Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

helena220
4. apr 2016

Ahojte. Ja som prve dieta rodila v starej nemocnici: 50 minut ma nechali tlačiť a spamätali sa , až ked malá nemala ozvy. V tehotenstve som schudla 25 kil a nebrali na to ziaden ohlad aj ked gynekolog odporucal jasne cisarsky. Porod skoncil vakumextraktorom, mala bola ozivovana a doteraz ma zdr.problemy, takže u mna takto v starej. Okrem toho nas bolo na izbe 5, netiekla voda a celkovo technicky stav izby bol dezolatny. 3 dni mi neprezliekli krvavu postelnu bielizen.A v monobloku som rodila druhého syna a tam absolutne nádhera. Až na jednu zo sestier na ktoru nikdy nezabudnem vdaka jej hrubosti,ale lekar bol skvely proesional a poporodna starostlivost takisto skvela.

orieska325
30. jún 2016

Ahojte o 4 tyzdbe prechadzam k porodnikovi podla referencii sa mi pozdava Mudr.Pitonak.Aky je postup ak by som ho chcela ako porodnika na sekciu?Prve som mala tiez Sc ale v Kosiciach len pani Dr.uz nerobi...

01tatianka
6. sep 2016

Ahojte, viete mi poradiť či robi nejaky lekar morfologiu v 20tt aj v nemocnici (niekto iny ako pani dr. Vaškova) ďakujem

any395
4. jan 2017

Milé tehulky, POZVÁNKA , PRIPRAVA NA PORODA MATERSTVO s pôrodnou asistentkou (PA) pre tie, ktoré zvažujete, premýšľate o svojom vlastnom pôrode a vlastnej zodpovenosti, aktivite, ktorá patrí predovšetkým, do vaších rúk, premýšľate o vlastnom prístupe k životu a zdraviu, a to vlastným pričinením sa k dôležitej jedinečnej príležitosti, ako je obdobie pred pôrodom a príprava naň...je tu, pre oslovených, intenzívna víkendová príprava k pôrodu v SNV 20.-21.17 tehotenstvo, pôrod, starostlivosť o dieťa, dojčenie, očkovanie, nosenie ... s pôrodnou asistentkou s licenciou a odborníkmi, ktorí sa venujú daným témam vo svojej dlhodobej praxi. Kapacity sú obmedzené, preto je potrebné nahlásiť prípadný záujem, odoslať príhlášku na víkendový kurz prípravy na pôrod - VNŽ, čo naskôr. Všetky info nájdete na www.porodnaasistencia.sk...... aj na facebooku: Pôrodná asistencia https://www.facebook.com/porodna.asistentka/?re...

weronica159
27. feb 2017

Ahojte baby neviete niektorá presné číslo na CTG do monobloku aby som sa objednala. Ďakujem

gorova
1. aug 2020

Dobry deň!! Chcem sa podeliť o skúsenosť ktorá nás priviedla do nešťastia. Moja dcera prišla o dieťa pre nedbalosť pani primárky v Prešove konkrétne p. Horanskej. Po diagnostickej prehliadke 4 d v Košiciach na základe odporúčaní pána doktora Juhasa v Mislave ktorý jasne odporučil dcéru na hospitalizáciu pani doktorka povedala že hospitalizácia nie je potrebná. Pán doktor jasne povedal že dvere do mesiaca budú zlihat ľadviny a že dieťa je ohrozené nakoľko je zlá cirkulácia výživy plodu . Na zo tri týždne bolo dcére zle tak nakoniec ju v Prešove hospitalizovali . Vtedy už mala preeklapsiu a cukrovku a trombofíiu. Kolegovia lekári jej ihneď dali injekciu na pľúca aby v prípade pôrodu malo dieťa vyvinuté pľúca . Po týždni sa síce stav dcéry v 28 t zlepšil no výživa plodu nebola dobrá . Aj napriek tomu , babetko kopalo a bolo na stav ktorý bol až príliš aktívne . V tom čase mnoho lekárov na výzore viac kráľ apelovali na to, že je treba ukončiť tehotenstvo a dať šancu prežiť v i kubatúre . V tom čase som pani primárke ja ako matka volala že aký je stav ona povedala citujem : ‘’akurát dieťa je menšie a že ak bude lepšie pusti dcéru domov ,, ja som jej nato povedala citujem ‘’ ja nechcem aby dcera šla domov budem rada, ak v nemocnici trávi čas až do pôrodu nakoľko som poznala jej patológie ako preeklapsia trombofíia. Dobre čítajte čo mi na to ctená primárka Horanská po draka : ‘’mi nie sme sociálny ústav,, Zdalo sa mi to dosť netaktné od primárky, ktorá tiež poznala stav mojej dcéry. Nakoniec čakali ešte druhý týždeň kým dieťa zomrelo same bez toho, aby mu bolo umožnené právo na život . Podľa mňa človek ktorý zloží hypokratovu prisahu že bude ochraňovať životy sa v tomto prípade dosť veľmi previnil To je dôvod ktorý posuniem ďalej lebo aj keď by dieťa žilo aj keď 1 deň, ale konkrétne pani doktorka primárka Horanská mala pocuvnut kolegou a mala dať šancu prežiť predcadniatku ak keď mimo želá matky . Ja ju nechávam na všemohúceho .

suza92
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre