Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

ellysa
23. aug 2010

mne dávali aj tie nohavičky 😉

maggie2
23. aug 2010

@vampgirl pupočníková krv je hlavne dobrý biznis. Pre tie firmy samozrejme. Máte nejakú negatívnu anamnézu v rodine? Ak áno tak by som nešetrila. Ale v ostatných prípadoch každopádne je to otázka osobných možností.

martinka1981
autor
23. aug 2010

Tak možno už ani nohavičky netreba 😀
Vampgirl fakt nič ine netreba,nie ako na SK že s 2 cestovnymi taškami 😝

happy8051
23. aug 2010

@martinka1981 no ved ja budem musiet ist skor do BA k tete a tam cakat kedy sa malinka ohlasi ze chcem ist na svet 🙂 z BS by som to nestihala.. len netusim, ako zistim, kedy je spravny cas ist do blavy.. myslis ze staci dva tyzdne pred terminom??? nechcem tam stravit vecnost... ty si raz pisala ze sa ti krcok skracuje, ako to teraz vyzera???

happy8051
23. aug 2010

baby inak to je fakt haluz, ked si to porovnate... do slovenskej porodky s taskou pre seba s taskou pre dieta... a do rakuska s kabelkou 🙂))) alebo s malou taskou 1ks. ja sa uz pytam ako blba.... tie nohavicky si kupim, kolko mi toho bude asi treba?? a kolko cca stoji odber pupocnikovej krvi tam?

maggie2
23. aug 2010

@happy8051 netreba Ti žiadne nohavičky kupovať. Dajú ti tam tie sieťkové, alebo môžeš mať i svoje. Pupočníková krv je drahá všeobecne skúsim niečo vygoogliť

martinka1981
autor
23. aug 2010

@happy8051 mam teraz v stredu kontrolu u Lokšu tak som zvedava,dufam že sa to nezmenilo,nerada by som do nemocnice a hlavne teraz ked je krpata na mne nalepena a nikoho nechce,teda okrem tatinka 🙂 . Ved uvidiš ako sa to bude vyzerať na kontrolach a ak všetko ok tak hadam tie 2 tyždne by ti mali stačiť. Ja som mala tie nohavičky tušim 4 ks,ale dalšie som mala doma tak mi ostali ešte 2 ks. Niečo ešte musim dokupiť. Inak su 2 druhy a mne sa lepšie pozdavali čo mali aj v nemocke,take gumičkove,lepšie držali. Ak ich niekde najdem hodim link aby si mala predstavu 😉

martinka1981
autor
23. aug 2010

http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...
myslim že su to tieto. Ja som mala tie druhe a tie sa trochu roztiahli a už tak dobre nedržali 🙂

maggie2
23. aug 2010

@happy8051 http://www.bmg.gv.at/cms/site/attachments/9/6/6...
toto je link priamo zo zdroja : ministerstva zdravotníctva Rakúskej republiky. Podrobne by mal pojednávať o zmysle odberu pupočníkovej krvi, stanovisku ministerstva, takisto by tam mali byť popísané možnosti, ktoré rodičky majú, resp. mala by tam byť na stiahnutie aj informačná brožúra. Pupočníkova krv sa povie: Nabelschnurblut (to iba ako rada na heslo pri googlení a hľadaniu firiem ktoré to v Rakúsku robia)

ellysa
23. aug 2010

baby fakt nič netreba, pre seba som mala župan, šlapky, spodné prádlo-tie nohavičky sieťkované som nosila asi dva dni, potom už normálne, tepláky, tričko, ponožky, nejakú kozmetiku-sprcháč, šampón, krém, mieko a to v čom som prišla pre bábo fakt nič netreba, len to v čom pôjde domov, majú tam všetko, plienky, vlhčené obrúsky, oblečenie, všetko je na izbe, ak chcete je tam aj kuchynka, majú aj čaj na kojenie, môžete si kedykoľvek urobiť, ja som si ešte dala doniesť vineu od muža, že pomáha na tvorbu mlieka-nepomohla 😝

ellysa
23. aug 2010

nočné košele sú erárne, nenoste si svoju, každý deň vám dajú novú j uterák

martinka1981
autor
23. aug 2010

@ellysa a teplaky a tričko si normalne nosila po pôrode? Ja som bola stale v nočnej košeli 😀 tento krat ale už bude chladnejšie a mne je stale kosa takže to je dobry napad 😉

ellysa
23. aug 2010

@martinka1981 no jasné, v nočnej košeli som vydržala asi len deň po pôrode, keď som sa s malou prechádzala po codbách cítila som sa tak lepšie

martinka1981
autor
23. aug 2010

@ellysa ja som bola len na izbe,tym že neviem moc po nemecky som radšej nevyliezala 😀 😀 . A na vizite nevadilo že maš taketo oblečenie? Pytam sa jak blba 😝
No ale ja som by tento krat vypadla čim skor domov,predsa doma dalšie dieťa 😒 aj tak neviem ako to zvladneme....

ellysa
23. aug 2010

@martinka1981 nie na vizite sa pozerali a prehmatávali len brucho, takže tepláky nevadili, ja som väčšinou tiež len dookola chodila a na kakao do automatu 🙂

maggie2
23. aug 2010

@martinka1981 v nemocnici môžeš mať oblečené čo chceš, hlavne aby si sa Ty pohodlne cítila 😉

martinka1981
autor
23. aug 2010

@ellysa
@maggie2 ja som bola prvy krat v nemocnici tak sa mi nečudujte 😀
Inak to je tiež velke pozitivum že iba prehmatuju brucho a nepozera sa ti tam dole 300 doktorov 😒

happy8051
23. aug 2010

zeby som sa zacala do hainburgu tesit? ked to tak super tam vsetko vyzera... rodili ste niektora do vody??

maggie2
23. aug 2010

@happy8051 ja som nerodila do vody, mne to pripadá strašne divné, máčať sa tam nahá v bordovej (aspoň že to) vani, okrem toho aj keby tá vaňa bola neviem ako dobre očistená, aj tá voda, neviem, ja tomu veľmi neverím, ale to je iba môj názor samozrejme. Ešte tam majú aj CD prehrávač na púšťanie hudby, ale keď si nedonesieš vlastné cedko, tak tam majú len samé také ezoterické a pomalé šumařiny. Každopádne nič zlé tam nečakaj, buď naštelovaná tak, aby si jasne vedela formulovať svoje želania 😉

happy8051
23. aug 2010

@maggie2 neplanujem priamo porodit do vody... len myslim ze moze to byt fajn na uvolnenie bolesti... uvidime 🙂 CD si nejake vyberove nahram to je jasne, este lepsi by bol USB kluc, ale top tam asi nebudem mat kde pustit 🙂
a uplna vychytavka by bola keby v spitali bol net cez wifi 🙂)) ale to nebude.. ja mam pra ze uz nemam vecnostenosny rakusky net tak nebudem odrezana od sveta a hned nahodim fotky ked budem schopna 🙂

rozmyslam este... ako obliect malu na cestu domov... kolko vrstiev by mala mat... ach jaj... asi mi dochadza ze uz nemam vecnost casu alebo co 🙂

baby boli ste v nemocnici na konzultacii v ktorom tyzdni? ze tam spisuju nejaku anamnezu ci co...

maggie2
23. aug 2010

@happy8051 na cestu domov nech muž donesie škrupinku, čiapočku na hlavu podľa počasia či jednoduchú či teplejšiu. Mne vtedy muž dotrepal čo som mu nakázala takú súpravičku čo som nachystala set nohavičky kabátik tričko a mäkké topánočky ale to bolo naprd, stačí bábatku dupačky, tričko, či svetrík na to lebo ad1 malá vážila len 2,4 kg takže jej z tých dielov bolo všetko veľké a ad2 najpohodlnejšie na obliekanie sú také tie jednoliate veci - dupačky čo majú plné tie zakončenia nožičiek a navrch tiež len niečo pohodlné s rukávom na patentné zapínanie. Všetky tie krásne veci, sukničky, veci s gombičkami, zavinovacie perinky atď sú nepraktické blbosti (môj názor získaný dodatočne praxou). Ak je vonku zima tak do škrupinky alebo cez ňu prehodiť deku a fertig. Takisto doma sme hneď od začiatku dali do vlastnej postieľky, bez vankúša, len tú váčikovú perinku čo zhora vyzerá ako tričko a zdola je to plné ako vak a je to v strede alebo na boku na zips. To úplne stačilo.

maggie2
23. aug 2010

@happy8051 To že niektoré starostlivé maminky oblečú a navrstvia svoje dieťa ako cibuľu je iba na škodu. Dieťa vníma rovnako teplotu ako my, takže treba sa richtovať podľa seba. Mimochodom, my sme zvyknutí na nižšie teploty v byte, v Hainburgu mali dosť teplo, optimálna teplota v detskej izbičke alebo teda tam kde spí dieťa je 18-20 stupňov. Vôbec nemusíš mať strach že bábo podchladíš, naopak nebezpečnejšie sú vysoké teploty priestorov - to už píšem pre doma.

happy8051
23. aug 2010

@maggie2 dakujem si zlata 🙂

tehula
23. aug 2010

Ahojte, zaujimalo by ma par veci k tejto teme. Neviem, ci budete niektora ochotna odpovedat, alebo poradit.

Zaujimalo by ma:
1) ci sa da si porod v tejto nemocnici zaplatit (ak chce rodit zena, ktora si v AT nic neodvadza) a kolko to stoji cca
2) kolko stoji porod (jednotlive tie pasma, podla vysky odvodov), pripadne, nieco som citala o tom, ze pokial muz pracuje v AT a odvadza, tak sa nejaka cast vztahuje aj na manzelku aj ked ta v AT nepracuje (nie som si ista, co je na tom pravdy). A teda, ci je potom moznost si nieco doplatit.

Nie som velmi v tejto oblasti zorientovana, ale velmi ma to zaujima.
Vopred dakujem, ak niektora odpoviete

maggie2
23. aug 2010

@tehula 1. Treba si vyžiadať od tejto nemocnice cenník úkonov. Majú ho k dispozícii i v slovenčine
2. Pokiaľ Tvoj manžel pracuje v AT môžeš byť ku nemu pripoistená, t.j. že máš právo na vlastnú e-card a navštevovať lekára za podmienok ako každý poistenec tam. Podmienka pripoistenia však je, že nesmieš byť na SK zamestnaná (nakoľko ak si zamestnaná, Tvojmu zamestnávateľovi a Tebe zo zákona vyplýva povinnosť zdravotného poistenia v štáte v ktorom pracuješ čiže na SK, a dve poistenia zároveň mať nemôžeš). Čiže ak by si rozviazala pracovný pomer na SK a stala sa dobrovoľne nezamestnanou s tým, že by si spadala do kategórie na SK samoplatca, bolo by možné aby si na SK poistená zdravotne nebola, ale aby si bola pripoistená k manželovmu zdravotnému poisteniu v AT, pretože by si podľa zákona spadala pod neho ako nezaopatrená osoba.

martinka1981
autor
23. aug 2010

@happy8051 ja som v tej vani stravila dosť času počas 1.doby pôrodnej a naozaj to krasne pomohlo na uvolnenie bolesti,takže odporučam 😉 ,hudbu pustili neaku ich relaxačnu ale bolo to v pohode,celkom prijemne.....
Ja malu tiež "nebabušim" a to pučuvam hkavne od staršich,zima jej je,daj jej ponožky a vonku 30 stupňov 😀 riadim sa podla seba približne.....my mame v spalni tych 18 stupnov v zime a podla mňa je tam kosa 😀ale dobre sa tam spi. A ten spaci vak čo spomina Meggie2 je vyborna vec,hlavne ked drobec podrastie a odkopava sa 😉my sme ho v zime využili naplno.

martinka1981
autor
25. aug 2010

Ahojte kočky,tak hlasim že kontrola u Dr.dopadla dobre 🙂 krčok sa neskracuje našťastie,len je trochu mäkkši. Taka som rada. malinka ma už neakych 1900g + - neakych 200g,takže nam pekne rastie 🙂 . Aj glukozovy test dopadol dobre,len železa mam malo 😀 klasika. Tak som nafasovala tabletky 😝 .
A vy ako mate,Happy,Vampgilr???

happy8051
25. aug 2010

@martinka1981 ahoj, ja mam poradnu buduci utorok 🙂 tiez dufam ze krcok nebude kratsi ako naposledy... tiez som zvedava aku vahu bude mat Natalka 🙂 zelezo tabletky aj ja beriem dvakrat denne.
od ktoreho tyzdna treba chodit castejsie k Loksovi?

martinka1981
autor
25. aug 2010

@happy8051 myslim že až od toho 36. alebo tak nejak. Ale už sa nam to bliži 😕 pri malej ani nemam čas myslieť na to čo treba pre druhu ešte nachystať.....budem musieť zapnuť mozog a spisať zoznam 😀
Prečo maš kontrolu v utorok a nie v stredu?

happy8051
25. aug 2010

@martinka1981 no zbohom to aby som sa stahovala uz do blavy, lebo chodit do Hainburgu z BS sa neda 🙂 to tam treba potom chodit raz do tyzdna? ach jaj veru... uz nam to odsypa... ja sa tesim, aj sa uz zacinam trochu bat....

mam kontrolu v utorok, lebo v stredu je sviatok ci co.... ty si mala vyvolavany porod pri Miske, ze? to si tam prisla rano predtym, ci uz vecer?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre