Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

luckalucka83
11. dec 2011

@martinka1981
@yanus
jezis, ked to vsetrko vylucim, co budem jest potom ? 😕
Soju nejem, ani som nejedavala,
a neviem, toto co sa vysypal mu vobec nemizne, u nas ani v manzelovej rodine nema nik exem ani niejaku alergiu na nic, tak neviem, z coho to moze mat.
Brusko ho stale trapi, ale uz aspon nie tak dramaticky ako minuly tyzden ale vobec nie je spokojny, velmi malo spinka cez den, budi sa po 20 minutach s placom :( Snad mu to ustupi a ja sa dovtedy nezblaznim 😨

yanus
11. dec 2011

@luckalucka83
@martinka1981

Lucka, ja som si koliku odskakala s malou, Martinka je mi svedkom ako vrieskala 😖 . A tie vyrazky, to moze byt kludne ta pociatocna seboroicka dermatitida (alias hyperaktivita zliaz), boli to take suche driaplave cervene flaky a na tom vyrazky ktore mali bielu hlavicku a po namasteni boli z toho zlte supinky, hlavne na hlave a potom aj na zvysku tela. Skus to odfotit a poslat, preskumame ;)

ildicka
11. dec 2011

@raa2 dakujem aj my sme radi ze sme doma a ze vsetko islo hladko.

ildicka
11. dec 2011

@dani84 dakujeme 🙂

luckalucka83
11. dec 2011

@ildicka
Gratulujem k malej princeznicke 🙂
Tak to som rada, ze si porod zvladla v pohode, no aj mne sa zdali tie posledne hodiny uz na nevydrzanie a to tlacenie to uz je take finale ale vysledok stoji za to 🙂)))
Ja iba kojim, ani som zatial neprikrmovala, mam dost mlieka. Ale ked som prisla z porodnice, mala som naliate prsia tak som si skusala odsat a nesla mi ani kvapka, vravia, ze nie kazdemu sa to podari. SKusila si odstriekat? Normalne rukou, mne to slo v pohode a vedela, som, ze mlieka mam az az. Mne tiez maly zo zaciatku malo papal, stale zaspal, musela som ho budit, ale potom sa akosi rozbehol a pribral uz viac ako kilo. 😨 A mala ked dopapa tak place? AK by si chcela, mam kontakt na uzasnu laktacnu poradkynu, ta by pripadne mohla aj k Tebe domov zajst a poradit co by bolo najlepsie, aby si malu nemusela dokrmovat a mohla plne kojit. Urcite by poradila aj s tym odgrgnutim, ja dam maleho stale do zvyslej polohy, chrbatikom si ho opriem o prsia, drzim ho za prdelkua prechadzam sa s nim, nech je vystrety a tak si stale grgne. Doktorka mi vravela, ze ak si nahodou neodgrgne do 15 - 20 minut a zaspi, ze je potrebne dat babatko do trosku vyssej polohy, nie uplne rovno, napr. podlozit na perinku nieci, nech ma hlavicku a vrch telicka vyssie trosku a dat ho lahnut na bok, ze ked jej vytecie mliecko tak jej vytecie na bok.
Ktoru porodnu asistentku si mala pri porode? Tak ale mala sa poponahlala na svet 🙂))
Ja budem chodit asi do Ba ku pediatricke, bola som aj tu u Prokscha a rozhodujem sa, ze kam budem chodit.
My sa mame fajn, len maly ma koliky, tak placeme a skusame, co najlepsie zaberie .
Drzte sa a keby nieco tak pis 🙂

raa2
11. dec 2011

@eniii doma dobre 🙂 len cestovanie vcera hrozne, som bola cely den unavena, skore vstavanie mi nerobi dobre 🙂 Na sono idem v piatok, uz sa neviem dockat 🙂 🙂 v piatok ste boli na dorfplaze? tie vianocne trhy tam boli nic moc, jeden stanok a dokopy nic tam nemali 😒

eniii
11. dec 2011

@raa2 tak piatok uz budes asi vedieeet 😉 my sme neboli nikde, ani do tej Viedne na trhy uz nestihame, ponahlame sa s tym domom teraz nech tam uz mozme sviatkovat...ale na tom dorfplatze sme boli vtedy jak bolo to otvorenie tusim 2-3 tyzdne dozadu, vtedy tam mali tie uzasne domace zakusky 😝

raa2
11. dec 2011

@eniii ved soim sa na ne tesila a nic tam nebolo len prazenica 😒 sli sme potom este vlakom do hainburgu a tam to bolo uz lepsie, martin si dal klobasu a este kupil marhulovy punc a ten bol vyborny, mnam, toho by som bola veru aj liter pocuckala keby som mohla 😎

martinka1981
autor
11. dec 2011

@luckalucka83 ja som to vylučila a dalo sa.Aj ked to vyzera ťažko je to možne 😉
Hmm,našim malym ( mojej a @yanus ) sa asi na rovnako urobili vyražky.Aj sme si to posielali cez mail a porovnavali.
Vieš ako to dopadlo??? @yanus malá mala seboreu a moja malá atopicky exem s ktorym sa trapime doteraz.
Takže každa mame skusenosť s niečim inym.Diagnostikovať v tak utlom veku exem je ťažke a ak nemate v rodine zaťaž tak by to nemuselo byť ono ale každopadne to treba riešiť 😉

brudra
12. dec 2011

@ildicka gratulujem k malej princeznej, prajem vela zdravia....tak vam to predsa vyšlo že možete byt už na vianoce všetci spolu 🙂

martinka1981
autor
12. dec 2011

@ildicka aj ja sa pripajam ku gratulaciam 🙂

ildicka
12. dec 2011

@luckalucka83 ahoj, dakujem. ta laktacna poradkyna je slovenka??? akurat jednu hladam na nete, uz som aj ja nato myslela. &prisla by do blavy? Fakt by som ju potrebovala. Dufam, ze mas taku co pride do &bratislavy. Tak ta poprosim o kontakt, aj ja by som chcela iba kojit, bez prikrmovania. Odkedy pijem caj na podporu tvorby mlieka, uz aj mala grga, lbo je v nom aj fenikel a kmin. Takze to uz vie, len to kojenie mi nejde. Potrebovala by som poradit. Ozaj v Rakusku sa kde vsade treba hlasit s babom?? Ja viem o finanzamte a o &krankenkasse. Ale vraj ju treba zahlasit aj na pobyt? a to kde? Mam it na meldeamt, alebo na standesamt? A nevies do akej lehoty to treba po narodeni urobit? dakujem za info. Pekny den. Budem cakat na ten kontakt na tu sestru.

ildicka
12. dec 2011

@brudra ano vyslo, a sme stastni. potrebujem sa zdokonalit v kojeni, lebo mi to nejde a musim malu dokrmovat a nie som z toho nadsena. ved by jej malo stacit mleico z prsa. asi robim nieco zle. cakam na kontakt od luckalucka83.

ildicka
12. dec 2011

@martinka1981 dakujem velmi pekne. 🙂

luckalucka83
12. dec 2011

@ildicka
http://www.pronatal.sk/laktacne-poradenstvo/
tam je kontakt na Janku, je uplne skvela, mala som u nej predporodnu pripravu a este aj teraz mi radi co a ako ,
brnkni jej a urcite ti poradi 🙂

ivka03
12. dec 2011

@ildicka gratulujem k princeznicke a zelam hlavne vela zdravicka a radosti 🙂

ivka03
12. dec 2011

@dani84 @eniii Aj nam bolo fajn s vami 😉, urcite si rada zopakujem, len neviem, ci stihnem este ako 2v1... 😀 strasne to leti...

ivka03
12. dec 2011

@eniii @dani84 ... tak to mas pravdu Celine Marie uzasna princeznicka... uvidime, co nasi drobci, snad si z nej zoberu priklad 😉

brudra
12. dec 2011

@ivka03 Ivka o chvílu to čaká aj teba, ako sa cítiš ?

ivka03
12. dec 2011

@brudra Ano, o chvilku som na rade... citim sa celkom fajn, trosku som uz spomalena, vsetko mi dlho trva, ale niet divu s bruskom. Bola som zvyknuta na ine tempo... ale asi dobra priprava na zivot s detmi 😉
Vy ako sa mate? Skoda, ze sme sa v sobotu nevideli... Ale niekedy to dobehneme 🙂

brudra
12. dec 2011

@ivka03 no určite si dáme v novom roku znova stretko s detičkami 😉 Máme sa dobre, ja som sa už konečne tak nejak zotavila po tom cisárskom, Mathias je zlatučký, zatial poslúcha 🙂 len spinká a papa, dúfam že mu to vydrží 😉

luckalucka83
13. dec 2011

@ivka03
Ivi ahoj 🙂)
ako sa mas? uz chodis do nemocnice na CTG? ked tam pojdes tak daj vediet, zbehnem dole s kocikom, rada by som Ta stihla este 2v1 🙂))

luckalucka83
13. dec 2011

@martinka1981
skusim to odfotit a ked tak ti to mozem poslat? 🙂

martinka1981
autor
13. dec 2011

@luckalucka83 jasne ,pošlem mail do IP 😉
inak všetko naj naj k meninam 🙂

luckalucka83
13. dec 2011

@martinka1981
Dakujem 🙂)

raa2
13. dec 2011

@luckalucka83 Vsetko naj Lucka!!!

eniii
13. dec 2011

@luckalucka83 vsetko najkrajsie k meninam Lucka 🙂

adika10
13. dec 2011

Ahojte, prosim Vas mala niektora z Vas dohodnutu sekciu s p. Loksom z Hainburgu a kolko ste zaplatili?
Ja mam v rakusku zdravotnu poistku, takze by som pobyt a cisarky nemala platit , ale ci sa plati aj jemu neico extra???
Ano plati sa viem sa starostlivost , ale chcem vediet kolko je to priblizne. Co si pyty on sam.
dakujem pekne

brudra
13. dec 2011

@luckalucka83 Lucka všetko najlepšie k meninám 🙂

yanus
13. dec 2011

@adika10 ak mas s nim dohodnutu sekciu na urcity termin, tak budes platit naviac peniaze. To sa musis jeho spytat priamo, zalezi ci je to cez vikend, ci cez sviatok a o ktorej hodine. Takze obracaj sa priamo na neho. Inak ti pride vyuctovanie na druhy den po sekcii ;).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre