Pôrod v Novej nemocnici v Košiciach verzus pôrod v Šaci

lenemmka
14. apr 2012

Ahojte 🙂 🙂 Kedze sa mi pomaly ale isto blizi termin mojho porodu, chcela by som sa s vami poradit ohlade porodnice. Svoje prve dieta som porodila v Saci, kde som bola spokojna (porod bol uplne bezproblemovy a takisto dcerka nemala ziaden zdrav. problem). Avsak to bolo pred 7 rokmi 🙂
Momentalne cakam druhe babo a povodne som bola rozhodnuta na sto percent pre Sacu, avsak cim viac pozeram diskusie a prispevky..tym viac som zneistena ci je Saca pre mna idealne riesenie. Asi najpodstatnejsi fakt, ktory ovplyvnil zmenu mojho nazoru je, ze v pripade ak by s dietatkom nieco nebolo v poriadku tak Nova nemocnica poskytne babatku ovela lepsiu starostlivost. Myslim, ze aj nemocnica v Saci posiela rizikovych pripadne novorodencov, u ktorych je potrebny odbornejsi dohlad, do Novej nemocnice.
Mamicky, ktore ste boli v tycho nemocniciach v poslednej dobe, neviete mi popisat nejake vyslovene pozitiva a negativa pri tychto nemocniciach?
a v pripade Novej nemocnice. Ako je to vlastne s izbami? Su tam nadstandardne izby? Standardne izby maju samostatne socialne zariadenie alebo je spolocne pre celu chodbu? Je tam podporovane ze babatko je po porode na izbe s mamickou? a ako je to s vyberom lekara? je tam moznost volby? ak ano viete mi doporucit nejakeho dobreho porodnika v Novej nemocnici?
Dakujem velmi pekne za kazdu reakciu 🙂 🙂 🙂

lubkacibulka
14. mar 2017

@17honey17 Tak to blahoželám. Mňa v novej nechali po sekcii 11 hodín bez liekov od bolesti a správali sa ako ku dobytku, čiže za mňa nikdy viac. Robím o 6 týždňov a idem do Šace.

17honey17
15. mar 2017

@alby2014
@alby2014 je to izba v tej časti nadštandard ale neplatí sa za ňu...lebo su tam dve pacientky..platí sa za tú izbu kde sú pacientky po samej...sprchu sme mali na izbe..a wc so sprchou oproti na chodbe na kľúč iba pre našu izbu...

17honey17
15. mar 2017

@lubkacibulka tak to mi je ľúto...tak teraz držím palce, nech bude všetko ok☺

alby2014
15. mar 2017

@17honey17 to je stale nadstandart a na tu izbu, ktora by podla mna mala byt standart nema stastie tak 99% pacientok... Mne vobec v 21. storoci pride chore, ze mamicky su po 3_4 na izbe, bez soc. zariadenia po ruke, proste chore, chore chore...ako am potom clovek v klude zacat kojit, dat sa do kopy porode a aspon trochu sa vyspat?

17honey17
15. mar 2017

@alby2014 no tak to súhlasím...je to tu na zamyslenie...hlavné,ze si človek platí..

15emka4
1. jan 2018

@lienka182 ahoj 😊 chcem sa opýtať na ten nadštandard za 40 eur... To bola izba kde si mohla mať aj manžela?

lienka182
1. jan 2018

@15emka4 Ahoj 😊 je to dvojlozkova izba, cize nie... Ja som bola 2 noci sama, manzel bol so mnou do 11tej a zvysok pobytu s inou mamickou. Tiez som chcela byt sama, ale taka izba je tam tusim iba jedna.

15emka4
1. jan 2018

Iba jedna???? Fuuuuh no tak to je málo... My nie sme z Košíc a myslela som si že to je už normálne dnes že sú izby aj pre manželov 😟 no zajtra sa opýtam som zvedavá

majuja83
1. jan 2018

Ahojte, ja som rodila cisárskym rezom v Šaci v októbri minulého roku a myslím, že platí jednoduché pravidlo. Šaca tip top pre mamičku, resp. všeobecne operácie a starostlivosť o človeka je TOP. Mám už za sebou 5 operácií v Šaci, čiže anestéza špicová, nikdy mi nebolo po nej zle a JISka perfektná. Cítila som sa tam ako VIP pacient. Sestričky aj lekári úžasní. Nemala som zaplatené nič, len po pôrode nadštandard izbu. To určite odporúčam kvôli cigánkam. Boli sme na izbe 2, jedlo nám nosili, ako aj popôrodné vložky a podložky na posteľ. Vizita max. diskrétna. Nemám sa na čo sťažovať. Detské oddelenie katastrofa, hlavne pre prvorodičku. Nič Ti neukážu, neusmernia, staraj sa, veď by si všetko mala vedieť. V októbri bola už dosť zima a nekúrili poriadne, čiže babätká mali zimné ruky, moja bola drobunká, nedali jej ani rukavičky a mňa ešte zhučali, že sa nestarám. Mlieko sa po cisárskom tvorilo pomaly, laktačná žiadna a sestričky z detského ešte viac vystresovali, ako podporili. Verím, že ak by rodila mamina, ktorá už rodí po 2 x, nebrala by to tak zle, ale ja som sa fakt cítila veľmi nepríjemne a neschopne. Ale všetky vyšetrenia bábätku pred odchodom domov urobia, čiže už netreba chodiť nikde inde.
V novej nemocnici je to naopak, rodila tam 2x švagriná. Starostlivosť o bábo TOP o maminu katastrofa. Vybavenie, izby, prístup.
Ja som tam absolvovala už jednu operáciu zubov a po narkóze som sa dávala veľmi dlho dokopy, bolo mi zle a nechcela som tak dopadnúť pri sekcii.
Preto som si vybrala Šacu, lebo som potrebovala byť čo najviac po cisárskom ok a malá bola v brušku celý čas ok, čiže som si nepripúšťala žiadne komplikácie.
Ak by som bola znova tehotná, zase pôjdem do Šace a neváham ani chvíľu.

suzie28
1. jan 2018

Ja som v saci rodila v july mala som nadštandard kde som bola sama je v starej časti ale tá izba je len jedna a aj to ak budu mat nejaký prípad kde musia dať pacientku samostatne tak budeš musieť ísť z tej izby preč . Pôrod bol v pohode ... lekári super len sestričky na novorodeneckom strašne ...bola som prvorodička ... chcela som laktacnu ... tá tam nebola .. vyšla len sestrička z dverí a keď som vravela že sa mi mala neprisava asi poriadne a boli to tak len povedali že to tak má byt a do rana som potom stala v sprche a snažila sa dať prsníky dokopy ... takze no comment ...

15emka4
1. jan 2018

@suzie28 ahoj 😊a to si bola na tej izbe kde môže aj manžel prespať?

suzie28
1. jan 2018

@15emka4 nie na tejto nemohol . Povodne som chcela takú kde aj on môže so mnou byt ale mi vravela že tam sa nedá aby manžel mohol ostať lebo tie v novej časti nadštandard sú take že tam ležíte dve na izbe no ja keď som pozerala na nete tak tam písali že tam majú nadštandard izby kde môže aj manžel ostať . Tak neviem . Možno som zle pochopila ....

nanervy_2
1. jan 2018

v novej sa da vybavit, aby ti babo prilozili (najlepšie ak o tom tom vedia dopredu), neviem ako saca.
co sa tyka sestier, radi nechavaju matky "odpocinut" si od deti. Ak ti to vyhovuje ok, ak nie, tak v novej su skor zvyknuti na matky co si pýtajú svoje deti hned a okamžite 🙂
Inak si myslim ze je to prast ako uhod, v saci je krajsi nábytok na izbách.
Akurat v novej ma velmi milo prekvapila neonatológia, zlati ochotni lekari (dokonca sa aj predstavia a normálne komunikujú) a az na jednu dve sestry ostatné tiez milé a ochotne a bavia sa s clovekom ako s človekom

15emka4
2. jan 2018

@suzie28 no tak presne aj ja som to asi zle pochopila :/

goblinko1
2. jan 2018

Heh mna mama porodila v Šaci a vravela že super to bolo že sa o ňu stárali super može to byť tým že mala nadštandart ale Šaca je super 🙂 lepšie ako v Ke nemocnici...

alby2014
2. jan 2018

@nanervy_2 Ja som rodila v Saci 2x naposledy v maji 2017 a dieta prikladali automaticky, netreba nic hovorit dopredu.
AKo druhorodicke mi ho chclei nechat uz na noc hned ( ako to neeeeeee, ja sa potrebujem aspon jendu noc vyspat) inak som o mala hned a stale. Potom, co ma presunuli na izbu, maleho doniesli do hodiny a uz mi ho nechali. Dokonca, kym v roku 2015 deti brali na vysetrenia oni, tak tentokrat som snim na sone obliciek, hlavicky etc bola ja.... jedine, ekdy brali deti bola vecerna vizita.

Boze, ako netreba byt mimo,ze ti na hodku vezmu dieta na vizitu, ci vysetrenie, treba vtedy vylozit nohy a nestresovat..lebo to je na dlhu dobu posledny volny cas.

Priv setkej ucte k Novej,rodila tma svagrina, nadstandart tam vyzera ako najlacnejsia izba v Saci, zeny su na izbe 3 az 4 aj s babatkami( netusim ako sa v takej situacii da trochu si odpocinut a v klude sa rozkojit) o wc a kupelne na chodbe a ich stave budem radsej mlcat a to sme v 21. storoci. Keby uz kvoli nicomu, tak kvoli tomu,ze kazd aizba ma Wc a kupelku na izbe by som sla do Sace.

Ja som mala pri druhom synovi problem s kojenim sa neprisaval, mala som pocit,ze mi poamha okrem sestriciek este aj upratovacka. :D Hlavne klud, treba s av hlave nastavit,ze bud to pojde, alebo UM...v kazdom pripade to dieta neumrie od hladu...

2x so v Saci nezazila ziadne hromadne vizity, raz dokonca dosli s primarom, len na mna pozrel, ze dojcite, tak dojcite dalej..ziadne polozte tam dieta a ja vasvysetrim a etc...jedlo je tam JEDLE, co o novej teda povedatnemozem.

V novej nemocnici su dobry Dr, skvela neonatoloogia, ale mna to prostredie tam vie voviest do depresie, preto som rodial v Saci, to nie je len o nabytku na izbe, to je o tom, ze mas klud, lebo ste na izbe len dve, ze mas okolo seba pekne prostredie a teda o parametre menje na depku.

@15emka4 izba, dke moze na gauci spat aj toecko su v novej casti a stoja 60e ( ejdnotka, taku som mala) a apartman za 80e.

nanervy_2
2. jan 2018

@alby2014 nie na hodinku, vzali ho na termolozko napriek môjmu nesuhlasu (nic mu nebolo), na 10! hodin. Vsade v karte mal pisane ze na 4 a aj od prednostu to mam pisomne, kedze som sa pisomne stazovala.
A z pôrodných zelani nerešpektoval ten mäsiar ani bod byt slušný k doprovodu
Rada dojčiť tak, ze natvrdo dietatu nasilu klobúčik až do hrdla a na poznamku ze takto predsa dojčenie nemôže vyzerať som dostala odpoveď, ze kto bude u nas panom ja ci dieťa. Ked plakal maly od hladu, neprisli pomoct, akurat ma zjazdila sestra preco malý tak reve. A kaktacnu uz som sa bala zavolat.
Rozkojil sa az doma vdaka mamilovej.
To co pises , majú sa tak spravat aj k prvorodickam.
V novej nemajú problém druho rodičkam postrazit na noc dieta.

Pre obe nemocnice ale platí, ze keby nechali rodit zeny prirodzene, nemuseli by si od detí oddýchnuť

O prilozeni hovorim po cisárskom.
A neviem ako teraz ale v Saci som videla prikladať v perinke dieta

15emka4
2. jan 2018

@alby2014 áno na tú za 60 som sa dala napísať uvidíme či bude voľná 😊

alby2014
2. jan 2018

@nanervy_2 prilozili maleho naheho, len plienu, ponozky a ciapocku mal a prikryli nas dekov a teda prvy porod som mala vyvolavany, druhy total prirodzeny, bez nastrihu, poraneni.. nemala som vybavenho dr . ani raz a kazdy raz repektovlai vsetko. Inak mna nerozkojila ani teta z mamily, ale ja so zas typ, ze kojenie nehrotim.

Kazdopadne uz som sa stretla aj z staznostmai, ze sestricka neukazala ani prebalovanie, ani kupanie a to uz mi rozu stoji, lebo podla mna to je daco, co ukazat nepotrebuejs. Si tehotna 9 mesiacov v case netu a predporodnych kurzov...

Ja som rposte typ, ze ja by som vnovej skoncila v depke. Na smutne je, ze v Saci dostane clovek za tazke peniaze to, co by mal byt standart v KAZDEJ nemocnici.

nanervy_2
2. jan 2018

@alby2014
no ja som depku so sace rozchadzala vyše roka.
ked som chcela nech ho neberu vezmem ho ja, sestra mi odvrkla ze smola, oni maju taky systém.
nejde o dojcenie ako take, ale ze nepomozu a este zdeptaju.
druhy uz som mala prirodzeny (bez zasahov a v polohe aku si telo pytalo) a je to 1000 a 1. Aj s psychickym aj s fyzickým stavom

nanervy_2
2. jan 2018

@alby2014
priložili ti po cisárskom? lebo o cisarskom bola rec autorky

alby2014
2. jan 2018

@nanervy_2 po normalnom, po cisaraku podla mna neprikladaju nikde v Ke... inak teraz som si spomenula, ze aj prveho syna mi vzali asi tiez len na ve hodky, kym ma dali na izbu doniesli a potom az o 23tej som im ho sama zaniesla, nech vezmu na noc...a to som bola prvorodicka v roku 2015.Cize nechapem, aku smenu a kedy si ty vychytala...inak v starej su ei praktiky, ze porodis a nevidis dieta do dalsieho dna bezne aj dnes, segra am rodial pred rokom.

nanervy_2
2. jan 2018

@alby2014 no a v novej sa to priloženie po cisaraku da vybaviť ;)
kamoska mala celkovu anestéziu a dali prilozit otcovi. Vybavovala to ale vopred.

to dieta do rána radi praktizuju sj inde. po skúsenostiach v saci som mala nastudovane zákony a bohchran sestru čo by mi odmietla dat dieta.

Stara bola hrozna, posledné správy co ale mam (2-3 zeny,) ze sa to tam lepsi

sussah
28. feb 2018

Kde by som našla cenník nadštandardných izieb v Saci ako aj ceny iných vecí pri pôrode?

oblivian
16. apr 2018

@nanervy_2 Ahoj, prosím Ťa, dobre tomu rozumiem, že v Šaci si si mohla zvoliť polohu pri pôrode? Dá sa tam rodiť napr. na štyroch na pôrodnom stole? Závisí od lekára, kto čo dovolí rodičke?

lana11
30. sep 2018

Dievčatá chodíte tu ešte?? Viete mi poradiť dobrého porodníka v novej nemocnici v Ke??

lana11
30. sep 2018

@majuja83 saca je taká dobrá?? nie je lepšie isť do novej do ke?

jonki
1. okt 2018

@lana11 za mňa Mudr Lazorčáková (ľudský ale aj odborný prístup) da sa dohodnúť aj čo sa týka rozumného porodného priania. Androvičová je taká super pohoďáčka- ja som pri nej nerodila ale vyskytovala sa tam, z tej mam pocit že ukľudní aj naštvatú levicu 😅 Rošáková veľmi si ju chvália a je fajn ale ona pôrodom viac pomáha. Kamošky čo u nej rodili, nedajú na ňu dopustiť, Murín ale ten asi chodí odrodiť len svoje pacientky.

lana11
1. okt 2018

@jonki tí lekári sú všetci z novej nemocnice??

ettie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre