Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

ruzzi
16. feb 2022

@gartija ano 270, ano v 38 tt, oňi ta skor ani neobjednaju, zavolat staci skor ake na 38 t ta objednaju. A ist tam len tak na blind neviem ci ma zmysel lebo pustaju tam rodicky len objednane teraz cez covid na vratnici sa zapusuje, kontroluju ludi a covid pasy

saiffffa
18. feb 2022

A funguju este familienzimmer? 🙂

rk123
18. feb 2022

@saiffffa nie, chcela som byt s muzom ubytovana a nedalo sa

gartija
19. feb 2022

@katherine12 koniec apríla

katherine12
19. feb 2022

@ruzzi rodicka potrebuje mat PCR test alebo ju otestuju priamo tam a doprovod musi dojst tiez z testom?

ruzzi
21. feb 2022

@katherine12 nemusí mať,a aj keď budete mať,oni si robia stále vlastný,spravia si výter z hrdla aj z nosa.Ak vás doprovod nebude mať,vypýtajte si nech mu spravia aby mohol byť s vami,doprovod si ho aké hradí sám.Tusim okolo 40€ platil muž

katherine12
21. feb 2022

@ruzzi super dakujem uvidime co zmenia do aprila a este ak motem co obsahovala tvoja taska do nemocnice pocula som ze nic netreba tak sa radsej dokola pytam 🙂

magdalena_skrovan
22. feb 2022

Ahojte dnes som bola na kontrole v 38. tyzdni a okrem ineho mi povedali ze z papierov staci k porodu priniest rodne listy rodicov a sobasny list bez prekladu. Lebo spatne som tu v diskusii citala ze treba ich mat prelozene uradne. Vraj nie.

gartija
22. feb 2022

@magdalena_skrovan to bola prvá kontrola? Ja som tam volala a povedali mi, že prvé vysetrenie je v 34 týždni. Aj ty si tak bola? A v diskusii som čítala ze toto vyšetrenie stoji okolo 280 €... Je to tak? A tato kontrola v 38 týždni stala potom koľko? A ešte jedna vec - prepáč, že ťa zaspávam otázkami 🥱 - koľko tam potom stoji porod? Informácie to podával kto a kedy? Ďakujem

saiffffa
22. feb 2022

@gartija bezne sa chodi tusim po 36tt az... kazde vysetrenie stalo okolo 280e. Tam sa plati za den hospitalizacie nie za 'porod'. Cize ak rodis napr 30hodin a potom ides prec tak zauctuju 2 dni.

magdalena_skrovan
22. feb 2022

@gartija jansom tam volala uz pred mesiacom a dali mi termin na 38 tyzden. Mala by som prist este buduci tyzden. Kontrola by stala rovnako. Ale asi pojdem len v ba do statnej na kontrolu. A ano porod sa plti podla dni. Jeden stoji cca 800 eur.

katherine12
22. feb 2022

@magdalena_skrovan ahoj kedy mas termin? Som zvedava na tie papiere pretoze tiež mi jedna mamicka hovorila ze vsetko treba mat prelozene sudne a notarsky overenu kopiu. Tak ak budes nahodou nato mysliet tak daj vediet co ti povedia priamo na matrike. Lebo vraj sa tie dokumnty posielaju na matriku mailom.

gartija
22. feb 2022

@magdalena_skrovan hej tak to je a teda to vyšetrenie v 38 týždni je také, že berú len maminky bez rizikového tehu. Ze vraj keď je v setko v pohode, tak súhlasia s pôrodom u nich. A keby nesúhlasili - tak je tých 280 € vlastne v lufte? Len sa tak pýtam ci viete...ako to je.

magdalena_skrovan
23. feb 2022

@gartija neviem ako to je. Ale asi ano v lufte 🙂 tak ale ak je rozikove tehotenstvo tak to clovek asi vie dopredu. Nemaju tam neonatologa tak to by som tam v rizikovom tehotenstve nesla.

magdalena_skrovan
23. feb 2022

@katherine12 dam vediet. Termin mam 8.marca

katherine12
24. feb 2022

@magdalena_skrovan super dakujem 🙂

gartija
24. feb 2022

@magdalena_skrovan a ty máš zazmluvneneho lekára alebo pôrodu asistentku? Ty si tam bola prvýkrat v ktorom týždni teda? 😌

rk123
24. feb 2022

dievcata ja teda neviem ale od nas chceli na matrike prelozene vsetky doklady - rodne listy a sobasny list 🤷🏽‍♀️ rodila som v oktobri

katherine12
25. feb 2022

@rk123 no to je zaujimave kazdy nieco ine asi kazda uvidime ked to bude u nas realne

saiffffa
26. feb 2022

Ano treba mať úradne prelozene dokumenty do nemciny. Ved ako to inak maju rozumiet 🙂 zial bohu je to vcelku drahe

lilinka77
26. feb 2022

@gartija ano, cely cas.. nie je tam ani detsky lekar stale..

katherine12
27. feb 2022

@saiffffa vzhladom k tomu ze sme v EU by sa preklad nemal vyzadovat

saiffffa
27. feb 2022

@katherine12 nuz....ziada sa

katherine12
27. feb 2022

@saiffffa no vsak pokial je to to jedine co budu chciet je to v pohode 😀

magdalena_skrovan
28. feb 2022

Dovolala som sa na matriku v hainburgu kde mi povedali ze stacia originaly. Skeny rodnych listov, sobasneho listu a obcianskych mozete poslat aj dopredu na ich oficialny mail a mozu tak pripravit papiere a potom clovek nemusi tolko cakat.

katherine12
28. feb 2022

@magdalena_skrovan posunies prosim kontakt telefon aj mail dakujem 🙂

katherine12
28. feb 2022

@magdalena_skrovan ked si tam bola na poradni potrebovala si test? Dostala si aj vsetky paoiere co si treba so sebou zobrat? Napr. neviem ako sa zbalit viem ze v mecke davaju vsetky hygienicke veci ale napr. Uterak a tak si zrejme brat treba ci?

magdalena_skrovan
28. feb 2022

@katherine12 sem som volala a povedali že aj na tento všeobecný mail to treba poslať asi si to tam už oni presmerujú.

magdalena_skrovan
28. feb 2022

@katherine12 Áno aktuálne treba mať PCR test ktory kontrolujú pri vstupe a potom robia ešte aj oni svoj test. Ale zavolala by som tam pred tym lebo ved to sa moze kazdu chvilu zmenit. Na porod samozrejme ty ani partner test nepotrebujete ale potom muz na navstevu ano. Na tej prehliadke sa môžeš všetko spýtať dajú ti aj papiere čo potrebuješ ale je to všetko v nemčine.

katherine12
28. feb 2022

@magdalena_skrovan prehliadky momentalne funguju? Vdaka za kontakt. A na porod netreba test? To som prekvapena myslel som ze s testom treba dojst. Muz ak nie je ockovany tiez na porod bez testu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre