Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

terezka044
5. máj 2009

miluska a zvladas vsetko? si na to sama ci ti niekto pomaha? 😉 aky je vas denny rezim? 🙂

skovka
5. máj 2009

Ahojte, aj ja som uz spat z poradne. Bola som aj na ultrazvuku, objednavala som sa inac minuly stvrtok, vraveli, ze maju vsetko plne, ale ked som povedala, ze vysledky musim mat do dalsej poradne, tak ma nakoniec objednali, a ani som dnes dlho necakala, bola som objednana na 9:30, a dnu som sla asi o desiatej.

ZuziD uz som myslela, ze rodime spolu 😝 Doky povedala, ze plodovku mam v norme, ale ze uz jej je menej a ze placenta melie z posledneho, aj ked mala sa ma este dobre,ale ze uz by odporucala porod, namerala ju na 3500 g (pred mesiacom sme mali 2500), a nechala pozdravovat manzela, ze nam odporuca trosku malej pomoct, aspon tri krat denne 😉
No ale potom som sla do poradne a dr povedal, ze este mame cas, ze priroda sama vie kedy to ma prist, ze krcok je este pevny, takze mam prist zas buduci utorok a uvidime co a ako. Takze ani Hamiltona som neabsolvovala 🙂

Katrin vobec nebude neskoro, ja som si Havaldu zazmluvnovala dnes a vyplatit to pojdem az buduci tyzden.
Pytala som sa, ci mam ist zaplatit epi, a on ze nie, ze az pri porode, ked sa rozhodneme, ze ju pichneme, tak manzel zbehne dole do pokladne (je otvorena nonstop) a zaplati ju.

Mneme dakujeme za infosky z porodnej saly. Dufam, ze to tam bolo aspon trochu utulne.

Kaska ja idem k p. Jezikovej zajtra na osmu, tak popripade zbehni osobne za nou, ak to nemas moc od ruky.

jasminet
5. máj 2009

dadka212 - akurat ked si volala, ze sa chces objednat, tak ja som lezala na ultrazvuku 😀

akejka
5. máj 2009

ahoj zuzka, no neboj sa, ani mne sa hneď po Hamiltone pôrod nerozbehol. Až o cca 3 dni po hmate 😉 Ale za to ma otvoril až na 8cm 😕 Ledva som stihla prísť do nemocnice,keď ma chytili kontrakcie...Porodila som o hodinu po prijatí do pôrodnice 😉 nestíhali mi dať klystýr, ani ma poriadne prezliecť, rovno ma bachli na pôrodný stôl. 😀 A to všetko v noci o druhej - najprv som šla na centrálny príjem, kde kopa pacientov na mňa čumela, ako predýchavam minútové kontrakcie a sestrička z CP ma hneď hodila na invalid. vozík a letela so mnou rovno na pôrodnú sálu...že nestíhame 😀

dadka212
5. máj 2009

Jasminet to je teda riadna náhoda 😀 😀

akejka
5. máj 2009

ina s tým UZV na Antolskej...večne mali natrieskanú čakáreň, nedalo sa telefonicky objednať skôr ako o 2 týždne, tak som vždy povedala, že ma posiela súrne dr. Janáč, dr. Dubčáková...a oni ma vždy zaradili hneď na 2. deň pomedzi objednané 😉 Alebo v šestonedelí, keď mi očistky trvali 10 týždňov ☹ som prišla aj s mimi do poradní a dr. ma hneď schytil a išiel mi to tam osobne hneď vybaviť...že som s novorodencom, aby som nečakala 😉, tak ma na UZV zobrali okamžite.
Takže nebojte sa, oni sa tam vždy vyhovárajú, že majú kopu objednaných tehuliek, ale keď ste 2-3 týždne pred pôrodom, zoberú vás okamžite bez objednania, lebo dr. v poradni potrebujú UZV urgent

😉

jasminet
5. máj 2009

no, vsak stale tam pozorujem tie tehule, ze ktoru pripadne spoznam 😀 😀

skovka
5. máj 2009

Akejka tak to si mala riadne rychly porod, super.. 🙂 Mohla som aj ja povedat, nech mi spravia hamiltona 😎 Aspon by sa to rozbehlo trochu 🙂

miluska.h
5. máj 2009

zuzi: to brusko musis masirovat v smere hodinovych ruciciek, nie v protismere 🙂 ked je najhorsie, tak je dobre pouzit rektalnu rurku. Inak tu na MK sa toho dozvies vela o babetkach, ja teraz tiez hladam vselijake uzitocne informacie...

terezka: maly bude mat zajtra 3 tyzdne a tento tyzden sme uz sami doma. prvy tyzden mi pomahala mamina, lebo ja som sa po cisaraku tazsie pohybovala a druhy tyzden bol doma manzel, aj ked sem tam vybiehal na nejake stretnutia s klientami. Od vcera uz bojujeme s Tomaskom sami 🙂 ale je to v pohode. co sa tyka rezimu, maly papa kazde 3 hodiny, mame s tym trosku problem, lebo od zaciatku mam malo mliecka a musela som kojit cez klobuciky a maly si nevedel z ciciku vytiahnut dost, tak musim odsavat a davam mu z flase. kedze grcka, tak mu musim davat aj nutrilon antireflux. inak medzi papanim a prebalovanim skoro stale spinka, ale kazdym dnom pozorujemn ze bdenie sa predlzuje... ked spinka, tak sa snazim nieco v byte porobit, ale stale ho mam na ociach v takom lehatku, ktore si nosim ked potrebujem po celom byte 🙂 inak v tom lehatku mu je ako v bavlnke 🙂 von zatial chodim kazdy druhy den, ale postupne, hlavne po sestonedeli uz budeme chodit kazdy den. co sa tyka nocneho zivota 🙂 tak my to robime tak, ze maleho ukladam do postielky az okolo polnoci, dovtedy sme v obyvacke (maly na tom lehatku), ja si zvyknem pospat od 22,00 do 23,00 na sedacke, potom okolo tej polnoci zaspine a Tomasko sa zobudi este tak medzi 4 a 6 rano a potom este zaspime aspon na hodinku, dve... ja pocitujem dost unavu z toho prerusovaneho spania, ale nevadi, pre drobceka urobim hocico 🙂

skovka
5. máj 2009

Miluska my sme minule s p. Jezikovou preberali dojcenie, a ona nam odporucala, ze ak si odstriekavame mliecko, tak urcite ho nedavat babenku vo flaske, lebo sa nenauci poriadne sat z bradavky, resp. sa oduci, kedze cumel na flasi je predsa len iny. Povedala, ze treba bud zo striekacky, ale nestlacat, nech si sami tahaju, aby si vycvicili ten reflex, alebo z pohara, lyzicky, ze akokolvek inak, len nie z flasky. Tak som zvedava ako budeme bojovat my. Drzim palce, nech pekne papate 🙂

miluska.h
5. máj 2009

skovka: no my nemame inu moznost ako odsriekavat a davat flasku... ☹ ja som od zaciatku musela v porodnici pri pokusoch o dojcenie pouzivat klobuciky, lebo mam ploche bradavky a maly sa nevedel prisat. lenze cez tie klobucikiy si nevedel vela vysat, iba tak 20 ml, co je malo... ked sme prisli domov, tak sme si kupili digitalnu vahu a vzdy pred dojcenim som maleho vazila a potom po dojceni, aby som odmerala, kolko vlastne spapal. nakoniec sme zistili, ze na tu vahu sa neda spolahnut, lebo vazi s nejakou odchylkou... tak som teda zacala odsavat a davat z flasky. ja mam toho mliecka stale malo, kym odsajem 60 ml, tak sa dost natrapim, ale pre drobceka vsetko... 🙂 a to s tou striekackou nie je podla mna dobry napad. este ked sme boli v porodnici, tak tam babetka prikrmovali nutrilonom zo striekacky a potom mali tendenciu grckat. moj syncek sa raz tak pogrckal z tej striekacky, ze sa toho nadychol a zacal sa dusit. myslela som, ze zomriem od strachu... ☹ nastastie to dobre dopadlo.

skovka
5. máj 2009

No Miluska tak teda drzim palce, nech sa to s tym mlieckom aspon trosku polepsi. Len sa netreba vzdavat. Hadam to pojde lepsie.

kukenzi
5. máj 2009

ahojte,

baby prosim vas, ak som uz mala pri prvom epi prednasku absolovanu a som aj epi vyuzila, musim ist aj teraz na celu prednasku, ci mi tam staci prist po peciatku? 😕

zuzkad
5. máj 2009

kukenzi bohuzial musis ist znova...aspon to viem podla mojej sestry, davala si EPI pri oboch detickach a mala ich po roku a musela prednasku znova absolvovat...ale da sa zvladnut..to tak rychlo ubehlo 😉 😉

miluska drzim palceky aby si mala velaaa mliecka a aby sa to coskoro pekne rozbehlo ako ma 😉 😉 s tou striekackou...neviem teda, lebo kazdy mi ju odporuca..rozhodne nie flasku, ale ved asi sama spoznam co bude naj pre maleho...ako pises pre nase deticky vseeetko na svete 😅 😅

skovka juuuj len tak maalinko chybalo k tomu aby sme sa stretli...ale ak ma byt tvoje miminko este dlhsie v brusku nech len je...je mozne, ze sa budeme menit na izbe...vsetko je este mozneee 😉 😉 😉 hlavne, aby sme to zvladli v poriadku, rychle a co najmenej bolestivo 🙂 🙂 🙂 🙂 a veeeeeeeela mlieckaaaaaaa 😅 😅 😅

kukenzi
5. máj 2009

zuzi hmm, ok, tak musim absolvovat, ked v takom sprostom case to je, ked ja mam este synceka a mal by prave spinkat a nema mi ho kto postrazit, takze musim vytiahnut zase draheho z prace 😖

zuzkad
5. máj 2009

kukenzi ja ti drobceka postrazim ak nebudem rodit 😉 😉 😀 😀 ...ale vazne je to o hubu...tazko sa prisposobuje ked mas uz jedno dietatko ☹ ☹

kukenzi
5. máj 2009

hej zuzi, je to o hubu, ale myslela som, ze bude horsie, ale uz tych par tyzdnov vydrzim, snad to zvladneme.... zlata, ze postrazis 😀 ty hlavne chod uz rodit, nebala si sa nahodou, ze porodis predcasne? 😕

zuzkad
5. máj 2009

kukenzi ani mi nehovor...ja som od 5 mesiaca bola na rizikovom...s hrozbou, ze predcasne porodim....a vidis teraz to taham jedna radost...maly si to rozmyslel 😒 😒 ale od dnes som zacala skackat na fitlopte, tak mozno mi pomoze k urychleniu..aspon keby som sa otvarat zacala...uvidime 😉 😉 ..sa smejem uz, ze vsetky kocky co nemali komplikacie to uz maju za sebou a ja niiic...ale nestresujem vo stvrtok idem rano do nemocky na kontrolu a rozhodne sa, ci uz nenastupim..,mozno by som v piatok aj rodit mohla, ale ja som moc nechcela vyvolavacku....ale ak inac nepojde...tak co uz ☹ ☹

kukenzi
5. máj 2009

jeeee, teraz som si vsimla, ze mas dnes termin. ja som tiez vravela v den terminu, ze nic a o 22.30 prisla prva kontrakcia a potom nic a od 00.30 v priemere kazdych 12min.

zuzkad
5. máj 2009

kukenzi to naozaj ?? Tak si dala do mna nadej zase 😅 😅 ...ja sa uz ani nesledujem, lebo dnes ma z tej fitlopty pobolieva dole asi vsetko...ale neda sa to nazvat kontrakciou...lebo to boli v kuse a nestupnuje sa to...mozno len sa tam zacalo nieco diat pred porodom 😉 😉 keby nieco nasa patronka z majoviek vam sem urcite napise ze uz to mam za sebou 😉 😉

tehula
5. máj 2009

zuzkad: teda, maly strajkuje furt? 😉

Mne prave volala segra, ze jak sa citim a kedy rodim.......a ked som jej vyvalila, ze ostavam doma az kym 7-5min kontrakcie budem mat, tak ma hned jak strohy anesteziolog schladila, ze mi sibe a ze mam padat hned pri kontrakciach do nemocky. Ze ak nebudem rodit, ze ma na cimru ubytuju zatial 😖 No jej sa to hovori, ked je nemocka jej druhy domov 😀 Nechape, ze mam stres z nemocky. Ona by zas chcela cisarom rodit v buducnu, ja sa ho desim.........no a rovno mi povedala, ze je mozne ze prenasat budem a ze aj cisar moze byt, ze dnes vela bab tak rodi......ked vidim zuzkud, jak to tu natahuje 😖 😀 😀 😀 😀 Buhvi, ci tiez sa nemam nachystat na prenasanie 😅
POrad, jak mi volala, aj poslickovia skoncili od stresu 😲

kukenzi
5. máj 2009

tehula a ty sa kam chystas? ved mas termin po mne.

zuzkad
5. máj 2009

tehula 😀 😀 😀 vidis...nerodime stale 😉 😉 prave tu skackam na fitlopte, ale maleho to asi uspava 😅 😅
ja by som tiez najradsej cakala doma a pocitala si kontrakcie, ale asi je naozaj lepsie byt pod dozorom ako doma sama...ako sa poznam...budem sa tahat do nemocky, aby som bola kludna, ze je vsetko ok 😉 😉 ...inac mas podarenu sestru...ma ta pod kontrolou 😀 😀 ona pracuje na Antolskej alebo kde ??

kukenzi
5. máj 2009

ja som sla do porodnice po nejakych 7h kontrakcii, len aby som stihla pripadnu epi a ked som dosla, bola som otvorena len na 1cm 😀, kontrakcie nejakych 6min a ked ma napojili na monitor, tak bolo po kontrakciach 😀 ale nechali si ma tam, vypustili mi plodovu vodu a potom to uz slo, bola som tam nejakych 8h, kedze vtedy bolo vela bab, izba sa mi neusla, tak som stepovala po chodbe a jedine mojmu drahemu tam dovolili ostat, neviem preco ostatnych poslali prec 😕

tehula
5. máj 2009

kukenzi> ja este nikam. S dcerkou sme sa dohodli, ze sa vidime 1.6...........chcem aby sa narodila na Den deti 😀 😀 😀 😀
Ale segra zije v Cechach a moc nie sme casto v kontakte, tak uz porod sme rozoberali 😝

Zuzkad> ty mas uplne opacne mimi jak ja.....moja je divoka, ked som v buse, alebo cvicim...ked je nejake hontrlanie, to je hore

Kukenzi: omg, nekaz mi iluzie 😀

kukenzi
5. máj 2009

aj ja by som chcela MDD

tehula
5. máj 2009

kukenzi> takze sme dohodnute aj s dcerami 😉 😀

kukenzi
5. máj 2009

tehula jasne. prave citam nieco o tom EPI-NO. myslite, ze to fakt pomaha? asi ano, ze? ale mne je to uz aj tak na dve veci 😖

kukenzi
5. máj 2009

tehula a epi si davas?

tehula
5. máj 2009

kukenzi, davam....aj segra povedala, ze bez toho by nesla rodit.........a samozrejme ze spomenula aj najhorsie riziko, nejake ochrnutie peritonea a neviem jakych jazdeckych gati (ze nejak stehna zvnutra) 😅 Ona prosto narovinu......ale ze pocas jej kariery sa este nic z toho nestalo a na antolskej to tam pichaju rad za radom, ze uz to maju v malicku......takze sa nemame coho bat 😉

EPI NO - no, neviem, co k tomu povedat......ja skor vsadzam na mojho bobrosa, ze hadam nesklame a bude povolny 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre