Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

martinka1981
autor
31. okt 2010

@yanus neviem ako na Sk ale v AT mi dali taky čipok s prostagladinom,dufam že som to dobre napisala 😀 no a ten zaučinkoval velice rychlo 😝 aj sam Lokša sa čudoval ked prišli o 8 na vzitu a ja už kontrakcie v plnom prude,a to mi dali čipok o 6 rano....

yanus
31. okt 2010

@martinka1981 No chvalabohu, ze to tak krasne zaucinkovalo, cele je to velmi individualne plus zalezi aj od pristupu osetrujucich. Ja som minule tak rozmyslala ako museli rodit nase prababky a zeny predtym, bez nastrihov, bez sitia, bez analgezie, bez cisteho prostredia a sprchy, bez tych vsetkych vymozenosti. Uchvatne, ako to len priroda cele zariadila, azda je to nasim vyssim prahom bolesti ako maju muzi, alebo schopnostou regenerovat sa (s prihliadnutim na to, ze bola vacsia umrtnost zien, ale bez tak).
Dnes som si dala do tela, dokonca som jedno okno umyla, ale zeby to so mnou nieco spravilo ...akurat tak vacsi hlad :P. Uz som zvedava na Utorok a Stredu. Nech uz je to za nami, bez bolestne, rychlo a s peknymi usmevnymi spomienkami.
Gulaniu zdar.

martinka1981
autor
31. okt 2010

@yanus inak fakt,čo si tie museli prežiť 😒 . Som sa chcela aj mojej babky spytať či vobec rodila v nemocnici,porodila 7 deti,človeče nechcela by som 😝 obdiv už len za to 😔

No ja už asi aj pojdem na to 😀 😢 bojim bojm. Ked sa tu neukažem zopar dni tak viete čo sa deje 😉

yanus
31. okt 2010

@martinka1981 No moja prababka mala 11 deti, zevraj pohar cerveneho vina kazde rano 😎 😎 .
Fiiiiiiiiiiha, to by si mala dala nacas, drzim palceeeeee 😉.

martinka1981
autor
31. okt 2010

@yanus ešte som tu 😀
No dievčata sama neviem,ale bolesti su tak uvidime. Dufam že Lokša sa vratil ok,zajtra ma službu Karovic 😝 😖

dam si teplu sprchu a uvidime,bud sa to rozbehne alebo zastavi.

vampgirl
1. nov 2010

@martinka1981 Teeeeeeeeeda clovek sa tu par hodin neukaze a taketo zmeny 🙂 ze by si uz mala za tym? Drzim palce a myslime na vas!!! Dnes by si mala mala aj pekny datum narodenia 😉

@yanus Ze by sme uz zostali len dve? 😀 Ja okna neumyvam, na to som moc leniva 😀 ale napchavam sa skoricou a stiplavymi jedlami a zatial nic z toho 😝

yanus
1. nov 2010

@vampgirl Nic sa nedeje, Martinka mala plany poplach, avsak uz je to na spadnutie. My uz mame odpocet "10" tesis sa? 😀
Ja som umyla len jedno okno, viacej som nedala. Buduci tyzden zacnem prudko upratovat pivnicu, uvidim ci to tu malu vyzenie z toho bruska 🙂.

vampgirl
1. nov 2010

Este ma napadlo, ako baby viete, kedy ma sluzbu Loksa a kedy Karovic? Je niekde nejaky rozpis?

vampgirl
1. nov 2010

@yanus Aha, tak nic 🙂 tak to urcite poriesi s Loksom zajtra, ked uz je to na spadnutie 😉

yanus
1. nov 2010

@vampgirl To s tymi sluzbami by aj mne zaujimalo, Martinka ma nejake tajne info 😎. Mozno to videla na rozpise, vies na CTG ked ta objednavaju. Ved zajtra uvidime. Na to EPI poucenie si isla priamo na chirurgiu? Mne PA vypisala ze mam ist na 1.poschodie, chirurgia 1. Ale nenapisala ze ku komu 😒 .

vampgirl
1. nov 2010

@yanus Sestricka na CTG zavolala na chirurgiu a dohodla, ze mam ist rovno za Pavlovicom. Takze rovno z CTG som zisla na prve, do CHIRURGIE 1 a tam akurat cakal Pavlovic a zobral nas do takej "kancelarie" hned na zaciatku chodby vpravo... Asi sa tam na recepcii spytaj, ze ides na pohovor o EPI, a niekoho ti tam najdu... Mas to presne na urcitu hodinu? Ak nie, chod najprv na CTG a spytaj sa PA...

martinka1981
autor
1. nov 2010

@vampgirl
@yanus čaute,hlasim sa. Všetko ok.Hroby obehane,ale mala som dosť.
No tie služby teraz viem iba nahodou,ked ma obj na CTG tak tam je to hore napisane kto ma službu. Dnes tam bol Karovič a zajtra Lokša 😉žiadne tajne info,len šmirujem 😀 😀
Som zajtra zvedava čo poriešim s Lokšom 😕

vampgirl
1. nov 2010

Aha tak nabuduce musim dat viac pozor ked ma bude zapisovat na dalsi monitor 😀

Baby tak si to zajtra uzite to CTG 🙂
@martinka1981 drzim palce a som zvedava, co s Loksom dohodnete 😉
@yanus dufam, ze budes mat CTG ok a ze este par dni pockas 😀

martinka1981
autor
1. nov 2010

@vampgirl ďakujeme 😉 si sa mohla pridať....

Baby si predstavte že moj drahy išiel dobrovolne uložiť Mišku spať 😕 len neviem či to nebolo kvoli rozhadzanym hračkam dole 😀 že sa mu ich nechcelo upratať 😀 😝

vampgirl
1. nov 2010

@martinka1981 Hehe dobra delba prace 😀 sa tesim, az aj my budeme taketo veci riesit, ze hracky upratat 🙂

yanus
1. nov 2010

@vampgirl @martinka1981 Helou tehulky, takze urnovy hajik obehany, avsak s tym "ruksakom" niekolkokilovym vpredu je to dost narocne do toho kopca poviem vam, esteze som nebrzdila premavku po schodikoch.
Ja uz ani neviem co mam cakat, to cislo ze 10 dni mi nahana hrozu a pritom ulavu, neviem ci sa mam tesit alebo mat strach, to vam je ale rozporuplny pocit 😝 . Myslim si ze najblizsie dva dni sa dozvieme viacej, ak nie, tak to nechame na tie nase dracice kedy sa rozhodnut maminky potrapit. Mozno stihnem aj vsetky okna umyt 😎 . Martinka, zajtra vidime, hoci nevies ako vyzeram a bruchatych je tam dost 😀 😀 .

martinka1981
autor
2. nov 2010

@yanus tak snad sa neako spozname 😉 ja tu fotky mam tak ma kludne oslov. Tak sa vidime. Idem ztial niečo poupratovať 🙂

vampgirl
3. nov 2010

@yanus @martinka1981 No halooo nepodate jedna z vas hlasenie? 😀 Alebo si vas tam uz obidve nechali urobili ste si tam party? 😀 Budem sa musiet na vas dnes vecer popytat v poradni 😉

martinka1981
autor
3. nov 2010

@vampgirl tak hlasim že si nas tam nenechali ale sme sa s Yanus aspon videli 😉
No ja som už otvorena na 2-3 cm a zajtra rano idem do nemocky na vyvolanie. Museli sme to takto naplanovať aj kvoli Miške lebo nema ju kto stražiť a ona ani hocikoho nechce. Takže ja zajtra rodim 😔

vampgirl
3. nov 2010

@martinka1981 Dik za info, uz som fakt myslela, ze tam spolu žurujete 😉 Zajtra mam o osmej rano CTG tak tam budem na teba mysliet a posielat ti po chodbe pozitivnu energiu nech to mas co najskor za sebou 😉 Miska to urcite zvladne a bude mat velku radost zo sestricky 😉
Jooj, musi to byt zvlastny pocit, vediet, ze zajtra je den D!

happy8051
3. nov 2010

@martinka1981 drz saaaa prajem ti rychly co najmenej bolestivy porod 🙂

martinka1981
autor
3. nov 2010

@vampgirl ja idem na pol 8 do nemocky tak možno sa tam aj uvidime 😉
Su to zvlaštne pocity,snivalo sa mi už s porodom,rano som bola hore už o pol 6,jesť mi nechuti no čo ti budem hovoriť 😝 ale drahy tam bude so mnou tak to hadam zvladneme 😉 dokonca ma službu ta ista Hebamme čo bola pri Miške 😉 tak si dame repete,len dufam že kratšie 😀 😝

martinka1981
autor
3. nov 2010

@happy8051 ďakujem,dufam že to tak bude. Hovorim si od rana že musim myslieť pozitivne 😉

yanus
3. nov 2010

@vampgirl No ja este nahodou rodit nebudem, mam pocit ze mam viacej energie ako v 8 mesiaci. Dnes cely den budem v aute, soferujem ako drak ciest 🙂. Asi je to nejaka psychoza alebo stres z toho, ze sa to krati, tak sa tvarim ze sa nic nedeje 🙂. Takze ja cakam, dnes idem na kontrolu k Dr. a potom som na Stredu buducu objednana na CTG a Dr. Loksa povedal ze uvidime co bude. No ale dnes snad pride result, ze aspon ako to bude prebiehat (ked neratame komplikacie). Vecer podam hlasenie, ale zatial kompletne 2in1. Ako sa ty citis?

vampgirl
3. nov 2010

@yanus Ja takisto 2in1 a nemam pocit, ze by sa malej nejak chcelo von... Vecer mam poradnu, tak uvidime... A zajtra rano CTG. Popytam sa Dr., ako to vidi s pripadnym prenasanim, dufala som, ze buduci tyzden uz poradnu a dalsie CTG nestihnem, ale mala ma chce asi naucit trpezlivosti 🙂 Inak tiez este fungujem celkom aktivne, akurat mala ma zacala strasne tlacit niekde pod rebrami, tak je to radost 😉

martinka1981
autor
3. nov 2010

Čaute kočeny 😀 už sa mi to krati.....
Dnes asi ani spať nebudem. Budem rozdavať inštrukcie a všetci ma budu musieť počuvať 😀 hlavne tvrdohlava svokra 😠 dfam že si nebude na malej skušať tu svoju silovu metodu.....
Inak streptokoka mam negativneho 😉
Ešte sem večer mrknem tak pište čo mate noveho,budem čakať.Zatial pa.

yanus
3. nov 2010

@martinka1981 Martinka, drzim obrovske palce, daj potom vediet ze ste obidve v poriadku 😉 . Budem na teba mysliet. Ja som sa od minule tyzdna dost skratila, ze aj makkucke to je, Dr. povedal, ze kludne aj zajtra do moze prijst. Dnes mi je fajne zle, take mdloby ma chytaju a je mi na zvracane ako v prve mesiace. To boli asi tie dva hyper dni a jeden katastrofalny (@vampgirl). No hlavicka uz nenarastla, rozmer je adekvatny k zaciatku 40tt, zevraj je aj dost nizko, schada do panvy. No nechajme sa prekvapit 😎.

k8y
3. nov 2010

@martinka1981 Martinka, velmi velmi drzim prsty, aby vsetko prebehlo hladko a mohla si nam cim skor ukazat fotky malej princeznej 🙂

vampgirl
3. nov 2010

@martinka1981 Pridavam sa k babam, aj ja drzim palce, aby ste to mali co najrychlejsie za sebou a aby to aj Miska zvladla bez stresov! A tesime sa na spravy 🙂

@yanus Ja podobne, mala moc nenarastla, hlavicku uz ma niekde nizko a ja som vraj aj mierne otvorena, takze dr. sa vyjadril, ze by to do terminu mohlo prist 🙂 zajtra CTG, dohodli sme na buducu stredu zase kontrolu, vraj uvidime, ci dovtedy neporodim 🙂 no bodaj by 😀 Ty mas este kontrolu na buduci tyzden alebo uz ste ani nic nedohadovali?

martinka1981
autor
3. nov 2010

@yanus
@k8y
@vampgirl ďakujem vam za podporu. Dufam aj ja že všetko pojde hladko a malá ma moc nepotrapi 😉
Miška to dufam tiež zvladne aj ked to s nou nebudu mať lahke 😔 už som si aj poplakala,ked vidite ako je vaše dietko na vas zavisle a mate teraz od neho odisť 😔....ved uvidite 😉

Takže možte babulky už aj vy pomaly čakať na pôrod. Bude to tam ako na bežiacom pase 😉

Yanus dam ti vedieť hned ako budem mať po TOM a daš vedieť aj sem kočkam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre