Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

dugyna
11. júl 2018

@jonkaamisiko toto si uz nepamatam... ci sme davali kopiu len..

jonkaamisiko
11. júl 2018

@dugyna Uz sme sa boli pytat na matrike. Najprv si ho treba dat notarsky overit a potom uradne prelozit 🙂

lukamka
11. júl 2018

@jonkaamisiko ja som dala kópiu, pripadne tam skús ešte zavolať. Mala by to byt osobitná matrika

shades3
11. júl 2018

@dugyna 🤬🤬🤬🤬🤬 otrasne!!!

shades3
11. júl 2018

@dugyna no jedlo je super, ale byvalo chutnejsie 😂😂😂😂 horsi kuchar! Inak vsetko super, este sa zlepsilo, ze ranajsia ocista a vysetrenie babatiek je teraz za ucasti matky 👍

shades3
11. júl 2018

@jonkaamisiko my sme dali tiez kopiu, nasa prekladatelka to rovno aj overila...

slavka_a_maros
12. júl 2018

@shades3 ranajsia ocista babatiek? 🙂

dugyna
12. júl 2018

@shades3 jaj kuchar , mozno ina smena v kuchyni.. tak ale zase urcite lepsie ako na antolskej 😂. No uvidim co budem mat papat ked pojdem rodit😂 ci este dostavaju nejaku stravu aj ambulatne porody. Dam vediet.

dugyna
12. júl 2018

Baby boli ste niwkto ambulatne a chceli alebo isli na tie vysetrenia babetka 4 dnoch do hainburgu? Kolko ste platili? Nemam chut financivat to tu na Sk... kazdemu presme na termin 20-25 eur...

ysseba
12. júl 2018

Moja známa nemá dobrú skúsenosť. Nakoľko jedným z kritérií hodnotenia pôrodníc býva aj počet sekcií (čím menej, tým lepšie body), tak nektoré pôrodnice sa snažia o vaginálne pôrody za každú cenu (k nim patrí aj tá v Hainburgu a aj Koch mimochodom). No späť k mojej známej. Takže jej ani pri prvých problémoch nespravili sekciu. Vaginálny pôrod vyústil do situácie kedy už SC nie je možná a skončilo to že malého museli vyberať "vákuovým zvonom". Celou hornou polovicou nevie hýbať. Teda nevedel, len veľmi veľmi pomaly sa to zlepšovalo pomocou urputného cvičenia. Bolo to kolotoč cvičení a rehabilitácií. Pomaličky sa to zlepšovalo, napr. v 17 mesiacoch len začínal chodiť. Ale tak šťastie v nešťastí. Vďakabohu sa nič horšie nestalo. Ale viete koľkokrát mi tá známa povedala že: "Toľkokrát rozmýšľam o tom, že keby som nebola vymýšlala s Hainburgom a rodila na Kramároch, tam by mi už dávno spravili cisársky a bolo by všetko inak".

chrummka
12. júl 2018

@ysseba to verim ze ju to trapi, myslim ze kazda matka velmi zvazuje, lebo je jasne ze chceme pre babo to naj...ono je to tazko teraz uz sa zamyslat co by bolo keby, ale zas ja mam skusenost od kamosky, nie som ista ci rodila na kramaroch alebo antolskej, ale velmi sa tiez do cisarskeho nehrnuli, pricom jej vraveli ze maly bude velky odhad bol na 4500g, nevladala uz tak jej ho tlacili z brucha, rodila skoro dva dni, cize tam podla mna tiez bol cisarsky na zvazenie a neurobili ho, ja som z bb a tu tiez tlacia na prirodzene porody, cisarsky co pocuvam skusenosti robia asi fakt uz ked je zena ci dieta jednou nohou v hrobe, znamej aj po odteceni zelenej plodovej vody cisarsky neurobili, a len vyvolavali porod pricom postupoval tiez velmi pomaly, maly sa narodil priduseny, s infekciou, zatial je ok, ale ktovie ako to bude...tym nechcem bagatelizovat skusenost tvojej znamej, ale je to ocividne velmi individualne, je mi jasne ze si tu otazku bude klast asi navzdy, alebo aspon kym sa syn neda ako tak do poriadku, ale je mozne ze by dopadla aj horsie, nie len lepsie...

shades3
12. júl 2018

@slavka_a_maros to sa zmenilo, uz neberu babatka prec, ale ide aj mamina a snazia sa robit fakt uplne vsetko v pritomnosti mamky x

shades3
12. júl 2018

@dugyna hm to fakt neviem, ale snad hej x

dugyna
12. júl 2018

@ysseba
@chrummka
porod kliestami ci zvnom nie je nikdy sranda. Ale nemyslim si ze by v Haiburgu nieco bagatelizovali... bola som na dni otvorenych dveri a viem co primar prednasal...bavilo sa aj sekcii atd...
a to ze ma maly problemy ma mrzi a je smutne.
Ja som druhu dcerku rodila na antolskej...pocas posledneho mesiaca co som chodila do poradne na kontroly som nemala vykonane ani jedno CTG ani pri prvej dcere....
CTG mi robili az ked som dosla na porod- mala som ho uz rozbehnuty...v polohe lezmo v kontrakciach otras.... dcerka sa narodila prirodzene po sekcii bez komplikacii..boding par sekund napriek ziadosti... umytie zavinutie a hovoto..este aj s prilozenim na bradavku problem..ze dieta ma byt v postielke vedla mna...hlavne ze uzdicku neskontrolovali...a tu som riesila potom inde...
no a dcerka v 12 mes nechodila...nechodila ani v 15 mes..viac menej ani stat nevedela...sama chodit zacala v 2.5roku....mame hypotoniu DK a jazyka....
Poznam deti ktrore mali zelenu plodovu vodu...poznam predcasne narodene...poznam resuscitovane a nic im nie je...
Ja si tiez kladiem otazku kde vznikla chyba....ci keby robili CTG tak vidia...vyberu ju skor a predisli by niecomu....ci to bolo chybou gynekolgicky ktoru som vtedy mala a az pri tretej dcere moja nova gynekologicka zistila ze som toxoplazma pozit. uz pre tehu a v prvom tehu som bola negativna.... z druheho zaznam nie je- v labaku moje vysledky ani krv nemaju napriek tomu ze v knizke bolo negat. ci som prekonala nieco v I.trimestri a to sa takto odrzailo na malej neviem...otazok mam ale odpoved sa nedozviem nikdy.
Svoju dceru milujem a je to moje stasticko, vela sa prezila a vela ju este caka, je to rozumne nadmieru iteligetne dievcatko- casto sa sretavam s tym ze ludia i myslia ze ak ma niekto telesny ci recovy handicap , hned je "blbec"...ale takych uz selektujeme... riesime integraciu tam kde malu naozaj chcu...
Vsetky vysetrenia ma negativn- cize nic na mozgu ziadna genetika atd... mame sance ze behom 4 rokov nebude na nej skoro nic vidno...aj ked to stoji vela namahy cvicenia a zhanania financii a sponzorov....
Ale ja si kladiem otazku ze ak by som vtedy vedela o Hainburgu...a robili by mi CTG....atd...
Chcela som tym len povedat ze stat sa moze hocikde....

dugyna
13. júl 2018

zacala mi tiect voda..

chrummka
13. júl 2018

@dugyna drzim palce...

slavka_a_maros
13. júl 2018

@dugyna ❤❤❤

alenie_
13. júl 2018

@ysseba a vieš koľko je príbehov, kedy urobili na Kramároch zbytočnú sekciu a potom sú za tým neskutočné komplikácie či už jazva na svaloch, maternici, infekcie, zrasty? Ale komplikácie u dieťaťa a ver mi, že kamoškine cvičenie je najmenší problém, čo sa môže stať. To je úplne zbytočné takéto strašidelné pôrodné príbehy.

alenie_
13. júl 2018

@dugyna veľa zdaru 🙂 už je to blízko.

malula
16. júl 2018

Tak ja som vo stvrtok min. absolvovala pasy s PA a sono s doktorom v Hainburgu. Vsetci velmi mili, dokonaca boli prave aj slovaci. CTG mi robila PA ktora mi pred 2,5 rokmi odrodila dcerku samozrejme si nepamatala ale bolo to fakt mile. Este aj anamneu mi na zavere robila malducka doktorka tiez Slovenka. Na recepcii som isla zaplatit tych cca 230 eur ale nefungoval im terminal na kartu tak vraj zaplatim nabuduce ked pridem. Jedine co nechapem je ze fakt boli vsetci slovaci a fakt velmi mili. Ako je mozne ze slovaci v slovenskych nemocnicich sa spravju tak necitlivo? (Posudit teda uplne neviem kedze ani s prvou dcerkou som sa v BA rodit neodvazila, tak viem len z rozpravania...)

shades3
16. júl 2018

@malula no maju isto lepsi plat, to praca hned viac bavi 👍

dugyna
18. júl 2018

Dievcata takze v SO 14.7.2018 o 9,25 h sa nam po 26,5h narodila nasa malicka princeznicka Matilda s vahou 2680g a 46 cm. Obe sme ok a domka so sestrickami. Dakujeme uzasnym trom smenam porodnych sestriciek , ktore sa o nas starali a vdaka nim sme to krasne zvladli.
A inak varia vyborne 🙂

dugyna
18. júl 2018

@malula
@shades3
dievcata nielen plat, ale maju hlavne normohodiny....cize pracuju iba klasicku normu a po sluzbe idu domov a oddychnu si...atd....nie ako na SK ze sestricka aj lekar maju 2-3 prace...a nemaju normohodiny ale nadcasy a mesacne pocas svojich zamestanni viacerych drobia aj 300h, taktiez nie je 1-2 sestry na oddelenie ako su na Antolskej ci v Ruzinove a Kramaroch....
,ale maju odstatne menej,

jonkaamisiko
18. júl 2018

@dugyna Gratulujem❤️

alenie_
18. júl 2018

@dugyna to si fakt tak dlho rodila? tak to klobúk dole, si hrdina 🙂 gratulujem

shades3
18. júl 2018

@dugyna verim! Mne je sk lekarov fakt luto... mega vykony a len makaju a almuznu za to.. takisto ucitelia... ti, ktori nam zachranuju zivoty a ti, ktori nam vytvaraju charakter - a najmensie platy maju...

chrummka
18. júl 2018

@dugyna bahozelam, ja som rodila prveho cca 13 hodin a myslela som ze bude moj koniec, to si riadne zvladla....malinka je riadna drobka, a to mi moja takmer 4 kg dcera pripadala mala, cize taketo drobatko si ani predstavit neviem.

malula
18. júl 2018

gratulujem k babatku

malula
18. júl 2018

Baby este nieco na napdlo ked som bola min. Tyzden na ctg v hainburgu tak nieco hovorila hebamme ze musia mat vysledky krvy z ich labaku, len potom mi vlastne ziadnu nebrali... viete niektora ako to je? Mam sa tam objednat na krv?

alenie_
18. júl 2018

@malula nerobil Ti gynekolog vystupne testy pred porodom? Mne to robili a doniesla som tam aj slovenské.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre