Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

katherine12
28. feb 2022

@magdalena_skrovan a mozem sa opytat preco si sa objednavala tak skoro ked su prve kontroly az v 38 tt?

magdalena_skrovan
28. feb 2022

@katherine12 myslela som prehlidku akoze poradnu. A hej na porod bez testu, otestuju vas tam. Porod sa velmi neda naplanovat 🙂

katherine12
28. feb 2022

@magdalena_skrovan aha tak 😀 ok tak uvidíme ani neviem kedy tam volat a objednat sa momentalne som prebiehajuci 34tt

katherine12
28. feb 2022

@magdalena_skrovan mozem este otázku na ktorom cisle si sa objednavala na poradnu?

nana207
1. mar 2022

@katherine12 +432165/9004-14714 (von 08:00-12:00 Uhr radsej skor sa objednat , mozu vsm dat termin ked bude sluzit slovenka 😊 termin davaju az ked je dietatko uz vyvinute cize preto po 38 tt, kedze oni nemaju vybavenie na predcasne narodene deti

nana207
1. mar 2022

@katherine12 na prvu poradnu treba pcr negativny test idealne s ct hodnotou v ba sa da urobit za 33€ u samoplatcov ak budes negativna vsetko ok. Moj muz tiez potreboval pcr na porod ale my sme v januari pozitivni na omikron takze preto musel mat moj muz aj pcr, ale najlepsie sa soytat na prvej prehliadke vsetko. Kamoske povedali ze robia len antigen ked pridu na porod mne ze musime mat pcr, muz si teda robil kazde 3 dni . Kedze som uz prenasala a chcela som ho pri porode tak uz 30€ clovek najde. Plus nasteva je povolena po porode len pre osobu zaockovanu alebi prekonanu a s pcr testom nie starsi ako 72 hod

gartija
1. mar 2022

@nana207 a aké vyšetrenia robia novorodencom? Keď nespravis všetky, tak budem musieť ešte s malým chodiť tu po lekároch (na Slovensku) neviete aj ostatne zienky?

nana207
1. mar 2022

@gartija cez vikend tam pediater neni, ja som rodila v piatok vecer takze som cakala do pondelka aby spravili malej vsetko. Lebo ako samoplatcu by ma pustili aj v sobotu domov ale nechcela som. Takze robia sono klbikov, pozeraju uska, pich do paty na geneticke testy a prejde doktorka ju celu od hlavy po paty po hmate a davaju vitamin K oralne takze uz potom nemusis davat na sk kvapky. Neviem co vsetko robia este na SK ale daju ti potom aj lekarsku spravu kde mas napisane v nemcine co vsetko jej robili a tu potom davas svojej pediatricke.

gartija
7. mar 2022

@nana207 a môžem sa opýtať koľko ta to dokopy všetko stalo? (Asi tri dni teda plus vyšetrenia) a koľko ti pre platila poisťovňa? Ďakujem pekne

gartija
7. mar 2022

@nana207 na tej prvej poradni si mala lekára, ktorý hovoril po akom? Je.pzne tam mat lekára po slovensky?

nana207
7. mar 2022

@gartija kontrola cize ctg a ultrazvuk 272€ a Den v nemocnici 842€ x 4 dni= 3368 ale platila som 3600 len faktura mi este neprisla ta mi dojde postou kazdym dnom tak neviem co tam vsetko uctovali este plus k tomu . Minule porody mi union preplatila 25% tento porod som este nedavala ziadost nemam este vsetky papiere .

nana207
7. mar 2022

@gartija ja som mala na kontrole marianku a zuzku a na ultrazvuku rakusanku ale hovorila anglicky. Ja ked som volala na na prvy termin na ctg s usg tak som sa hned spytala ci mozem s niekym hovorit po slovensky

nana207
7. mar 2022

@gartija ak vies po anglicky tak sa nejako dohovoris, ja mam lamanu nemcinu takze vacsinou som riesila vsetko nemecky a ked som nerozumela prelozili do ang, kedze vsetky porody som mala rakusanky 😄

katherine12
7. mar 2022

@nana207 mozem sa opytat preco si tam vola 4 dni? Mne Dr. Urban v Hainburgu povedal ze teras sa standardne prepusta po 48 hodinach od porodu

gartija
8. mar 2022

@nana207 ale vieš si povedat ze nech sú tam Slovenky? A prečo si bola až 4 dní?

maciatkolulu
8. mar 2022

@gartija to vážne si máš v zahraničí povedať, nech nepracuje domáci personál? Lebo ty ideš okoli XY rodiť? 😉🤣🤣🤣

gartija
8. mar 2022

@maciatkolulu kto napísal že Nech nepracujú domáci? Jaj ty tak čítaš..aha jasne ty si čítala asi nieco iné. A tie smajliky placuce si dala sebe ci komu? Neunuvaj sa s odpisovanim. Je vysoká pravdepodobnosť že v mojom texte nájdeš niečo čo tam ani nie je

maciatkolulu
8. mar 2022

@gartija
gartija

Dnes o 12:33
@nana207 ale vieš si povedat ze nech sú tam Slovenky?
👍

gartija
8. mar 2022

@maciatkolulu volala som už s pánom doktorom z Heinburgu a už mám odpoveď 🙂 a teda nebol taký sarkasticky ako ty. A pre smeroval ma aj k slovenským asistentkam a dal mi mena k zazmluvneniu. Mimochodom ja hovorím po nemecky, anglicky a španielsky, ale keď si môžem vybraťl, tak prečo nie.

saiffffa
8. mar 2022

@gartija 4 dni je optimum aby skontrolovali vsetko dietatu. Ja som tiez bola 4 dni

nana207
8. mar 2022

@gartija nikto ta tam nedrzi mozes kludne na reverz ist aj po 24 hod. Ale aj baby co so mnou boli na izbe su tam standard 4 dni po porode, myslim rakusanky nie samoplatci. Ale tak ako vravim ja som cakala na pediatra aby mi spravili tam vsetky vysetrenia a odbery a nemusela potom si to vybavovat kade-tade v bratislave a rovno mohla ist s prepustacou spravou k pediatrovi.

nana207
8. mar 2022

@gartija ano da sa zazmluvnut aj porodna asistentka ale to uz neviem kolko stoji. Ale ked vies jazyk naco dalsie prachy. Ja len viem ze na kontrolu ctg usg sa vies podla mna dohodnut aby si tam mala slovenku. Pri porode je to o nahode ak nemas zmluvu teda

gartija
8. mar 2022

@nana207 aha áno to písala, že si radšej počkala.na vyšetrenia. My sa s muzom smejeme, že cez víkend sa nám neoplatí rodiť 🙂 ale dobre si spravila, takto si bola.ok a tiež aj babo

gartija
8. mar 2022

@nana207 áno tak mi to lekár vysvetlil.... No ved ešte zvažujeme a vôbec ci budu mat čas asistentky...asi je to jedno ako píšeš...

nana207
8. mar 2022

@gartija Uz vidim 300 bolo este za toho pediatra takze to sedi 842x4= 3368 plus 300€ cize celkom 3668 € som platila. A inak dve deti som odrodila v noci tak moc nerozumiem ten priplatok 2500€ mozno je to za vyvolavanie porodu 🤷‍♀️Mozno niekto tu v skupine vie alebo sa spytat na kontrole.

katherine12
8. mar 2022

@nana207 a oni sa ta pytali ci chces ostat kvoli detskym vysetreniam dlhsie alebo si im to ty hovorila... Tento tyzden sa idem objednat na prvú poradnu mi cez telefon povedalanze v 34 tt. Tak som strasne zvedava ako to bude. Neviete ci uz nahodou nestaci aj antigen? Kedze sa menili rpavidla od 5.3. A tam kde je 3G akceptuju aj 24 hodinovy antigen

nana207
8. mar 2022

@katherine12 mna sa len spytali ze kedy chcem ist domov a ja ze v pondelok ak budeme obe poriadku . Tak si napisala do pc a to bolo vsetko. Rodila som v piatok

katherine12
8. mar 2022

@nana207 aha oki super dakujem.. Takze za jeden den urobili potom miminu komplet vsetky vysetrenia?

nana207
8. mar 2022

@katherine12 ano hned rano spravila pediatricka sono klbikov a pozrela ju a potom sestricka este pozrela uska a vzala krv z paty na geneticke testy . Potom mi doniesla prepustaciu spravu a sla som okolo 11 domov

katherine12
8. mar 2022

@nana207 a este otazka skor vseobecne nie len pre teba prepichuju v porocnici uska na poziadanie alebo nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre