Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

martinkatinka
15. feb 2012

@maminka142 no v tomto ti neporadím, ale ak bude zajtra rodiť, tak v pracovnom čase tam musí byť anesteziolog a dať jej tú epi...

majca424
15. feb 2012

@maminka142 no presne ako píše martinkatinka, pokiaľ bude rodiť ráno, epi by jej v pracovnej dobe mali dať normálne...

maminka142
15. feb 2012

@martinkatinka
@majca424 Ďakujem diavčata, ste zlate snaď zajtra už nebude štrajk 😅

sasena033
16. feb 2012

@janka9898 ano lezali sme tam dve a kes si dosal tak tej jednej uz robili sekciu-...ale islo asi o mna 🙂

janka9898
16. feb 2012

@sasena033
hej ja som tam prisla a uz si tam bola ak teda si to bola ty tak len ty a uz robili sekciu sradna 🙂)

22janulienka22
17. feb 2012

@maminka142 ahoj, už je asi po funuse, ale aj tak nemám žiadne číslo...ako to dopadlo s tvojou sestrou? dúfam, že všetko je oka...zohnali ste nejakého anesteziologa? či to zvládla aj bez epiduralu?

maminka142
17. feb 2012

@22janulienka22 ahojkaj 😉 Už včera porodila, už to ma za sebou, tak som šťastná 😀 😀 😀 No epi mala, ale nejaký anesteziolog sa tam zaučal, takže jej ju dali, ale nedali jej tam tu latku od bolesti 😠 Stale čakali na primara a kym primar prišiel už bolo aj skoro po pôrode, takže si vytrpela 😖
No ja som na 100% rozhodnutá,( ak sa mi ovšem podarí otehotnieť), tak určite budem rodiť radšej v MT a nie v Čadci 🙄

22janulienka22
17. feb 2012

@maminka142 tak aspoň, že to už má za sebou, toto je blbé, že ked rodíš poobede a v noci, nemáš šancu na epidural, lebo anesteziolog má voľno...tiež som zvažovala martin, ale zasa v čadci je príjemné prostredie v poväčšine aj dobré ohlasy sú na personál...ale vždy sa asi niečo vyskytne...

maminka142
17. feb 2012

@22janulienka22 No ona už išla rodiť doobeda a aj tak vidíš ako dopadla 😒 U mňa je velmi dôležita epi, bez nej by som rodiť nechcela... Mala som ju aj pri prvom a zaleži mi na tom aby som ju mala a kedže v MT je nonstop, tak jednoznačne vedie Martin 😉

22janulienka22
17. feb 2012

@maminka142 a aké je to s epiduralkou? ja to stále zvažujem, niekto čítam, že dobré, inde zasa, že je veľké riziko cisárskeho, vôbec nič necítiš? ak je v mt nonstop, tak to si ešte asi aj ja premyslím 🙂

maminka142
17. feb 2012

@22janulienka22 s epi je to super... Ja nechapem, prečo v tomto storočí chcu ženy trpieť, keď nemusia... To hovorí aj primar v MT...
Zaleži na tom, aku davku ti da anesteziolog, ale ja som mala silnu a necitila som nič 🙂 😀 U mňa to istí MT a to hlavne, len kvôli epi 😉

22janulienka22
17. feb 2012

niekedy je to utrpenie nútené, lebo má anesteziolog práve voľno 😒 neviem prečo to v CA nezariadia tak, aby bol epidural k dispozícii nonstop, aj ked asi dosť záleží od toho, do akých rúk sa človek dostane. Bola som isto rozhodnutá, že ked to príde, tak isto epidural, ale čítala som všetko možné o tom, od ochrnutia, cez bábatko, ktorému sa to do tela tiež dostane, až po cisársky...tak som z toho teraz trocha zmatená.

janka9898
24. feb 2012

@maminka142 musim len reagovat na tvoju spravu ohladom zien a epi nie kazda po prve na to ma radsej kupim nieco malemu ale ani o peniaze nejde ale po druhe pre mnohe zeny je porod zazitok aj ked to boli ale to co pride potom je ten najuzasnejsi pocit a s vedomim ze som to zvladla sama bol pre mna to najpodstatnejsie ziadne lieky oblbovaky a pod v maji budem rodit zas a nebojim sa viem ze to bude boliet ale to som uz vedela ked som chcela to druhe dieta
preto nie kazda zena chce zasahovat do seba a pocas jej porodu kde rodi iba ona a chce si to (aj ked v bolestiach) vychutnat to je moj nazor 😀
ale samozrejme neodsudzujem zeny ktore si daju epidural kazda sme ina ale je sradna ze ked maju cisarske rezy (neplanovane) napr v noci tak daju epi bez problemov vzdy sa tam ten anesteziolog najde vacsinou z traumy 😀 tak by to mohli nejak vymylsiet pre tie mamicky ktoreepi chcu a je to pre nich lepsie 😀
dufAM ZE som t aneurazila svojim nazorom 😀

maminka142
24. feb 2012

@janka9898 Ano presne ako píšeš, každy ma iny názor... A len maloktora žena si to doslova vychutnava tie bolesti 😖 Napríklad moja známa ma dceru v mojom veku a druhe dieťa nechcela kvôli tomu, lebo pri prvom zažila doslova nočnu moru... Každy ma svoj prach bolesti a niekto to zvladne bez epi a niekto nie... Ja nechápem tie ženy, ktore sa boja pôrodu a (niektore už ako som písala druhe po prvom pôrode už radšej nechcu...), tak nechapem, prečo si nedaju epi a trpia... A nie vždy ide o peniaze... Je to vec nazoru a sto ľudí sto chutí 🙂
Mne sa velmi pači na MT nemocnici, že tam ti epi ponukaju, aj bez toho aby si ju pacientka pýtala a zaplatia ju neskôr... On sam povedal, čo som ja napísala vyššie, že nechape prečo ženy chcu trpieť, ked nemusia... Je to naozaj vec nazoru, ale ja by som bez epi nerodila... Prve som mala s epi a taktiež som mala neuveritelny zažitok s pôrodu...

marcove
24. feb 2012

Dievcence, ohladom epiduralnej anestezie, picha sa iba do 15.00 hod kym tam je anesteziolog, potom mame smolu, a dohodnut sa neda, lebo nie je s kym...a zevraj to nie je problem pocas 24hod. MT vyhrava na plnej ciare co sa tyka epiduralky. V inych krajinach ju davaju zenam automaticky pokial to je mozne, no u nas v Cadci bohuzial nie, takze trpme, lebo to je privilegium porodov...

janka9898
24. feb 2012

@maminka142 anomas pravdu mozno keby som mala prvy porod zly a velmi bolestivy rozmyslam rovnako mozno ak bude porod druhy zly zmenim nazor no zatialsom mala stastie co sa tyka porodu rychly a bolest nie moc velka pamatam si iba 2kontrakcie co boli katastrofa ostatne sa dali zniest nakolko som mala aj velmi bolestivu menstruaciu tak moj prahbolesti je dost takze mozno preto som si porod uzila ale tiez chapem mamicky ktore sa boja porodu maju nizky prah bolesti ze si daju epi a preto lutujem mamicky ktore chcu epi pridu doporodnice a nemozu im pomoct lebo nema kto a musia si to pretrpiet
Ja len dufam ze druhy bude taky isty ako prvy🙂

maminka142
24. feb 2012

@janka9898 Držím palčeky 😉

martinkatinka
26. feb 2012

@janka9898
@maminka142
No ja neviem, neporodila som nakoniec spontánne, ale aj tak mi tie bolesti neprišli nejak extra silné.. ide asi aj o prah citlivosti... Ja som aj tlačila a nešlo to a neprišlo mi to, že by tie bolesti boli vyslovene hrozné... asi ako pri krámoch ... a to som mala teda riadne bolesti pri nich vzhľadom na endometriózu... horšie to bolo myslím po cisárskom, to už by som bez liekov od bolesti asi nevydržala.....
ale v dnešnej dobe by mala byť možnosť pre ženy, ktoré epi chcú aj mimo bežných pracovných hodín... lebo čas porodu si nevyberieme...a keď to ide pri cisárskom a tie sa robia aj v noci, tak by to malo ísť aj pri spontánnom porode...

miruska24
28. feb 2012

@zuzu805 ahoj, mohla by som ťa poprosiť o kontakt na 3D v Jablunkove. Ďakujem.

zuzu805
28. feb 2012

@miruska24 poslala som ti ho do IP 🙂

lucka211
9. mar 2012

@miruska24 ahoj ja by som sa ta chcela spytat ci si bola na tom 3D v jablunkove lebo aj ja tam idem v utorok...a ak hej co ti tam robil???

lucka211
9. mar 2012

je tu niekto taky kto bude rodit v juli???

miruska24
9. mar 2012

@lucka211 Ahoj ja idem do Žiliny o dva týždne, lebo tam aj pracujem, tak to mam po ceste. A inač ja mam termín 9.7. 😀

lucka211
9. mar 2012

@miruska24 ahoj ahoj ja mam termin 16 jula :D

miruska24
9. mar 2012

@lucka211 Tak to sa možno stretneme 🙂

veminka
11. mar 2012

@22janulienka22 Veď v Martine to je tiež na dobre urovni uplne vpohodičke ja som tiež volila Martina len kvoli EPI, ale bacha lebo už tam treba EPI popredu hradiť inak ti ju nedaju, ale ak ju nepoužiješ peniaze vratia-čo bol moj prípad :D

karin1234
11. mar 2012

@veminka áno to je pravda treba si zakúpiť dopredu stoji 100eur, ja som tam rodila ale bez epi a bola som spokojná s porodnicou v martine.

karin1234
11. mar 2012

kočky a ak uvažujete o epi, tak mne v martine hovorila porodna asistentka, že je to hlavne pre mamičky, ktoré sa nevedia počas bolesti uvolniť a pomáhať si správnym predýchavaním. ale asi má aj každý iný prah bolesti. ja si myslím,že sa to dá vydržať aj bez epidurálky. hlavne nestresovať a počúvať čo človeku radia.

veminka
11. mar 2012

@karin1234 no ja som tiež rodila bez EPI nakoniec, ale bolo fakt fajn, aj som rodila v Ca ale porovnať sa neda, ale to bolo ešte pred veľkymi zmenami

kacena1159
11. mar 2012

Ahojte maminky. Chcem sa podeliť s vami o moju skúsenosť s pôrodnicou v Čadci. Ja som rodila v júli 2011 a bolo to hrozné ☹ Pred pôrodom som tam už ležala skoro mesiac a nemala som žiadny problém. Všetko začalo až pôrodom. Najskôr som mala veľmi arogantné sestričky na pôrodnej sále (keď som jednu prosila, aby mi dala niečo na navlhčenie úst lebo som bola veľmi slabá a vysilená, prišla a hodila ju na mňa akoby som bola nejaký pes), ani ma nijako nepodporili iba po mne vrčali, že ak to nepôjde tak tam budem ešte ďalšie dve hodiny no hrôza :( keď ste nespali celý deň a ste vysilená :( Porodila som, bola som na sále po pôrode 2 hodiny. Keď ma preložili na izbu a mala som ísť na WC po pôrode som sa postavila a odpadla som. Maminky zle ma tam vyčistili, začala som hrozne krvácať a skoro som zomrela. Bolo to hrozné a nikto mi ani nepovedal a nevysvetlil čo sa stalo. :( A akoby nestačilo keď som odchádzala domov z pôrodnice a sestrička mi obliekala malú a chystala domov. Ako mi ju dávala do autosedačky tak ju hlavičkou buchla do tej rúčky (ona ju nedala dole) tak malá moja malička 8 dňová dcérka taký hematóm na hlavičke, že hrôza. Tak sme zasa museli behať po sonách a vyšetreniach hlavičky. :( Do Čadce by som už v žiadnom prípade nešla rodiť lebo táto skúsenosť mi stačila :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre