Pôrod v Taliansku. Čo si mám vziať so sebou do pôrodnice?

andrea92
25. feb 2017

Dobry den chcela by som sa informovat ci tu nieje nahodou niekto kto rodil v Taliansku. Chcela by som vedie ako to chodi v nemocnici co si treba priniest co davaju oni a co vsetko treba vybavit po porode ak chcem aby dietatko malo aj talianske obcianstvo. Dakujeeeem

momoqui
25. feb 2017

@andrea92 musis sa informovat v IT, kazda porodnica je ina, rozdiel statna/sukromna a rozdiel aj ktore mesto 🙂 statne obcianstvo musite poziadat ambasadu po narodeni ak je manzel Talian

lucky7
26. feb 2017

Ja budem rodit tu v Taliansku o par mesiacov. Bola si na Consultorio? Je v kazdom meste a opytaj sa na kurz preparto. Tam ti daju vsetky informacie, ktore potrebujes. Mozes ist tiez do obchodov prenatal, a vypytat si kopiu co potrebujes so sebou do nemocnice, ktoru si si vybrala. Ak chces, mozem Ti napisat zoznam veci z tej mojej, ale naozaj by bolo lepsie keby si sa informovala na tvoju. V tom obchode Ti daju zdarma aj diar tehotenstva, robia zdarma dve stretnutia, kde Ti vysvetlia o porode atd. Urcite navstevujes lekara..tu v Lazio davaju zdarma diar, kde su informacie o tehotenstve, porode, davkach...O dokladoch...nedavno som videla clanok na stranke dolceattesa, ktore vysvetluje, co treba robit. Priznam sa, ze este toto musim prestudovat, ale z toho malo co viem, ak sa narodi v Taliansku, ma automaticky statne talianske obcianstvo, s tym dokladom z nemocnice bude treba ist do anagrafe v Comune, kde si rezidentkou. Mozem sa Ta opytat, mas skusenosti s Bonus Bebe? Nas to caka to vybavovanie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre