Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

lucinka511
7. feb 2017

@paskolinka presne tak.to ma tiez odradilo a kontrakcie su vsade rivnake.myslim si.ze na to nepotrebujem ziadny luxus alebo polohy.aj tak pre mna najlepsia pri kontrakciach bolo lezanie na boku a to sa da aj v Ruzinive.☺

zuzuliak1981
7. feb 2017

@oli18 suhlasim. Lenze zene pri porode sa tazko brani. Ja som sla odhodlana ako levica, vyzbrojena porodnym planom a neustala som to. Rodiaca zena by nemala trvat na svojich pravach, mali by jej byt automaticky umoznene.

alenie_
8. feb 2017

@lucinka511 tak to potom nie si náročná rodička. Mňa teda rozhodne kontrakcii boleli menej v teplej vani, prítmí a s manželom. A hovorí sa, že adrenalín spomaľuje pôrod. Takže môžeš byť iba rada, že máš taký flegmatický prístup a nemáš extra nároky. Každá sme iná 🙂 Šťastný pôrod.

alenie_
8. feb 2017

@zuzuliak1981 haha presne! Čo si pred kontrakciami spíše, to by sa malo dodržiavať. Ale tak vieš, pôrod je každý iný. Ja som vyškolila manžela, keby už nemám vlastný úsudok, nech bojuje za mňa. A bola to super pomoc 🙂)

lucinka511
8. feb 2017

@alenie_ ano .ako pises .Ale pre mna je najdolezitejsia odbornost.lebo nikdy nevies ako sa moze nekomplikovanu porod zvrhnut na komplikovany a pri prevoze babtka do inej nemocky je to dolezitemtam su aj minuty cenne a to bolo velke minus v heiburgu...

alenie_
8. feb 2017

@lucinka511 pri velkej komplikacii prevažaju dieťatko v každej nemocnici, aj v každej bratislavskej. Ale to tu už odznelo milionkrat v tejto skupine, tak už sem zbytočne nepíšme.

paskolinka
8. feb 2017

@alenie_ ale je predsa rozdiel, ci dieta prevazaju 100 km alebo z jedneho oddelenia na druhe. tiez je dolezite, kedy sa vobec zisti, ze treba dieta prevazat, v hainburgu sa to moze zbytocne oddialit, kedze sa caka na pediatra. zas treba sa na to pozerat pragmaticky, fakty su fakty.

alenie_
8. feb 2017

@paskolinka keď ide o vážny prípad, tak dieťa prevážajú sanitkou aj v rámci Kramárov z "oddelenia na oddelenie". Ale áno, ja som si žiadny problém s dieťaťom nikdy nepripúšťala a rovnako som si bola istá, že problém na vlastnom dieťati spozorujem a nebudem vyčkávať na pediatra.

zuzuliak1981
9. feb 2017

@alenie_ už len to, ze si musime spisovat veci do pôrodného planu, ked v okolitých krajinách je to samozrejmosťou, je smutné

alenie_
9. feb 2017

@zuzuliak1981 preto rodíme v Hainburgu, bohužial. Kým sa na Slovensku preberú, naše deti budu dospelé. Čakať sa nedá ;)

zuzuliak1981
9. feb 2017

@paskolinka ale ved nikto to predsa nikoho neprehovara, aby šiel rodit do hainburgu, každí nech sa rozhodne podľa vlastných priorít a pocitov 😉

zuzuliak1981
9. feb 2017

@alenie_ dufam, že moja dcéra uz bude mat možnosť vyberu aj na SK

bergsta
9. feb 2017

Zaujima ma, ake su celkove naklady pri prirodzenom porode v Hainburgu (vratane predporodnych vysetreni) a aku cast z nich preplati zdravotna poistovna. Ma niekto takuto informaciu, prosim?

zuzuliak1981
9. feb 2017

@bergsta cca 200e vyšetrenie v 38tt ( utz, ctg...), 685e/24h pobyt, zazmluvnenie cca 500e.

zuzuliak1981
9. feb 2017

@bergsta ambulantný porod do 24h poisťovne nepreplacaju, aj keď zopar pripadov bolo, nad 24h ti preplatia asi polovicu, z 200e vysetrenia asi 23e preplatia.

alenie_
9. feb 2017

@bergsta všetko to tu najdeš spätne, aj koľko preplacaju jednotlive poistovne, aj koľko sú podrobné náklady 🙂

paskolinka
9. feb 2017

@zuzuliak1981 vsak jasne, kazdy nech sa rozhodne. ja tiez nikoho neprehovaram.

bergsta
10. feb 2017

@zuzuliak1981 Dakujem velmi pekne za odpovede.

bergsta
10. feb 2017

@alenie_ Vdaka. Velmi rada by som si to nasla sama, ale pri vyse 250 stranach s roznymi informáciami je to pre mna dost neprehladne a neefektivne. Vazim si cas ochotnych odpovedajucich s aktuálnymi informáciami.

xlolax80
10. feb 2017

Kocky, mate niektora skusenosti s planovanou sekciou v Hainburgu? Mozte napisat, aky je priebeh? A idealne aj porovnanie so sekciou na Slovensku? Prip. kde by som info takehoto typu nasla?

saimaa
12. feb 2017

@zuzuliak1981 bolo tu zopár takých pripadov, ze preplatili ambu-porod???? Tak ako to vlastne je, preplatia alebo nepreplatia??

zuzuliak1981
12. feb 2017

@saimaa podrobnosti neviem, ale zdá sa mi, že po 15:00 už nefunguje uctaren, tak možno prišiel muž zaplatit na ďalší deň, tak tam mala poisťovňa iný dátum prijatia do pôrodnice a iný zaplatenia účtu

lucinka511
12. feb 2017

@alenie_ a este co je pre Heinburg minus a som stastna.ze som tam nesla rodit je.ze nerobia sono maternice a ja som tam mala nalez kt sa musel riesit.tak to by som si v heinburgu len uskodila.nastestie som rodila na Sk.kde sa vsetko oekne kontroluje ako ma byt.detto sledovanie v tehitrnstve.mala som gynekologa bo Viedni ten mi ani raz nezmeral prietoky.len 2krat za cele tehu mi zmeral moc a po 36 tyzdzni ziadna kontroola az do porodu a nezmeral mi ani ratz ctg...to vserko som si musela ronit sukromne na sk aj ctg komolet cele.a @paskolinka

zuzuliak1981
12. feb 2017

@lucinka511 hainburg je pôrodnica pre ženy, ktore chcu čo najmenej zásahov. Ja napr nepotrebujem ctg a sono maternice mi nerobili na Kramároch po pôrode

saimaa
12. feb 2017

@lucinka511 ani u nas v porodnici na sk (minimálne o 3 tu v okolí viem) nerobia sono maternice...

saimaa
12. feb 2017

@zuzuliak1981 ako presne to myslis, ze nepotrebujes ctg, prosím? Myslím pred termínom porodu, alebo vôbec, pocas porodu? vdaka.

lucinka511
13. feb 2017

@zuzuliak1981 to ti cele tehu nerobili ctg???no .divne a pri porode sa robi.nakolko vela deticiek straca pulz pocas porodu..je to zasa prevdncia....

zuzuliak1981
13. feb 2017

@saimaa v hainburgu mi urobia v 38tt a potom samozrejme pocas porodu nejake ale nie vkuse, chcela by som rodit do vody, predchádzajúce tehu som absolvovala na Kramaroch pravidelne a len ma zbytocne vystrasili kvôli kontrakciam, hospitalizovali a dopovali tabletkami, v 37tt, fakt zbytočne

zuzuliak1981
13. feb 2017

@lucinka511 ctg sa robi az od 33tt, pred 3 rokmi to bolo az od 36tt

lucinka511
13. feb 2017

@zuzuliak1981 ja viem ale rakusky lekar mi to nerobil vobec...a tep srdca teda za pomoci ctg sa monituruje aj pocss porodu...kvoli ozvom babatka.ci dobre zvlada porod ak su slabsie lekari zasahuju.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre