Pôrodnica Brezno, Lučenec, Rimavská Sobota

michaela4495
14. dec 2015

Ahojte, chcem sa opýtať či máte niektorá skúsenosti s niektorou z týchto pôrodníc. Pôvodne som chcela rodiť v Rimavskej Sobote ale počula som o nej dosť negatívnych skúseností. Tak teraz zvažujem Lučenec alebo Brezno.

dominika6
14. dec 2015

@michaela4495
ja som rodila 2x v Brezne a len skrz lepšej starostlivosti pôrodných sestier

rony1
14. dec 2015

Ja prvý pôrod BB.teraz druhy chcem brezno.bola som tam náhodne hospitalizovana v 8tt (výlet sa skomplikoval musela som do nemocky a bola najbližšie) a keďže som tam ležala 5dni môžem povedať ze sestričky aj lekári súper a aj novorodenecke chválili dosť tie čo tam ležali.cize určite teraz br.v piatok uz idem 1x tam na kontrolu tak zvedava

michaela4495
autor
14. dec 2015

@rony1 No ja som tiež počula že v Brezne je dobrý personál a hlavne ochotné sestričky. A s BB si nebola spokojná ?

rony1
14. dec 2015

@michaela4495 no bb??rodila som 2012 ako vtedy som dako neriesila ci bolo dobre ci zle z odstupom casu ozaj na novorodeneckom ochota nenormalna najprv sprdnuta ked som vystresovana z malym dobehla k sestrickam ze strasne grcka potom ked sa prsia naliali tak dalsie mudre reci hlavne ked som vravela ze zaciname bolet tak bolo povedane zevto je ok a ja som aj cakala ze bolet to ma tak som nevedela posudit kedy je to zle dostala som zdrb zas a dve injekcie do zadku to som uz aj revalaaa vycerpana zdeptana a naj bolo ked nechcela sestricka dat umele mlieko ze mam kojit maly hladny cely den bol lebo mne sa nedalo dobre kojit ked sa vymenila zmena sestricka mu dala asi dve striekacky mlieka a on scucol no a ja rev ze som ho nechala hladovat...ocividne novorodenecke sa za tu dobu nezmenilo aspon co som citala jedina vyhoda ze maju speci starostlivost o novorodencov npredcasne nar.a obsadenstvo mudr sa zmeniloooo ked som pozerasla na ich stranke to len sekund.lekar.v brezne sestricky fasa su strasne mile ochotne aspon tam kde ja som bola o posch.nizsie..ale vrchna gynek.porod.uplna pecka super zena mila a dokt.tiez super nemala som stastie na vsetkych ale na tych co ano tak spokojnost..kamoska zas chvali zvolen dokonca ona chodila do bb na poradne a ked to na nu prislo sla do zv tak asi tak

michaela4495
autor
14. dec 2015

@rony1 no veď toho sa bojím najviac aby som nenatrafila na nejaký nepríjemný personál, kde mi nikto nebude chcieť v ničom poradiť. A v Brezne si nebola náhodou pozrieť pôrodnú sálu ? že ako to tam majú vybavené. Kedy máš termín pôrodu ak sa môžem spýtať ? 🙂

michaela4495
autor
14. dec 2015

@dominika6 takže si bola s Breznom spokojná ?

dominika6
14. dec 2015

@michaela4495
Ja mam dobre skusenosti,samozrejme je to o pristupe oboch stran,

michaela4495
autor
14. dec 2015

@dominika6 využila si aj epidurálnu anestéziu? a nevieš či je tam možný pôrod do vody?

dominika6
14. dec 2015

Nevyuzila,nebolo treba a nieje tam moznost porod do vody...poviem pravdu ze vsetky tieto vymozenosti ti porod neulahcia,ako skor to,ze budes mat pri sebe blizkeho cloveka a prijemny personal...ostatne zvladnes

michaela4495
autor
14. dec 2015

Epidurálku som veľmi ani nezvažovala o nej som čítalal tiež dosť negatívnych skúseností ale pôrod do vody ma celkom zaujal. Samozrejme najdôležitejší je v tej chvíli prístup ľudí čo budú pri mne a zatiaľ som o personálne v Brezne počula samé pozitíva.

rony1
15. dec 2015

@michaela4495 termin medzi 5.1-18.1 kazdy vravi inak..pôrodnú som nebola kuk ja som tam ležala na gynekologii pre krvacanie a tam som sa dozvedela od bab ze porodnica je fajn..a inak strava tam je top to v bb obed som nemohla ani cítiť to bolo neskutočne..a ty máš kedy termin? Ja v piatok idem prvý krát tam uz tak dam info :0)

michaela4495
autor
15. dec 2015

@rony1 no ja až 6. apríla ale chcela som si vybrať pôrodnicu skorej aby som tam mohla aspoň pár krát zájsť na predpôrodný kurz ak niečo také majú. Tak potom daj vedieť aké to tam je 🙂

rony1
15. dec 2015

@michaela4495 oki ozvem sa.ci som bola spokojna

salome51
15. dec 2015

@michaela4495 Tak ja som rodila v Brezne a aj teraz budem ak všetko bude v poriadku. Mojím ošetrujúcim lekárom je primár. Mala som komplikovanú sekciu a ani tehotenstvo nebolo bohvie čo. Perfektne sa starali o mňa aj o malého. Ja môžem Brezno a personál len a len vrelo odporučiť. Na lekárov sa dá naozaj spoľahnúť a primár, ktorý to má všetko pod palcom je perfektný odborník vo svojom odbore. 😉

michaela4495
autor
15. dec 2015

@salome51 Som rada že konečne aspoň o jednej pôrodnici počujem toľko pozitívnych vecí 🙂 Keď som čítala o niektorých čo sa tam robí tak aj hrôza v takom prostredí rodiť. Kedy máš termín?

diorka
15. dec 2015

@michaela4495 ahoj, predporodny kurz v BR mame, vedei ho dokonca vrchna sestra z porodnice, strasne mila zena, v ramci kurzu sa chodi pozriet aj salu 😉

michaela4495
autor
15. dec 2015

@diorka a nevieš ktoré dni býva ten kurz ? a či sa treba dopredu objednať alebo stačí prísť. 🙂

diorka
15. dec 2015

@michaela4495
Kurzy predpôrodnej prípravy
Meno zodpovednej osoby: Janka Uhrinová
Telefón: 048/ 6302 536
Dĺžka trvania kurzu: od 3.-4.mesiaca do konca tehotenstva
Stručný obsah kurzu: Fyzická príprava (cvičenie na karimatke a fitlopte, relaxácia pri hudbe), Psychická príprava (oboznámenie s priebehom tehotenstva, pôrodom, šestonedelím, dojčením, ...), prednášky na odd.
Ktoré dni v týždni je cvičenie: utorky
Miesto konania: rehabilitačné oddelenie v NsP

A baby, mame tam len jednu nadstandardnu izbu, treba sa na nu hned pytat, ako pridete do porodnice, je to super mat kupelnu a wc po porode na izbe 😉

michaela4495
autor
15. dec 2015

@diorka ďakujem za info 🙂 no len či budem mať šťastie a bude akurát volná tá izba 🙂

natinka86
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
salome51
15. dec 2015

@michaela4495 pravdepodobne niekedy v auguste 😀 . V piatok idem k primárovi na kontrolu. Posledne ešte na sone nevidel dieťatko, ale HCG po opakovanej kontrole stúpa tak verím, že mi dá v piatok pekný predčasný darček pod stromček v podobe dobrej správy. Prvého synčeka som rodila pred 21. mesiacmi 😉

michaela4495
autor
15. dec 2015

@salome51 no tak držím palce nech to dobre dopadne 🙂 🙂

salome51
15. dec 2015

@michaela4495 ďakujem 😉

michaela4495
autor
7. feb 2016

@diorka ešte by som sa chcela opýtať či by som mohla prísť na obhliadku pôrodnice a sály aj mimo kurzu v iný deň ako utorok?

diorka
7. feb 2016

@michaela4495 ahoj, tak toto neviem, ja som chodila na kurz, ale skus zavolat vrchnej, ktora vedie aj kurz a spytat sa jej na to

michaela4495
autor
7. feb 2016

@diorka a majú tam len to klasické pôrodné kreslo? lebo na ich stránke je písané že aj nejaká pôrodná stolička

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre