Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

saranata
28. jan 2013

@nemamlogin nikomu moznost volby neberiem.pisala som svoj nazor a pohlad.rodila som na antolskej tri krat a ani raz som nemala zlu skusenost s porodnikom.ine je ked mas svojho lekara ku ktoremu chodis cele tehotenstvo a nasledne si zaplatis jeho cas a pritomnost pri svojom porode.kedze moj sukromny lekar nevykonava na SK svoju porodnicku prax tak je pre mna jedno kto ma odrodi.kedze nikoho z nich nepoznam .to potom nesuvisi s doverou 🙂
Podla coho si mam vyberat komu dam do vacku? Podla nazorov mamin tu na MK?kazdy ma iny pohlad na kazdeho lekara
Mam za sebou tri porody s uzasnymi lekarkami.ktore mi boli k dispozicii od momentu ako som presla dvermi.

Tak mi povedz v com je vyhoda mat lekara ktoreho nepoznas zazmluvneneho? V com su tam zaruky a vlastne zaruky coho? Fajn porodu? To ti nezaruci nikto....
Skor pocuvam naopak zazmluvneny lekar neprisiel alebo zlyhal alebo nebol taky ako podla predstav mal byt.moja svagrina takmer umrela pri porode.mala zazmluvneneho lekara.ktoremu bol prednejsi obed a ona skoncila urgentniu sekciou so silnym krvacanim
Takze ak to nie je moj lekar ktoremu doverujem tak nevidim zmysel platit "cudziemu"lekarovi
Nikomu svoj nazor nevnucujem .je to moj pohlad na danu vec

nemamlogin
28. jan 2013

@saranata Ale veď práve o to ide,mať možnosť výberu ak chceš.Píšeš tu o tom že je to úplatok,bola by si prekvapená aká malá čiastka z tých peňazí ide lekárovi. Ty si mala šťastie, xy mamičiek možno nie.Podľa mňa je veľmi dôležité aby mal človek možnosť voľby a preto som rada, že také niečo je už aj u nás a mali by sme byť za to radi a nie to odcudzovať.

saranata
28. jan 2013

@nemamlogin pisem svoj nazor a ak si nepochopila co som napisala tak nikomu neberiem moznost volby ale ak si zazmluvnujem pre mna neznameho lekara tak je to pre mna to iste ako prist na prijem a narazit na hocijakeho lekara.nie?
Takze je to len uplatok
A rodila som tam tri krat tak to asi svedci o dobrom pristupe lekarov a nie o nahode.
Ak toho lekara nepoznas tak aky pocit dovery???rovnaky ako ked prides bez zazmluvnenia

Ale nikomu to neberiem
A ak mas pocit ze tebou vybrany lekar bude ok len ked si ho zazmluvnis tak tu nieco nie je v poriadku.

nemamlogin
28. jan 2013

@saranata kopec ľudí sa ti tu k tomu ani nechce vyjadrovať lebo teraz píšeš že je to tvoj názor ale na začiatku si tu preferovala aký je zazmluvňovanie lekára nezmysel.môj lekár bude ok v každom prípade ale bez zazmluvnenia nemá v čase svojho voľna čo robiť na sále a ja ho tam chcem.a v poriadku asi nebude to že ty to tu píšeš inkognito.

saranata
28. jan 2013

@nemamlogin kopec ludi ma rovnaky nazor ako ja
Od zaciatku tvrdim ze je to moj nazor a pohlad.nikomu neberiem ten jeho tak nechapem teraz tu reakciu
Pre mna za mna daj svojmu lekarovi aj svoj byt. JA to budem stale brat ako uplatok🙂

A BTW ja som povedala dovody .ty si nenapisala co ti dava to ze si zaplatis neznameho porodnika?

A ak je to TVOJ lekar tak potom necitas co pisem a preto nasa komunikacia konci.
A to ze tu nemam fotku a fotky deti vycapene v kazdej polohe neznamena ze sa nemozem vyjadrit

cicimon
28. jan 2013

@nemamlogin zazmluvnenie este nemusi znamenat istotu a dr takisto nemusi stihnut dojst, ono zas nie je celkom pravda, ze dr. musi byt 100% pripraveny aj v case volna dojst.... oni tiez chodia na dovolenky, oslavy a ine zalezitosti a nie vzdy sa im podari dojst nacas

billam
28. jan 2013

Presne tak, zbytocne sa tu hadate 🙂 Ak zazmluvneny lekár nepride, peniaze Vam vrátia....a určite nie je pravda, že tam stretnete hocijakeho lekara - vsetko sú tam odborníci.

nemamlogin
28. jan 2013

Ja som za tú možnosť vďačná,tak nechápem prečo ten kto ju nemieni využiť ju tu zatracuje.
Je mi úplne jasné že aj lekári sú ľudia a stať sa môže hocičo.Jednoznačne to nepovažujem za úplatok tak ako ani zmluvu s telefónnym operátorom za službu ktorú ak mi nedodá tak mi budú peniaze vrátené.Prístup lekára je pre mňa dôležitý,aj recenzie sú na niečo dobré a zrejme zazmluvňovanie lekára pri pôrode nebude až taká zbytočnosť keď ju kopec žien aj využíva.Určite prijateľnejšia forma ako pchať peniaze do vrecka.Ak niekto presadzuje svoj názor je slušné aj vedieť kto.Ženy si tu radia v mnohom či vo výbere nemocnice,lieku pre dieťa a pod.na to táto stránka slúži.Nikto nikoho nenúti aby sa podľa rád aj riadil.Pre mňa je táto debata uzavretá.

saranata
28. jan 2013

@nemamlogin ved si preboha svojpravna tak si rob po svojom!
Ja ti svoj nazor nevnucujem ani ta nepresviedcam aby si tak nerobila.ani to nezatracujem kazdy sa rozhoduje podla seba
Napriek tomu ze ty tu fotky mas a ja nie tiez neviem kto si takze o toto tu sa opierat je zcestne.
Mimochodom odpovedala som @spynkaa na otazku.nikoho som neburcovala proti zazmluvnovaniu😉

Ale kazdy sme nejaky.

Prajem pohodovy porod so zazmluvnenym lekarom a hlavne zdrave babatko.ostatne je nepodstatne.

spynkaa
29. jan 2013

@nemamlogin Mne sa skor zdá, že keď maš zazmluvneného lekára, tak skor sa dávaju vyvolávačky alebo sa robia sekcie vtedy keď to práve doktorovi vyhovuje. Nejde mi do hlavy ako to stíhajú, keď majú aj ordinačné hodiny, prípadne dve rodia naraz. To proste zavrú ordináciu a bežia do porodnice, príp. jednu pacientku neodrodia??? 😒

levik
29. jan 2013

Mam otazku, babatko vam davali hned na brucho ci ho odnasali?

Ja som minule nic nepovedala, bola som v tom, ze automaticky davaju, vsade som tak citala, a Adrianku mi odniesli, protestovat som samozrejme nestihla. Takze tentoraz idem pozadovat jedine nech mi ju neodnasaju hned, ak teda bude v poriadku.

evaon
29. jan 2013

@levik Povedz radsej dopredu, ze ju chces na brusko. Nerobia to automaticky. Teda ak to jej stav dovoli. Inak krasne meno mas naplanovane :o)

levik
29. jan 2013

@evaon Aj ty mas krasne meno vybrate, mali sme na zozname 😉

sammy
29. jan 2013

@levik Starsiu dcerku mi nedali, teraz tu najmladsiu 2-tyzdnovu mi dali na brucho a ani som nic nevravela. Ale asi to zavisi aj od toho ake su tam porodne asistentky a aky doktor.

babo_dadush
29. jan 2013

@spynkaa ked ma vtedy ordinaciu tak zeny proste cakaju kym sa nevrati

lea1333
29. jan 2013

kocky neviem ci ste to tu preberali ale ako davaju klystir na antolskej?cipky ci?

levik
29. jan 2013

@lea1333 Ja som minule dostala klasicky klystir.

lea1333
29. jan 2013

@levik to fakt?a to bolo kedy?

levik
29. jan 2013

@lea1333 v maji 2009

lea1333
29. jan 2013

@levik aha no som zvedava ako to je teraz uz by mohli davat cipky sak to je take neprijemne ten klasicky klystir 🙄

saranata
29. jan 2013

@lea1333 na antolskej robia klasicky klystir.mala som ho tam aj pri druhom porode r.2010.teraz pred pol rokom pri tretom porode som nemala vobec

lea1333
29. jan 2013

@saranata a existuju niaky cipky co si mozem sama kupit?

levik
29. jan 2013

@lea1333 ja som to vobec neriesila, popri kontrakciach a kontrolach krcka bol klystir malina 🙂

lea1333
29. jan 2013

@levik hej???ja sa toho trochu bojim :-/

jasminet
29. jan 2013

aj jun 2012 bol klasicky klystir

saranata
29. jan 2013

@lea1333 v lekarni sa da kupit samoaplikovatelny klystir a urobis si ho v klude sama doma
Neskusala som ale z pocutia viem ze je to ok
Inak tiez som to nejako neevidovala pri porodoch .nic prijemne ale trva to chvilu
Pri poslednom tehotenstve som mala stale az do porodu samocistenie tak mi lekarka klystir nedala robit

levik
29. jan 2013

@lea1333 podla mna nie je coho, vazne.

lea1333
29. jan 2013

@saranata hej citala som o tom domacom klystiri ale ja by som najradsej chcela cipku ale myslim ze ked budem mat kontrakcie tak to asi ani riesit nebudem!!!budu ine veci dolezite tak sa necham prekvapit! 😉

@levik

saranata
29. jan 2013

@lea1333 tak klystiru sa fakt nemusis bat.ale chapem to pamatam si ze ako prvorodicka som sa bala klystiru a sitia 😀😀
Bezne sa zena pred porodom aj tak cisti.ak budes mat pred porodom hnacky nemusis mat klystir vobec

lea1333
29. jan 2013

@saranata dufam ze bude hnacka 😀 hej presne ako prvorodicka sa bojim hadam aj samotnej sal a svetla 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre