Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

mneme
4. máj 2009

valmra, s tou epi z lekarne sa mi to ozaj nezda. pamatam si, co tu baby pisali, ze epi treba zaplatit v pokladni - rovnako ako otecka pri porode. pravda ale je, ze osobne som si to zatial nezistovala.

valmra
4. máj 2009

uz sa to nezda ani mne 😉 asi som na miesto pokladna pocula lekaren 🙂 🙂 sem-tam prepocujem aj dolezite veci...prepacte za blbe infosky

dadka212
4. máj 2009

ahojte 🙂

dnes som bola prvý krát na poradni u dr. Oravca a bol hrozne zlatý 😵 aj pani sestrička 🙂
troška nasilu ma poslal na prednášku o EPI, keĎže ja som stále rozhodnutá nevyužiť to, ale hovoril, že je lepšie ak to mám, keby niečo, tak som poslúchla, veď čo chvílku odsedím a keby bolo ozaj zle tak si ju dám, takže v stredu idem skoro ráno na krv a poobede po výsledky a na prednášku 😝

kaska
5. máj 2009

Ahojte dievcata, prosim vas, neviete mi poradit ako by som sa mohla objednat na tie predporodne pripravy a cvicenia k pani Jezikovej? Ja sa jej tam snazim dovolat ☹ , ale je to asi beznadejne, mozno by bolo lepsie keby som tam isla osobne, len vobec netusim, kde a kedy by som ju mohla najst.
Dakujem velmi pekne. 🙂

inka04
5. máj 2009

EPI sa urcite nekupuje v lekarni, plati sa v pokladni, kedykolvek vopred (po absolvovani prednasky o EPI - to je podmienka)... ak ju z akychkolvek dovodov nepichnu, peniaze vam vratia (2500sk)... mam to prezite - tak, ze je to 100% tak - ziadna lekaren🙂

majka86
5. máj 2009

pokladna je otvorena nonstop

kaska zavolaj rano od 7.00 do 7.45, to ju zastihnes, mala by si mat vymenny listok od porodnika

majka86
5. máj 2009

a s tym oteckom v 1.dobe porodnej, podla mna to zavisi od toho, kolko je porodov, pretoze kamoska ked rodila nedavno bola sama a otecka k nej do tej izby v pohodicke pustili a bol pri nej az do samotneho porodu. Tusim aj pani Jezikova nieco take spominala, ze ak je tam vela mamiciek, tak tych oteckov by tam nemali kam dat, ak je porodov malo, tak vlastne nie je problem.
ja by som tiez chcela mat muza pri sebe radsej pocas 1 doby ako pri porode..

zuzkad, drzim palce..som zvedava ako dopadnes 😉
ja som na rade az v piatok-mozno

valmra
5. máj 2009

takze som to trosku spackala s tou EPI 😖 😖 ... ale stava sa...este raz sa ospravedlnujem 🙂

valmra
5. máj 2009

ale som fakt rada ze sa tu o tom pisalo, lebo my ako blbci by sme utekali do lekarne...teda nie ani ja, jak moj 🙂

terezka044
5. máj 2009

valmra pohoda neboj, tu epi zaplatis v pokladnici a ked ju nahodou nepichnu, tak vam peniaze vratia.
tak nemaj strach.

ja sa idem dnes opytat na epidural ci mi to lekar dovoli a ked tak potom sa mam pytat uz ked budem chodit do nemocnice do poradne, ze chcem ist na tu prednasku? 🙂

zuzkad
5. máj 2009

pekny dnik babulky,

valmra vobec sa netrap s tym, ze si nieco zle napisala, ty si mala taku informaciu a dobre, ze si napisala aspon vieme ako to je...mozno je viac tehuliek, co by isli do lekarne, takto vdaka tebe vieme, ze netreba do lekarne ist 😉 😉

majka86 dakujeeeeem ...zial zatial sa nic nekona maly sa citi u mna asi dooost dobre 😉 😉 ...noo mozno aj teba stretnem v nemocke ja to vidim prave na piatok... 🙂 🙂 🙂 🙂

Pozdravujem babulky Heniku, Milusku...kocky si uz v plnej parade uzivaju maminkovske povinnosti 😅 😅 😅

kaska
5. máj 2009

Ja sa snazim volat presne v tom case od 7:00 do 7:45, ale stale mi to tam nikto nezdviha, preto by som tam najradsej isla osobne, ale neviem kedy... neviete mi poradit, kedy a kde byvaju ta priprava, mozno vtedy by som ju tam mohla zatihnut osobne..

hav
5. máj 2009

kaska: ja som sa k p. Jezikovej v pohode dovolala - naozaj treba volat v case 7:30 - 7:45 ako Ti poradila majka86. P. Jezikova sa ma pytala, ci mam odporucaci listok od porodnika a v ktorom tyzdni tehu som a ponukla mi, na ktore cvicenie mozem chodit. Ak by si chcela za nou ist osobne, treba ist do nemocnice hlavnym vchodom - do chodby vlavo, tam na pravej strane (oproti bufetu) najdes dvojkridlove dvere - je to vstup na rehabilitacne oddelenie. Tam potom hned dolava a najblizsia odbocka doprava a najdes dvere, na ktorych je napisane meno p. Jezikovej - su pri malej telocvicni. Ked ides 1x na cvicenie, treba prist skor - p. Jezikova Ti da papierik na zaplatenie cviceni, ktory uhradis v pokladni a potom sa treba este prezliect - prezlieka sa v satni pri vodoliecbe a veci si treba potom vziat so sebou - skrinky sa nezamykaju 🙂 Neviem ako mava p. Jezikova cvicenia ine dni - ja chodim v piatok o 13:00 a tesne pred tym by si ju tam urcite zastihla. Este mava cvicenia aj rano o 8:00 ale to uz neviem ktore dni ☹

katrin79
5. máj 2009

ahojte, tak som dnes volala so sestrickou u Havaldu, chcela by som si ho zazmluvnit k porodu, ze aky je postup, tak mi kazala prist 26teho so vsetkymi vysledkami od mojej dokiny a ze teda by to nemal byt problem.
Mne to pride ale dost neskoro, som myslela, ze skor tam mam prist kvoli tej zmluve, to uz budem v 37 tyzdni, hadam neporodim skor ako si ho zazmluvnim 😀 Vy ste tiez isli az tak neskor?

kaska
5. máj 2009

Supis hav, dakujem ti velmi pekne 😉 😉 ja som jej volala uz niekolko dni za sebou vdzy medzi 7:00 a 7:45 a nikto mi to nezdviha,,,skusim volat do piatku a potom tam zbehnem...

bibi1711
5. máj 2009

Kaska: cvicenie je aj dnes o 11 a o 13. Trvá do 15, tak aj potom by si ju určite zastihla.

tehula
5. máj 2009

dadka: vidis, ja som hovorila, ze Oravec je zlaty. Ta jeho sestricka je tiez super. Jednak ju uplne zerem, lebo super odobera krv 😀 ....aj ked naposledy ma chuda musela zo zeme zbierat 😖 Ja idem k nemu buduci poindelok, uz s vyplnenymi zmluvami, tak snad sa nejak dobre pohneme dalej

S tou EPI som stale premyslala, ze jak by potom vbratili peniaze, ak nestihnu pichnut, ze ci by sme injakciu vliekli spat do lekarne.............pripadne, ono sa dopichuje este pred sitim a na samotny vytlak mimca....tak neviem, aku davku by predavali v lekarni......asi zavisi mnozstvo latky aj od stavu a vahy rodicky.....Som rada, ze uz mame jasno 🙂

dadka212
5. máj 2009

Ahojte

chcem sa spýtať za kolko vás objednali na utz....ja som tam dnes volala, že mi dr. kázal objednať sa budúci týždeň a oni že majú všetko plné aj tento aj budúci, že kedy idem nabudúce na poradňu a ja že v pondelok, že nech sa stavím koľko majú ludí a poprípade počkám, alebo ma objedná budúci týždeň - už zrazu nemajú plno? 😕 a ešte mi povedala, že im nemôžem takto telefonovať, že oni pracujú a že to musím vedieť presný termín na kedy ma majú objednať...no ja som z toho jeleň dúfam, že mi ho do pôrodu spravia 😝

dadka212
5. máj 2009

Tehula no je zlatý 😵 aj sestrička je hrozne zlatá, mne ešte krv nebrala to až zajtra 😀

majka86
5. máj 2009

dadka..tak sa stav osobne ked budes mat cestu, nech ta objedna, mna objednavala a trvalo to nejake 2 tyzdne kym som mohla prist. inak je fakt, ze na utz je to des, strasne dlho sa caka a nehovorim o tom, ze je jedno na kolku si objednana, vacsinou tam cakas aj take 2 h. lebo sa predbiehaju lekari so svojimi pacientkami a vseliake zname atd..

tehula
5. máj 2009

dadka212: dokinova sestricka ta neobjednala na uzv? Ani ti doki nepovedal, ze kedy tam mas ist? No, ak by bol problem, ze ta nevezmu, povedz to na poradni, on tam s tebou nabehne a pretlaci ta....pripadne ti vybavi uzv hore na oddeleni, ak to bude surit.
Dole je to s ultrazvukom hrozne....milion kociek.......uff....a volat treba od 7.30-8.00

mneme
5. máj 2009

terezka, s tou epi mozes pokojne pockat kym budes chodit do poradne v nemocnici - tam ti da lekar odobrat krv, posle ta na ultrazvuk a ekg a s vysledkami potom mozes ist ktorukolvek stredu o druhej na prednasku/poucenie

dadka212
5. máj 2009

ďakujem 🙂
no veĎ v pondelok to v poradni spomeniem a uvidím čo mi povie, či to súri alebo nie 🙂

Tehula nie on mi iba povedal, že niekedy budúci týždeň 😝

a ja som volala okolo 10-tej 😅 som nevedela, kedy sa voláva 😔 to lebo my ešte o takom skorom čase spinkáme, tak preto som zavolala, až keď sme sa zobudili 😝

tehula
5. máj 2009

dadka212: tak to sa tam v pondelok vidime 😀

majka86
5. máj 2009

terezka nepotrebujes na epi prednasku dokonca ani ziadne vysledky, ani krv, to mozes doriesit aj neskor. staci priniest tehu knizku

dadka212
5. máj 2009

Tehula 🙂 ja ťa ale asi nespoznám 😀

ja idem zajtra na prednášku, ráno mi zoberú krv a poobede idem po výsledky o 13:30 a o 14-tej začína prednáška 😝 zabijem celý deň a hlavne bude Matúško nervózny 😔

miluska.h
5. máj 2009

ahojte kocky 🙂 zasa len na chvilku nakukujem 🙂 maly spinka, ale za chvilku ho budem budit, lebo musi papat 🙂

zuzi: dnes je pekny datum, mohlo by sa to pohnut, nie?.... 🙂 🙂 🙂 malickemu je naozaj dobre v tvojom brusku 😉 my sa teraz trapime s kolikou, tak Tomasko musi papat lieciky, ale moc to nezabera... sranda...ked som bola este 2v1, tak som si vobec neuvedomovala, ze kolko starosti /aj ked prijemnych/ je s takym malym cloviecikom 🙂 a neskutocny pocit zodpovednosti... je to ale najkrajsi pocit, az mi niekedy slzicky vybehnu... 🙂

zuzkad
5. máj 2009

miluska datum je pekny , ale malemu sa asi paci iny datum...co uz s nim 😉 😉
tohoto sa obavam aj ja, ze bude mat Nicolas koliku a ine problemy...tak dufam, ze to zvladneme...netusim totiz co robit..jedine mam pripravenu masticku na pupcek, aby sa mu vetry uvolnili...to mam masirovat v protismere hodin. ruciciek..to mam nic ine 😖 😖

terezka044
5. máj 2009

majka dakujem a nevies ze ako casto byva, nech to nezmeskam 🙂 a ked chcem ist, ze ku komu sa mam hlasit - napriklad o tyzden v pondelok idem na poslednu poradnu ku mojmu lekarovi a potom budem chodit do nemocnice - tak staci ked sa vtedy opytam? stihame? 😅

terezka044
5. máj 2009

zuzka neboj, instinkt ti uz napovie, co robit. a ked aj ten zlyha, tak mas konika 😉 hlavne bud vela s malym, nech ta ma pri sebe stale 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre