Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

luckalucka83
2. nov 2011

@eniii
Urcite sa tam chod poziet, o pol dvanastej je prednaska s anestezilogom a pol jednej je prehliadka priestorov s porodnou asitentkou, vsetko porozpravaju, poukazuju, povysvetluju 🙂) Nemusis sa nikde prihlasovat, je to na druhom poschodi 🙂
Tak zelam vela sil a trpezlivosti pri stahovani a potom ked sa zavybate, skocime aj s babami na kafco 🙂))
No termin mam v pondelok uz, tak cakam a cakam ze co a kedy 🙂 Budeme mat chlapceka 🙂) a Vy uz viete ci dievsatko alebo chlapcek?

luckalucka83
2. nov 2011

@brudra
NO este sme 2v1 🙂)
Kedy ides o nemocnice na CTG?

brudra
2. nov 2011

ešte len na budúci týždeň sa tam chystám zavolať, vraveli nám že až 36 tt sa máme ohlásiť 🙂 a dohodnúť si termín, zajtra idem ešte k Urbanovy

dani84
2. nov 2011

@luckalucka83 mam tu navstevu zo Slovinska na 3 dni, v piatok odidu... V sobotu by ste nemohli? 😉

luckalucka83
2. nov 2011

@dani84
No teda, u Teba je plno 🙂)))) DOhodnem sa s Ivkou a dame avizo 🙂))
Uzi si navstevu a pozdravujem malu Celine 🙂))

eniii
2. nov 2011

@luckalucka83 diki moc Luci za tieto info a tesim sa na spolocne kafco potom 🙂
tak blahozelam k chlapcekovi! 🙂 my budeme mat dievcatko a upenlivo rozmyslam nad menom...

a chodis tam k MUDr. Loksovi? alebo je tam aj iny slov. doktor?

dani84
2. nov 2011

@luckalucka83 No z tejto navstevy moc nadsena niesom... Chceli sa mi sem natlacit na tyzden, tak som im vysvetlila, ze dva dni im musia stacit... 🙄

luckalucka83
2. nov 2011

@eniii
No meno to je tazke rozhodovanie, my nasu verziu menime kazdy den, sa smejem, ze maly sa ani nenarodi, kym mu nevyberieme meno 🙂))
Ja som chodila na SLovensko do nejakeho 34 tt, potom som bola 2x u Urbana (ma ambulanciu priamo v Hainburgu, po slovensky nevie ale pytala som sa ho, a ze nie je problem ak niekto nevie po nemecky, ze hovori aj po anglicky🙂 a teraz chodim uz kazdy tyzden do nemocnice priamo.
Tesim sa, ze nas tu v Hainburgu pribuda, jupi 🙂)
Keby som mohla nejak poradit, pomoct, sem s tym 🙂

luckalucka83
2. nov 2011

@dani84
Juj tak to nejak vydrz s nimi, to vies, kazdy chce byt s malou co najviac 😕

lulu999
2. nov 2011

Kočky neviem tu nájsť aktálne infošky, môžete mi prosím napísať, ktoré viete, aké sú podmienky a možnosti rodiť pre Slovenku v Hainburgu? Ďakujem! 🙂

martinka1981
autor
2. nov 2011

@lulu999 ak si samoplatca tak musiš mať dosť penez na porod 😀 inak nič 😉
Od 36tt budeš chodiť do nemocky na CTG,zoznamiš sa s personalom,oni sa oboznamia s tvojim zdravotnym stavom a hotovo 😉

brudra
2. nov 2011

@luckalucka83 Lucka zajtra budem okolo obeda pri mame, okolkej chodievaš so psíkom na prechádzku, mohla by som pridat ked chceš 😀

luckalucka83
2. nov 2011

@brudra
povedz kedy a pojdem okolo, by som Ti prezvonila, chodim okolo 12 tej, smerom na pole a Wolfsthal, ale prisposobim sa ako Ti to pasuje 😅

brudra
2. nov 2011

@luckalucka83 okolo 12 tej mi to vyhovuje, to by som už tam mala byť, môžeš mi prezvoniť a ja vybehnem 🙂 Je to taký svetlo hnedý blok, druhý po pravej strane keď prídeš z hora po tej uličke od Vás 😉

lulu999
2. nov 2011

@ martinka 1981, a koľko je tá suma? určite by som bola samoplatiteľ, kedze zdrav. poistenie si platím tu..takže žiadne zvlastne podmienky nemaju, proste tam kludne môžem ísť? hovoria tam aj po slovensky, nevieš?

martinka1981
autor
2. nov 2011

@lulu999 noo,neviem či už čakaš babo a či budeš rodiť v tomto roku alebo buduci. Tento rok je to ešte stale cca 700 eur /24h je v tom všetko,porod,starostlivosť atd.
Ale mam info že od Noveho roka ma byť nova paušalna cena pre samoplatcov a to 2500 eur za porod. Bez ohladu kolko dni tam budeš,mala by byť garantovana aj 2 postelova izba.A bude jedno či to bude porod prirodzeny alebo sekcia.
tak isto je už k dispozicii viac detskych lekarov,takže to je tiež fajn.
Toto by malo začať platiť od januara 2012. Tak dufajme že to splnia 😉
Slovensky hovoriaceho personalu je tam dosť,to sa nemusiš bať a dokonca je tam teraz novy detsky lekar ktory je tiež Slovak 😉
A okrem toho hovoria všetci aj po anglicky.

raa2
2. nov 2011

@martinka1981 som zv edava na toho slovenskeho detskeho lekara 😉

happy8051
2. nov 2011

caute kocky, tak dnes prva kontrola, Dr Loksa super ako vzdy, babatko ma 12mm a krasne mu bije srdiecko 🙂 dalsia kontrola o tri tyzdne, to uz bude brat krv na screening

jana0706
2. nov 2011

@raa2 ak myslis toho co chodi aj do Hainburgu do porodnice, tak je strasne zlaty, je z Dunajskej Stredy

brudra
3. nov 2011

@martinka1981 ten slovensky detsky lekar ma aj ambulanciu v Hainburgu ? Ako sa vola ?

martinka1981
autor
3. nov 2011

@brudra to neviem ale ja by som to rada vedela. Keby ordinoval niekde pobliž celkom by sa mi to niekedy hodilo,kedže u nas na Slovensku ide zdravotnictvo velmi zlym smerom a ktovie čo bude v decembri ked lekari naozaj nenastupia do prace 😖

Kočky mohli by ste to niektora zistiť ked už budete v nemocnici?? 😉

luckalucka83
3. nov 2011

@martinka1981
Ja idem zajtra na CTG tak sa popytam na toho lekara, ci ma ambulanciu a kde a kto to je a vsetko 🙂)))

raa2
3. nov 2011

@jana0706 asi toho, ja ho prvy krat uvidim v porodnici, my teraz chodime k prochsovi a aj ten je podla mna fajn.

jana0706
3. nov 2011

@raa2 my ideme k Prokschovi prvy krat za dva tyzdne, ale v porodnici som ho uz videla

luckalucka83
3. nov 2011

@raa2
A ako to je? Ked sa babtko narodi, on pride do porodnice, alebo je porebne nejak dopredu sa k nemu nahlasit? SOm sa skoro spamatala 🙂
Myslim toho Prokscha 🙂

jana0706
3. nov 2011

@brudra @martinka1981 ten detsky lekar nema ordinaciu v Hainburgu, to viem urcite

jana0706
3. nov 2011

@luckalucka83 ide to automaticky, netreba nic dopredu nahlasovat, on spravi babatku v porodnici tu prvu kontrolu, a potom si zavolas a objednas sa na dalsi termin - mna objednali v 6.tyzdni veku babatka...a okrem toho babatko v porodnici vysetri aj ten detsky lekar z Dunajskej Stredy o ktorom sa tu momentalne diskutuje...

luckalucka83
3. nov 2011

@jana0706
Jaj super, ze netreba vybavovat dopredu nic 🙂 Dakujem za info, no uz len cakat, kedy sa malemu uraci medzi nas 😅

raa2
3. nov 2011

@luckalucka83 tak ako @jana0706 pisala tak to je 🙂
@jana0706 podla mna je proksch velmi zlaty, aj ked som m ala problemy ohladom kojenia, tak mi vedel poradit 😉

martinka1981
autor
3. nov 2011

@luckalucka83 vdaka si zlata 😉
už sa to bliži čo??
ja si tu dnes nostalgicky zaspominam ako som pred rokom už bola v porodnici a od rana sa nič nedialo,vyvolavačka nezabrala 😝 tak sme si s mužikom vegetili. Ach jaaaj,ale poobede už druha zabrala a fučala som do 21:24 ked sa narodila moja mala laska 😵
datumovo to vychadza na zajtra ale min.rok to bol štvrtok....
Ale to ubehlo ,ani sa mi nechce veriť 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre