Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

sorrelia
26. feb 2008

nana neviem ci sa to moze sem ale dala som ti link do IP na stranku kde je napisane co vsetko si treba priniest do nemocnice konkretne na Antolsku 🙂 😉

len.petra
29. feb 2008

🙂

janettba
1. mar 2008

Babulky aj mne pošlite ten link 😉 - dík. Už sa nám to kráti 😝 .

sorrelia
1. mar 2008

janetba
mas to v IP 🙂 😉

luculka
5. mar 2008

ahojte,,,neviete mi poradit kde na Antolskej mam ist s malou na USG obliciek,,,??? 🙂

biba12
5. mar 2008

Ahojte, staci vam OP a zdravotna karticka.
A pre babatko plienky napr. Pampers 1 a utierky na zadocek. Ostatne vsetko dostane.
Pre vas treba 2-3 nocne kosele/ inak ked budu spinave daju vam aj erarne,/, ja som mala vzdy 1 na den. Davala som vzdy spinavu muzovi a on nosil ciste. Inak zaspinite sa urcite, ja som dost krvacala.
Dalej toaletne potreby, toaletak, pribor nemusite davaju. Este dvojo papuc- 1 do sprchy/ zabky/.
Potom este potrebujete 5 jednorazovych podloziek pod vas na postel / este som si do zasoby vzala aj domov, lebo som vetrala ranu aj doma/ .Porodnicke vlozky cca 5 balikov /kupte si pre istotu viac, aby ste mali aj doma su dobre, len trochu velke/ a gatky take dierkovane. Toto vsetko dostanete v zdravotnickych potrebach napr. na Strecianskej.
Zelam rychle porody.

monkula
5. mar 2008

Tie šľapky zdôrazňujem, ja som zabudla a chytila som pleseň... 😠 😠 😠

Luculka, neviem... 😒 😒

katmi
6. mar 2008

ahojte kocky.. aj ja sa pripajam..vyzera to tak,ze aj ja pojdem na antolsku.. ake mate skusenosti?? boli ste spokojne?? hlavne pristup personalu.. ako to je napr. s weckom, sprchou?? dakujem za kazdu odpoved..

jahodka11
6. mar 2008

katmi, ja som rodila na antolskej, a bola som spokojna s mojou lekarkou, inac s personalom na detskom som nebola vobec spokojna....mne osobne sa zdali detske sestricky neochotne, ale baby pisu, ze boli spokojne, tak je to vec nazoru 🙂 co sa tyka wc, bolo ok, a sprcha - no, treba papuce do sprchy a nicoho sa nechytat..co bol dost problem, kedze som bola zasita....🙂ale da sa to vydrzat, nie je to luxus, ale zasa ani najhorsie...🙂)) davaj babo co najviac k oknu na slniecko, nech nema zltacku, alebo nech rychlo odoznie, aby ste islli cim skor domov 🙂)))

marse
6. mar 2008

katmi ja som bola spokojna s Antolskou, pristup personalu bol v pohodke, wecko a sprcha no tak ako v nemocnici ziadny luxus ale daju sa pouzit, ako pisu baby urcite slapky co ti potom nebudu luto vyhodit. ja som mala a ziadna plesen nebola. takze ja hodnotim 4-dnovy pobyt na antolskej ako bezproblemovy, az na tu ich stravu ale tak to ti uz ako mne moze rodinka nosit papat 🙂

jahodka11
6. mar 2008

mne sa najviac pacilo, ako sme doobeda mali prednasku o vyzive s primarom a potom na na obed doniesli fazulovu polievku (co akoze prvych 6 tyzdnov by sme nemalli) a kazde druhe rano kakao....co sa tiez nema.....asi kuchari prednasku nedostali 🙂)) ale inac jedlo mne zasa chutilo 🙂

marse
6. mar 2008

jahodka ja som tam bola asi v zlom zajazdovom turnuse 😀 1 den taka omacka, 2 den taka omacka 3 den to vyhral spenat...a v den ked som odchadzala som uz obed nestihlaa vtedy mali rezne 🙄 😀

jahodka11
6. mar 2008

haha, ved o moc si neprisla 🙂) ja som tam skoro ostala o 1 den dlhsie, to by som asi neprezila...🙂) ale mala som problemy s kojenim a celkovo som bola v streste z maleho, ze neviem, co s nim mam robit, asi taka lahsia forma depresie....s manzelom sme to doma uspesne zvladli ..🙂

marse
6. mar 2008

tak ja som bola tiez vydesena ked mi ju priniesli a povedali ze si ju mozem prebalit...najprv sme s malou na seba kukali ale taka sestricka jedna mi to ochotne ukazala, mojou obavou bolo ze malej nejako ublizim, ze ked ju zoberiem na ruky ci jej nestlacim moc rucku a pod. ale doma to uz tiez bolo v poho ved ini by to neurobil tak som sa to naucila 🙂
my sme tiez ostali skoro o nejke dni dlhsie lebo malej zacinala zltacka ale nakoniec naws pustili lebo ze jej to mizlo tak netrebalo tam ostat

jahodka11
6. mar 2008

nas maly mal vysoke hodnoty zltacky, tak sme chodili este 3 tyzdne vzdy v piatok na kontrolu....ale hlavne, ze sme boli doma 🙂inac, ja som prvu noc maleho nemala pri sebe, dala som ho sestrickam, ze po porode mam na to narok, nechat im ho na 1 noc....nevyspala som sa, vsetko ma bolelo a stipalo...🙂)) ale teraz sa mi az slzy tisnu do oci, ze ako som ho preboha mohla nechat sestrickam...🙂)) druhe babo chcem mat hned pri sebe 🙂

timietinka
6. mar 2008

Ahojte!! 🙂 🙂 🙂

Nemate nahodou predat mi niekto YAL GEL??? Teda, ak ste ho nahodou nestihli vyuzit ... bojim sa, ze ani ja by som ho nestihla ... a preto by som ho chcela kupit takto spod ruky, ale este plny ... chichi 😅 Ak ste ochotne predat mi ho za cca 100,- tak sa prosim ozvite 😵 ... Dakujem

Ozaj a mate niekto skusenost aj s Yal gelom a aj s riadnym klystirom?? Je to velky rozdiel?? Trocha sa toho riadneho klystiru bojim, bo som uz pocula vselico ... 😖

jahodka11
7. mar 2008

timietinka, ja som sa tiez bala,nakoniec som si nic nekupila a robili mi klystir v nemocnici, dokonca praktikantky, ktore to robili asi druhykrat...skoro ma porazilo.....ale bola som milo prekvapena, absolutne to neboli, ked uz to tlaci, povies, ze uz to je, ze staci, si plna a hotovo....tusim som vydrzala 10 min a utekala na wc...naozaj, uplna pohoda.... neklamem 🙂

marse
7. mar 2008

timietinka ja som sa tiez hrozne bala klystiru, ale nakoniec to bola najpohodovejsia vec na celom porode 😀

sorrelia
7. mar 2008

Tak ja som rozhodnuta ist tiez na Antolsku. Nemam prehnane iluzie o personale (clovek nikdy nevie na koho natrafi). No jedna vec mi nedava celkom zmysel. Lekarka mi povedala, ze posledne tyzdne budem chodit do poradne na Antolsku, ale kam ? a do ktorych dveri ? nepovedala.
Neviete mi poradit ??

marse
7. mar 2008

sorrelia to je na tebe ktoreho doktora alebo doktorku si vyberies, viacmenej je to jedno 🙂

sorrelia
7. mar 2008

marse
tak je to jedno komu zaklopem na dvere ?
s tym, ze aha uz ma tu mate a odteraz k vam budem chodit do poradne 😀 😀 😀 lebo ma sem poslal moja lekarka 😉

timietinka
7. mar 2008

JAHODKA, MARSE ... dakujem Vam velmi pekne za povzbudzovak ... ste zlate, ze ste mi odpovedali ... 🙂 🙂

SORRELIA ... Ja idem tiez buduci tyzden prvykrat na Antolsku do poradne a stretla som nejaku sestru alebo doktorku a ta mi vravela, ze v hocktory den medzi 9.00 a 11.00 mam prist a do dveri c. 22, 23, 25 alebo 27. Snad mi dobre povedala 😉

marse
8. mar 2008

babulky ano dobre vam povedali, je uplne jedno do ktorej gynekologicko-porodnickej ambulancie zaklopete...teda ak uznemate nekoho vybrateho 🙂

sorrelia
8. mar 2008

je dievcata tak dakujem za radu 🙂 😉 !

janettba
9. mar 2008

Babule - ja som sa chcela ešte spýtať, či môže byť so mnou partner aj v prvej dobe pôrodnej, alebo či ho pustia až do pôrodnej sály, ked už pôjde do tuhého.

A inak neviem načo rodičky stresujú klistírom, v Ružinove dostaneš glycerínové čípky a na wc-ko ideš do 30 minút tak či tak. Ja som si na Antolskú už prichstala Yal Gel 😝 - ktorý je fakt šetrnejší ako klistír. Ono klistír nebolí, ale je to nepríjemné a tá procedúra mi pripadá taká ponižujúca 😝 .

luculka
9. mar 2008

ahoj ja som mala mangela pri sebe celý cas....bol somnou v sprche,,,utieral mi celo...vlhcil pery...no proste vsetko.... 😉
o klistíre ani nehovor,,,,fuuuuuu 😅

sorrelia
9. mar 2008

janettba
treba napisat porodny plan (nemocnica ktora je baby friendly hospital by ho mala respektovat) a poradit sa s personalom (ale este pred porodom - napr. v poradni u lekara v nemocnici kde budes rodit )

pokial ja viem rodicka sa moze doma sama oholit a aplikovat si YAL a personal to respektuje 🙂 😉
inak je to prast jak uhod s tym yal gelom a klistirom, jedine, ze ten klistir ti urobi sestra, ktora to berie ako pracu...
okrem toho klistir sa pouziva preto, lebo nema ziadne vedlajsie negativne ucinky (aspon tak mi to vysvetlila lekarka) a precisti ta dokonale 😀 😀 uz do 10min 😀 😀 😀

janettba
10. mar 2008

Sorrelia - no neviem či sa v tomto smere "priniesť si so sebou svoj pôrodný plán" niečo zmenilo, lebo v roku 2006 som rodila v Ružinove a pri prehliadke pôrodnice a izieb na šestonedelí som sa spýtala PA, ktorá to viedla, na pôrodný plán a mali ste vidieť tú reakciu - asi taká že "aha zasa nejaká múdra čo tu chce otravovať s pôrodným plánom" a zabila ma tým, že pôrodný plán je mi na nič, že sme ľudia máme ústa a vieme sa dohodnúť a o veľa veciach aj tak rozhodne lekár, takže nejaký môj pôrodný plán to neovplyvní... 😝

sorrelia
10. mar 2008

janettba
😕 to vazne ? No tak to by som jej zrejme nieco povedala 😠 vrr ! Ved rodit budes TY a nikto iny, ani lekar a ani PA. Ach, som si myslela, ze sa uz daco zmenilo v tych nasich porodniciach ☹ . No zrejme to ostava pri starom.
Inak aka mudra PA. Ze mame usta. No neviem ci nejaka rodicka v kontrakciach bude schopna jej oponovat, ze to ci ono nechce (ale o to im zrejme ide).
Uf, tak to aby sme sa potom vybavili aj riadnou davkou guraze ked pojdeme rodit 😀 😀 😀 , aby s nami nezaobchadzali ako s nesvojpravnymi.

ssissi
10. mar 2008

Ahoj sorrelia, ja som na antolskej rodila pred 10 tyzdnami a nemôžem 1 krivého slova na personál. Plán som nemala, ani zazmluvneného nikoho. Holenie bolo doma, klistír tam (nebola to žiadna hrúza, dokonca mi to trocha pomohlo), bol aj nástrih, ale bol iba a len preto, lebo bol nutný (lekár nebude niečo strihať a potom 30 minút zašívať keď nemusí). So mnou v izbe bola kočka, ktorá u toho istého lekára rodila pár hodín po mne - prišla neoholená, neoholili ju a ani ju nenastrihli (preto ju ani neoholili - lekár už pri 1.prehliadke zistil, že nástrih pravdepodobne vôbec nebude nutný).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre