Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

pa23
3. jan 2009

Mila mode ziadna doktorka ale osoba, ktora s panmi doktormi a doktorkami pracuje. Je to vela ak niekto ziada aby ste sa vyjadrovali slusne a pouzivali aj oslovenie. Vam by sa to tiez nepacilo keby vas niekto oslovoval len priezviskom bez toho, aby povedal pani alebo slecna.

certica
3. jan 2009

pa23 - asi porodna asistentka 🙂 . v uradnom, resp. osobnom styku sa urcite vsetci vyjadrujeme trosku inym stylom ako na slobodnom viac-menej anonymnom fore tohto druhu. "dovolim" si napr. kazdemu tykat, tebe tiez, lebo je to zauzivane a celkom logicke, teda mne by prislo dost komicke vykat si tu s niekym. takze netreba to brat v zlom 😉 . ja dokonca pouzivam z cas. hladiska len male pismena, ja ked slovencinu ovladam myslim celkom slusne. a verim, ze to nikoho neuraza...

no a skutocnost, ze si toto, ci ine podobne fora a stranky citaju (alebo aj prispievaju) priamo zainteresovani aj z opacnej strany, t.j. lekari, sestricky... , je podla mna len a len fajn. absolutne nechapem, co je na tom nechutne. mna osobne by tiez zaujimali nazory a dojmy v tomto pripade "pacientov", je to celkom vieryhodny a uprimny sposob spatnej vazby, lebo nie vsetko sa da (alebo je zaujem) povedat a vyjadrit z oci do oci. a to uz je jedno, ci ide o pozitivnu alebo negat. kritiku.
a pozdravujem tymto aj cely personal antolskej a prajem vsetko dobre v novom roku 😵

tehula
3. jan 2009

Dear Ms. pa23 (pardon, neviem ci mam oslovit slecna, alebo pani, alebo dokonca pan) pre klud intelektualnej duse by som rada napisala, ze mna nielen ze neoslovuju titulom Inzinier, ktory som si patricne vydrela studiom, ale dokonca mi mnohi cudzi ludia v osobnom face to face styku drzo tykaju, lebo ma povazuju za mladsiu ako v skutocnosti som, a prinajmensom si ma pomylia s jednym zo zasranov zo susedstva.
A tu som, nerobim z toho dramu.

Ja musim povedat, ze sama mam v rodine nejedneho lekara a vidim, aka je narocna praca nielen ich, ale aj zdr. personalu. Cakala som ale, ze si tu zrejme niekto nechutne a neopravnene otrel hubu o nejakeho MUDr. Zial, necitala som vsetko od prvej strany, ale to co som preluskala, nic podobne nenaznacovalo.
Robit tu zbytocne caviky kvoli vynechaniu titulu pred priezviskom mi pride prehnane.
V zahranici sa titulmi nikto neohana, no na SR je to asi dolezitejsie ako samotne meno.

pammy
3. jan 2009

Dorotka:
Este k doktorovi Scholtzovi, ja som napisala, ze mnohi, nie ja. Praveze ja som s nim velmi spokojna. Asi si si velmi dobre moj prispevok neprecitala.... 😕

barila
4. jan 2009

Maminy, ktore ste nedavno rodili na Antolskej. Dostala sa mi taka informacia, ze uz nebalia novorodeniatka na siroko? Je nieco na tom pravdy? Ja som tam rodila pred 3 rokmi a teraz o chvilu budem znova tam rodit.

janula10
4. jan 2009

barila ja co som bola v novembri na prednaske tak tam sa na to pytali a povedala ta prednasajuca ze nie ze pokial to ma OK nebalia ich tak tak zalezi po vyetreni asi tym pediatrom.....tiez sme pozerali s kamaratkami ze nebalia....ked netreba tak nebalia

ivana7
4. jan 2009

barila, ja som rodila v novembri a balilo sa naširoko uplne automaticky, nevšimla som si nejaku výnimku a myslím si, že ta teoria na tych prednaškach v praxi nie je až taka horúca 😀

janula10
4. jan 2009

aj ked nebudu balit na siroko ja na siroko balit budem aspon 2tyz 😉

kukenzi
4. jan 2009

no ano, vraj od 1.1.2009 sa u nas ma zrusit balenie na siroko, co ma teda dost desi, hlavne ked mam kamosku, ktora zila v anglicku a boli pozriet doma a skocili aj na ortopediu a malej sa zle vyvijali klbiky a velmi dlho musela malu specialne balit a aj mala take neviem ako sa to vola ortezy?

ved sa chodilo okolo 12-16tyzdna na kontrolu na ortopediu a podla toho usudili, ci dieta balit alebo uz nie na siroko. ale asi na to maju dovod, asi sa taketo pripady uz malo vyskytuju, tak to zrusili. my sme pri prvom balili po mesiaci na siroko len na noc a od 3,5m. sme nebalili vobec.

dadka212
4. jan 2009

No tak to s tým balením naširoko som čítala, ale nejako som neverila, že sa to začne hneď praktizovať
ale ja si tam určite zoberiem poštolky a aspoň pre istotu budem baliť naširoko aspoň tie prvé týždne, veď uškodiť to nemôže len to pomôže, aj tak sa mi s bábom lepšie manipuluje keď má pevnú riťku 😎

smejko5ka
4. jan 2009

chcem sa opytat - na tu prednasku na EPI je potrebne sa objednat? po sviatkoch mam prist prvykrat do poradne na antolsku, tak neviem, ci musim ist najprv tam, ale mozem ist rovno na tu prednasku.
a co sa tyka prednasky pre otcov - fakt to nemusi absolvovat? staci iba zaplatit?
dakujem za skoru odpoved.

jaja5
4. jan 2009

Ja som rodila na Antolskej v decembri a stale balia na siroko, doporucaju tak balit az po prvu navstevu ortopeda a tam povedia ze ci treba ja nadalej.
smejko5ka, netreba sa objednavat, staci tam len prist s tehotenskou knizkou, tam Ti daju papier ze si absolvovala a s nim to pojdes zaplatit do pokladne. a otcovia nemusia mat tu prednasku.

majusa
4. jan 2009

na prednášku o EPI môžeš ísť aj pred poradňou. Len ak nebudeš mať výsledky krvi, tak ti napíšu do preukazu, že to treba spraviť. Mne to tak napísali. Ja som to tiež tak praktizovala a všetko OK. A prednášku pre oteckov naozaj nevyžadujú, ale my sme pre istotu boli. Ale mimo Antolskej. Nech aspoň tato vie do čoho ide 🙂

kattom
4. jan 2009

ja som tiez rodila v decembri a balili babetka nasiroko.. ziadnu zmenu som si nevsimla

tehula
5. jan 2009

jaja5 a kattom: u koho ste rodili, ak mozte prezradit?

michaelka
5. jan 2009

JAJA

michaelka
5. jan 2009

JAJA prosim ta kedy je ta prednaskao EPI? Viem ze v stredu ale o kolkej? Tiez by som sa zucastnila... 🙂

tesita
5. jan 2009

Lekárka mi oznámila, že budem chodiť na rizikovú poradňu na Antolskú. Koho z lekártov, ktorí tam majú rizikovú poradňu by ste mi radili? Jančok, Janáč alebo Štencl. Z tých, s ktorými som zatiaľ prišla do kontaktu je mi najviac sympatický Drobný, ale ten nerobí rizikovú poradňu. Ďakaujem.

certica
5. jan 2009

tesita, za seba - urcite Janáč. aj ked teda Štencla vobec nepoznam, takze neporadim. no a jančok ne-e.

vereska
5. jan 2009

viem ze aj Mudr.Oravec robi rizikovu, ja mam jeho zazmluvneneho k porodu. chodila som k nemu len tie posledne styri tyzdne pred porodom do poradne ale videla som ze robi aj rizikovu poradnu. co sa tyka je pristupu, urcite ho odporucam. velmi starostlivy a mily, co je v dnesnej dobe dost rarita. ordinuje v tej istych dverach ako Mudr.Drobny. kazdy pondelok a piatok od pol9 do pol1nej.

vereska
5. jan 2009

michaelka - ja som absolvovala tu prednasku v decembri a vtedy to bolo kazdy stredu o 14:00. no je dobre si presne zistit ci sa to nahodou od noveho roku nezmenilo. malo by to byt vypisane na dverach anesteziologie. tam sa aj konaju tie prednasky.

monkula
5. jan 2009

tesiak, janáč.... 😉

tehula
5. jan 2009

to vereska: hovoris mi z duse, aj ja si ho chcem zazmluvnit. Skvely odbornik a clovek v jednom

tesita
5. jan 2009

Ďakujem, tak zatial to vyzera Janáč a Oravec. O piatej idem na poradňu ešte svojej lekárke, asi sa budem dnes musieť rozhodnúť. Nevedela som, že aj Oravec robí rizikovú, pozerala som si iba www.zzz.sk a tam Antolskú a kto mal rizikovú poradňu, boli tam len tí traja..

tehula
5. jan 2009

tesita, to uz davno neplati, co je hentam popisane 😉

kattom
5. jan 2009

tesita - jednoznacne janac (v utorok doobeda je tam a vo stvrtok poobede od jednej do tretej - viac si nepamatam)

tehula - oba porody som mala cisarskym, prvy mi robila cierna za asistencie paldiu (do poradne som chodila k janacovi), druhy cisarsky bol uz planovany, ten mi robil rozenberg za asistencie drobneho + este jedneho, co sa vola krstnym jakub - jeho priezvisko neviem (v poradni som bola raz u dubcakovej a potom u janaca)

babatko37
6. jan 2009

No aj lekárka mi včera vravela, že to na nete už neplatí, ale aktuálny stav mi nevedela povedať. Tak sa pýtam ešte raz, bez uvedenia mien, kto z Antolskej je "najlepší"?

babatko37
6. jan 2009

Aj mne lekárka včera vravela, stratilo sa mi slovo "mne". Tak sa pýtam ešte raz ja bez uvedenia mien, kto z Antolskej je "najlepší". Existuje nejaká aktuálna stránka pre Antolskú?

certica
6. jan 2009

babatko, ziadna aktualna stranka o antolskej neexistuje, aspon o nej neviem. jedine rozne diskusne fora...
a co sa tyka toho, kto je najlepsi - samozrejme kazdy uvedie niekoho ineho. a je ich tam naozaj viac velmi dobrych.

tehula
6. jan 2009

to babatko37: Nastastie je tam tych najlepsich doktorov a porodnikov viac. Keby bol len jeden, to by sme dopadli 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre