Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

alfomilka
12. máj 2009

Ak sa chces poistit dobrovolne, da sa to len vo vseobecnej poistovni, vo Viedni to bola Wiener gebietskrankenkassa, ak sa nemylim. Treba sa popytat tam, aj ked ti ludia pri okienku su vacsinou dost vymleti. Ja som tam pracovala a moja mila sefka, kedze mi vybavila odstupne, kedze sa mi zmenil projekt, z ktoreho som bola platena, si povedala, ze usetri a mesiac budem akoze nezamestnana. Tak som tam musela nabehnut a dobrovolne sa poistit. Ale ja som tam mala pobyt. Teraz si uz nespomeniem, ci mi to bolo treba, to bolo pred aspon 6 rokmi.

martinka1981
autor
18. máj 2009

Ahojte maminy a tehulky,tak sa hlasim po dlhšej dobe. Michaelka sa narodila 6.5.09 o 17:25 v Hainburgu s mierami 51cm a 3650g 🙂 No nebolo to jednoduche ale už to mame za sebou 😔 Starostlivosť bola super,rodila som s PA ktora sa o mna prikladne starala cely den. Rano o 6:00 som dostala čipok na vyvolanie a už o 6:30 som dostala kontrakcie a hned asi 2 minutove a takto to bolo až do večera kym sa mala narodila. Cely den som bola v relaxačnej miestnosti kde mi najviac pomohla vaňa a teply kupel k tomu prijemna hudba a vonavy olejček do kupela. PA bola fakt užasna povzbudzovala ma a pomahala ako sa dalo. Aj partner bol užasny,cely den bol pri mne. Chceli sme aj epiduralku ale neviem z akeho dovodu mi ju nedali a ani nam dr.Loksa nepovedal prečo 😢 a ani sme ho nemali pri porode,kedže mal svoje ord.hodiny a poradnu pre tehotne. Ale prišiel sa na nas potom pozrieť. Museli ma aj nastrihnuť lebo sa mi nedarilo maličku vytlačiť von, ale potom to už išlo asi na tretie zatlačenie. Zašival ma službukonajuci lekar,poliak 🙂 tak sme si aj rozumeli 😀 Priatelovi dovolili prestrihnuť pupočnu šnuru. Malinku mi dali po porode hned na bruško,potom ju v tej istej miestnosti umyli a dali ju tatinkovi pomojkať. Mala bola cely čas so mnou,nikam ju nebrali. Takže tak. Teraz si doma zvykame na novy život s drobčekom,neni to jednoduche ale verim že bude aj lepšie 😉 a ja sa naučim zvladať domace povinnosti a starostlivosť o Mišku 🙂 . Tak dievčata držte,papa.

alfomilka
25. máj 2009

Gratulujem. Fuu, 2 minutove kontrakcie a to do vecera? ALe ked si mala super PA, nooo, ja som mala taku staru protivnu matronu pri prvom porode, bola to sice najnaj babyfriendly nemocnica, ale mala som dojem, ze len pre baby a nie pre rodiace matky.
MOzem sa opytat, co si si musela priniest do nemocnice? Ja som uz rodila raz vo Viedni, ale tam som okrem papuc nepotrebovala nic. A na Slovensku si treba priniest este aj vlastnu lyzicu a tanier na polievku 🙄
a este taka vec, kde a kedy ste si boli pre rodny list.
dakujem

petulik29
26. máj 2009

Ahojte, Martinka1981 gratulujem k dcerke Miske. Ja este stale rozmyslam, ci ist do hainburgu alebo nie. Nie je to divne ked pri porode vobec nie je doktor? Kolko si bola v nemocke? Inak tie kontrakcie boli fakt dost casto na tak dlho.
Alfomilka a ako je to vo viedni?

alfomilka
27. máj 2009

Vo Viedni som bola vo Semmelweissfrauenklinik v 18 bezirku. Personal v pohode, velmi mili okrem tej porodnej baby, ktoru som mala ja. Poporodna starostlivost uzasna. Potrebovala som len svoje papuce, inak nic. Bolo tam vsetko, WC a kupelna v super cistote na izbe, vlozky, plienky, oblecenie pre nas a babatka, kompletka, bufet otvoreny nonstop pre nas s oblozenymim chlebikmi, jogurtami, ovocim, cajikmi a malinovkami samozrejme zadarmo, starostlivost o deticky tiez. Boli sice s nami na izbe nonstop, ale ak bolo treba, stacilo zazvonit a pomohli, poradili.

martinka1981
autor
27. máj 2009

ahojte,tak ja som si brala do nemocky župan,papuče,hyg.potreby a aj jednorazove nohavicky po porode.Nabalila som si pre istotu aj vložky a podložky jednorazove ale toto som vobec nepotrebovala. A oni maju vložky take fajn velke a tie naše su take male a po porode by som povedala nepoužitelne. Nohavičky mi po porode dali ale potom už nie,takže tie treba. To by bolo pre mna asi všetko,a pre babo netreba fakt nič. Ale jedna vec predsa a to rukavičky,naša mala take velke nechty že keby som jej ich nedala tak neviem ako by vyzerala 😕 No a čo sa tyka rodneho listu,ja som porodila v stredu a pre rodny list sme si mali ist v pondelok na urad primo v Hainburgu. Nam to ale ešte trvalo dlhšie lebo chceli naše rodne listy,tak sme ich dali ešte prekladať a potom ked sa tam drahy vybral zas mali sviatok ale už ho mame a teraz nas čaka vybavovanie tu na SK.

Petulik,doktor prišiel na koniec ked ma už išli nastrihnuť ale stal pri mojej hlave,všetko robila PA on ma potom iba zašil, a či to je divne neviem kedže to bol moj prvy porod. V nemocnici som bola od utorka večera,streda vyvolanie a porod a v sobotu som išla domov,ale to hlavne kvoli tomu že my sme si to platili sami a vlastne vtedy možme isť domov hocikedy ak je všetko v poriadku. Dr.Loksa ma tam chcel držať do nedele alebo pondelka,ale ja som už chcela isť čim skor domov 🙂 A veru tie kontrakcie boli take časte a tak rychlo začala ta vyvolavačka učinkovať že to ani doktor nečakal,ten si myslel že porodim až na druhy deň 😖

alfomilka
29. máj 2009

este jednu otazku martinka. Ako to budete teraz riesit s lekarom? Ked vydaju rodny list dietatu v Rakusku, tak trva dlho, kym dostanete slovensky rodny list a kym sa da dieta prihlasit na trvaly pobyt a dat poistit na SLovensku. My budeme mat automaticky poistenie 8 tyzdnov po porode v Rakusku, ale na tych par tyzdnov si tam nebudem hladat pediatra.

martinka1981
autor
1. jún 2009

Prave som pisala do poisťovne tak som zvedava čo odpišu. Mysliš že malu nepoistia bez slov.rod.listu? 😖 Ved uvidime,popripade si to asi budeme musieť u lekarky zacvakať 😒 v stredu mame prvu poradnu tak uvidime čo nam povie. Inak je to hruza,tak dlho čakať na rod.list a vlastne nič nevybaviš bez neho,zda sa mi to chore. A tiež nechapem načo treba slovensky preklad k tomu ked ten rak.rod.list je tak jednoduchy a myslim si že aj debil vie čo tam je napisane!!! 😒

alfomilka
2. jún 2009

no ved, s prvym dietatom som chodila na kontroly az do Viedne, ale bolo to dost psychicky aj fyzicky narocne, a nakoniec sa aj tak v poistovni rozhodli, ze nemam narok tam byt viac poistena ako 8 tyzdnov. Ale oznamili mi to debili az 2 mesiace potom, a nebolo mozne poistit dieta na slovensku kvoli neschopnosti uradnicok vo vseobecnej poistovni, az 2 tyzdne po podani ziadnosti (ktoru mi vlastne ani nezobrali!) a az po podani 3! ziadosti sa to podarilo. Tam teda uz nepojdem, uuuff. 2 tyzdne som salela, co sa stane, ak mi dieta ochorie (boli sme narodeni v zime, prve dieta, zdalo sa mi az neskutocne, ze taky malicky bezbranny cloviecik dokaze prezit 🙂 😕

a uz ste boli na vasej matrike a vybavujete ten slovensky rodny list? my sme to stihli v rekordne kratkom case napriek tomu, ze boli medzitym vianoce a silvester, stale sme ich nahanali, aj ked to na tej medzinarodnej matrike nemaju radi, chcu to riesit len postou a nie osobne. Ale to som potrebovala rychlo ten rodny list, lebo na prechod do Rakuska este boli treba pasy.

aach, uz sa neviem dockat, a aj sa bojim. Idem zajtra k Dr. Loksovi a potom uz na kontroly do nemocnice. Este par tyzdnov. Alebo ktovie 😉

martinka1981
autor
3. jún 2009

Moj drahy to vybavuje,v pondelok bol na matrike v mieste mojho trv.bydliska ale odtial ho vypoklonkovali lebo on ma trv.pobyt inde a okrem toho pytali od neho zapisnicu o otcovstve,lenže tu si nechali v Rakusku ale našťastie nam ju prefotili lebo tie kravy na našej matrike ju NEMAJU!!!!! Asi ju stratili. Tak išiel tam zase dnes im to ukazať potom ide na svoju matriku. Mysliš že treba isť na tu osobitnu matriku potom posuriť ten rodny list či ako?? Lebo z normalnej matriky to posielaju oni na osobitnu nie? A držim palce nech vam všetko dobre dopadne. Aj my by sme mali isť navštiviť dr.Loksu a ukazať im malu 🙂 a skočiť aj do nemocky a podakovat sa PA Suzzane bola fakt UZASNA!!! zasluži si neaku pozornosť aspon kvety a neaku maličkosť.... Priala by som ti ju mať pri porode 🙂 🙂 zlata zena,cely čas ma podporovala a malej hovorila pekne Michaela aj ked bola ešte v brušku a potom ked som rodila vobec nepotrebovala lekara,všetko si sama nachystala a organizovala fakt klobuk dolu 🙂 🙂

alfomilka
3. jún 2009

zapisnica o otcovstve? to mi nic nehovori. asi nejaka novinka. Posurit? Neprijimaju rodne listy osobne, fakt to musi poslat z normalnej matriky. Ale my sme mali stresy, lebo to bolo cez sviatky a potrebovali sme ist na kontrolu do Rakuska v 7 tyzdni a to som musela stihnut zapisat maleho do pasu. Tak sme to nahanali, ako sa dalo a manzel si to bol vyzdvihnut na specialnej matrike osobne. Neboli az tak stastni, ale maju tam oficialne uradne hodiny, tak sme jednoducho otravovali a hotovo.
Dnes ma Dr. Loksa postrasil s UTZ. Nechapem, v 33tt sme mali idealne miery a teraz v 37tt mame hlavicku 33tt a hrudnik a stehennu kost 39tt. To musi byt nejaka blbost, ale musim ist na nejake specialne vysetrenie do Viedne. Ja tomu neverim, zbytocne ma strasi. Ale dufam, ze nebudem musiet ist rodit do Viedne, to ani nestihnem. Ja stale dufam, ze stihnem aspon ten Hainburg. 😕 😉

martinka1981
autor
4. jún 2009

Zapisnicu o otcovstve musiš mať ak nieste manželia ale chceš aby sa dieťatko volalo po otcovi. Včera sme to boli konečne vybaviť na matrike. Tak do 2 mesiacov budeme mať slov.rod.list. Aspoň že to skratili o mesiac ale aj tak je to dosť 😒 Neva už to neako dobojujeme. Fíha tak taky velky rozdiel nameral doktor 😨 to je zvlaštne... naša mala bola zase vždy väčšia ako by mala byť 🙂 Ale tušim na poslednej poradni už ju ani nemohol poriadne zmerať lebo už bola nizko,ale von sa jej aj tak nechcelo 😉 Ja verim že to bude v poriadku,aj pristroje sa možu myliť. Tak držim palce na tom vyšetreni vo Viedni. Ty si odkial že by si to nemala stihnuť?

Treba veriť že všetko bude ok a dobre to dopadne 🙂 budem na vas myslieť a držať vam palce 😉

alfomilka
4. jún 2009

A ty si poistena v Rakusku alebo v SR? Viem, ze to kdesi je, ale nechce sa mi to hladat.
som poistena v Rakusku, tak prve 2 mesiace by som mala chodit s malym do Rakuska. Ale to sa mi ani najmenej nechce. Tak som sa radsej dohodla s pediatrom tu v SR, ze si to radsej zaplatim, nech nemusim behat kade-tade.
Ten rozdiel je fakt divny. V 33tt bolo vsetko na 32 alebo na 33tt, takze v pohode. A teraz hlavicka na 33tt a ostatne ovela viac. Ale ja si skor myslim, ze tie hodnoty hrudnika a nohy su nadhodnotene, ved tie miery nemozu za 3 tyzdne narast o 6 tyzdnov. A hlavicka je uz celkom dole, tak to moze skreslovat. Ale aj tak sa musim zajtra trepat do Viedne do nejakeho specialneho centra, nech je kludny. V pondelok na ozvy do nemocnice (standardne vysetrenie) a v stredu zasa k nemu. Cele dni v keli. A neviem, kam strcit mojho prvorodeneho.
🙄
My byvame pri Senci a odkedy sa tu opravuje dialnica, clovek nikdy nevie, kedy sa mu podari dotrepat sa do BA, nieto este cez celu BA do Hainburgu. 😖
Dakujem, ja mam stale pocit, ze je to zbytocne strasenie, ale aj tak som z toho nejak rozhodena.

martinka1981
autor
5. jún 2009

Ja som poistena na slovensku,no ved my si asi tiež budeme platiť vyšetrenia u pediatričky ak nam malu nepoistia. a Loksa chce mať istotu že je všetko ok,len to behanie po doktoroch nieje bohviečo. zo Senca to nieje daleko ale teraz je to hruza s tou dialnicou,a nasledne aj ostane cesty do Ba su plne 🙄 . Tak daj vedieť ako ste dopadli vo Viedni,ja verim že ok 🙂
naša mala sa zlosti,konečne mi zaspala na rukach,tak ťukam do pc ako datel jednou rukou 😉

alfomilka
7. jún 2009

Ahoj Martinka. Ak si poistena na Slovensku, tak by to malo byt v pohode, lebo myslim, ze prvych 60 dni sa moze pre dieta pouzivat poistenie matky.
Vo Viedni sme dopadli v poho. Teda, cely den v keli, maleho som odlifrovala k svokrovcom, 110 km v aute, potom cez cele mesto sa trepat mestom, Dr urobil ultrazvuk, ktory bol troska vacsi ako u Dr. Loksu a povedal, ze na mozgu aj tak nic nevidi, lebo maly je uz uplne dole. Akurat mi urobil fotku pipika a mieska a odmeral vzdialenost medzi ocami. Potom povedal, ze hlavicka je sice mensia ako brusko, ale on si mysli, ze v poho. A za tych 10 minut si vypytali 154 eur, skoro ma vystrelo. Je sice vzdy lepsie mat istotu, ak ide o nase deticky, ale ja som mala aj tak pocit, ze je to zbytocne, ze maly sa ma dobre a ked aj tak nic ten Dr. nevidel, no neviem. AK ma este niekam Loksa posle, tak nejdem, ak nebudem mat pocit, ze je to potrebne.
Ha, maly sa mi pcha az kamsi na chrbat 🙂 , no aspon zmena k tomu, ze si vacsinou robi z mojho mechura trampolinu a ja sa ochkajuc zohnuta posuvam dopredu 😀 .

martinka1981
autor
8. jún 2009

Ahojte,tak som rada že je to ok 🙂 ,ale ta suma 😨 pekne. A ževraj maminy citia či su ich dietky v brušku v poriadku. Ved už sa ti to bliži 🙂 Mna mala našťastie netlačila na mechur ale zato nožičky mi pchala kamsi medzi prave rebra,a to bola bolesť,až som nevedela niekedy sedieť,občas som v aute aj ležala 😅

alfomilka
10. jún 2009

aach, PA a aj Dr. Loksa ma presviedcaju na cisarak. No ja neviem, mne sa to nezda az tak zle, bola som sice natrhnuta na III stupen pri prvom dietati, ale aj toto babo je malicke. Pozeraju na mna ako na blazna, ze naco sa branim. Na jednu stranu je to pohodlne predstavit si, ze tentoraz to bude bez kricania a na druhy den a aj dalsie mesiace mozem ist bez obav na zachod, ale co ja viem. Mne sa to zda byt take neprirodzene. Tak sa mam do pondelka rozhodnut. Teda, ak do pondelka nahodou neporodim 😀 . Mam sice termin az 30 juna, ale uz som celkom pripravena, ako sa vyjadril Dr. a vcera som mala 4 hodiny kontrakcie kazdych 5 minut. Ale o stvrtej v noci, ked som uz mala upratanu celu kuchynu, vsetky Kubkove hracky a poskladala 3 oprate pracky pradla, som si povedala, ze uz som unavena, to kaslem a idem spat. A ono to preslo. 😅 😕

martinka1981
autor
11. jún 2009

Ahoj 🙂 tak si to maly nakoniec rozmyslel,že nech sa mamina ešte vyspi 😀 ... A aky maju dovod že ťa presviedčaju na cisarsky? Kvoli tomu že sa im niečo nezda v poriadku? 😕 Tak si predstav že malu nam v pohode poistili v Dovere 🙂,aspon niečo,som rada,ešte aj taky kufrik s drobnosťami pre babo sme dostali 🙂 V utorok ideme na sono bedrovych klbikov a v stredu zase poradna u pediatričky. To si bola pri prvom asi dosť pozašivana 😒 ako dlho sa ti to hojilo? Ja som po porode 5 tyždnov a ešte stale ma boli šitie ☹ ani na kontrolu k mojej gynekologičke sa nechystam ,lebo sa bojim že to bude bolieť pri vyšetreni ☹ tak radšej počkam...

alfomilka
11. jún 2009

No este som sa vyspala. Tak kedze je malicky este troska maly (zaciatok 38 tyzdna) a este sme aj pozadu s rastom. Teda podla ultrazvuku, ktory je fakt asi len tak plus minus. A este nie sme prestahovani, az v sobotu. 🙂
A potom uz mooooze. 😅
Presviedcaju ma, ze natrhnutie III stupna ( to znamena aj natrhnuty zadok), takze som sa obavala navstev zachoda a nevedela som napr ani vetry 😕 . Hojilo sa to dlho, po 6 tyzdnoch som nemala chut na ziadne tutu-mutu, do bezbolestna to trvalo mozno aj pol roka.
No ze to natrhnutie moze byt pri druhom dietati este horsie a to potom mozem mat aj do konca zivota a nikto ma nenapravi. Ale mne sa od zaciatku zda, ze ma od zaciatku tehotenstva Dr. s niecim strasi. Najpr, ze moc priberam a ze budem mat problemy s tlakom, potom, ked zistil, ze mam stale nizky tlak ako na zaciatku tehotenstva, tak ze budem mat problem to zhodit (na co teraz kaslem), potom, ze ultrazvuk je divny a teraz s porodom.
A tej DOvere nepotrebovali rodny list, alebo im stacil ten rakusky??? A na preklad ste dali original alebo overenu kopiu?
Ja som bola u gynekologa po 8 tyzdnoch, skor ma nechcel vidiet.
To som zvedava, ako nakoniec dopadneme.
😎

martinka1981
autor
12. jún 2009

No pekne,tak dr.sa asi dosť nudi ked ťa tak straši 😒 to neni od neho pekne,fakt zvlaštne. Ja som k nemu chodila posledny mesiac pred porodom ale našťastie bol ok...
Do Dovery stačil zatial rakusky rod.list a potom im prinesieme slovensky. Na preklad sme davali overenu kopiu lebo oni to zviažu spolu s tym prekladom.
No ja asi tiež pojdem na kontrolu až po 8 tyždnoch,našťastie mam pocit že sa to pomalinky zlepšuje ale aj tak to dlho trva 😒 moj drahy sa už nevie dočkať kedy bude ťuťu muťu ale ja si to vobec neviem predstaviť že ake to bude a moc sa mi do toho nechce ☹ budeme jak tenkrat poprve 😅 😅
Tak dufam že vam to všetko dobre dopadne a porod bude podla tvojich predstav či už prirodzeny alebo cisarsky,hlavne aby ste boli v poriadku a zdravi 🙂

alfomilka
12. jún 2009

aale, usiluje sa. pre istotu ma strasi, nech si davam na seba pozor. Ved som aj pribrala doteraz 23 kg 😝 . ALe aj ked mam len ranajky, obed a veceru a jem len, ked som hladna a nejem sladkosti, aj tak sa to na mna bali. A jemu chlapovi chudemu sa to nezda. No co, hormony. Aspon ze nejdem az na 90 kg 😕 😉
On to berie z takeho praktickeho technickeho hladiska, ze radsej problemom pre istotu predchadzat ako ich riesit. A nechape nas zeny, ktore sa riadia viac intuiciou. Napr ze som od zaciatku vedela, ze budeme mat chlapca a nepotrebovala som jeho obrazky 😀 . A ze sa maly narodi 19 juna o 5.30 (to by bolo celkom prakticke, to by bola dialnica este nezapchata). No tak to som este zvedava, ci som sa s tym datumom nesekla 🙂 😎 , potom napisem.
majte sa aj vy pekne, to s tym tutu-mutu je poprve fakt ako poprve. Neviem, ako sa vyspis, ale mne sa na to tiez nechcelo ani pomysliet, cele dni a noci sa zaoberat babom a zrazu nejaky sex ??? 😝 Tak sa smejem drahemu, nech si to uzije rychlo, zakial sa mi chce, lebo potom dlho nic nebude 😵

kafulienka
13. jún 2009

ahojte,
chcela by som sa vas opytat, ak ja aj moj manzel sme obcania SR, malinka sa nam ale narodi v AT, potrebujem uradny preklad nasich rodnych listov? alebo len stacia nase pasy? resp. ake slovenske doklady potrebujem tu v AT na vydanie rodneho listu? dakujem krasne 🙂

martinka1981
autor
16. jún 2009

Ahoj,tak my sme mali naše pasy, uradny preklad zapisnici o otcovstve(ak chceš aby dieťatko malo otcove meno ked nieste zosobašeny) a uradne preložene naše rodne listy. To nam stačilo 🙂

Alfomilka tak čo sa u vas deje? Ste už presťahovany? Maly ešte v brušku? 🙂
Mala spi celkom dobre v noci,rychlo klopem na drevo 😉 ,ale aj tak som večer vždy unavena,ale to je asi normalne však 😀

alfomilka
16. jún 2009

u nas nic nove, uz sme sa uspesne prestahovali na poschodie a na moje prekvapenie sa malemu Kubkovi (2,5 roka) sa nova postel a aj izba pacia, vobec mu nevadi, ze spi sam a trpezlivo caka v posteli, kym k nemu rano pridem. A pritom by odtial kludne zliezol, keby chcel.
Maly je este v brusku, ale stale aktivnejsi a aktivnejsi. 🙂 Tak cakam, ci mi ten datum 19.6 vyjde. 🙂
A dufam , ze nebude ako Kubko, ten totiz spaval cez den a v noci sa mu nechcelo. A nedalo sa to nijako zmenit, veeelmi dlho. 😲
A na moje prekvapenie, po znechutenych a podrazdenych pohladoch PA v nemocnici a pomaly az nahnevanom presviedcani od Dr. Loksu, ze nechcem cisarsky, tak ina PA v pondelok sa veeelmi potesila, ze som sa rozhodla spravne. No tak uvidime, ako dopadneme, ale risknem to. Ved chuda dieta, este sa by sa ani nenarodilo a uz by bolo nadopovane.
Tak drzim palce, nech si mala zachova dobre sposoby. 😉
To s tou unavou je asi normalne, ja som sa len tak motala.

kafulienka
17. jún 2009

martinka,
dakujem za odpoved, este ma nieco napadlo, mali ste uradne prelozene kopie vasich rodnych listov - alebo uradne prelozene uradne overene kopie vasich rodnych listov - jaaaaj, dufam,ze ma chapes, co myslim.... 🙂

martinka1981
autor
17. jún 2009

kafulienka chapem 😀 myslim že boli notarom overene kopie,vybavoval to všetko moj drahy ale myslim že to bolo tak. ešte sa ho spytam a dam vedieť keby to tak nebolo. Ale kedže je to uradny preklad tak obyč.kopia by asi nastačila.Je to tak ako som napisala,už som to doma našla 🙂

Alfomilka tak to je super že Kubko to tak dobre prijal 🙂 len som šokovana z Loksu a ta PA čo sa jej nepači že chceš rodiť normalne neni taka staršia,vlasy vyčesane dohora a v okuliaroch? Mala by sa volať Josefine. tak mne bola tato dosť nesympaticka a ani neviem prečo 🙄 Ale ak by si mala šťastie na tu Suzzane tak to by bolo super. Myslim že priezvisko ma na K ale neviem ho rozluštiť na tej karte čo sme dostali s otlačkom nožičky 🙂 bola fakt super,tak sa mi zda že aj ona mala okuliare. Niektore veci si z porodu nepamätam 😒musim sa draheho pytať,sranda čo??!! Ale isto by som ju spoznala keby som ju videla 😅

alfomilka
17. jún 2009

no este uvidime, ako Kubko prijme, ze nebude jediny a nebude hoppa atd.

Ani neviem, ako vyzera, najprv aj celkom sympaticky, ale potom som zistila, ze sa pretvaruje, aby bola mila, 😒 troska starsia, ona robi CTG v pondelky, asi rovne hnede vlasy. Ci vycesane, ani neviem, asi aj hej. A ta, co sa tesila, bola mlada, teda menej ako 40. Ja si teda z prveho porodu bohuzial pamatam vsetko, teda okrem tych par sekund, co som im odisla. 😝
To som zvedava, koho budem mat ja. Minule som videla nejaku kuceravu mladsiu a mala som pocit, ze s touto sa este stretnem. Aaach taaa intuicia. Az mi je to uz smiesne, co vsetko si viem namyslat. 🙂

martinka1981
autor
18. jún 2009

No ved ich tam je dost 🙂 Suzzane mala myslim take brčkave vlasy hnede asi po plecia,ak to bola ona a tvoja intuicia ťa nesklame tak budeš v dobrych rukach 😉 tak držim palce nech ti to dobre dopadne 19.6. sa bliži 😀 😉 ...som zvedava ako ti to vyjde 🙂

martinka1981
autor
19. jún 2009

Alfomilka 😕 kde si?? Ty si už asi v Hainburgu 😔 ...

alfomilka
19. jún 2009

Aaaale figu borovu 🙂 , este stale som cakatelka. Vestica zo mna asi nebude 😀 😕 , ale neva, aspon mam vsetko pripravene. Ja len dufam, ze to, co som intuitivne citila doteraz (teda okrem datumu), teda, ze to bude rychlo a v pohode a bez velkych poraneni, ze aaaaspon to sa splni 😕 .
Vcera som ani nezapla internet, ako som balila, ukladala, umyvala, chystala 😅 . A potom sa ma pomaly chytala panika, ze teda uuuuuz ??? A zrazu sa rano zobudim, ze je uz rano a ja stale doma. Tak som bola trocha sklamana, ze nic. Kedze som si pripravovala energiu na porod, tak som behala dnes cely den ako namydlena, do obchodu, doma, v zahrade, nech sa ta energia trocha vybije 😀.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre