jedine co pomaha su rascove cipky a dufam ze to coskoro prejde...je mi tak luto Matejka ked sa chvilku smeje a brbloce si a za chvilku krv a sponovanie a mrncanie ci plac chuda moje a takto dokola...dokonca niekedy aj prso odmietne a musime dat flasku juj uz nech je po tom

de_de11
4. okt 2016

@kattyy3 skusila si aj infants dophinus ?

kattyy3
4. okt 2016

@de_de11 nie nepoznam to, to su kvapky?

paskolinka
4. okt 2016

@kattyy3 ak funguju rascove cipky, skusila si cajik napr feniklovy, rascovy alebo nejaky mix?

steigrula
4. okt 2016

@kattyy3 noo mne pani povedala ze potrebujem : formulare na rodicovsky prispevpk,pridavky a jednorazovy prispevok(da sa stiahnut na nete ) k jednprazpvemu prispevku ti treba peciatku od gyndosa a potvrdenie od detskeho lekara o doziti 28 dni od narodenia.. dalej rodny list ..potvrdenie o poberani materskej, kedze ja som robila aj v rakusku aj na slovensku obe pracovne zmluvy , partnerovu pracovnu zmluvu..dufam ze ma napadlo vsetko :D

ja sa tiez na krstiny tesim len ja ich chcem spravit na vychode 🙂

Dievcence aj ked je toto skupina o Hainburgu je super ako si tu pomahame 🙂 zo vsetkym co vieme 🙂)

kattyy3
4. okt 2016

@paskolinka skusili sme feniklovy ale nezaberal a dokonca aj ja ho pijem kazdy den ...viem ze nase maminy len toto davali ine nebolo no mozno dlhodobejsie pouzivanie priznaky zmiernuje fakt neviem no ked sme vyskusali nezabralo

kattyy3
4. okt 2016

@steigrula wau tak to je super o pracovnych zmluvach mi nikto nic nepovedal ale dobre vediet vezmem ich tiez zo sebou, tie formulare uz mam nachystane a papier na potvrdenie od pediatra tiez a pocuj to potvrdenie od gyndosa ide na formular priamo ci zvlast je nejaky formular? A mne este hovorila pani ze potrebujem aj zmluvu podpisanu medzi mnou a pediatrom ze je to nas lekar...sa tu smejem ake su tety hlype a kazda hovori a chce ine...ja som tiez strasne rada ze si takto mozme radit bo fakt neviem kde sa vsetko dozvediet...fuj dnes hrozne pocasie

steigrula
5. okt 2016

@kattyy3 to potvrdenie od gyndosa je na ten formular iba 🙂 mne o zmluve s oediatrom nikto nic nevravel :D ved toto kazda chce 1000 papierov ale podla mna im je polka z toho na houbeles :D
a ked hovoris ze rascove cipky ponahaju tak skus aj rascovy cajik pit alebo taku zm3s pre kojacie matky mozno aj to zaberie. ja idem teraz vyskusat jedny kvapky tak uvidine ake buduv

de_de11
5. okt 2016

@kattyy3 to je prasok. Homeopatikum.Ma vy bor ne referencie skuus. Aj ten feniklovy caj pi urcite. Inak prosim ta k comu vsm treba potvrdenie o gynde a pediatra ?

steigrula
5. okt 2016

@de_de11 na jednorazovy prispevok na dieta od gyndosa ze si bola na kontrole po sestonedeli a od pediatra ze sa babatko dozilo 28 dni od porodu.volaju to aj kocikovne je to nejakych 800eur 🙂

kattyy3
5. okt 2016

@de_de11 dakujem vyskusam treba to na jednorazovy prispevok pri narodeni

katusik666
13. okt 2016

Ahojte maminky.😃Chcela by som sa spýtať vie mi tu niekto poradiť.Mam rodiť vo Viedni ale som na Slovensku E-Card mám.Ak by som to nestihla do Viedne myslíte,že ak budem mať bolesti odrodia má aj v Hainburgu.?

kattyy3
13. okt 2016

@katusik666 podla mna urcite ano ved to je ich povinnost ak tam prides a porod je rozbehnuty toho by som sa nebala a je tam uzastny tim ludi

lucinka511
13. okt 2016

@katusik666 to sa uz radsej odrod v ba , ja mam tiez e karte ale rodit by som chcela na sk, o heinburgu som pocula aj dobre aj zle veci,,,zle hl ze si tam nevedia rady s komplikaciami a nerobia ani poprodne sona plus neni tam pediater...ale to je tvoja vec akurat na sk nemas ten standard ,co v heinburgu,,,a kde si sa zameldovala vo viedni do kt spitala:?

lukamka
13. okt 2016

@katusik666 na tvojom mieste by som hainburg mala v zalohe az od ukonceneho 38tt, prave z dovodov, co pise @lucinka511
okrem toho ako prvorodicka by si to mala stihat, tiez mam porodnicu do hodiny, podla toho aka bude premavka

katusik666
13. okt 2016

@lucinka511 Vo Viedni som chodila aj k lekarovi ale v utorok som mala poslednú kontrolu.Mam rodiť na Semmelweis Klinik

katusik666
13. okt 2016

@lukamka 😀Ďakujem za radu,no nie som prvorodička tak budem dúfať ,že to stihnem.😊 A aj tebe všetko dobré.

katusik666
13. okt 2016

@lucinka511 Vo Viedni som chodila aj k lekarovi ale v utorok som mala poslednú kontrolu.Mam rodiť na Semmelweis Klinik

lucinka511
13. okt 2016

@katusik666 a nahodou nechodis do viedne k Ivanovi Stefanovicovi na wagramerstrasse?on tam posiela rodit, byvala kolygzna tam teiz rodila.

katusik666
13. okt 2016

@lucinka511 Áno Stefanovic je môj lekár.

lucinka511
14. okt 2016

@katusik666 no lebo on odporuca ten krankehaus, inak ja som pracovala v KG Gotlicher Heiland a tam si dost chvalili porodnicu, len teiz vsetko komplikovane do AKH.A mozem sa ta opytat, dokedy si bola pri nom pocas tehu? lebo ten posledny mesiac uz posiela do poradne do nemocnice na monitoring,aspon na SK chodis ten polsedny mesiac kazdy tyzden na monitoring , ako je to v AT? teiz si chodila alebo este chodis na monitorongy kazdy tyzden a este sa mozem opytat robil ti ten dr aj kultivaciu na Streptokoka? lebo an SK to je standsrd, dakujem

katusik666
14. okt 2016

@lucinka511 Ahoj .No tak poslednu poradňu som mala teraz 11.10 a 17.10 mam už termín na vyšetrenie na klinike ako to bude ďalej tak to budem vedieť v pondelok.Nie kultiváciu na Streptokoka mi nerobil ale ja som si to dala spraviť na Sk,pre istotu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre