Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

prsky
1. júl 2010

vela pit netreba, tak primerane, prevodneny organizmus nie je ziadna vyhra

tehula
1. júl 2010

tak ja som mala porod s EPI, ale pichli mi ju neskoro, ked som uz bola na 8 otvorena. Anesteziolog uz ani nechcel, ale doki nakazal. Bolesti som mala sialene, lebo mi zacali hned 4min kontrakcie, no nastastie to cele trvalo asi 3h.
Ale po pichnuti Epi som musela tu polhodku lezat a potom sa uz slo tlacit, takze nic nezabralo, ale az na sitie, chvaaaaaaaaaaaaaaalaaaa bohu aspon za to.
Dufam, ze druhy porod bude o polku rychlejsi, to potom radost rodit, ze pomaly aj s kudlou v riti to zena vydrzi 😀

tehula
1. júl 2010

inak nestihal sa ani klystir, ani ine pripravy, hned ako som dosla do nemocky ma po vysetreni supli na porodny box

bambola
1. júl 2010

@prsky som sa potesila tym hroznovym napojom 😀 ze si konecne aj vinko dam 😀

no vyzera to, ze utorok idem na prijem. este niekto? 🙂

leile
1. júl 2010

Ahojte mozem pekne poprosit o Vas nazor? Ak by ste si mali vybrat Dr.Oravec alebo Dr.Stencl koho by ste volili na porod? Velmi pekne dakujem za radu. 🙂

luciarichard
1. júl 2010

@leile ja som pocula na Dr. Oravca len same chvali a aj sama som ho zazila na príjme bol strasne zlaty, Dr. Stencla nepoznam takze ja odporucam Dr. Oravca 😉

leile
1. júl 2010

Dakujem luciarichard velmi pekne 🙂

tehula
1. júl 2010

@leile, ja som tiez rodila u Oravca a bola som maximalne spokojna.

leile
1. júl 2010

Dakuje tehula 🙂 velmi pekne.

minix
1. júl 2010

@leile aj ja som Oravcova. 🙂 zazila som aj Stencla, ked som lezala na rizikovom, tiez bol fajn, ale hlasujem za Oravca. 🙂

leile
2. júl 2010

Minix dakujem velmi pekne 🙂

tamiarobi
2. júl 2010

@bambola ahoj, aj ja idem v utorok na prijem, ak sa teda dovtedy drobec neohlasi, termin ma dnes, tak uvidime, ci este pobudneme s manzelom tie tri dni volna doma, alebo nie. tak sa mozno vidime v utorok. ty tam ides akosi skoro - to kvloi tomu tvrdnutiu?

bambola
2. júl 2010

@tamiarobi nie kvoli tvrdnutiu ale porodnicka tvrdi, ze dovtedy sa to rozbehne tak ci tak podla nej 🙂 takze utorok je taky nas predbezny dohovor. normalne by ma nechali v nemocnici uz vcera lebo podla monitoru uz v podstate rodim 😀 tak uvidime ako sa to vyvinie do utorka, len aby to nebolo zajtra lebo to bude drahy v praci 😒

tamiarobi
2. júl 2010

@bambola tak to mas fajn, ze je to uz takto na spadnutie, aspon nebudes prenasat, u mna to este nevyzera, ze by sa malemu chcelo von, no bola by som nerada, ak by ho museli umelo vyvolavat, tak snad si to rozmysli 🙂 tak sa mozno vidime v nemocnici, drzim palce

helen
2. júl 2010

@bambola My ideme na to v nedeľu, tak možno sa stretneme aspoň na 600nedelí. 🙂

bambola
2. júl 2010

@tamiarobi no udajne aj vyvolany porod viacej boli 😒 tak ja pevne verim, ze sa rozbehneme. ale nechcela som ta vystrasit. drzim palce 🙂

bambola
2. júl 2010

@helen no ja idem zajtra este na monitor tak aby som tam rovno neostala 😀 a preco ta beru skorej?

helen
2. júl 2010

@bambola Pre viacero vecí, ale v podstate už tiež máme na mále, už som na 2 cm.

bambola
2. júl 2010

@helen no mne vcera povedala, ze ak chceme tak to moze byt uz ten den 🙂
ale tak ja nechcem vyvolavat a povedala som, ze radsej pockame ale keby to nebola znama tak som naozaj uz prijata a uz som mozno aj porodena

helen
2. júl 2010

@bambola Veď my tiež čakáme radšej prirodzene, ale ak do nedele nič, tak vyvoláme, to už bude len taký malý ťuk 🙂

lukmaj
2. júl 2010

@helen Dakujem krasne. Stihla som Rozemberga a bol fakt velmi mily. Mam z jeho pristupu (hocit o bolo cca 5 min.) pozitivne pocity. Este raz vdaka za info.
Prajem porod bez komplkacii a vela zdravia tebe i tvojmu babatku. 🙂

bambola
3. júl 2010

@helen tak ja som bola dnes na kontrole a monitore 🙂 uz nemam ziadny krcok cize to moze byt kazdu chvilku 🙂

tamiarobi
3. júl 2010

@bambola tak drzim palce a v dobrom zavidim, aj ja by som to uz rada mala coskoro za sebou a aby to slo prirodzene, nie bez vyvolavania

bambola
3. júl 2010

@tamiarobi dakujem🙂 ja by som kludne este bola tehotna zo dva tyzdne ale co uz, nenavyberame si 🙂
drzim palce aj tebe, trosku si pohopkaj, umy okna alebo nahovor muza na trosku techtle mechtle 😀

adkatarabka
3. júl 2010

ahojte tehule. Pridavam sa k Vam, kedze aj ja budem rodit na Antolskej. Mame termin 7.7. ale najradsej by som bola, keby to bolo uz dnes. Maly sa prevaluje paraaaadne. Brucho mi tvrdne ale stale nic... skusali ste nejake "urychlovace"? 😎

bambola
3. júl 2010

@adkatarabka jeeeej, paradny datum 🙂 ja som neskusala nic kedze ja sa uz od 20tt snazim prave tehotenstvo udrzat 😀 ale co baby pisu tak cervene vino, umyvanie okien, behanie po schodoch ale hlavne sex 😎 spermie obsahuju oxytocin, ktory urychluje porod 😉

janzurka
3. júl 2010

Ja som skusala na konci tehotenstva vsetky mozne urychlovace, umyla som cely dom, okna, vyslapala som 2 x na 6 poschodie v rovnaky den a nic. Maly sa narodil siesty den po termine... Tak vam zelam prijemny zaver s bruskom 😎

helen
3. júl 2010

@bambola Len malá oprava, nie oxytocín, ale prostaglandíny 🙂 V tabletkovej podobe sa nimi vyvoláva pôrod 🙂

@lukmaj Som rada, že sa ti páčil. Je u neho veľký nátresk, takže sa snaží vybaviť všetko, ale istotne nič neodflákne. 🙂 Alebo teda uvidím zajtra 😉

bambola
3. júl 2010

@helen jaj, no tak pardon asi som sa pomylila 😀 nepoznam to 😅 uz radsej nebudem radit do coho sa nevyznam 😕

helen
3. júl 2010

@bambola Veď v pohode, to je jedno ako sa to volá, hlavné, že to pomáha :D (občas)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre