Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

vampgirl
28. feb 2011

@martinka1981 Zial nie, ale s tym som pocitala, mala som to nastudovane 😀

kvetinka211
28. feb 2011

@fleuerette Ahojte, tie co zvazujete hainburg ako samoplatkyne .. ja som tiez bola presvedcena, ze na sk nebudem rodit po tom co som vsetko mozne precitala na internetovych forach. Nakoniec som sa ale z financnych a inych dovodov rozhodla pre antolsku a bola som velmi prijemne prekvapena ... zazila som tam fakt profesionalny a ludsky pristup - pri porode aj potom pocas pobytu. Samozrejme, kto nechce medicinsky vedeny porod, tomu by antolska nevyhovovala ... ale to neporiesi ani hainburg, myslim ze tam to prebieha rovnako, to potom skor rodit len s hebamme ak to niekto preferuje takto. Komu to ale nevadi (sledovanie monitorom, infuzia atd.), myslim ze moze mat rovnaku ak nie lepsiu (v pripade vaznych problemov) starostlivost tu v ba. Jedina neistota je ta, ze sa neda vopred zarezervovat nadstandardna izba, ja som na nu mala stastie.

maggie2
1. mar 2011

@kvetinka211 Gratulujem, že si mala to šťastie na Antolskej, na rozdiel od iných, ktoré také šťastie tam nemali. Píšeš: "Samozrejme, kto nechce medicinsky vedeny porod, tomu by antolska nevyhovovala ... ale to neporiesi ani hainburg, myslim ze tam to prebieha rovnako, to potom skor rodit len s hebamme ak to niekto preferuje takto." Prvá časť vety pravdivá, druhá časť nie. Prosím Ťa, vyjadruj sa k veciam, ktoré môžeš ohodnotiť, a nie o ktorých nevieš. Samozrejme že v Hainburgu sa rodí za normálnych okolností s Hebamme. A o tej "lepšej" starostlivosti v ba by sa dalo tiež diskutovať, opakujem, buď rada, že si nemala žiadne problémy so zanedbaním starostlivosti, či mylnými diagnózami.

calimero1
2. mar 2011

@martinka1981 @vampgirl
super, ze uz mate RL doma, aj ked to trvalo vecnost 😀 A tie davky, to je tiez sila, ze az ked mas slovensky RL, ved na vyplatenie toto tusim nie je podmienka ... no ale tie nase urady ... ☹

calimero1
2. mar 2011

@kvetinka211 takze uz to mas za sebou, gratulujem 🙂

kvetinka211
2. mar 2011

@calimero1 dakujem za gratulaciu 🙂 inak moje prijemne prekvapenie sa tyka aj starostlivosti o babatka ... po tych povinnych 2 hodinach na termolôžku bolo babo stale pri mne, nikto nemal snahu ho dokrmovat bez mojho vedomia, kojenie je (teda aspon na antolskej) naozaj prvou volbou ... tiez vsetky vysetrenia okrem jedneho odberu z päty sa robili v mojej pritomnosti (ultrazvuk, ockovanie, kupanie atd.) ... cize starostlivost o neho bola komplet na mne (vratane cistenia od smolky hned prvy den 😉 , co bolo super ... iba ked som nieco potrebovala mala som moznost sa poradit s ludmi z novorodeneckeho ...

maggie2
2. mar 2011

@kvetinka211 mne by prekážalo aby mi dieťa vo veku pár dní očkovali tým svinstvom 😠 v Hainburgu by si bola toho ušetrená, resp. Tvoje bábatko, ale čo už, prajem Ti aby ste to všetko dobre zniesli

kvetinka211
2. mar 2011

@maggie2 no bcg vakcina neni zrovna vyhra, ale ked chce niekto zit oficialne na slovensku, nemusi sa tomu vyhnut ani ak porodi v rakusku .. minimalne pediater moze nahlasit chybajuce ockovanie .. da sa to potom zrejme nejako ignorovat, ale to uz clovek nerobi nic ine len bojuje proti ockovaniu, chodi po uradoch a po sudoch ...

maggie2
2. mar 2011

@kvetinka211 dá sa aspoň požiadať o odklad do nejakých 8 týždňov. Inak ja som presvedčená, že tie súdne konania baby na SK vyhrajú ohľadne čo nedali očkovať detičky

martinka1981
autor
2. mar 2011

Tak baby konečne mame doma SK RL 🙂 aj deťurence som si bola dať zapisať do pasu,jupiii. Aj sme boli dnes v Hainburgu trošku nakupiť.
No škoda že nemocnica tak zdvihla ceny ☹ asi nas maju Rakušania plne zuby 😀 😒 😒

yanus
3. mar 2011

@kvetinka211
@maggie2
A nech si rodi kazdy kde chce a ako chce, na SVK je to o stasti, v AT je to o urcitej urovni. Nie som skeptik co sa tyka SVK, ja len riesim realitu, pokial ma niekto pozitivnu skusenost, tak to znaci o stasti alebo o zdravi ;). Nik nikoho nenuti a dobre je nam tak ;). Kvetinka gratulujem, prajem vela zdravicka a vela mliecka.

@martinka1981
@calimero1
@vampgirl
Nuz aj ja uz mam RL, stihla som zamestnavatela a zdravotnu poistovnu, socialku mam v plane, dufam ze sa tam dokazem dotrepat aj s kocikom ;), inak netusim. Vybavovaniu zdar, ved co by sme inak na tej materskej robili, ze ano??? 😎 😎 😎 😎

jabadaba
3. mar 2011

Baby, tak ja asi do toho H. nepojdem. Pomenili sa akosi pomery. Jednak priserne dvihli ceny za tu stvorpostelovu izbu a uz Loksa nevravel nic, ze samoplatkyne nechavaju po jednom. Bol v tomto dost rezervovany aj na osobnom stretku, ze sak nanajvys tri by boli. No dakujem pekne za taku palku byt na trojke, Neviem ci mu tam nieco nepovedalo vedenie, nieco sa muselo zmenit. Navyse v mojom termine rodi aj jeho dcera takze by sa lahko stalo, ze k sekcii aj napriek vyberu jeho konkretne by mi prisiel niekto iny. On chce byt pri dcere a ak ta porodi o par dni skor ako moja sekcia tak asi smola. Je mi to luto, pretoze mam desny strach ist k nam, vybrala som si antolsku ako nudzovku, zazmluvnila primara ale mam strach. A to co som dnes zazila na sekretariate u zastupcu to postradalo veskeru uroven. Normalne ma vyhodil kriciac po mne ako som si dovolila vstupit ked som tam sla so ziadostou o podpis zmluvy! Fuj, zhnusena som odtial padala, ani som to este nezaplatila. Rovno som pisala riaditelovi mail. No co mam potom cakat od ostatnych? Skoda s tym Hainburgom strasna skoda. sam Loksa pripustil, ze tie ceny su za standard co ponukaju privysoke - stvroka izba, standard, nic navyse....to uz vo Viedni pomaly tak vychadza za jednotku. Tam je drahsi akurat ten honorar lekarovi. No som sklamana.

martinka1981
autor
4. mar 2011

@jabadaba no je mi to luto že to takto blbo všetko dopadlo ☹ . Naozaj sa v tom H.niečo muselo udiať. Myslim že im naozaj vadi že tam chodia rodiť slovennky a ani ta reportaž čo bola prednedavnom moc tomu nepridala ☹ . A zrejme im aj vadi že ma/mal Lokša tolko pacientiek.
No ty po sekcii by si sa teda nedoplatila.
A to spravanie na Antolskej?? No pekna vizitka 😠 fakt uroven jak hovado.

Prajem ti všetko dobre,nech ste s babätkom ok a hlavne zdraví. Držs sa.

jabadaba
4. mar 2011

@martinka1981 dakujem Martinka. No veru, aj mne je to luto, lebo nemocnica je to taka mila, komorna ale ozaj nastala radikalna zmena pomerov. Vcera v noci som pisala Loksovi, ze teda u nich nie za danych podmienok. Takze toto uz je definitivne uzavrete. Skoda skoda. Im museli vazne prekazat nase baby. A Loksa pre udrzanie si prace asi tiez dostal svoje po kozuchu, tak mi to pripadalo. Bol velmi zdrzanlivy.

No co uz. Nejako snad prezijem na tej Antole, Koch v nedohladne k mojmu terminu, nehrozi ani zazrakom.

martinka1981
autor
4. mar 2011

@jabadaba budem na teba myslieť,nech je všetko ok.
Ja sa chystam za Lokšom bud.tyždeň tak som zvedava či mi niečo povie ako "starej" pacientke 😉
Je mi to tiež luto.Vikuš asi vedela prečo sa tak rychlo k nam "priplichtila" 😀 😀

yanus
4. mar 2011

@jabadaba
@martinka1981
Ja mam skor pocit, ze sa rakusania stazovali, ze samoplatcovia mali kvazi lepsie podmienky. To s tym zdrazovanim, no ja ti neviem, teraz zdrazuje vsetko, v tomto svete nemozeme ocakavat rovnaku sumu na 100 rokov, avsak mali by ceny prirovnat k vybavenosti a kvalite. Avsak sa mi nacrtava otazka: Kolko stoji realne porod na SVK (pre samoplatcu)? Ked porovname trebars samoplatcu na Kramaroch a samoplatcu v Hainburgu, aky je rozdiel?
Ja som rodila len raz 🙂 Tak cakam prispevky.

@martinka1981 Dostala si IP? 😕

martinka1981
autor
4. mar 2011

@yanus a prečo by som ako samoplatca nemohla mať lepšie podmienky???Ved kolko ludi si dnes plati nemocnicu Cash?? Neviem ale je to dosť divne 😒. Ked som rodila v 2009 stala 3.trieda cca 476 eur, v roku 2010 to bolo už cca 496 eur a r.2011 700eur!!!! To je trošku silne kafe nie????
Ale mohla by nam k tomu niečo napisať @yarus Len neviem či sem občas nakukne 🙂

@yanus IP mam ale včerajšiu 😉

vampgirl
4. mar 2011

@kvetinka211 Pridavam sa k gratulaciam 🙂 je super, ze si mala taku dobru skusenost s Antolskou, urcite sa da aj v BA mat dobru skusenost, ale ako tu uz bolo povedane, je to hlavne o stasti... A mne by sa nechcelo to riskovat, v Hainburgu som vedela, do coho idem.

Ohladom BCG vakciny, podla mna lekar nema ziadnu povinnost nikam ta nahlasit, je to o tom, ze niektori pediatri su "iniciativni blbci", podla zakona staci ak zapise do karty dietata, ze rodic odmieta ockovanie... Mimochodom sa niekde spominalo, ze toto ockovanie planuju aj na Sk uz konecne zrusit, len to trvaaaa a je to vraj mimoriadne narocne to zrusit, nie je to len tak 😀

@martinka1981
@yanus Baby nebudte take aktivne, ze zapisat deti do pasu a podobne, zase sa tu hanbim, aka som leniva 😉 ja to nechavam vsetko na "buduci tyzden" (uz druhy tyzden po sebe 😎 )
Martinka a ty potom napis, co si sa od Loksu dozvedela, kedze este minimalne jedno dieta planujem, rada by som vedela co sa v Hainburgu udialo 😒

yanus
4. mar 2011

@vampgirl
@martinka1981
No jasne ze je to silne kaficko, ako vsetko v tomto svete 🙂. Ja viem, znie to trosku cudne, ale istu politiku za tym sleduju. Neboj sa, keby si bola samoplatca na SVK, tak by si mozno zaplatila rovnako ak nie viacej za porovnatelne horsie podmienky. Ale ano, aj mna by to stvalo. Ved ja stale cakam, ze mi dojde ucet za zaplatenie, ze mi to poistka cez e-formular nezobrala. To uz taka vtipna nebudem 😎 😅 .

Ja som zatial nic nevybavila, ja sa tiez stale tvarim, ze ten buduci tyzden to bude ;).

martinka1981
autor
4. mar 2011

@vampgirl neboj napišem,dufam že niečo povie. Som z toho trochu smutna ☹ celkom mi Rakušaci prirastli k srdcu 😀 aj nemocnica. Mam dobre spomienky.......

No ja si pojdem dať potvrdiť papier na kočikove k Lokšovi a pádim to vybaviť lebo čas plynie a treba to stihnuť do 6.mesiacov.

Jeeeejda,Vikuš ma dnes 4.mesiace cca za 3 hodinky 😀 😀 😀

martinka1981
autor
4. mar 2011

@yanus no to by ti pekne naratali 😀 😀 😀 ale nie.ved už by sa ozvali isto tak sa neboj 😉 .

Kvetinka tiež gratulujem 🙂

vampgirl
4. mar 2011

@martinka1981 My mame styri mesiace v stredu, joooj ale to leti! Este pred par dnami som si tu s vami dopisovala s velkym bruchom 😀

yanus
4. mar 2011

@martinka1981
@vampgirl
Veru veru, nejako rychlo rastu, to sme si neobjednali, nemozu byt babatka aspon 4 roky??? 😀 😀 😀 😀 😀
Tak uz asi si dam vazne limit, ze buduci tyzden musim zacat vybavovat a nie behat hracky kupovat :P, lebo nic nestihnem, uz sa vidim ako zase nieco popletiem ☹ . Juuuuj Martinka, ten papier treba Loksovi na potvrdenie? Este som ho ani nekukla. Tak pojdem na vyletik.

martinka1981
autor
4. mar 2011

@vampgirl mne to hovor,dnes sa mi snivalo že som mala zas brucho a mala som rodiť sekciou tak som bola za Lokšom 😀 😀 že či nemožem rodiť normalne 😀 . To asi preto sa mi snivalo že bol u nas sex 😀 😀 😀

martinka1981
autor
4. mar 2011

@yanus no gynek.ti musi potvrdiť že si navštevovala poradnu poctivo od 4.mesiaca. My ideme v stredu,možeš sa pridať 😉

martinka1981
autor
4. mar 2011

inak ako sme pekne všetky 3 on line ako za starych bruškatych čias 😀

yanus
4. mar 2011

@martinka1981 Fiiiiha lakava ponuka :P. Lenze ja som k nemu od 4.mesiaca nechodila, co teraz? 🙂

yanus
4. mar 2011

@martinka1981
@vampgirl
Moj knedlik spi, bola som s nou na dlllllhej prechadzke :D. Tak konecne mozem tukat, jejda aka volnost. Ale vecera este navarena nie je 🙂.

martinka1981
autor
4. mar 2011

@yanus tak musiš isť k tvojmu sk gynek.nech ti to potvrdi on 😉

yanus
4. mar 2011

@martinka1981 Juuuj tak to este vacsi pruser, tam som neprisla na 600 nedelie, ved naco by som sla dvakrat sa dat vysetrit 😅. No nejako to budem musiet zariadit :D. Ved socialka a USVAR si nevidi daleko od nosa, tak im treba do neho frknut :D.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre