Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

jenny5
13. júl 2010

@martinka1981 zajtra mam poradnu aj CTG,tak uvidime ako to vyzera...inak sme sa dohodli na cakacej dobe 7-10 dni,ja som ochotna cakat,loksa povedal,ze na 10.-ty den bezpodmienecne vyvolavacka..uz zacinam byt trochu nervozna,tato neistota je hrozna..ale chcem to nechat ist co najprirodzenejsie,kedze pri prvej bolo vsetko "umele,urychlene a nasilu" a tie nasledky tomu zodpovedali...tak som zvedava na zajtrajsie news(pokial nepride prekvapenie v noci,ale nevyzera to tak)

martinka1981
autor
14. júl 2010

@jenny5 jasne 🙂 ak daj vedieť po poradni čo noveho 😉

k8y
14. júl 2010

@jenny5 prve babo si mala s vyvolavackou? A ake boli nasledky, ked sa mozem spytat? My budeme musiet vyvolavat uz 3.-4.den po termine kvoli tej cukrovke, tak sa zacinam trochu bat. Maly vobec nevyzera, ze by sa uz chcel narodit. Mam pocit, ze mam brusko stale vyssie.. neviem, ako mu mam vysvetlit, ze sa treba tlacit opacnym smerom..

jenny5
14. júl 2010

no nic sa nedeje!uplne zatvorena..ale loksa je optimista a tvrdi,ze do vikendu to uz bude(neverim!) 🙂 v piatok zase CTG,potom v nedelu a ak stale nic,tak v pondelok na prijem a v utorok rano o 6.00 vyvolavacka(brrrrrrrr).to uz nech sa radsej spusti samo od seba skor..ale nepomaha ani pitie caju z ostruziny malinovej,ani chodenie do schodov,ani upratovanie,ani sex...........este mi radia pohar sektu,alebo vina,ale to asi radsej nie..ak ma niekto este nejaku radu v zalohe,nech posle.dik 🙂

jenny5
14. júl 2010

@k8y ja som mala planovanu sekciu(kvoli mojmu strachu).komlikacie-az na 6.den mlieko,dovtedy si mala zvykla na flasu,vobec potom nechcela sat z prsnika,stale som odsavala,prekonala 2 mastitidy..dalej-zapalena rana,horucky,ATB.dalsia vec-po cisaraku sa horsie stahuje maternica,takze som mala asi 2tyzdne kontrakcie(inak to byva par dni)celkove velke pooperacne bolesti(nedalo sa chodit,ani kychnut ani zakaslat..)a dalsich milion veci,ktore som sa dozvedela az potom,napr.deti po sekciach maju horsiu imunitu,co sa uplne v mojom pripade potvrdilo(mala bola takmer nonstop chora),vraj treba aby dieta preslo porodnymi cestami,prislo do styku s bakteriami,uz tam sa zacina budovat imunita a nie ho sterilne vytiahnut....+ vela dalsich veci,pisala by som dlho..cisarak bol sice pohodlny sposob rodenia,ale za tie komplikacie to nestalo...a vraj neskor este mozu prist zrasty,takze stale sme neskoncili..
a co sa tyka bruska,tak ja ho mam tiez vysoko,akoby sa mi tlacila k prsiam 🙂 a neboj,nejak tu vyvolavacku prezijeme 😉

k8y
14. júl 2010

@jenny5 a nemala si poradnu u Loksu nahodou tesne pred nami? My sme tam boli o 19.00. Ked som mu povedala, ze maleho citim stale vyssie, tak sa smial, ze to uz dnes pocuje druhykrat.. tusim viem, od koho to pocul 😀
Inak sme na tom s tym porodom velmi podobne, ty ma asi chces pockat v nemocnici 😉 Mame prist na CTG v sobotu rano a ked cez vikend neporodime, tak zase v pondelok a vraj si mam pre istotu doniest aj tasku a na mieste sa dohodneme s Loksom, ci si ma tam rovno nechaju a budeme vyvolavat alebo prideme zase az v stredu. Ale asi to nebudem velmi natahovat a rovno tam ostanem v pondelok ☹ Maly mal dnes 3350g plus odchylka ultrazvuku.. na moju uzku panvu by aj stacilo..

jenny5
14. júl 2010

@k8y hej,to ma odo mna 🙂 tak vyzera to dost pravdepodobne,ze sa tam "zrazime!"mna si tiez planuju na pondelok...a koho budes mat pri porode?nas tatino je z toho normalneho porodu vydeseny viac ako ja,vraj k cisaraku pojde hned,ale inak nie.inak odhaduje,ze vydrzi len do polovice 1.porod.doby 🙂 a zvlast po vypocuti vcerajsieho hororoveho porodu nasej kamaratky(tiez vyvolavacka),by sa mu krvi nedorezal,ale nejdem ta strasit,ja si to tiez nepripustam,stale sa presviedcam,ze tie baby prehanaju..haha,to bude ale sok,ked to bude fakt tak 😀 (jasne,ze to bude tak 😀 )
a inak,nasa mala ma 3600g a je v polohe sice hlavickou dole,ale akoby skakala "sipku"strmhlav do vody-loksa sa smial,no uvidime ako to pojde,mala by byt trosku pootocena......

k8y
15. júl 2010

@jenny5 inak tie komplikacie po cisarskom ti teda nezavidim. Museli ste si poriadne vytrpiet ☹ . Dufam, ze mala uz nebyva tak casto chora. Alebo ju to stale drzi?
Pri porode budem mat manzela. Ten ani na chvilku nezavahal, ci tam chce byt, dokonca sa na to tesi. Ale ma nakazane okamzite odist, keby mu to nerobilo dobre. On je sice moja obrovska opora, ale nepotrebujem, aby z toho mal potom rok traumu a odmietal so mnou spavat 😉

bibione
15. júl 2010

@jenny5 skoro moj pripad,az na horucky,inak vsetko sedi...ja som bola po vyvolavani na cisar a teda som isla skapat od bolesti...tie kontra boli svina,to teda hej,najlepsie bolo,ze na 2den chceli po mne aby som vstala...hahahaha...zly vtip,sak som ani dychat nemohla co ma brucho bolelo...ine uz skackali na druhy den bez nejakych problemov a ja som revala jak tur od bolesti...a ze daj si caj,nech sa ti obnovi peristaltika...ty vole jo...to bolo huste,som zomierala v krcoch jak cert 😠 a to kychanie...nieco strasne!!
tiez som si myslela,ze cisar je lespi a este som sa aj ja blba potesila,ked na to prislo,ale este raz rodit,tak ani za svet cisarskym!!

martinka1981
autor
15. júl 2010

Jaj babule tak to vyzera že to čoskoro pride 🙂 nebojte sa,budete v dobrych rukach 😉
ja ako prvorodička s vyvolavačkou som porodila za 11 hod 😉a anesteziolog sa nam smial ked sme raz šli na CTG že to bude na 20 hod.tiež mi nebolo do smiechu ale vidite ako to dopadlo 🙂
Jenny inak mne Miška na poslednej poradni u Lokšu naliehala čelom 😀 asi preto sa nam to nechcelo rozbehnuť same......
Baby držte sa,myslim na vas každy deň 😉
ked vy porodite tak tu ostavame už len my s Happy....

happy8051
15. júl 2010

@martinka1981 veru vsetky to uz budu mat za sebou a my posledne... ja zatial vobec nemam predstavu ako idem stihat dojst vcas z bs do hainburgu mam z toho stresy a lOKSA SA TVARI ZE O NIC NEJDE 🙂))

martinka1981
autor
15. júl 2010

@happy8051 Lokša je taky vegeťak 😵
Inak nemam predstavu kolko trva cesta z BS do Hainburgu 😒 Nemaš niekoho v BA že by si pred porodom bola u neho?

ellysa
15. júl 2010

@k8y jej ja som ťa asi videla ja som bola včera na kontrole po pôrode a odchádzala som tesne pred siedmou mala som čiernu sukňu a taký farebný vrch keď som odchádzala sedel v čakárni pár aj sa mi zdalo že slováci 🙂

k8y
15. júl 2010

@ellysa 🙂 tak to je dobre. Ano, pamatam si ta, poculi sme, ze sa rozpravate po slovensky. A moj manzel je sice Francuz, ale povedal ti "dovidenia" 🙂
A ako dopadla kontrola? Vsetko v poriadku? To bolo uz po sestonedeli? Ci v Rakusku sa chodi aj skor?

ellysa
15. júl 2010

@k8y no super ja ani neviem či som pozdravila nevychovanec 😔 ,to som už bola po šestonedelí, teda už po 8 týždňoch 😅 , všetko v poriadku, Lokša hovoril, že akoby som ani nerodila 🙂 akurát dnes som dostala prvý menzes

k8y
15. júl 2010

@ellysa 🙂 nevadi, on to povedal dost potichu.. A to mas super, ze si sa tak dobre zotavila.

happy8051
15. júl 2010

@martinka1981 mam tam kamosku a jasne ze nebudem sa spoliehat ze to wtihnem je to sest hodin,,, ale j tak mam stres, ak by sa natalka vypytala skor....

jenny5
15. júl 2010

tak baby,ja som dnes mala uz cely den nepravidelne kontrakcie,stale je to horsie,mozno uz dnes v noci budeme utekat 🙂 drzte palce

martinka1981
autor
16. júl 2010

@jenny5 tak ako? V Hainburgu nam hovorili že ked je burka alebo zmena tlaku tak vtedy maju naval 😀 predpokladam že už rodiš 😉 držim päste...
@happy8051 neboj,ani našej sa nechcelo von. a toto druhe sa narodi asi skor lebo Miška ešte nechodi a každu chvilu na ruky ked sa potrebujeme premiestniť,snažim sa to sice minimalizovať ale uplne to nejde 😝 večer som vždy hotova,križe aj brucho ma bolia 😒

jenny5
16. júl 2010

tak ja uz druhy den kontrakcie,stale nepravidelne,ale hnusne,zatinam zuby ale stale sa neotvaram!dnes som mala CTG a utesovali ma,ze do zajtra to uz bude ..dufajme,inak zdochnem.a to sa iba rozbieha,fakt si neviem predstavit tu "najlepsiu fazu",to bude ina parada..a s tou burkou mas pravdu,maju tam natrieskane 🙂 ja som si bola ista,ze tiez v noci pri tej burke porodim a tu ho mas..nakoniec ich este o tu vyvolavacku budem prosit 🙂

zuzi118
16. júl 2010

@jenny5 prepac, ze sa ti do toho pletiem.... ja len ze skus pocas kontrakcie nezatinat zuby, ale naopak spievat siroke Aaaaaaa. Pretoze otvorene usta znamenaju otvoreny krcok. Ak budes chciet mozes sa aj bozkavat s manzelom... hlavne aby si sa uvolnila a tvoje usta a hlavne sanka zostali volne a uvolnene.

leiinka
16. júl 2010

tak toto som ešte nikde nepočula..čo sa tu človek nedozvie... 😉 ale aby manželovi neodhryzla jazyk 😉 😀

zuzi118
16. júl 2010

Tuto informaciu som sa docitala v knizke Zazrak porodu od Iny May Gaskin - priekopnicka prirodzenych porodov.. a to siroke Aaaa mam zas informaciu z inej knizky tam to spominala ruska porodna asistentka (neviem presne meno).. v oboch pripadoch sa hovori - otvorene usta, otvoreny krcok... Takze ako komu vyhovuje. Niekomu spev, niekomu bozkavanie, hlavne aby sanka bola uvolnena.

Myslim, ze to suvisi s tym, ze ked clovek zatne zuby, tak napne cele telo.. a ked uvolni usta a spieva siroke aaaaa, tak sa uvolni aj telo.

martinka1981
autor
16. júl 2010

@zuzi118 zaujimave 🙂 skusim si na to spomenuť pri druhom pôrode 🙂 ale ked mam pravdu povedať na bozkavanie by ma nikto nenahovoril 😀
@jenny5 drž sa 😉

zuzi118
16. júl 2010

@martinka1981 uprimne, aj mne predstava bozkov moc nesedi, ale vela inym zenam to zas moze sadnut viac nez spievanie..

To s tou uvolnenou pusou som skusala na sebe. Lahla som si relaxovala a potom zacala zatinat zuby - efekt bol okamzity. Telo sa okamzite naplo. Potom som sa cela napla a zacala si spievat aaaa a po chvily som zistila, ze som nedokazala udrzat napatie.. ze pokial som sa chcela sustredit na napate telo, nevedela som spievat a pokial som sa sustredila na spievanie, telo sa nedokazalo udrzat v napeti.

@jenny5 moc drzim paste, nech sa to rozbehne bez vyvolavacky a prajem krasny porodny zazitok

k8y
16. júl 2010

@jenny5 aj ja na teba uz od vcera myslim a drzim prsty. Inak to s tymi uvolnenymi ustami mi pripada velmi logicke..ale samu by ma to asi nenapadlo 🙂 Dakujem za dobry tip, snad ho budem onedlho tiez potrebovat (hlavne to musim naucit manzela, aby mi to na mieste pripomenul..)

jenny5
16. júl 2010

to zatinanie zubov bolo obrazne povedane,ja kricim aaaaa uz 2dni,usta dokoran 🙂 aj sa bozkavam..pokial nemam kontrakciu..a zase to vyzera,ze zostaneme doma,v noci mi totiz bolesti zazrakom ustupuju a pocas dna su nepravidelne..a to mi slubovali,ked som dnes naobed od nich odchadzala,ze sa urcite o par hodin vidime..
kazdopadne,dakujem vam vsetkym babule za podporu,ste zlate 🙂

chrastinka
17. júl 2010

@jenny5 ahoj , tak ako pokracujes? Uz si Hainburgu?

martinka1981
autor
17. júl 2010

No už hadam je,nech sa tolko netrapi 😉 snad sa čoskoro ozve 🙂

happy8051
19. júl 2010

baby neviete mi povedat niektora kde je v Hainburgu AmtArtzt? potrebujem potvrdit potvrdenie o rizikovom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre