Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

raa2
24. nov 2011

@eniii moja nedáme,ideme do Prahy na vikend,škoda 😒 Tak potom niekedy po robote alebo buduci vikend sme doma,tak sa dohodneme 😉
@dani84 ano byvam vo wolfsthale a rada sa pridam 🙂

eniii
24. nov 2011

@raa2 uzi si Prahu 🙂 my zas buduci weekend ideme do Viedne...tak niekedy cez tyzden 🙂

martinka1981
autor
25. nov 2011

Dobre ranko dievčata,
tie ktore rozmyšlate rodiť ako samoplatkyne v Hainburgu ,mam pre vas čerstvu spravu: konečne sa podarilo dr.Lokšovi presadiť nižšie ceny a od januara je denna taxa pre 3.triedu 524 eur
Dobre spravy nie??
Možno by bola vyhodnejšia prva varianta o paušalnej cene ale aj toto je uspech 😉

raa2
25. nov 2011

@eniii dobre, tak sa budem tesit a za chvilku tu budete uz natrvalo, tak sa hadam budeme vidat castejsie 😉
do Viedne idete na cely vikend?

luckalucka83
25. nov 2011

Kocky,
@brudra ma maleho Mathiaska, narodil sa vcera doobeda, maly Mathiasko aj mamicka su zdravucki 🙂)

ivka03
25. nov 2011

@luckalucka83 jeeej, super, pekne sa tu rozrastame 🙂
Ako sa mavate Luci?

eniii
25. nov 2011

@raa2 ano, ved zachvilu sme fakt susedky 🙂 do Viedne asi na cely weekend, uzit si tie pekne vianocne trhy...
a vy co do Prahy?

eniii
25. nov 2011

@martinka1981 tak Loksa sa pekne stara teda 🙂 ja som sa tam bola dnes pozriet, ale vsetko len nemecke pariky a vsetko v nemcine takze som z toho vela nemala kedze nemcinu uz vobec neviem 😖
ale vyzera to tam fakt uzasne, vobec som nemala pocit ze som v nemocnici, to sa s SK neda ani porovnat...
@luckalucka83 a Hebame Edit ukazovala priestory, tu si ty spominala tusim ze si ju mala pri porode, velmi mila bola 😉

martinka1981
autor
25. nov 2011

@eniii že nemocka je celkom ina ako na SVK 😉
A to že sa Lokša stara ved to su prachy pre nich navyše a nemocnica si to zrejme zratala oproti min.roku že samoplatkyn ubudlo 😝

eniii
25. nov 2011

@martinka1981 urcite samoplatcov asi ubuda, aj dnes tam boli sami Rakusania, a jeden sloven.parik, co si vraj zistovali ze im staci Ecard (nebyvaju v AT) a mali by to mat nejako z SK poistovne preplatene, ale o tom silne pochybujem....
ale vyzera to tam naozaj super, a ta predpripravna izba, no wau...pri hudbe...tam aj rodicka zabudne na nejake stresy z porodu 🙂

martinka1981
autor
25. nov 2011

@eniii naše poisťovne ti nepreplatia ani cent. ja som skušala a poslali ma vieš kam 🙄
dokonca mi na pobočke nechceli zobrať ani tlačivo na preplatenie ambul.zdrav,starostlivosti(musia preplatiť do vyšky čo by to stalo na SVK)
Že to je moj "luxus a nadštandard" že chodim do AT k lekarovi 😠 😠 😠 nakoniec mi niečo malo preplatili aaaaale
na pošte mi niekto ukradol tie peniaze a musela som to riešiť 🙄 ešte včera som bola vypovedať na policii.
No komedia SLOVENSKA 😀 😝
pošta mi tie prachy vratila a oni potom podali trestne oznamenie.

eniii
25. nov 2011

@martinka1981 coze, no to by si o tom aj clanok mohla pisat 😕 ale aspon nieco teda...my aj keby sme nesli do AT byvat tak si asi ten porod v Hainburgu zaplatim ako samoplatca, lebo vsak co to bude na SVK po novom roku...vlastne uz od dnes ten nudzovy stav co hrozi 😖

luckalucka83
26. nov 2011

@ivka03
Ahoj Ivi, dobre sa mame 🙂 zvykame si na seba a cakame kedy vyjde slniecko, aby sme mohli uz konecne na prechadzky chodit konecne.
Ty ako mas? Malinky sa ma dobre v brucku u Teba? Pohladkaj ho za nas 🙂 Kedy budes v Hainburgu? Ze by sme dali nejake stretko 🙂
Pozdravuje aj Matko a ze sa tesi na kamosa 🙂

luckalucka83
26. nov 2011

@martinka1981
Jedinku Mati, to nemyslis vazne, napis o tom knihu, fakt 😀
No ohromny nadstandard, o chvilu na Slovneksu ani nebudeme mat ku komu ist 😒

martinka1981
autor
26. nov 2011

@eniii
@luckalucka83 no však je to otras tu 😖
včera mi drahy zahlasil že ma sťahuje do Hainburgu 😀 😀 😀
už dlhšie sa pohravame s myšlienkou že tam niečo kupime tak ked sa to tu na SVK tak pekne vyvija tak asi to tak aj bude 😝

dani84
26. nov 2011

Juuuj zienky, ked to tu tak citam - ja by som veru na Slovensko zit uz nevratila 😝

martinka1981
autor
26. nov 2011

@dani84 ani sa ti nečudujem 😉

eniii
26. nov 2011

@martinka1981 tak to aby ste zacali aj realne riesit 🙂 predsa si zober, ze taky kusok od hranic a uplne ine zivotne podmienky....

luckalucka83
27. nov 2011

@eniii
ANo presne, ja som mala tu Edith, ona robi tie prehliadky porodnice, je uplny poklad 🙂
Ale aj my ked sme boli na obhliadke, boli sme asi tri slovenky a zvysok rakusanky, este stale sme v mensine 🙂
Mohli by sme baby dat nejake stretko inak este do Vianoc 🙂

dani84
27. nov 2011

@luckalucka83 suhlasim s tym stretkom 🙂 Ja aj Celine urcite prideme... 😵

eniii
27. nov 2011

@luckalucka83 @dani84 @raa2 dajme nejaky datum na to stretko, este pred vianocami, to by bolo super 😉

raa2
27. nov 2011

@eniii uz su vo Viedni trhy?ja sa prisposobim, kedy mozes @dani84 ?

eniii
27. nov 2011

@raa2 ano, uz druhy tyzden, tam zacali skor 🙂
ja cez tyzden mozem vzdy tak najskor o 18stej....je vo Wolfsthale nejaka dobra cukraren? alebo mozme skocit aj kusok dalej do Hainburgu...
a dnes na Wolfst.vianocnych trhoch mali akeeee dobre domace zakusky ajaj 😀

dani84
28. nov 2011

@raa2
@eniii
@luckalucka83 urcite este do vianoc dame to stretko 🙂 Len tento vikend ja nemozem, lebo mame krstiny a mam tu rodicov a sestru - treba sa venovat, ale inak kedykolvek 😉

@eniii robis teda chute so zakuskami 😀 Ja sa nimi natlacim cez vikend poriadne 😉

raa2
28. nov 2011

@eniii tu vo wolfsthale je len fidi, ale kludne dojdi ku mne na kavu alebo caj, po 18 uz sme skoro stale doma 😉 Mne zazracne dnes nejde na chut sladke tak si mozte o kolacoch kolko chcete vypisovat 😝

raa2
28. nov 2011

@martinka1981 preboha a to ako ti mohli na poste ukradnut peniaze, normalne nechapem co sa tu uz deje, nemam slov.

raa2
28. nov 2011

@eniii boli sme v Prahe pozriet kamaratov, bolo paradne, aj pocasie nam vyslo, len matko bol trosku chory, ale uz sa tvari pomaly ze je fit 😉

lulu999
28. nov 2011

@ martinka 1981, vďaka za informácie!! Fúha, no 2500 eur nie je lacný špás...TP mám koncom januára, tak budem nad tým rozmýšľať! 🙂

martinka1981
autor
28. nov 2011

@lulu999 nieje to veru lacne ale ktovie čo bude dovtedy na SVK,vid čo deje teraz.

eniii
28. nov 2011

@dani84@luckalucka83 @raa2 tak dame take spolocne stretko napriklad 10.12. sobota? 🙂 vy uz vsetky s detickami len ja este 2v1 veliká 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre