Pôrod v Ružinove - ako na prvú poradňu?

karolin99
23. júl 2021

Ahojte tehulky, potreboval by som radu. Ako sa mám objednať na prvú poradňu ? Telefonicky ? Alebo tam mám priamo dojsť? lebo niekde som našla tak a inde tak. Tak kto máte skúsenosti prosím dajte vedieť. Lebo aj som volala neviem koľko krát už a nezdvihli ani raz. A ešte by som sa chcel spytat tie ktoré ste rodili v ruzinove, aky tam majú pristup ku nám lekári a sestricky na šestonedelí ? Ďakujem. A prosím skúsenosti terajšie niekdy

es2021
23. júl 2021

@karolin99 treba zavolať na toto číslo a oni ťa objednajú na konkrétny čas 🙂 02/48234738
S tým nezdvihanim ja skúsenosť nemám, volala som v týždni okolo jednej a na prvýkrát mi zdvihli

karolin99
autor
23. júl 2021

@es2021 presne na to cislo som volala, tak nič, skúsim znovu po obednej prestávke. A ty chodíš na poradne alebo uz máš po pôrode 🙂)

es2021
23. júl 2021

@karolin99 dvakrát som bola na poradni od 37tt a každú chvíľu už budem rodiť 🙂 som prvorodička, takže skúsenosť s ostatným ešte nemám

karolin99
autor
23. júl 2021

@es2021 tak držím palce❤️ Ja som tiež prvorodička 🙂

es2021
23. júl 2021

@karolin99 ďakujem, aj tebe nech to dobre dopadne 🙂

sirka9
23. júl 2021

baby, dajte potom vedieť ako to tam je, prístup a tak. tiež som prvorodička a teda ešte mám kus čas, ale už sa pomaly rozhodujem kam ísť rodiť. 🙂

karolin99
autor
23. júl 2021

@sirka9 jasné 🙂

margarita
23. júl 2021

ja som tam síce naposledy rodila už pred rokmi, ale zato spolu až 4x, a nemôžem sa sťažovať na nič - skúsila som 2x nadštandard, a potom 2x štandard - sestričky sú ako kedy má ktorá službu, ale je to hlavne o prístupe - kto očakáva hotelové služby, bude sklamaný 🙂 ale ak sa chovám slušne a úctivo aj k ukrajinskej upratovačke, tak nemám v zásade problém s ničím. hormóny po pôrode sú sviňa, ja som plakala kvôli blbej poznámke sestričky aj ako treťo či štvrtorodička ešte. ale vedela som v hlave, že to je stresom a únavou a hormónmi, len preto píšem, že nikdy nevieš ako čo vezmeš a prežiješ. Je to kolos, ale ideš tam na pár dní a ja som za tie 4 razy zažila aj opakovane tých istých ľudí, sestry, doktorov, a fakt sú všetci maximálne v pohode, každý sa snaží a robí ako najlepšie vie.

karolin99
autor
23. júl 2021

@es2021 už som volala 4 krát a stale mi nezdvihli :/

hviera81
23. júl 2021

ja som tiez dnes volala a tiez nedvihali. tak hovorim si ze piatok.....

karolin99
autor
26. júl 2021

@hviera81 už vam zdvihli ? … ja som tam dnes volala 3 krát s tým že raz mi zdvihla a povedala že mám zavolať o 13tej (volala som okolo 8-9 kvoli tomu že kamarátka ktorá robí sestričku v nemocnici ale na inom oddelení povedala nech tam rano zavolám) a teraz keď volam po 13tej tak zase nezdvihaju :( …. Dokopy som volala 11krat a 1 krát zdvihli 😂

hviera81
26. júl 2021

@karolin99 :D som na tom rovnako, mne dvihla o 11tej, a ze nech zavolam medzi 13-14, to som len teraz zacala volat lebo som mala pracu.....

hviera81
26. júl 2021

@karolin99 uz sa mi to podarilo, slaaava 😀

karolin99
autor
28. júl 2021

@hviera81 áno aj mne potom na 3x poobede 😂😂 konečne.

hviera81
28. júl 2021

@karolin99 kedy ides? stretneme sa? 😀

karolin99
autor
29. júl 2021

@hviera81 V utorok, ty ?

hviera81
29. júl 2021

@karolin99 v utorok, ale az 10teho

karolin99
autor
3. aug 2021

@sirka9 bola som tam dnes na prvej poradni. Sestrička maximálne milá, doktor tak isto (ani som neverila že takýto dobrý pristup je na Slovensku reálny) úplne super bolo všetko, sestrička usmievavá. merala mi tlak, moč, dávala papiere o epiduralke plus papiere ohľadom pôrodu čo si mám naštudovať. Pozerali ako je na tom krčok a placenta, a kde je hlavička. Proste pristup bol úplne úžasný, lepší som si ani nedokázala predstaviť. A o 2 týždne ďalšia kontrola.

hviera81
4. aug 2021

@karolin99 super, u ktoreho dr si bola, a cca kolko si tam cakala? o 2t ides aj na monitor?

karolin99
autor
4. aug 2021

@hviera81 mudr totka tam bol, aj keď na internete mali napísané niekoho iného, ale nesťažujem sa. Bola som objednaná na 10:20, a sestrička chodila kontrolovat kazde tri minuty či došiel niekto nový, ja som došla 10:15 išla som ešte na zachod a keď som došla tak hneď má aj zobrala

karolin99
autor
4. aug 2021

@karolin99 a monitor, to neviem či idem

hviera81
4. aug 2021

@karolin99 super.
no monitor, ja som sa pri objednavani pytala a povedala mi ze az od 40tt sa teraz chodi, tak neviem ci stihnem vobec....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre