Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

kaska
1. júl 2009

Inneska, ja som dnes bola pri bazene u nasich a ze si trocha nohy opalim, lebo mam otras celulitidu, aby som ju trochu zamaskovala a teraz idem skapat, som si dala sprchu, no mam ich uplne spalene az na rajcinu, no uz sa tesim ako v noci budem akoze spat..este aj toto si prirobim.. ☹
chudiak maly mi teraz cusi v brusku, asi aj on citi ako ma to pali. chudiacik.

inneska
2. júl 2009

kaska...juj, tak od vody sa najlepšie opaluje 😅 a ako si sa vyspala?? ešte štípe?? ak hej, skús dať na to kyslú smotanu, chladenú...mne tak kedysi mama na chrbát spálený dávala na dovolenke 😉

katrin79
2. júl 2009

mneme: takze aj tvoja mala je taka "akcna" cez den? no s tym krmenim ja fakt neviem, ked ona stale otvara usta niekedy aj kazdu hodinku a ked si ju zoberiem na ruky, tak presne vie kde je prso a by mi aj tricko roztrhla, co sa tak dozaduje, tak ja z toho usudzujem, ze je hladna alebo smadna...dudel nechce ani za svet, niekedy jej dam moj malicek, ked uz fakt neviem co s nou, pri nom sa zvykne upokojit. po kazdom kojeni ju davam odgrgnut, aby brusko nebolelo, zatial sme mali velke bolesti len raz...no uvidime, co mi dnes pripravi 🙂 sme prvykrat same doma, tak hadam to nejak zvladnem...inak v noci mi spala od desiatej do stvrtej, co je u nej velky zazrak, asi vedela, ze mama je brutal unavena 🙂

mneme
2. júl 2009

dobre rano skoro a uz maminy. vyzera , ze dnes bude zase krasny den, tak si uzite prechadzky a nespalte sa 😉

kaska, inneska, moze byt aj biely jogurt

katrin, my sme mali tiez fajn noc - spala od osmej do polnoci a potom potiahla este do pol siestej a po krmeni este do pol deviatej 🙂 no, podla toho, ako opisujes laurinkine reakcie, fakt asi byva hladna. martina ked ma bolesti tak prsko nezhana - skor chce nieco, do coho by sa mohla zakusnut, aby tu bolest chudiatko zniesla

elfa
2. júl 2009

Ahojte. Chcem sa spytat, kolko stoji to cvicenie u pani Jezikovej a kolko hodin je potrebne absolvovat. Som z tych stastnych, co sa dovolali na prvykrat, takze idem 15. jula rano o osmej. Este niekto o tomto case? A kazala mi prist skor, lebo ze sa to ciastocne plati tak aby som to stihla vyplatit. A kde sa plati a kde sa cvici? Proste ako to chodi v ten prvy krat?

inneska
2. júl 2009

elfa...ja ti neporadím, nechodila som tam 😅

inneska
2. júl 2009

bejuuuu...si ešte kinderko, či rodíš?? nechávaš ma v tom samúúú?? 😀 😀 😀

kaska
2. júl 2009

caute kocky, uz je to lepsie, aj ked stale to mam cervene, dala som si na to tu smotanu, jeeeej to prijemne chladilo 😉
inak mna uz zacina pobolievat sem tam brusko, ako pri menzese to su ti poslickovia? Obcas mam aj taky krc, ako keby sa mi chcelo ist na zachod ale sa mi nechce,,,uz to mam cakat kazdu chvilku, ci este tie 2 tyzdne mozu uplynut? Ked som bola min tyzden na poradni, tak doktor vravel ze drzi maly riadne, tak ja neviem, ci sa mam tak sledovat alebo este nie..
inneska ty sa ako citis?

kaska
2. júl 2009

Inak ja si kazdy tyzden nieco prihotovim, minuly tyzden som si odfaklila pol nechta na nohe, ako som narazila do stolika, tento tyzden som zhorela,,,no buduci tyzden som zvedava co sa udeje...

olivka_zlatko
2. júl 2009

kaska : ja som teda tiez vzdy na spaleniny pouzivala smotanu,alebo jogurt-ved babsky recept,teda ale velmi mi to nepomahalo...potom to este aj smrdelo🙂)take zaschnute to bolo super aj umyvat🙂) dobry je aj panthenol obycajny v spreji.A neviem ci sa to moze tehotnym,ale papat betakaroten.sice vravia v poslednej dobe, ze je to len reklama,ale ja som teda jedavala minule roky poctivo pred dovolenkou aj dva mesiace a vzdy ma hned chytalo do hneda.Predtym som byvavala vzdy spalena ako prasiatko.
Ale teraz tehysa som sa opalovavala na zahrade este v maji,ked som nebola taka velka a nebyvalo take ostre slnko. Teda teraz sa mi velmi na slniecko nechce, nejak nam uz nesmakuje.Tak uz len v tieni posedavam a vravia ze aj v tieni ta opali,sice pomalsie, ale opali. hovorim si,ze sa uz neoplati opekat, aj malemu by sa nahodou vodicka prehriala a uvarit ho nechcem🙂))Radsej kaska uz len do tienika,sice budeme celulitidne, ale lepsie ako raciky 😀

olivka_zlatko
2. júl 2009

s tymi stahmi maternice to neviem.mne trochu tvrdlo brucho,ale to som asi prehanala s upratovanim.Potom to po dvoch dnoch prestalo. tiez mi povedala moja doki, ze maly je este vysoko,ze to vobec nevyzera ani nahodou na porod,lebo budem mat trochu neskor dalsiu poradnu.tak sa bat nemusim. ale jasne ze sa pozoruj, ale to asi este nic neznamena, len sa ti telo pripravuje na porod. To aj keby ti kontrakcie zacali, tak mas este nejaky cas sa pripravit na cestu do porodnice,lebo sa musia skratit na tusim 6 ci kolko minut a potom asi vyrazit.Aspon si myslim 🤐

tehula
2. júl 2009

ahojte, tak moja mala tuto noc vyvadzala jak sialena. Stale sa dozadovala prsa, uz som nechapala, lebo tolko by som ani ja nevypila. Potom sa mi zdalo, ze vymysla, o druhej mi rupli nervy a vytasila som prvykrat dudel...este som ich vyvarala. Ale moja to nechce, vypluvala to ☹. Potom som ju zas prilozila a pockala, kym zavrela oci......ani neodgrgnut a supla som ju do postielky. Rano totiz mala dojst svokra pomoct mi navarit, tak som vedela, ze budem nevychrapana......
Takze este som na vychadzke nebola, konecne ranajkujem a idem sa dat dokopy, aspon, ze uz je navarene a mala zas spi

katka1981
2. júl 2009

Baby kobololova mala vcera rano sekciu, dievcatko ma 3800 gramov a 51 cm, srdecne gratulujem, dufam, ze sa skoro zotavi a babulka bude zdravucka.

tehula
2. júl 2009

Katka> nevies, preco sekciu? Ved jej to postupovalo tak super 😲 Ale krasne dievcatko ma miery 😅

jasminet
2. júl 2009

ahojte, tak sa aj my hlasime konecne po navrate z antolskej...
vcera nas pustili - mame krasnu ciernovlasu nataliu, 3300 g a 50 cm a narodila sa nam 26.6. o 21:30 😵
porod bol sice vyvolany, kedze sme prenasali, ale okrem bolesti krizov ma pocas celeho porodu nebolo nic. na to, ako som sa roztrhala a na ten nastrih, som necitila ani sitie. dokonca som to zvladla aj bez epiduralky, kedze mi ju uz nestihli dat. uprimne povedane, cakala som nieco horsie 😀 nejake problemy zacali az druhy den po porode, ale dali ma tam dokopy...
co sa tyka antolskej, nemozem okrem DAKUJEM povedat nic ine, jedine krive slovo - to sa tyka 3,4 aj 5 poschodia...

mneme
2. júl 2009

jasminet, srdecne gratulujem k natalke-hrkalke 🙂

jankaw
2. júl 2009

elfa: ja som bola na cviceni u p. Jezikovej min. tyzden prvy krat, bola som objednana na paitok na 13.00 tak som tam prisla asi o pol hodinu skor, ona mi vypisala taky papierik do pokladne, opytala sa ma kolko cviceni chcem absolvovat, ja som si dala 4, jedno cvicenie stoji 1,99 eur, tak som to dole do pokladne isla zaplatit, zaplatis vsetky cicenia naraz... Je treba si so sebou zobrat teplaky, ja tam v teplakoch uz rovno pridem a iba ked odchadzam tak sa prezleciem... Inac je to tam dost bludisko tak chod skor lebo ked sa tam nevyznas tak tam lahko zabludis 🙂)
Je to cislo dveri 17 a hned vedla je telocvicna, tam uz uvidis sediet baby...

katka1981
2. júl 2009

tehula, ty si kobolovu asi nevidela nazivo, ona je utlucka jak modelka, asi uzka panva neviem.

katka1981
2. júl 2009

jasminet, si hrdinka ze si to zvladla bez epiduralky, grarulujem srdecne!!!!!!!!!!!!!!

katka1981
2. júl 2009

Moja krasna princeznicka lezka v postielke ani nespinka, len tichucko kopka nozickami. Za vsetkym su koliky, preto place a nechce byt v postielke, chudatko moje dobrucke. Take dobre babatko a tak zle koliky 🙄

katka1981
2. júl 2009

katka79, moja mala bola taka ista v lauruskinom veku 😀 ale teraz to dokazeme natiahnut aj na 2,5 az 3 niekedy 4 hodiny. To je normalne. Ale ja asi zacnem s cajikmi.

tehula
2. júl 2009

Katka> nevidela som ju, ale aj ja mam v bokoch zas len 87cm. Len ma to prekvapilo, ze jej to krasne postupovalo na prirodzeny porod tak ci sa mala nedala vytlacit? 😲 No ale hlavne je, ze su v poriadku a uz rozdvojene 🙂
A idem u konecne von, lebo dnes som nejaka zabrzdena

katka1981
2. júl 2009

tehula ani moja ho hned nechcela, anatomicke ani nechce, klasicky ano ale nie vzdy, ale radsej nech ju upokoji dudel nez aby mi odhryzla bradavky.

elfa
2. júl 2009

jankaw: vdaka. A ktorym vchodom si sla? cez nemocnicu ci polikliniku? Ja sa v tej nemocnici vobec nevyznam. Poznam ju iba zvonku 😅

akejka
2. júl 2009

baby, ja si spomínam, že kobolova má úzku panvu a na jej postavu má extra ťažké mimi 😀 Ona bude ako ja...tiež by som prirodzene porodila len mimi do 2,50 kg 😵
Týmto kobolke gratulujem k mimi a rýchle, bezproblémové zotavenie zo sekcie 😉

tehul: ja som malej dávala dudel ešte v pôrodnici. Boli sme tam jediní s dudlom, všetky mamičky na nás divno čumeli 😀 Ale poradila mi to laktačná sestra, ve´d moja celý deň dudlala bradavku...a to sa nedalo tak existovať...tiež ho prvé 2 dni stále vypľúvala, lebo ho neudržala v puse, ale treba to malej pridržiavať, zvykne si 😉

beju
2. júl 2009

Innes neboj, my ešte nerodíme. 🙂

akejka
2. júl 2009

innes a dr. Oravec ti nerobil Hamiltonov hmat - na urýchlenie otvárania krčka maternice ? On asi odporúča hlavne prirodzené (prírodné) metódy ako sex, tonoc, škoricu 😀 😀 😀
Ja ho zbožňujem - dr. Oravca, minule sa mi o ňom snívalo...že uňho rodím 3. krát sekciou 😵

inneska
2. júl 2009

kobolovej gratulujem k dievčatkuu 😵 😵 😵

jasmin...aj tebe gratulujem k natálke 😵 😵 😵 super, že to máte za sebou 😉

nech sú vaše babulky zdravučké a máte kooopec mliečka 😵 😵 😵

inneska
2. júl 2009

bejka..to som rada, že na mňa čakáš 😀

akejka...tonik pijem od predvčerajška, sex som neskúšala, ani sa mi doňho moc nechce...a škoricu som si včera dávala do čaju...ako ešte môžem využiť tú škoricu?? 😅

inneska
2. júl 2009

akejka...oravec mi ešte hamiltona nerobil 😒 ale ešte sa mi o ňom nesnívalo 😀 čo nie je môže byť 😉 ked budeš tretie čakať 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre