Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

martinka1981
autor
29. dec 2010

@yanus už ma to nedesi lebo ja už to nezažijem 😀 😀 😀 ....teda dufam 😉 .

jojci29
29. dec 2010

Ahojte neviem sa rozhodnut medzi Epi a porodom do vody.ako ste rodili vy?Cisarsky som odmietla.Dufam ze tam ozaj je tak super ako vsetky pisete a z porodu si nedonesiem zle spomienky.

happy8051
29. dec 2010

@jojci29 ja som chcela rodit v hainburgu ale nestihla som 🙂 malinka sa poponahlala 🙂 rodila som bez epi klasika na porodej stolicke, ale keby som mohla, isla by som do vody, len v BS nemame vanu :(

jojci29
30. dec 2010

@happy8051 juj ja dufam ze stihneme prist,mame to o kusok blizsie a pytala som sa kedy mame vyrazit a PA na CTG povedala ze aj ked prideme skor domov nas neposlu ked byvame 80km od nemocnice?Mala si taky rychly porod?Kolko ti trvala 1 porodna doba?Ja som bola skoro cele tehu pre vodu a teraz ku koncu hysacim ci predsa len nie epi tam je vacsia sanca na bezbolestny porod.Fakt som na vazkach.

martinka1981
autor
30. dec 2010

@jojci29 čo tu pisali baby tak niesu velmi nakloneny porodu do vody aj ked vanu maju. predsa zly pristup Pa alebo doktora a vraj je všetko na tebe.neviem no,kamoška rodila normalne na Antolskej prvu dceru a druheho syna v nemecku do vody a povedala že už by tak nešla rodiť. Ale kolko ludi tolko nazorov. ja som rodila bez epi obidve dcerky a vydržala som 😀 ,prva 11 hod a druha 5,5 hod. Pri prvej som bola vo vani počas 1.doby porodnej a bolo mi tam super a pri druhej mi až tak super nebolo a pobudla som tam len chvilu.Takže tak je to. Uvidiš ako to budeš citiť a možno sa rozhodneš počas porodu čo a ako dalej,keby ti nepohla tepla voda tak ako si si myslela tak požiadaš o epi a bude 😉 .
držim päste nech je porod čo najmenej bolestivy a rychly 😉

happy8051
30. dec 2010

@jojci29 ja som prvu dobu ani nepostrehla🙂 keby hej, este by som stihla aj hainburg 🙂 Nataly sa narodila pat dni pred terminom. cely den mi nic nebolo.... vaznne! len sa mi strasne driemalo tak som spala a spala🙂 potom som o pol piatej poobede isla na wc-ko a ako som sa postavila, odtiekla mi voda.
a o desat minut po tom som uz mala brutal bolesti kazdych 20 minut. dala som si sprchu a isla som do nemocnice, uz mi bolo jasne, ze hainburg nestiham.
v porodnici ma vysetril stryko 🙂 primar oddelenia a ze: a ty co az teraz ides otvorena na 6????? skoro som odpadla. dve a pol hodiny som bola pod sprchou a tam som si to uzila "🙂 fitloptu som nemohla ani vidiet, sediet bolo nemozne... tak som sa tam knisala pod sprchou, o siedmej som isla na salu, o osmej prisiel stryko, mala sa narodila o deviatej. ja mam na porod krasnu spomienku potvrdenu videozaznamom 🙂

yanus
31. dec 2010

@jojci29 Cisar si odmietla, preto ze ti ho indikovali, alebo ako volbu porodu?
No ja osobne suhlasim s Martinkou, porod do vody je len na tebe, ta nepristupnost k dietatu a k tebe mna tiez odradzala (aj ked v mojom pripade by to bolo nemozne a skor katastrofalne). Taktiez si neviem predstavit tu hygienu a ten priebeh, ako ano, vana sa dezinfikuje, ale predsa len ty ako porodis, riziko akejkolvek nakazy a infekcie je enormne vysoke. Nik nevie ako ten porod bude prebiehat. Ale ako mozno volba to isto je. Vela rakusaniek rodi napriklad doma, samozrejme ze kontrolovane.

jojci29
31. dec 2010

Dakujem za nazory.Sekciu som odmietla ako volbu sposobu porodu,v Hainburgu je cisarsky aj na vyziadanie.Ale ubezpecili ma ze ak by bol aj najmensi dovod tak ho spravia.Dnes som mala prvu fest bolestivu kontrakciu,ktora ma chytila v Bille.Myslela som ze uz pojdem,ale zatial od 13-ej nic.No a po tejto bolesti som sa definitivne rozhodla pre epiduralku. 😉 Viem ze pri porode vo vode vznika minimalne riziko zapalu ocnych spojiviek dietata.Ozaj a nastrihavali vas?Lebo to som si napisala ze nechcem iba ak by to bolo ozaj nevyhnutne by som suhlasila,na co mi povedali ze skoro vobec nenastrihavaju.
@happy8051 mala si fakt super porod,aj ja v taky dufam ale s tym ze chcem stihnut dorazit do nemocnice.
@martinka1981 epi sa dava len do urciteho casu resp.otvorenia krcka inak nezaberie vcas,takze si budem musiet hned vybrat epi a do vane uz nepojdem kvoly riziku infekcie miesta vpichu.
Prajem prijemneho Silvestra a stastny Novy rok.Dufam ze nepoletim v noci na prijem.

happy8051
31. dec 2010

@jojci29 ja som nastrih mala a nejako extra by som ho neodmietala z toho dovodu, ze je urcite znesitelnejsi, ako ked ta ma babatko potrhat... stryko mi slubil pred porodom, ze ma nastrihne len ak to bude nevyhnutne (bala som sa bolesti) a ked mi po porode nedovolil hybat sa lebo ma vraj musi sit, mala som sok 🙂 vobec neviem kedy nastrih urobil, robi sa to v kontrakcii 🙂 vobec nic som necitila a zahojilo sa mi to cca za 10 dni.
EPI ja osobne by som neriesila, ale to je samozrejme vec nazoru.

vampgirl
1. jan 2011

@thaja Gratulujeeeem! Konecne nejaky chalan na vsetky tie nase baby 😀 joooj, ja to mam s porodom podobne, bol to taky krasny zazitok 🙂 teda ale len od momentu, ako mi dali epi 😉 a s muzom takisto, stale som sa bala, ze im tam niekde odpadne a prikazovala som mu, nech sa nepozera, nech si radsej sadne... a uzil si to nakoniec viac ako ja 🙂

vampgirl
1. jan 2011

@jojci29 Ja na epi nedam dopustit, bez toho by som to asi nezvladla 😒 ono zalezi na okolnostiach, ja som mala kontrakcie celu noc, takze som vobec nespala, a mala sa narodila o stvrtej poobede... A uz okolo poludnia som videla hviezdicky a trvala na epi, bola som priserne unavena a vycerpana. Kazdopadne mi epi pichli uplne ukazkovo, bolo to rychlo, nic som necitila, len okamzitu ulavu... Doktor ma varoval, ze sa porod moze spomalit po epi, ale hodinku som si pospala a bola som ready 🙂 Necitila som ziadnu bolest, len tlaky, a na dve kontrakcie bola mala na svete. A nemala som ziadne neziaduce ucinky, takze aj nabuduce trvam na epi 🙂

Co sa nastrihu tyka, mne ho doktor nerobil... Niekde som citala, ze je lepsie sa natrhnut ako byt nastrihnuta, lebo sa to potom rychlejsie hoji, zalezi asi na nazore... Kazdopadne sa mi zda, ze v Hainburgu rutinne nastrih nerobia, len podla potreby...

Porod vo vani si neviem dost dobre predstavit v Hainburgu, ta miestnost, kde je vana, nie je podla mna moc vybavena na porod, predsa len musia osetrit babo aj teba, a neviem, ci by vas hned po porode museli odviezt do vedlajsej miestnosti alebo ako sa to robi... Plus ak si prvorodicka asi je lepsie ak k tebe maju lekari lepsi pristup a mozu ta trochu viest...

Drzim palce nech si porod a pobyt v Hainburgu uzijes (ako viacere co sme tu 🙂)

calimero1
3. jan 2011

Ahojte,

Snazila som sa vela prispevkov z vasej diskusie precitat, lebo sa rozhodujeme medzi Hainburgom a SVK.Ale bola by som samoplatca, kedze nikto z nas napracuje v AT.
Dost informacii som pochytila z vasich prispevkov, ale aj tak by ma zaujimali este nejake podrobnejsie informacie. Tak by som bola velmi rada, ak by ste mi ich mohli este zodpovedat moje otazky, tie ktore ste tam rodili, alebo sa chystate. Ja mam termin zaciatok februara, ale myslim, ze to bude skorej, chysta sa tam vtedy niektora z vas?

Tak tu su este moje otazky.

-Nie su mi celkom jasne ceny, tie triedy co ste spominali. Ja by som chcela, aby tam so mnou byval i manzel pocas celeho pobytu v nemocnici, cize by to bola ta rodinna izba. Moze tam byt na izbe i nase starsie 3-rocne dieta? Pisal tu niekto, ze Familenzimmer stoji okolo 600,-EUR na den, v tom je co vsetko zahrnute? Okrem toho sa plati este zvlast porod a vysetrenia? No a ked zacne porod normalne ale sa bude musiet ukoncit sekciou, tak sa plati porod i normalny i sekcia?
- Baby, co ste mali sekciu, ale nie pod celkovou narkozou, mali ste epidural, ci spinal, da sa vybrat z tychto moznosti? Kedy ste mohli c hodit po CR a mali ste potom bolesti, ako dlho? Stichy vam vyberali este v nemocnici, ci ste tam museli prist znovu?
- Za Epidural sa priplaca v pripade normalneho porodu i CR?
-Kolko je tam slovenskych doktorov? Pisete dost casto o MUDr. Loksovi, ten je interny lekar, cize priamo zamestnany v hainb. Nemocnici? Este ste pisali o Mudr. Urbanovi, ten je tiez Slovak?
-Treba bezpodmienecne posledny mesiac pred porodom chodit na vysetrenia a CTG do nemocnice, ci staci iba tesne pred porodom, ked chodim nadalej i na monitor i do poradne na SVK?
- Kolko to stoji, ked si zvoli pacient, ze chce konkretneho doktora k porodu, ci uz k normalnemu ci CR? Zaplatili ste si doktora k porodu?
-Este ste pisali, ze robia iba par vysetreni babatiek po narodeni – krv z paticky a este nieco nepamatam si co. USG mozgu, klbikov a obliciek teda nerobia, a da sa tam na mieste o to poziadat, alebo ako ste to potom riesili na SVK?
-No a este k papierovackam- Rodne listy a sobasny list musia byt prelozene do NJ a ta kopia co sa tam priklada k tomu prekladu musi byt overena? Kde ste vybavovali RL v AT a ako? Dali ste iba prelozene RL a sobasny list v nemocnici a oni to odniesli na AT matriku v Hainburgu a vy ste si rodny list uz iba vyzdvihli? Kde je v Hainburgu matrika?

Jej baby, vela otazok som vam tu napisala, ale budem rada, za kazdu zodpovedanu 🙂

Martinka, ako to zvladla prvorodena dcerka tych par dni bez teba?

jojci29
3. jan 2011

@calimero1 o plateni neviem nic to ti musia ine napisat ale mozes si vybrat co chces cisarsky,epi alebo spinal.Loksa je Slovak,Urban rakusan.Ak chces cisarsky tak tam musis minimalne 3 tyzdne predtym aby ta zaradili do operacneho planu.Na rodny list potrebujes prelozene originaly vasich rodnych listov a ja mam kopiu sobasneho(kopia mi stacila aj pri vybavovani pracovneho povolenia takby mala aj na matrike),vsetko prelozene na slovensku u prekladatela s peciatkou.Standesamt und Staatsbürgerschaftsverband

Hauptplatz 23
2410 Hainburg a.d. Donau
Tel. 0043/ 2165/621 11/31
Fax 0043/ 2165/621 11/30
Toto je adresa kde je matrika.Co ja viem tak papiere sa odozdaju v nemocnici a RL sa vybera osobne o tyzden na matrike.
Dnes som pocula jedneho otecka slovaka ze za pobat plati 20 euro na den,no je to neoverene ozaj len vypocute a neviem ci su samoplatci.
Ostatne info neviem o cenach som poistena.

jojci29
3. jan 2011

@vampgirl dnes som bola na pouceni o epi a mam ho zajednane ze ho urcite chcem.Dneska si ma tam skoro nechali lebo malemu bilo rychlo srdiecko,ale pri kontrolnom CTG uz spinkal a ozvi boli v poriadku.

calimero1
3. jan 2011

jojci29, dakujem za tvoje odpovede.
a ty planujes tiez rodit v hainburgu? kedy mas termin?
ja by som chcela normalny porod, ale z diskusie mam pocit, ze velakrat koncia porody v hainburgu CR, a co sa stalo jenny, no z diskusie mam fakt pocit, ze na CR su vacsi odbornici.
A chcela by som urcite EPI. Mozes mi prosim k tomu pouceniu este nieco napisat, ze ci byva v urcitych dnoch, alebo sa termin dohaduje pri poradniach, alebo ako je to ... Este by som sa chcela pozriet na porod. odd. v Hainburgu, nevies aj to nahodou, ci tam mozme dojst hocikedy, alebo sa treba objednat? dakujem.

jojci29
3. jan 2011

@calimero1 dnes som na dverach citala ze tusim 28.1.je den otvorenych dveri a zaujemci si mozu popozerat oddelenie,ale to je asi pre teba neskoro ked rodis vo februari.Ja mam 9.1 termin tak cakam kazdym dnom.Ja som tiez rozmyslala nad cisarskym ale ked som sa o tom rozpravala s PA tak ma uistili ze cisarsky robia pri najmensom dovode na neho aj je ohrozene dieta alebo matka a necakaju do poslednej chvile ako je to casto zvykom u nas.Tak som sa rozhodla pre prirodzeny porod bez nastrihu s epi.Aj to si mozes napisat ze nechces aby ta nastrihli,co vraj aj tak nerobia rutinne len ak je to naozaj potrebne.Asi raz mesacne byva aj prednaska o moznostiach anestezy na ktorej som ja nebola ale dostala som zvlast termin vlastne dnes v ambulancii anesteziologie.Bola som vybavena za 10 minut nakolko som od fachu 😉 Inak zatial som sa stretla len s milym pristupom,ale to je v rakusku skor samozrejmost.Ak mas otazky ochotne si s tebou sadnu a predebatuju,najdu si cas na pacienta a beru pracu vazne a nie rutinne.
Ak si samoplatca tak je tu jednop riziko ktore by si mala vediet a to ze v pripade komplikacii je dieta prevazane helikopterou do AKH vo Viedni lebo Hainburg nieje specializovane pracovisko na tazke stavy a tym by sa mohol pobyt vyrazne predrazit.
Dnes som tam stretla 2 pary zo Slovenska a obidvaja samoplatci.Jedny uz po porode a veeelmi si chvalili.Teda zacula som telefonat stastneho otecka.

kvetinka211
3. jan 2011

@calimero1 ahoj, napisala som Ti do internej posty nejake info 🙂

martinka1981
autor
3. jan 2011

@calimero1 vitaj medzi nami 🙂
no pokusim sa ti niečo zodpovedať. Miška tych par dni vydržala neako našťastie. Mala som z toho obavy ale už je to za nami.
Myslim že jenny pisala že za Familienzimmer sa plati 620 eur plus 120 eur za stravu manžela,myslim si že staršie dietatko by tam mohlo byť s vami ved preto sa to vola rodinna izba 😉 . V tejto cene je zahrnute všetko počas hospitalizacie. len treba ratať ak by si mala CR že tam budeš min.6 dni. V tejto cene je aj epi,proste všetko. Ak chceš konkretneho lekara tak pyta konkretne dr.Lokša 500 eur ked pride k porodu cez den,800 eur v noci.
Slovaci su tam dvaja,už spominany dr.Lokša a dr.Karovič. A ešte aj Hebamme su Slovenky 2, a setričky sa tiež najdu a aj češky.
Myslim si že posledny mesiac je vhodne chodiť do nemocnice,aby ťa poznali a rovnako aj tvoj zdravotny stav a všetko okolo toho. Jedno CTG stoji 72 eur. Ja som si lekara neplatila,myslim si že su tam všetci ok a hlavne porod vedie PA a lekar je tam v pripade komplikacii. Aj ked dr.Lokša je starostlivy a o svoje pacientky sa stara,mne riešil porod cez tel. s PA a potom prišiel aj ked som ho nevolala 🙂 . Takže ja som bola spokojna.
Vyšetrenia babätkam robia iba na metabolicke poruchy,to je ta krv z pätičky a skontroluju uška. Ostatne si daš urobiť na SK,tvoja pediatrička ti to vybavi. my to teraz budeme absolvovať,takže pohoda,nemusiš sa bať.
Čo sa tyka papierovačiek,potrebuješ preložene rodne listy a sobašny list,kopie musia byť notarsky overene. Ten preklad sa potom už nedava notarsky overovať lebo je tam pečiatka sudneho prekladatela takže to je ok. Tieto možeš odovzdať v nemocnici a o tyžden si pojdeš pre AT rodny list na matriku.

No dufam že som ti zodpovedala všetko,možno bude treba mrknuť na tie ceny lebo oproti r.2009 ked som rodila 1x tak som platila 476 e na den, teraz to bolo neakych 495 e alebo tak neak. takže toto sa može lisiť,ale nemusi.

calimero1
3. jan 2011

Dakujem vam pekne za vsetky odpovede 🙂 trosku som viacej v obraze.

Jojci, no 28.1. je uz asi fakt neskoro, skusim tam zajtra zavolat, ci sa neda i niekedy inokedy pozriet oddelenie, vsak nemusia ukazat vsetko, staci aspon nieco. Aj to, ze robia poucenie o EPi iba raz mesacne je na figu. Ja ho uz tu na SVK mam, len tam mi asi platit nebude, aj ked je to o tom istom 😀

Martinka, ak som dobre pochopila, ty si platila tu 3. zakladnu triedu na den 495 EUR a nic viac, cize v tom je uz i porod a je jedno ci normalny ci CR? a tie vyssie triedy znamenaju akoze lepsiu starostlivost, cize menej ludi na izbe, vyber z viacerych jedal a neviem co este? No mne by ta 3, zakladna trieda uplne stacila, len ta sa neda asi kombinovat s tou rodinnou izbou, ci ano?

martinka1981
autor
4. jan 2011

@calimero1 ano ja som si platila tu 3.triedu,ak si samoplatca tak ťa nechaju na izbe samu teda ak nemaju brutal naval,čo asi nemavaju 😉 ,jedlo si samozrejme možes vyberať tiež. jasne že v tej cene je jedno ako budeš rodiť či normalne alebo CR,Jenny musela zacvakať viac za CR lebo jej ho nechcel urobiť službukonejuci lekar dr.Karovič-slovak,ale prišiel dr.lokša za inou pacientkou a bol sa pozrieť aj na Jenny a v podstate ju zachranil,inak ťažko povedať ako by to skončilo ☹ . Takže tak.
No ta 3.tieda sa asi neda kombinovať s rod.izbou. jedine že by ti stačilo to že by tam tvoja rodinka,myslim manžela a dieťatko boli stebou cely den a večer by šli domov. Navštevy oteckov neako vyrazne neobmedzuju,moj tam chodil aj o 22 večer a v pohode 😉 ,tak pouvažuj.

yanus
4. jan 2011

@calimero1 Ja som mala CR, ale indikovany, cize to sa nerata. Informacia, ze vacsina porodov konci v Hainburgu CR je tiez trosku mimo ramca. Skor by som povedala, ze nenechaju zeny trapit a urobia ti CR, pokial by vedeli, ze to ohrozi teba alebo dieta. To co sa stalo Jenny, nie je prikladom za celu nemocnicu, ale prikladom jedneho neuvazeneho rozhodnutia (alebo viacerych rozhodnuti) toho daneho doktora (nesudime narod na zaklade jedneho obcana nie?). Ale to sa na SVK stava velmi casto, kdezto v Hainburgu zriedka.

Mne osobne CR robili o 11:00 doobeda, o pol druhej som uz bola pri rodine a pri dietati, prvy krat som jedla asi 5 hodin po operacii (iba polievku a mliecnu ryzu), cely cas mi davali infuzie proti bolesti a chodili za mnou kontrolovat moj stav a pomahat mi (bola som nacievkovana, cize na WC chodit nemusis), potom o piatej rano dalsieho dna, prisli dve sestricky, umyli ma, odcievkovali, dali infuziu proti bolesti a postavili ma na nohy. Cize od toho momentu som bola sebestacna. Avsak uplne mobilna a schopna starat som bola az na treti den, kedze ta rana velmi bolela a dieta som neudrzala na rukach sama, max. pri kojeni. Prosila som sestricky aby mi ju prikladali, ked nahodou nikto z rodiny nebol na izbe, cize s laktaciou nebol ziaden problem.
CTG a tieto vysestrenie nemusis mat bezpodmienecne spravene v Hainburgu, pan primar raz povedal, ze prijmu rodicku ako samoplatcu hocikedy, aj ked jej uz odtiekla plodova voda (ved si platis, ty rozhodujes kedy prides a kedy oddides - ale je to na tvoje riziko, predsa nepoznaju tvoj stav, tazko potom budes niekoho obvinovat). Pokial vyslovene budes ziadat ze nechces CR, tak ti ho nespravia, pokial to fakt nebude nevyhnutne a zivot ohrozujuce.
Ja som mala spinal, myslim ze EPI sa ani nedava na CR, len v pripade ze nepostupuje prirodzeny porod, tak ti daju spinal do epiduralneho priestoru, lebo EPI sa picha do ineho miesta ako spinal. Ja osobne som vpich necitila, spinal je velmi prijemny stav, kedy necitis absolutne ziadnu bolest, jedine ta operacka a tie zvuky su trosku netradicne :D.
Kazdopadne, aj o EPI aj o SPINALE budes mat pohovor s anesteziologom. Miesaju velmi dobre ;).

calimero1
4. jan 2011

Martinka, cize staci chodit do Hainburgu iba na CTG a to robia porodne asistentky, ci sa pride pozriet i nejaky doktor?Ja som myslela, ze chodite k tym doktorom do poradne i preto, ze ste ich chceli mat i pri porode.
Mohla by som ta poprosit do internej posty o tel. cislo na pani Boorovu? Sa divim, ze este funguje, ja som u nej bola asi pred 10 rokmi nieco prekladat, ale vtedy toho mala kopec, nerobila veci na pockanie.

Yanus, aj tebe dakujem za info o CR. Keby mal byt CR, tak sa mi viacej pozdava ta EPI, lebo vlastne nohami mozes hybat, je len znecitlivene brucho a co som citala tak po spinali moze boliet dost hlava, ak nelezis urcitych pocet hodin a nesmies dvihat hlavu, ale to by som sa urcite este v pripade nudze spytala anesteziologa.
A ty si bola tiez ako samoplatca? Aky lekar ta rodil, mala si ho priplateneho? A tiez si mala tu 3.klasse zaplatenu?

yanus
4. jan 2011

@calimero1 Cislo na p. Boorovu: 0252921825, trosku marketingu jej neuskodi :D:D:D:D. Mne spravila veci vramci jedneho dna, ta musi zarabat teda popri dochodku peniaze :P.
Nuz, ja som poistena v AT, cize ziadnu triedu som si nevyberala, ale mala som mat podla vsetkeho 3.triedu. Avsak od 34tt som chodila k dr. Loksovi, ten ma aj operoval a vybavil mi rodinnu izbu, pricom som tam bola uuuuplne sama a nic navyse som neplatila a ani oni neuctovali poistovni ;). Cize oplati sa poznat ludi este predtym nez ides rodit. Uz len pre tvoj lepsie pocit, ze do coho ides a komu mozes doverovat.

martinka1981
autor
4. jan 2011

@calimero1 CTG robia PA ale pride aj lekar spisať tvoju anamnezu,aby vedeli v pripade komplikacii či neberieš neake lieky,či niesi alergicka na neake lieky atd atd.Ja osobne by som tam ten mesiac chodila,a ked budu mať trošku času určite ti ukažu aspon relax.miestnosť a popripade izbu. Niekde sme sem davali aj foto. Ja mam z druheho porodu dosť toho nafoteneho,aj porodnu salu,ak by si chcela hodim sem foto.Do poradne sa chodi na kontrolu,lekar ťa pozrie či sa neotvaraš,zmeria ti tlak,vyšetri moč a pokecate 😀 a ešte urobi UTZ.
Čislo idem pohladať na p.Boorovu.

martinka1981
autor
4. jan 2011

@yanus nepredbiehaj sa dobre 😀 . Ako sa dnes mate?

calimero1
4. jan 2011

Baby, fakt vam dakujem za odpovede, ste zlate 🙂

Martinka a fotky by tiez potesili a keby yanus mala foto tej rodinnej izby, tak to by bolo super 🙂 😀

Yanus ty si kedy rodila? nechce sa mi to tu hladat. ☹
Ako sa maju vase nove babatka, uz si ste si nasli nejaky rezim?
Martinka a ty sa chystas kedy na tie dodatkove vysetrenia s malou? A na Kramare , ci kam?

calimero1
4. jan 2011

Yanus, a este k dr. loksovi, toho si si priplatila k operacii, ci mal zrovna sluzbu? Jazva sa ti ako rychlo zahojila?
Ja furt vidim CR ako krajne riesenie, ale pripravujem sa i na tuto ciernu variantu.

martinka1981
autor
4. jan 2011

@calimero1 pokial ja viem yanus nemala tu klasicku rod.izbu ale 2 postelovku a tam ju nechali samu. Ako poistenym babam to nerobia,samoplatkyniam ano.
Skusim sem potom hodiť foto.
Asi na Kramaroch robia tie vyšetrenia,počkame kym bude lepšie počasie,ved to možu urobiť hocikedy. Aj taj je take chorlave obdobie tak nech tam niečo nenachytame 😝

jabadaba
4. jan 2011

@yanus no ja som rovnaky pripad, mam na sekciu indikaciu a zvazujem kde sa dam rezat. Rozmyslam o H. popri inom. Chcem sa spytat, je mozne aby bol otecko pri sekcii v Hainburgu? U nas to mozne nie je, ja to vidam v zahranici bezne, tak ci to plati aj tu. A ty si bola samoplatca? Ak ano, mohla by si mi trebars do IP prezradit kolko to stalo? Ja uz mam za sebou jednu velmi vaznu operaciu v AT, v AKH, cize aku taku predstavu mam o cenach, ale predsa len sekcia je nieco ine, mozno by to vyslo menej. Dikes. Jo a nie je to potom prilis komplikovane co sa papierov pre dieta tyka? Predsa len, preklady vsetkych tych listov, matrika u nich atd....toto ma tiez trochu odradza.

raa2
4. jan 2011

@jabadaba moze byt aj muz pri sekcii, ale neviem kolko to stoji 🙂 mam pocit ze sekcia stoji cca 1800 eur, ale neviem ci je to pravda, len som to niekde pocula. treba pokukat po nete.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre