Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

katka1981
14. máj 2009

Ja som postolky preberala s kamaratom ortopedom. Existuju 2 principy. Nemecka a ceska skola. A jedny su za postolky len prvy mesiac, lebo babatku to je nepohodlne a pokial rtg potvrdi ze klbiky su v poriadku, postolky sa nemaju davat. Ale druha skola je zastancom toho, aby sa postolky nosili dlhsie ako mesiac, ze ved neublizia ajked to babatko nenosi rado. Poradil mi aby som si kupila najmensie cislo (mam 2 kusy, az by sa zaspinili) a prvy mesiac nech ich davam a ked RTG potvrdi ze je vsetko ok, dalej netreba.

Plienky Pmapers 1, 2-5kg, 43 kusov stali v Tescu okolo 349 sk nie som si ista vyse 7 sk za kus. A tie Pampers 2, 3-6 kg, 80 ks stali 400 Sk, co je asi 5 sk za kus. Kupila som tie 2. Predpokladam, ze mala bude mat okolo 3 kg a ak by mala tesne pod 3 kg, budu jej dobre ajtak. Ved ked sa narodi miminko s vahou 1400 gramov, tiez urcite nema plienku na vahu 1400gramov. Tie najmensie su hrozne drahe. Huggies boli este drahsie tie 1.

katka1981
14. máj 2009

tie postolky co som ja kupila stali 65 sk, a mozno su aj lacnejsie. To je smiesna polozka, urcite mam nakupene drahsie veci kt. ani nevyuzijem, tak kaslat na to. Len nech ma klbiky v poriadku. A ked sme pri tych cernochoch, oni nepouzivaju ani opalovacie kremy a nespalia sa 😀

hanipe
14. máj 2009

Kati , ja mam 8rocnu dceru a jej som davala pampersku plus 2plienky plus postolky do 7mesiaca a to som pocuvala pana doktora asi 85rocneho , teraz to uz synovy robit nebudem . A k tym plienkam naozaj u nas sa neoplati nakupovat v Madarsku su o polovicu lacnejsie . Este v BIPE v Rakusku prvy tyzden v mesiaci maju babydays akcie .

katka1981
14. máj 2009

hanipe, no to ano, ale len kvoli plienkam sa mi teraz do HU neoplatilo ist. Ked zistim ze dana znacka plienok malej vyhovuje, tak vo velkom nakupim v HU. Lebo ked mala vyrastie z vel.62, pojdem do Gyoru do C&A a Tesca na nakup.

katka1981
14. máj 2009

hanipe a to nie je vela? Pampersku plus 2 latkove????? Nestaci len 1 latkova? Chuda babulko.

hanipe
14. máj 2009

Kati ,ale pozor od jula idu hore z cenami aj madari . Ja som tam kupila aj flasky handricky na ritku, cumle. A uz len cakam kedy sa mu konecne uraci na svet , uz nevladzem .

katrin79
14. máj 2009

ja dufam, ze tie postolky budeme davat max. mesiac, ved to akurat v tych horucavach chuda babo take pobalene...inak moja sesterka byva v Trencine a tam vsetky babatka nosia postolky do pol roka, nezalezi, ci bol rtg v poriadku, alebo nie, ze pre istotu, tak to dufam, ze my nebudeme musiet absolvovat...ja som si tiez kupila dvoje nohavicky c.1 a dufam, ze vacsie uz potrebovat nebudeme

katrin79
14. máj 2009

baby, niektora ste tu spominali, ze Havalda ma od polky juna dovolenku, to vazne???? ja ho chcem k porodu a sestricka mi nevravela nic, zeby tu nebol vtedy, normalne som nestastna z toho, to musim stihnut porodit potom kym odide aj keby co bolo 😠

hanipe
14. máj 2009

Kati , stara skola doktor ani poriadne nekukol a hovori balit nasiroko , 😖 to som mala take nervy ,ale pocuvla som . Je pravda teraz to uz tak vazne neberu. Tyzden budem davat a staci ! 😉

katka1981
14. máj 2009

hanipe, mne sa nepaci kurz. Lebo uz to nie je ono. Takze ja som si kupila odsavacku aj monitor dychu tam, krasne som usetrila. Takze sa moc tesim. A co bude v juli.... mozno nebudeme mat ani na chleba 😀 ALe nemozem nakupit teraz kopu plienok napriklad, ked neviem ci malej nebudu vadit. A mam 1 cesky eshop s dobrymi cenami a krasnymi vecickami, tak aj odtial mozno nakupim.

katka1981
14. máj 2009

hanipe a to je kde to bipe? A co tam vsetko maju?

hanipe
14. máj 2009

Katka , BIPA je v Hainburgu taky pekny ruzovy obchodik a maju tam lacne prasky avivazky no proste kozmetika ,drogeria a vsetko na deticky nie oblecko. Ked si z Bratislavy tak to mas blizsie ako madarsko .

katrin79
14. máj 2009

hanipe a do tej BIPY treba nejaku kartu, ze? ja som bola pri nej , boli sme v Spare nakupovat a vedla bola BIPA, ale viem, ze tam sa chodi s nejakou kartou, takze som tam ani nesla vtedy

hanipe
14. máj 2009

katrin , tam prides vypises si tu karticku co ti daju pri pokladni ,inac predavacky su vecsinou slovenky .tak nemas problem . oplati sa ti to cez tu karticku nakupovat mas tam zlavy .

katrin79
14. máj 2009

aha diky, ja som nevedela, ze to sa hned da vybavit, cize ked pridem do obchodu, hned si idem pytat karticku od podkladnicky a potom mozem ist uz nakupovat? a keby som nemala tu kartu, tak su nejake ine ceny, alebo co?

hanipe
14. máj 2009

ja som si ju vybavila az neskor ale pocula som ze ti ja daju aj hned . cez kartu mas niektore vyrobky lacnejsie . aj tak tam fajn nakupis

katrin79
14. máj 2009

aha, cize sa da aj bez karty, ze? a chodis do Hainburgu, alebo kam?

hanipe
14. máj 2009

Jasne da sa to je normalny obchod a chodim do Hainburgu . 🙂

katka1981
14. máj 2009

hanipe, dakujem, urcite sa pojdeme pozriet. A nazaciatku mesiaca je akcia na plienky? Prvy tyzden v mesiaci? Vsak ich prasky peru lepsie ako slovenske?

hanipe
14. máj 2009

katka ,ja mam znameho co robi v rakusku a hovori ze pampersky co dovazaju k nam a do madarska niesu take kvalitne ako tie co maju v rakusku aj prasky to mam odskusane na 100% 😉 a avivaze ! prvy tyzden v mesiaci akcia pre deticky .

katka1981
14. máj 2009

hanipe ja sa stale rozculujem ze mi nevoni pradlo. Normalne akoby stuchlo. Napriklad som na 60 oprala flanelove obliecky, nic moc vona a to som dvakrat davala program na avivaz, zlaty silan. Alebo ze mi ziadny flak nevyjde.... reklamovali sme preto aj pracku electrolux, ze neperie. Vies co povedal technik? Ze pracka je v poriadku, ze nech ideme kupit prasky do rakuska. Prosim ta a ako sa tam parkuje? Mna to tak vytaca ze az. A najma cierne alebo celkovo, ja periem na 30 max. 40 oblecko, lebo vsetko mame bavlnu a aby sa to nespralo, no a poviem ti zeby to vonalo......nepomaha ani lenor ani silan. Vies ako ma to trapi. A ktore prasky resp. gely su podla tvojich skusenosti najucinnejsie?

mata1978
14. máj 2009

ahojte babulky, neviete nieco nove o skovke? ja sa priklanam s tymi praskami v rakusku, nakupujeme tam uz asi 15 rokov a aj avivaze a to sa neda porovnat s tymi co sa predavaju u nas.

katka1981
14. máj 2009

mata1978, vies mi poradit konkretne, na biele, cierne a farebne aby sa nepomiesali farby?

mata1978
14. máj 2009

katka prasky bud ariel, persil ale aj omo , je to naozaj jedno aky kupis, maju ich kvalitne vsetky, hlavne nech ti vyhovuju cenou a je jedno ci tu to prasky praskove alebo tekute, ale moja mam nasla v schleckeri co je obchod s drogeriou take handricky ktore vkladas do pracky pri prani viacerych farieb pradla, ale perieme na 40tke alebo 30tke ked ze je to pradlo bezne nosene a nie je velmi znecistene. Ale ak chces konkretne znacky praskov, pockaj idem zbehnut do pivnice lebo viem, ze naposledy sme kupovali tekuty na biele a na farebne zvlast.

hanipe
14. máj 2009

Katka , no moja skusenost je ze naj je ariel na postelne a uteraky pouzivam prasok Ariel a na ostatne veci periem na 40 TEKUTY ARIEL ja nemam ziaden flak a dcera a muz ty sa vedia zasvinit 😝 ha ha . pracku mam staru ale dobru . Prasky v rakusku nakupujem 10 rokov naozaj !! Asi pred 3 rokmi som kupila tu Persil a pracka mi s neho urobila kamen proste mi ho nesplachla ostal mi tam kam som ho nasypala . Avivazku si kup Kuschelweich farba biela alebo modra MNAM . 🙂

mata1978
14. máj 2009

hanipe presne tak ten kuschelwiech je asi nenapodobitelny, je to krasna vona a dlho vonia
katka: tak ze naposledy sme kupovali tekuty ariel, jedna nalepka je bielo zelena co je podla mna aj na biele aj na farebne a druha nalepka na prasku je fialove a to je na farebne ale s tym sa da prat proste vsetko. Je to prasok na 80 prani, lebo rakusania uz velmi neuvadzaju vahu praskov. A tie handricky do pracky aby sa ti navzajom nezafarbilo pradlo su od firmy 😵 dr.beckmann a je ich tam 20ks a je na nich napisane farb-und schmutzfanger.

hanipe
14. máj 2009

Matka , tak tak ,kuschelku maju vonave vankusiky do skryne a voda do zehlicky mnam 😉 🙂 Matka a ty co uz prenasas Co ? 😕 Ja mam pocit ze prenasam tiez uz asi mesiac 😒 😉

mata1978
14. máj 2009

hanipe: aj tie vankusiky do skrine mame, kupovali sme ich akurat minuly tyzden, mama je tymi vyrobkami posadnuta 😀 nooooooooo prenasam, termin som minula tak mi hrozi v pondelok nemocnica ak sa krpcovi neuraci na svet dovtedy. Tak mi asi v nedelu velmi do smiechu nebude ked si predstavim ako v pondelok rano naklusem do nemocnice.

hanipe
14. máj 2009

mata ja by som tam isla hned rodit, lebo takto je to hrozne ☹ Tak drzim palceky aby to dobre prebehlo

katka1981
14. máj 2009

Dakujem vam, idem si to skopcit aby som to malo po ruke ked pojdeme. My kupujeme ariel gel na biele - onicom, na cierne a farebne gel kupujeme bud woolite alebo perwool ale je to onicom. A avivaz lenor alebo silan. Skusali sme aj lanzu alebo lovelu. A najnovsie som kupila prasok formil z lidlu, lebo vysiel dobre v test magazine.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre