Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

martinka1981
autor
29. okt 2010

@vampgirl no porod so svokrou nehrozi. Muž o tom ani počuť nechce že čo by tam robila 😀 Inak neviem či si ona mysli že ma drahy bude čakať na chodbe či čo ako za sociku 😝 asi jej nedošlo že tam bude so mnou na sale atd.

No Pavlovič tomu teda dal 😀 ale zas na druhej strane si uvedomuje ak som to dobre pochopila že očkovanie proti chripke ma negativne učinky 😔
Tí doktori su dobrí.... 😀

martinka1981
autor
29. okt 2010

@vampgirl zle som to asi pochopila s tym očkovanim 😝 malá mi tu vrieska za ušami tak ani rozmyšlať nemožem.

maggie2
29. okt 2010

@vampgirl pohodlnené oblečenie myslia tepláky, mikinu napríklad, keď sa budeš s bábetkom špacírovať po chodbách. Nočných košelí je tam dosť aj tých prehozov, ale nie každá sa v nich rada aj špacíruje po chodbách a po oddelení. Jednoducho po pôrode nemusíš byť v nočnej košeli, ale normálne oblečená ako na doma - to mysleli tým pohodlným oblečením

vampgirl
29. okt 2010

@martinka1981 Hej, on praveze hovoril, ze zato, ze jeden clovek z miliona ma nejake negativne ucinky po ockovani proti chripke, neznamena to, ze by sa ludia nemali dat ockovat 😠

@maggie2 To pohodlne oblecenie je spominane na porod - spolu s jedlom pre partnera, tak som sa trochu zlakla, ze ocakavaju, ze si prinesiem vlastne oblecenie na porod, lebo to sa mi moc nechce, rada sa uspokojim s nejakou nemocnicnou koselou 😉

martinka1981
autor
29. okt 2010

@vampgirl no už len očko proti chripke je to naj 🙄 čo už....
Košelu ti daju na porod,celkom v pohode 🙄 😉 .....čo si budeš ničiť svoje veci. Ale tiež uvažujem že si vezmem na potom neake teplaky a tričko.

maggie2
29. okt 2010

@martinka1981 @vampgirl nie je pravda, že očkovanie proti chrípke je rizikové 1 ku milión. Napríklad Guillain Barré Syndrom dostane po očkovaní proti chrípke 1 človek z 500.000. A to hovoríme iba o jednom z možných rizík. Ale práve toto ochorenie je štatisticky dokázateľné a preukázateľné, pretože práve v roku 1976 sa robila osveta proti hroziacej chrípkovej epidémii (ktorá sa nakoniec ani nekonala) a 50 miliónov Američanov sa dalo proti chrípke zaočkovať. Výsledok: 500 ľudí ochrnulo (Guillain Barré Syndrom). Takže to nie je o tom, že sa treba dať očkovať aj napriek rizikám. Ale je to o tom, že sa možno dať zaočkovať za predpokladu, že som pripravený akceptovať možné riziká.

vampgirl
29. okt 2010

@maggie2 Mne to hovorit nemusis, ja by som sa proti chripke zaockovat nedala ani nahodou 😀

@martinka1981 Tiez som rozmyslala nad trickom a teplakmi, ale asi si to necham potom priniest od muza, uz nemam v taske miesto 😀 kazdopadne sa mi nechce na porod spinit vlastne veci... A babatko v nemocnici dostane tiez oblecenie, ze? Netreba nosit vlastne? Teda nemyslim na cestu domov, to je samozrejme ze si clovek prinesie vlastne, ale na ten pobyt... A jednorazove plienky treba priniest vlastne? V slovenskych porodniciach vraj pytaju balik plienok...

maggie2
29. okt 2010

@vampgirl nie netreba žiadne plienky nosiť ani oblečenie. Majú to tam, aj vlhčené obrúsky, krémiky a takéto prkotiny

vampgirl
29. okt 2010

@maggie2 Dik 🙂

yanus
29. okt 2010

@martinka1981
@vampgirl

Takze super den v nemocnici za mnou, po 3.5 hodinach dost neefektivnych, moj dojem klesa. Najprv CTG, pricom nan som cakala asi 20 min, hodnoty su zevraj pri hornej hranici co sa tyka cinnosti babatka, takze dalsie CTG mam v utorok, Martinka myslim ze zhodou okolnosti mame naraz, alebo tesne za sebou. Potom sme "stihli" prehliadku celeho gyn oddelenia, prislo asi 35 ludi, buduce mamicky v 10tt, takze sa vsetci napchali do jednej miestnosti a mne sa len zakrutila hlava z nedostatku vzduchu, tak ma PA Strobl ratovala v miestnosti s ultrazvukom 😝 . K tomu mi brali este krv na tu karticku o krvnej skupine a prisli dve OA a pytali sa na kopec otazok. Samozrejme o tej EPI nikto nic neriesil, tak ze to bude mat v utorok. No cisty chaos len v duhovych farbach, asi mam stastie na dobre dni.

Ta svokra je bomba, to tam akoze planuje s tebou byt cele 3-4 dni???? 😀 😀 😀 😀

jabadaba
29. okt 2010

Baby, velmi vas chcem poprosit o info o porode v Hainburgu lebo sledujem, ze ste to tam uz podaktore odrodili. Citam, ze s EPI robia drahoty, ale kedze ma caka uz cisarsky tak asi tam zrejme nebude priestor na taketo daco. Mam mat planovanu sekciu, padla mi moznost rodit v Kochu - nestihaju ho do mojho terminu dokoncit a ja nenam ani najmensiu chut ist do nasich mega preplnenych BA porodnic. Cize, ak mate vedomost co to stoji pre samoplatcu, staci zhruba ak viete, aka je tam atmosfera, je tam moznost mat samostatnu izbu bez spolubyvajucej, ako je to s moznostou dohovorit sa - vedia dobre anglicky v prip. ze slovensky lekar tam nie je alebo slovenky vybavuje len slovensky lekar? Ako to je s tymi vysetreniami - treba tam takto pravidelne behat na rozne vysetrenia? Ako to je na sestonedeli? Sestricky su v pohode a jazykovo zdatne? Ak sa vam niektorej bude chciet, ja viem, ze sa asi budete opakovat, tak velmi ocenim vase odpovede.
Ja mam jeden pobyt aj s operaciou vo viedenskej nemocnici za sebou - komunikovala som anglicky, plus kde bolo treba tak lamanou nemcinou a dalo sa. Bolo v poho, len neviem ako tu. Dikes moc. 😉

vampgirl
29. okt 2010

@yanus Si asi uz moc narocna, 20 minut cakania beriem u lekara ako normal 😀 ja som skor sokovana vzdy u Loksu, ze vobec necakam 🙂 S krvnou skupinou otravovali aj mna, ale slubila som, ze im nabuduce donesiem papier, na zaciatku tehotenstva mi to lekarka dala robit spolu s inymi testmi, tak sa vyhnem aspon jednemu zbytocnemu odberu... Inak ja som tam tiez s CTG, spisovanim anamnezy a pohovorom na EPI stravila dve hodiny, dufam, ze to dalsie CTG uz bude podstatne rychlejsie 😒

@jabadaba Este som v Hainburgu nerodila a takisto nie som samoplatca, takze na tieto otazky ti neodpoviem. Ale co sa tyka jazykov, doteraz som nemala problem s kombinaciou slovencina - anglictina. Je tam slovensky lekar, ktory ma aj sukromnu prax, ku ktoremu mozes chodit pocas tehotenstva. A ak tam chces rodit, od urciteho tyzdna (cca od 36.) musis chodit na kontroly do nemocnice, na CTG, a to sa chodi raz za tyzden. Ale to iste je aj na Slovensku, myslim. Viac ti asi napisu baby, co uz maju viac skusenosti 🙂

yanus
29. okt 2010

@vampgirl Nooo mozno som tak vyznela, ale vezmi si ze s jednym CTG, odberom krvi (test krvnej skupiny robili na SK aj mne, ale oni si chceli robit vlastny...mmm) a prehliadkou sme stravili 3.5 hodiny, ale efektivneho casu asi tak 1 hodinu 😒 . Ja som stareho vytiahla z prace, potom som tam s nim pomaly do deviatej vecer sedela, lebo dohanal. Nabuduce zbalim tablicku cokolady na nervy, sadnem si tam sama a budem saskovat 😎 ved som na materskej :P

@jabadaba Ja taktiez nie som samoplatca, ale kontroly u privatneho doktora pred porodom su cca 70 eur za jednu, plus vysetrenia, plus porod (regulerny 1600, ak je to cez sviatok ci v noci tak sa doplaca), zazmluvnenie doktora cca 1000 Euro, plus ine poplatky. Takze nedojde ku komplikaciam, pokial budes mat indikovany priamo cisarsky, mozno sa do 3000 Eur zmestis 🙂 . Najlepsie bude, ked si tam priamo zajdes, daju ti cennik alebo priamo ta budu informovat o dalsich krokoch. Popripade si precitaj tuto diskusiu od 10 do 30 strany, najdes tam vela uzitocneho info (mozno aj samotny rozpis).

martinka1981
autor
29. okt 2010

@yanus ešte to by mi tak chybalo aby tam bola svokra so mnou 😝 hrozna predstava,bleeeee!
PA Strobl je zlata,aspon na mna tak posobi. Inak ty maš teda šťastie,ti poviem 😖 . Ale hadam zažitok z porodu a pobyt v nemocnici ti to vykompenzuje 😉

@vampgirl nič nepotrebuješ pre babo,všetko daju 🙂

jaj babulky ale sa nam to bliži 😔
@jabadaba všetci tam bez problemov rozpravaju anglicky. Aj slovenčina sa nestrati. Ako sa pohybuju ceny ak maš planovany CR to ti neviem povedať,ale myslim že to bude ak si zaplatiš tu 3.poplatkovu triedu tych 476€ na den. Ak si samoplatca a maju dostatok miesta tak ťa nechaju na izbe samu. Aj mna nechali,ale ak bude nahodou plno tak ti asi niekoho daju. Inak je tam pohoda a klud. Ak nechceš chodiť cele tehu do AT a maš svojho lekara,stači potom od toho 36.tt chodiť k dr.Lokšovi raz do tyždna a na CTG do nemocnice. Poradna u Lokšu stoji 70€ a CTG v nemocnici 72€. Ak budeš chcieť pošlem ti na neho kontakt a možeš mu napisať mail alebo si dohodnuť stretko 🙂

jabadaba
29. okt 2010

@yanus
@vampgirl
dakujem baby za odpoved, popozeram spatne diskusiu plus hodim ocko na stranku spitala. Este raz dikes. 😉 Vidim, ze sa vam to uz krati tak sa drzte, vela zdaru. 😉

jabadaba
29. okt 2010

@martinka1981 vdaka martinka, ak teda mozes, poprosila by som ta o ten kontakt, Vdaka a drzim palce pri porode, pozeram, ze si tiez uz takmer v termine.

yanus
29. okt 2010

@martinka1981 V utorok ma sluzbu Dr. Loksa? Rozmyslam ze chlapa uz tam nevytiahnem, aj ked sa zase obavam, ze skoncim niekde na chvoste vysetreni a stravim tam 5 hodin 😒 , takto ako spravny egoista, som sa mala s kym rozpravat 😀

@jabadaba Dakujeme, budeme sa snazit 😉

martinka1981
autor
29. okt 2010

@yanus to čo tam chceš robiť 5 hodin 😀 rodiť???
Ved ten pohovor na EPI by nemal trvať dlho,ja som tam tiež nebola dlho. ved hovorim Lokša bude happy ked nas tam bude mať pekne pokope 😉 . Načo ti je chlap,nemecky vieš tak si pokecaš s hocikym. Tak sa potom ponahlaj z toho pohovoru nech si tam pekne spolu posedkame 😀

@jabadaba dakujem ti. T.č. na dr.Lokšu je: 0043 2165 67 156,volať možeš hocikedy,zdvihne jeho manželka,kludne hovor po slovensky. Mail:praxis.loksa@utanet.at
vela šťastia aj tebe 🙂

jabadaba
29. okt 2010

@martinka1981 velka vdaka. 😉

vampgirl
30. okt 2010

@yanus No inak ja som tiez vytiahla do Hainburgu chlapa, ze keby som sa nevedela o tej anamneze dohodnut, ze mozno pomoze jeho nemcina 😀 a tiez nebol z toho odviazany, ze tam stravil cele dopoludnie... Nabuduce som sa objednala na osmu rano a dufam, ze to pojde sup sup 😉 a kedze budem uz zacinat 40.tt, mohlo by to byt moje posledne planovane CTG 😉

Inak ten pohovor o EPI je fakt rychlovka, a vazne mi to pripadalo, ako keby nam poriadne ani nemal co povedat, len tak kecal co ho napadlo 🙂 tak neviem, ci to je vobec povinne, alebo to robia len ked sa niekto na to pyta...

@martinka1981 @yanus Baby nie ze tam spolu v utorok uz rovno aj porodite 😀 😀 😀

martinka1981
autor
30. okt 2010

@vampgirl a vieš že by som to už aj chcela mať za sebou 😒 hlavne Miška nech to neako zvladne,lebo u nas je to čim dalej tym horšie ☹ ešte aj 3 zuby naraz jej idu tak je to o držku 😝

Inak baby čo dnes porabate? mna nechal drahy samu doma aj s Miškou,jaky vegeťak 😠 🙄

yanus
30. okt 2010

@martinka1981
@vampgirl

Ja uz ani neviem ci to chcem mat za sebou alebo pred sebou, zacinam mat kvalitnu psychozu 😝 . Stale sa zaoberam tym, ze preco mam ist na CTG tak skoro, nic vlastne konkretne mi nepovedali, snad mi to Dr. Loksa zodpovie. Ale vcera pri tej priehliadke primar vravel, ze regulerne v AT nechavaju zeny prenasat 10 dni a potom davaju vyvolavacku. Ja som sa hned zhrozila, ze to mam byt este tak dlho tehotnaaaa 😨
Vampgirl, neobavam sa, ze by sme sa s Martinkou trafili do jedneho rytmusu rodenia. Hoci nikdy nevies, ja som este takuto skusenost nemala, neviem do coho idem, co pre viacrodicky musi by akurat tak dobre na smiech 😎 .

Co dnes porabam? Moj drahy sa rozhodol mi urobit kulturny vylet do OBI a dalsich pro-muzsky orientovanych obchodov, mozem byt rada ze tam nechce ist sam, pozerat srobiky, frezy, vrtacky a ine muzske hracky 😒 . Zase si dakde sadnem a budem len cakat.

martinka1981
autor
30. okt 2010

@yanus aky dobry program 😀 Dufam že ho maš už uspešne za sebou 😉

baby ja som si dala akurat klasikuš šlahačku s ananasom a tak mi zabehlo že som myslela že je to moj konec! sama doma,susedia naokolo žiadny a ja som sa nemohla nadychnuť 😨 hrozny pocit. Ešteže mi zabehla len šťava a nie kusok ananasu 😒 No takto dopadla moja pažravosť 😝

yanus
30. okt 2010

@martinka1981 Ej veru, program silny ale nakoniec sme kupili pipac na krtka, ktory uraduje v zahrade (25 krtincov za 2 tyzdne), tak nieco uzitocne.

Mne takto zabehla ako pubertacke viedenska kavicka, na rande, musela som byt povabna ked mi isla nosom 😀 😀 .

martinka1981
autor
30. okt 2010

@yanus 😀 😀

vampgirl
30. okt 2010

@martinka1981 Teda to si musela mat adrenalin 😲

My sme mali tiez zabavu, boli sme reklamovat nefunkcny detsky teplomer, myslela som, ze pozru, vymenia za iny a bude... Ale kdeze 😠 musia to dat posudit a vyjadria sa nam k tomu snad do tyzdna, tak som im pohrozila, nech si ma nepraju, ak to budem musiet vybavovat z porodnice 😀 ale kiezby som takto o tyzden uz bola v porodnici 😉

@yanus Ja tiez neviem, raz si hovorim, nech uz to je za nami, potom sa zase zlaknem a hovorim si, ze este nie som pripravena 😀 no vhodna na psychiatriu 😀 ale cim dalej tym viac ludi ma zacina otravovat takymi tymi otazkami ze ci uz nieco a uz mi to solidne lezie na nervy 😠 tak uz len kvoli tomu by sa oplatilo porodit, aby sa prestali pytat 😀

Ja teda dufam, ze ziadne 10dnove prenasanie nehrozi! Podla vzoru Martinky chcem par dni po termine vyvolavacku! Spytam sa v poradni buducu stredu, ako to Loksa vidi 😀

martinka1981
autor
30. okt 2010

@vampgirl adrenalin bol a riadny. Som sa nemohla nadychnuť,hruza.

No neboj sa ked porodiš tak sa ťa všetci budu pytať: a kojiš????
Mne sa pri Miške nepodarilo tak tieto otazky ma pekne privadzali do zurivosti 🙄 a inak neviem čo koho do toho,no nie????

No mne Lokša povedal že ak by som do toho 7.11.neporodila,ale tvaril sa že určite porodim,tak 8.11.ma službu a mohli by sme rodiť 😀 😝
Tak sama teraz neviem či chcem aby to prišlo same alebo zas vyvolať 😒

vampgirl
30. okt 2010

@martinka1981 To fakt sa ta ludia pytaju, ci kojis??? Prepaaaaana co koho do toho??? Ja som myslela, ze potom bude pokoj kym sa nezacnu pytat kedy bude druhe dieta 😀

Niektore baby mi hovorili, ze vyvolavany porod boli podstatne viac ako taky obycajny, ale ked uz si to raz tak paradne zvladla tak nie je coho sa bat, nie? 😉

Prave nam prisla smska od znamej, co mala termin asi pred tyzdnom, ze porodila 🙂 aj ja uz chceeeeeeeem take smsky posielat 😀

martinka1981
autor
31. okt 2010

@vampgirl no uvidiš že sa ťa to ludia budu pytať 😖 potom si na mna spomen 😉

Ved ja som tiež počula že vyvolavany porod viac boli ale tak zatia nemam s čim porovnať,ale prvy bolel 😝
neboj ja sa tiež bojim tej bolesti,a čim je bližšie tym viac ☹

Zachvilu budeme aj my posielať sms 😉

yanus
31. okt 2010

@vampgirl No mala si ten teplomer na tom Ujovi rovno vyskusat, ze nazorna ukazka, ako meriame detom teplotu, myslim si ze by si hned rozmyslel ta s niecim natahovat. Ako popravde, ja som uz reklamovala asi vsetko, dokonca aj ziarivku, kde garantuju 8 rocnu zaruku pri 2 hodinach dennej spotreby, vydrzala 1 tyzden :D:D:D:D.
No uz si prestavam pamatat co za kraviny sa mi v noci snivaju, skor mam stres, aby vsetko bolo ciste, lebo sa nechcem vratit do neporiadku (hoci myslim si ze mi to bude po tom case stravenom v nemocnici jedno).
A tie blbe otazky, ved tie su stale, ludia maju prirucku na blbe otazky. Podla mna to cele este len zacne, nechaj sa prekvapit, kazdy ta bude poucovat, riesit, co ako robit, preco nerobis, .... aj tak moje "najoblubenejsie" komentare su od zien, ktore by deti uz chceli, ale este ich nemaju. Ale uz presne vedia co bude, ako bude, ako to cele prebieha atd.
@martinka1981 Vyvolavacka? Tak toho sa ja tiez bojim, vedia oni vobec v akom pomere ti to maju dat, ja silno pochybujem ze to ucinkuje na kazdu rovnako. No ved uvidime tento tyzden co sa bude diat, ale prenasat nechcem, ved ten moj dracik ma uz dost velku hlavu teraz, co bude mat po 10 dnoch prenasania 😖 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre