Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

adulka55
27. máj 2009

Ahojte babule, neviete mi prosím poradiť čo to znamená keď mi doktor napísal do knižky že: krčok stály pri 1,5cm ?

Ďakujem 🙂

dadka212
27. máj 2009

adulka asi, že máš stále krčok 1,5cm a drží, čiže to asi nenasvedčuje že sa blíži pôrod...mne povedali, že je nezrelý 2,5cm a že vôbec nevyzerám na pôrod 😝

inneska
27. máj 2009

tehulka, moc ti dakujem..tak môžeme s kludom ísť 🙂

inneska
27. máj 2009

nemáte niektorá skúsenosť, ako sa stavajú k mamičkám, čo čakajú velké bábo...či nechajú rodiť normálne, alebo to riešia cisárskym...

adulka55
27. máj 2009

Ďakujem Dadka, ale moc si ma nepotešila ☹

Ja som tajne dúfala, že to je že som otvorená na 1,5 cm.. ☹ ☹ ☹

dadka212
27. máj 2009

Inneska podla mňa to posúdia až keď pôjdeš rodiť, ale ak si zazmluvňuješ lekára tak ten to určite zváži podľa tvojich rozmerov a rozmerov bábätka aj skôr, oni vedia aj ohmatom bruška povedať aké bábo asi bude velké 🙂

dadka212
27. máj 2009

Adulka chápem ťa, ja som prvého prenášala nejaký týždeň a išlo ma poraziť a druhé nasvedčuje, že tiež budem prenášať 😝 ale možno som si to len ja zle vysvetlila 😵 tak vela sexujte, choď po schodoch a bábo sa vypýta von 😉

jasminet
27. máj 2009

hej hej, presne - riflove saty... 🙂

dadka212
27. máj 2009

šak si sa mohla ozvať 😉

inneska
27. máj 2009

dadka...lebo podla môjho terajšieho dr je malý väčší o 3-4týždne, teraz vraj zodpovedá 38-39tt a ja som 35tt...tak som zvedavá, ako to k tomu postavia v BA...lebo očakávame bábätko tak do 5 kg...aj prvé bolo veliké a toto bude asi ešte väčšie 😅

jasminet
27. máj 2009

a som si nebola ista...lebo som nepozerala tvoj album, tak som len podla vlasov na tejto fotke v pase usudzovala 🙂

dadka212
27. máj 2009

Inneska fúha tak to vyzerá na riadneho valibuka 😵 také velké bábo ťa asi nenechajú rodiť normálne...teda ja si to neviem predstaviť také bábo vytlačiť 😅

dadka212
27. máj 2009

Jas aha 😉

inneska
27. máj 2009

dadka...prvý synček mal 4,65kg / 55cm a porodila som ho normálne...aj ked vedeli, že bude velký(ale asi nepredpokladali že až tak moc ), ale rodila som v IL...pôrod prebehol vpohode, myslím, že sa to dalo zvládnuť, bolesti pri kontrakcách samozrejme a na pár tlakov som ho vytlačila(nástrih bol)
preto som zvedavá, ako teraz..môj doki vraví, aj vzhladom na to, že som riziková,tak asi pôjdem cisárskym...čo som moc rada neni, radšej by som spontánne rodila...ale čo už, ak to bude v záujme bábätka, tak pre neho všetko... 🙂

tehula
27. máj 2009

ineeska, wow, to si mala riadneho valibuka.

inneska
27. máj 2009

tehulka...len škoda, že mala 😔 paťulka už nemáme...preto idem teraz do BA rodiť a kôli následným vyšetreniam po pôrode...

tehula
27. máj 2009

inneska, snay sa teray na to nemzsliet. Stres ti na pohode neprida ani mimcu.
Antolska ma fakt dobre novorodenecke oddelenie, vybrala si si velmi dobre. 😉

inneska
27. máj 2009

tehulka....snažím sa nemyslieť, ale niekedy sa to nedá, kto si neprežije nepochopí...a samozrejme, že obavy sú veliké, aby sa niečo podobné neopakovalo...ako sa teším, tak sa aj bojím...

tehula
27. máj 2009

innes> ja si to ani predstavit neviem, to je jasne, musi to byt strasne, ale bude lepsie, ked radost z noveho cloviecika prehlusi vsetko ostatne aj neistotu. Jasne, zabudnut sa neda, ale tes sa hlavne a neboj sa, na dokinov sa mozes tentokrat spolahnut 😉

inneska
27. máj 2009

tehulka...určite, ked bude malý na svete, nebude času rozmýšlať nad tým čo bolo...aj ked človek nikdy nezabudne...a verím, že tentokrát dopadne všetko tak ako má a budeme mať konečne zdravé bábätko..a verím, že na antolskej si spravia svoju prácu čo najlepšie 🙂

nika2007
27. máj 2009

inneska presne tak-teraz mysli pozitivne a nemysli na to co si prezila 😒 teraz budes potrebovat veeela sil na toho maleho drobceka,ktoreho za chvilu uvidis pri sebe a on bude potrebovat teba velmi velmi moc....a inak manzel pri porode je VEEEELKA PODPORA 😉 😉 😉 ,tak na okraj k tvojmu strachu 😉

kobolova
27. máj 2009

katrin79> tu vahu mi urcil pohmatom bruska... tak tajne dufam, ze ultrazvuk "povie" nizsiu 😀

kobolova
27. máj 2009

marika6 : na Antolskej, ked sa rozhodnes chodit k niekomu do poradne, uz navstevujes tohto konkretneho doktora. Myslim, ze poradne robi aj Niznanska, ordinuje myslim na c.23 v pondelok 8-11h., a vo stvrtok 8-12h.ma napisanu detsku gynekologiu, tak to neviem... Mam nafotene ordinacne hodiny, lebo chodim do tych istych dvier, ale k inemu dr.
Co sa tyka prenasania, neviem, este som nerodila 😀. Drzim palce.

inneska
27. máj 2009

nika...manžel bol aj pri prvom pôrode a moc mi tam pomohol, ak bude spontánny pôrod aj teraz, tak to tam určite chcem 🙂

na dnes sa odmlčím, idem na návštevu ku kamarátke a jej lilianke 🙂

akejka
27. máj 2009

inneska podľa mňa ti dr. nebudú rovno robiť sekciu. Práveže na Antolskej sa prikláňajú v prvom rade k prirodzenému pôrodu - aj ja mám úzku panvu, som nízka (160 cm), ale cez to všetko mi sekcia nebola naplánovaná, dvakrát som si skúsila odrodiť prirodzene a až keď to nešlo, bola z toho urgentná sekcia...
A Keďže tvoj Paťko bol tiež ťažký a vytlačila si ho, nevidím dôvod, prečo by ti rovno robili sekciu...keď ty nemáš problém s vyše 4 kg valibukmi 😉
Síce bola so mnou baba, ktorej robili plánovanú sekciu, keďže čakala vyše 4 kg dcéru, ale ona mala veľmi úzku panvu a bola ešte nižšia odo mňa, tam bolo evidentné, že by malú nevytlačila...
A vidím, že ideš rodiť s mojim obľúbeným dr. Oravcom 😉 Všetkým ho vrelo odporúčam, je to veľký odborník na sekcie, na kliešťové pôrody a pod., čiže on má veľa skúseností aj s nie práve štandardnými a prirodzenými pôrodmi...mňa pri 1. pôrode dosť PA trápili, všetky ťahali malú zo mňa za hlavu, vyše pol hodinu som tlačila a nešlo to, až prišiel dr. Oravec, ľútostivo na mňa pozrel a ako veľmi skúsený dr. okamžite odhadol situáciu a nariadil sekciu...

dendulka999
27. máj 2009

Baby chcem sa spýtat dávate si epiduralku?? Lebo ja fakt neviem či si ju dat alebo nie..

katrin79
27. máj 2009

dendulka: ja si epi zaplatim radsej a uvidim, ako budem zvladat bolest, ak by som to zniesla bez nej, tak si ju nedam /co pochybujem 😀 / ale v kazdom pripade budem pripravena na to, aby mi ju pichli, nikdy nevies, aky budes mat porod

dendulka999
27. máj 2009

No ved to ja som taká že všetko potrebujem vediet aj ako to bolí dopredu, keby sa to dalo...
Inak kamoška leží teraz na antolskej, lebo prenáša, a majú tak strašne plno že ju nechali tam kde sa rodí a počula všetky tie výkriky, ona bola rozhodnutá že si ju nedá ale zmenila názor, hovorila, že na psychiku hrozné..

dendulka999
27. máj 2009

A ešte mi povedala že majú tak plno, že dnes poslali jednu do ružinova rodit 😠

marika6
27. máj 2009

dakujem za odpoved

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre