Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lejla77
15. máj 2007

no ale potom to uz nebude mat plne? Nechapem tomu. Mohla si ma zapisat dopredu. Nieze mi potom povie, ze je plna. 😔

certica
15. máj 2007

lejlus, zrejme zapisuje len aktualne, aby nemala xy zoznamov s milion terminmi 😉
je proste vela rodiciek, tak to asi okliestili a "narok" mas az po 30tt

lusil2005
15. máj 2007

lejla ale ona ta musi niekam zaradit ked ti Dr. da listok podla mna. neboj sa 🙂

lusil2005
15. máj 2007

a okrem toho, ona nikdy nevie kedy sa jej co uvolni - kedy kora porodi. to nevieme ani my samy... ☹ VSAK NATALKA?!?!?

ajuskamimi
15. máj 2007

LEJLA neboj, urcite ta zaradi. Ono sa to tam strieda, nas zacinalo desat, uz je nas len 5, postupne to redne, to vies, idu na nas tie porody 😀 takze neboj, urcite bude miesto aj pre teba, len skus ist za nou az ked budes po 30tt.

certica
15. máj 2007

lusil, daj si nieco sladke. glukoza ju preberie k zivotu 😀

certica
15. máj 2007

staci aj hrozno 😉

ajuskamimi
15. máj 2007

LUSIL pockaj, ani sa nezbadas a NATALKA sa zacne tlacit vonku takym supotom, az sa budes cudovat 😀

lusil2005
15. máj 2007

haha no neviem. nenadavala by som...

CERTICA TY CERT!!! nepokusaj so sladkym!!! idem si ja dat svoj hlavkovy salat... 😝

certica
15. máj 2007

lusil, som robila salatovu polievku zrovna drahemu, ja by som to sice nezjedla 😅 , ale teba pozyvam 😀 😉

atevi
15. máj 2007

LUA, odporucam Dr. Havaldu. Mala som ho ako zmluvneho lekara pri porode. Lezala som na Antolskej 2 mesiace a stretavala som sa s nim kazdy den, mam s nim pozitivne skusenosti.
Mozem odporucit aj doc. Korbela, Dr. Niznansku a Dr. Dubcakovu.
P.S. aj ja som z MA.

lusil2005
15. máj 2007

certica 😀 😀 😀 dakujeeeeem!!! ale uz som dnes zjedla 1,5 hlavky salatu, takze nadnes stacilo lebo zozeleniem 😝

lua
15. máj 2007

Baby, ďakujem za odpovede. Potešili ste ma 🙂

Atevi, ja nie som priamo z MA, bývam cca. 13 km smerom na Kúty.

rybka78
15. máj 2007

ahoj lejla,
p. Jezikova ta urcite zoberie, mne hovorila, aby som sa ozvala v 32.-33. tyzdni. zatial mame cas. 🙂 ajuska ma pravdu, mala by x zoznamov.

lejla77
16. máj 2007

OK kocky, dakujem. 🙂
Ale ked je tolko rodiciek, tak by mohli dat viacej tych kurzov. ☹

ajuskamimi
16. máj 2007

LEJLA ano mas pravdu mohli, ale to by museli zaplatit asi druhu p. Jezikovu, lebo iba ona vedie tieto kurze a ma ich od pondelka do piatku kazdy den, no a vies ake je zdravotnictvo chudobne, takze toho sa asi tak skoro nikto nedocka 😀

lejla77
16. máj 2007

ajuskamimi:
skoda ☹

kika76
16. máj 2007

ajuska a ako sa citis? vsetko zatial v poriadku?

ajuskamimi
16. máj 2007

KIKA vcera mi prvy krat opuchli nohy, ale tak brutalne, ze som ich vecer mala ako hroch 😀 myslela som si, ze ked som doteraz nemala ziadne opuchy, ze ma to obide, ale asi som sa mylila. Ale mozno to bolo z toho, ze som zehlila a zehlila a zehlila / no proste z dlheho statia, neviem. Prave sa chystam do poradne, tak som zvedava, ci mi vysledky na streptokoka ci co a krvne testy vysli v poriadku a co mi zasa lekar povie na toho mojho big drobca 😀 a ty ako?

kika76
16. máj 2007

no, ja som bola v poradni dnes.... a doktor mi nariadil kazdy stvrty den zeleninovu dietu.... povedal, ze som nepribrala zatial az tak vela /15kg/, ale ze za posledne dva tyzdne pribrat 3kg je dost....tiez mi posledny tyzden zacali opuchat nohy, najma prava, ale len tak navecer...tak som si ich zacala vykladat 🙂 a ultrazvuk budem mat az buduci tyzden

ajuskamimi
16. máj 2007

no hm, mne zatial nic take nekazal, ja som od zaciatku tehu pribrala 10 kg a teraz som dokonca 1kg schudla, takze vaha je normal na tehu, len asi drobec vela je 😀

kika76
16. máj 2007

no, to si dobra, 10kg je v pohode

ajuskamimi
16. máj 2007

KIKA a kde ides rodit, teda na Antolskej? Ja som si tam zazmluvnila lekara, dufam, ze vsetko dobre dopadne. Moc sa bojim, kurnik, lebo som padavka a je mi zle uz len pri pohlade na samotnu ihlu, takze si seba v tejto roli neviem predstavit a stale presviedcam mojho drobca, nech este pobudne tam kde je tak dlho ako sa len bude dat 😀

kika76
16. máj 2007

neboj, ajuska, vsetko dobre dopadne, ja keby som mala mat cisarsky, asi si dam radsej celkovu narkozu...... nebudes nic vnimat a ked sa preberies, potom ti daju babatko a uzijes si ho..... ja by som sa asi dost bala cisarskeho v lokalnej anesteze, to potom clovek vsetko vnima, neviem

ajuskamimi
16. máj 2007

ved prave toho sa bojim, ja by som aj ten spinal chcela, keby som bola "normalna" 😀 ale ja sa ani v telke nemozem pozerat na pichanie injekcie a to si neviem predstavit, ked tam budem lezat napoly umrtvena a lekar bude - sestricka skalpel, odsavat, rychlejsie, moc to krvaca, viac roztiahnut kozu a podobne, brrrrr. Aj som sa pytala, ze ak by som chcela spinal a doslo by mi pri nom zle, co by bolo. No uspali by ma celu. Tak uvidime.

kika76
16. máj 2007

hej, ved tvoj doktor sa o teba urcite dobre postara.... budem na teba mysliet.... a uz mas vsetko pripravene? alebo este nieco zhanate pre babatko?
my sme boli vcera v Brne v jednej predajni pre kociarik, co sme tam mali objednany, vyslo nas to v CR lacnejsie

certica
16. máj 2007

ajuska, ja som absolutne nezarigstrovala, ze by sa lekari nejak bavili medzi sebou, resp. o com... oni hodia medzi teba plachtu, cize nevidis nic priamo.
navyse tam je aj so sestrickami min.7-8 ludi a oni sa cely cas s tebou o niecom rozpravaju (anesteziologicka mi sedela pri hlave a stale komunikovala), aby odputali pozornost. jasne, ze citis, ze sa s tebou nieco deje, moze to byt niekomu neprijemmne (take akoby sklbanie a pod., ale inac ziadna bolest samozrejme)
no a potom, je to ovela setrnejsie pre babo, ako ked ta uspia a vsetky tie oblbovaky sa dostanu aj k dietatu

ajuskamimi
16. máj 2007

este nam chyba par drobnosti ako vanicka, kefka na vlasky, nejaka kozmetika a podobne, ale fakt neviem, co treba pre take miminko, tak sa spolieham, ze mi to ukazu sestricky v nemocnici a potom poslem manzela na nakup 😀 kocik uz mame, ja som si vyhliadla v Polsku a chceli sme ho kupit po porode, ale nakoniec sa mi ho podarilo kupit od jednej baby v Sali za polovicnu cenu a este dva roky v zaruke, lebo ho pouzivala iba 4 mesiace, takze super, som spokojna. Ale pozerala som v temach junovky, X-lander co si si vybrala, super volba, tiez sme nad nim rozmyslali 😉

inac KIKA ked tak na teba pozeram na tu fotecku a hovoris, ze si lekarka, podobas sa mi na jednu z Antolskej, co ma osetrovala, ked ma doviezla rychla. V 9tt som odpadla v elektricke a ona je neurologicka, tiez toho casu na materskej, lebo akurat som tam bola na kontrole minuly tyzden a povedali mi, ze je na materskej 😉

kika76
16. máj 2007

ajuska, je to mozne 🙂 aj si mi bola trochu povedoma... ano, este celkom nazaciatku som aj sluzila, asi tak do konca oktobra som mavala aj nocne.... a som neurologicka, hi hi 😀

kika76
16. máj 2007

a odvtedy uz si neodpadla?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre