Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

erickaa
16. sep 2011

@x_shushu_x Na EKG ma poslali, aj na ultrazvuku som bola, tak neviem, či zabudli na tú krf, či čooooo.. 😕
A vlastne inak vôbec neviem názor môjho doktora na EPI, nejak som sa ho ešte nestihla popýtať (ale tváril sa, že OK) Lebo viem, že niektorí doktori odhovárajú už pri samotnom pôrode od nej..ževraj to predlžuje pôrod a blablabla... No pondelok bude krížový výsluch! 😀 Začínam ho "podozrievať", že ma bude od nej odhovárať 😝

pimpulienka
16. sep 2011

@ erickaa bola som s nim spokojna všetko išlo hladko. Aj po pôrode sa krasne všetko hojilo. Celkovo som mala vynikajuci a rychly pôrod.Treba vedieť spravne dychať a hneď to bude jednoduchšie..

x_shushu_x
16. sep 2011

@erickaa ja som mala zase EKG este z 1. trimestra a tam ma neposlala....na krv sa ma pytala, ze kedy naposledy mi brali a kedze to bolo asi 1-2 mesiace dozadu, tak mozno preto...neviem, ved sa ozaj spytaj a uvidis 🙂 . Ja mam zase pocit, ze ma do nej bude kazdy nutit. Minule totizto Dubcakovu zastupovala Marekova a hned: na prednaske o EPI ste boli?- tak zajtra sup sup 😀 ....Ale ja ju nechcem ani keby som im omietku oskrabala, tak neviem ci ma tam uvidia 😝 ... A myslim, ze odhovarat ta nejak nebudu....max ti povedia, ze oni by to neodporucali, ale odmietnut nemozu, neboj 🙂..

erickaa
16. sep 2011

@pimpulienka Tak ja dúfam, že budeme vedieť správne dýchať. Chodila som na kurz, kde nás to učila pôrodná asistentka, tak hádam to bude dobré. Ale keby si mi v skratke poradila ako na to, tak by som sa potešila. Nejaké tipy z praxe 😅

erickaa
16. sep 2011

@x_shushu_x Však na prednášku ísť môžeš, za to nič nedáš. 😵 Nebudú ťa nútiť, ale je pravda, že to tam opísali ako najlepšiu vec na svete..hehe 😀 Ale ja som bola už predtým rozhodnutá si ju dať, takže mne tam mohli rozprávať čo chceli. Ja sa totiž aj u zubára nechávam napichávať hneď vo dverách pomaly 😀

pimpulienka
16. sep 2011

erickaa ja som chodila na tie kurzy k Ježikovej a dychala som presne tak ako nás učila, nič som nezabudla.Klasika pomale predychavanie do bruška počas kontrakcii 2 doby nadych 4 vydych a pri tlakoch na konečnik v žiadnom pripade netlačiť, aj keď je to veľmi silne a más pocit, že musíš, ale dychať len plytko "psíček" Ja som si to aj doma podchvíľkou nacvičovala a vyplatilo sa 🙂 Držim palce

renatkas
17. sep 2011

@erickaa mne lekar hovoril ze na krv sa chodieva vacsinou 2 tyzdne pred porodom, ale ked by si to aj nestihla podla mna ti Epi pichnu len si pozri ci mas v tehu knizke zapisane hodnoty krvi z kazdeho povinneho odberu, v tehu knizke mas tusim 3 stlpce na to, ja si to teraz musim obehavat lebo moj skvely lekar v Kochu mi tam nenapisal ani ciarku a tak ma poslal do porodnice ze som v tehu knizke nemala zapisane skoro nic.

renatkas
17. sep 2011

baby ja vam tak zavidim tie kurzy ze to stihate, ja to teraz pri malom nestiham vobec a ked som bola tehotna s nim tak som zase nestihala kvoli praci a ked prislo k porodu a kontrakcie silneli tak som az vtedy zacala rozmyslat nad tym ako vlastne dychat lebo ma to nutilo zadrziavat dych 😒

erickaa
17. sep 2011

@renatkas pozrela som knižku, áno mám 3 stĺpce zapísané, posledný odber je z pred vyše mesiaca. Takže im to asi stačí 😉 Uffff...
@pimpulienka áno, takéto dýchanie sme sa aj my učili..tak to som rada, že sú aspoň v tomto jednotní 😀 Ja si niekedy cvičím to dýchanie do bruška, keď mi stvrdne brucho. Teraz mi v poslednej dobe tvrdne non-stop... ale zatiaľ nebolestivo 😅 Čakám, čo z toho bude.. 😅 😅 😅

livuskad
18. sep 2011

kocky neviete kto byva v pondelok na c dveri 26 v poradni?

bv_alexandra
19. sep 2011

@erickaa Krv sa berie kvôli EPI a podla toho čo nam hovorili na prednáške nemali by byť výsledky staršie ako mesiac. Ja idem zajtra na krv, lebo Dr. Dubčáková zakaždým ked som bola sa pýtala či to už mám urobené aj prednášku aj krv lebo podla mna inak rodiť nemôžem ak nemám vštko čo sa týka EPI hotové. Ja som však neni rozhodnutá pre EPI. Na prednášku som išla, no uvidím aká budem statočná 🙂

bv_alexandra
19. sep 2011

Prikladám vám ordinačné hodiny z ambulancie č. 25 keby niekto potreboval 🙂 😉

maria30
19. sep 2011

@renatkas @erickaa ak nemáš prednášku o EPI, tak Ti ju určite nepichnú 😉

erickaa
19. sep 2011

@maria30 však to ani nikto netvrdí 😉

maria30
19. sep 2011

@erickaa ja som len reagovala nato, čo Ti písala renatkas, že podľa nej pichnú EPI aj bez prednášky a bolo to adresované Tebe.. tak som vám to obom poslala len tak pre informáciu 😉 všetko dobré prajem 🙂

renatkas
19. sep 2011

@maria30 ja som netvrdila ze jej to pichnu bez prednasky, viem ze prednasku musi mat, ale ked by nestihla ist na posledny odber krvi tak podla mna by zvazovali vysledky z krvnych testov podla tehu knizky 🙂 Teda ja kebyze nestihnem ist na krv co mam ist 22.9. a rodim skor tak by som sa urcite ohradila keby mi nechceli pichnut EPI.

baby co ste uz rodili, na tom klasickom porodnom boxe to vyzera ako? Je to jedna miestnost a mamicky su oddelene plachtami, sklom, alebo ako to je? Kolko rodiciek je na jednom porodnom boxe? Ked prebieha porod tak normalne rodicka vedla mna lezi len je oddelena nejakou plachtou?

maria30
19. sep 2011

@renatkas jaaaj, prepáč.. ja som to pochopila, že si to myslela, že jej ju pichnú, keď nestihne prednášku.. lebo to viem, že bez prednášky jej ju určite nepichnú 🙂
čo sa týka tých boxov, sú na sále 4pôdrodné boxy.. každý box je oddelený takou kachličkovou stenou + nepriehladným sklom.. čiže keď si na pôrodnom boxe, tak vedľa mamičku nevidíš..iba ak pôjdeš okolo jej boxu, ale to sa tiež dá zastreť záves.. ale počuť je všetko 😉

renatkas
19. sep 2011

@maria30 v pohode 😉 a tie porodne boxi nooo manzel sa ma na to pytal lebo pri malom sme to riesili tak ze ked som uz isla tlacit tak on isiel na chodbu lebo nemoze vidiet krv a tie reci okolo toho jemu vzdy pride zle, ale aj pred tym aj po tom tam bol so mnou a teraz sa boji ze keby tam este videl alebo pocul ine rodicky tak to nezvladne 😀
Vidim ze ty uz mas viac deticiek, prosim ta je pravda ze sa druhorodicky sa dotrhaju menej casto ako prvorodicky? Lebo Rozemberg mi hovoril ze u prvorodiciek sa v 90% robi nastrih a u druhorodiciek nie a bude robit vsetko pre to aby som sa neroztrhla, tak som zvedava...

maria30
19. sep 2011

@renatkas ono je to veľmi individuálne.. niekedy sú aj prvorodičky, ktoré nepotrebujú ani nástrih a ani sa nepotrhajú.. a sú aj štvrtorodičky, ktoré musia mať nástrih alebo sa veľmi dorhajú.. to dopredu podľa mňa nemôže povedať nikto.. ja som pri prvom mala dosť stehov, ale pri druhom ešte viac... pri dvojičkách som nemala vôbec nič, ale oni zas boli malé.. a teraz mal malý 4,4kg a 54cm - bez nástrihu a mala som 3stehy.. Rozemberg je dobrý lekár.. učite sa rozhodne správne.. držím palce 😉

maria30
19. sep 2011

@renatkas a ešte k tým boxom.. keď som teraz rodila v júli, tak sme mamičky čakali na čakačke, kým sa boxi uvolnia.. toľko bolo pôrodov za deň... takže všetky boxi plné.. a vidieť nebude nič, len počuť je všetko, tak ho nejak nato psychicky priprav 😉 ale zas možno akurát, keď budeš rodiť, tak tam nikto okrem Teba nebude.. to tiež nevieš nikdy dopredu 🙂

x_shushu_x
19. sep 2011

baby k tej krvi a EPI- dnes sa na to pytali na priprave- tak zevraj je to ine vysetrenie ako to co nam robia bezne s krvou 😝 (ide o zrazanlivost)- takze ak ju fakt chcete, asi by som sa pytala konkretne na poradni, ze co s tym vysetrenim krvi, ktore je potrebne na EPI....

fixka
19. sep 2011

Ahojte. Ja chodim do poradne k Dr. Bertoldovej a ta sa ma hned opytala ci mam zaujem o EPI prave koli tym krvnym testom. Vo vysledkoch su okrem bezneho krvneho obrazu aj vysledky ohladom zrazanlivosti. Tie mi dala a mam to zalozene v knizke.

renatkas
19. sep 2011

ja som na tu krv objednana 22.9. a tiez na CTG takze dufam ze neporodim pred tymto datumom 🙂

renatkas
19. sep 2011

baby rodili ste niektora na Antolskej s dianatal gelom alebo ste sa aspon nepytali ci s tym maju skusenost?

erickaa
19. sep 2011

@maria30 v pohodičke, prednášku mám absolvovanú, EPI zaplatenú...a samozrejme na tú krv som sa ja debil nespýtala dneska 😖 😖 😖
Ach jaj, no nevadí...však nejako už bude. Ak tento týždeň neporodím, tak v pondelok idem na príjem a hádam mi to stihnú ešte prípadne ráno porobiť. 😅 😅 😅

maria30
19. sep 2011

@renatkas skúsenosť majú.. boli ako prvá pôrodnica na SK, ktorá s ním začala pracovať.. 😉

fixka
19. sep 2011

@maria30 Ahoj. Prosim ta nevies ako to s nim (dianatalom) funguje? Pridem na prijem a poviem ze ho mam so sebou a oni ho aplikuju? Ktorykolvek lekar? Nemam zazmluvneneho porodnika.

maria30
19. sep 2011

@fixka či úplne každý, to neviem.. ale dr. Féderová, Krištúfková.. myslím že aj Malová a dr. Rozeberg.. treba sa opýtať.. hneď ako tam prídeš, tak treba informovať, že ho máš.. ak to stihnú, tak určite aplikujú 😉

erickaa
19. sep 2011

@renatkas k tým boxom... ak bude voľné, tak si zaplaťte ten nadštandardný pôrodný box. To máš samostatnú izbu a tam budete mať súkromie určite.

mirka1004
19. sep 2011

@renatkas - na boxe to maš tak že je to jeden velky priestor kde su 4 boxy čiže 4 rodičky max...ste predelene stenou ktora je polovice murovana a potom je tam take mliečne nepriehladne sklo..v predu maš zaves..čiže ked som tam mala mm tak sme mali sukromie uplne v pohode...jedine že počuješ ine rodičky ked rodia 😅 ale ja som to mala tak že rodila jedna vtedy ked som prisla a potom až po mne rodili...
Čo sa týka VIP boxu tak to nam na prednaške sam doktor poradil aby sme si to neplatili...nie že skrz peniaze ale je to tak mimo jedna miestnosť, kde ten personál nemá nad tebou stale dohlad ako na normalnom boxe tam su stale porodne asistentky na tu VIPku ta sem tam niekto pride pozrieť...a vraj tam nemaju dobre porodne kreslo vraj radšej rodia na normalnych boxoch...tak asi tolko 🙂 držim palce, ja len s radosťou spomínam na porod a hned by som šla rodiť zas 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre