Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

janka9898
1. apr 2012

@sisanka dakujem chcela somv ediet lebo v cadci ho minule nemali mozno lenbol vypredany neviem tak keby nahodou som ho nestihla kupit a ohladom Gulcika som chcela vediet len ohladom toho kufrika prenatal box ze si ho dostane kazda a kedy kedze na buducu porandu uz budem v 36tt🙂

sisanka
1. apr 2012

@janka9898 ja som ho dostala v 36tt...a to som sa opytala ze kedy ho dostanem a sestriska ze dnes tak neviem ci prizabudla alebo kazdej davaju v 36tt aby v tom mali prehlad 🙂

janka9898
1. apr 2012

@sisanka uz som jednej kocke pisala a ta ze tiez v 36tt dostala tak uvidime

sisanka
1. apr 2012

@janka9898 tak asi v 36tt leb omne sestricka hned ze dnes dostanete 🙂

mima1311
1. apr 2012

@janka9898
@sisanka ja som dostala hned na zaciatku , tusim este spolu s teho knizkou 😉 a druhy v porodnici 🙂

janka9898
2. apr 2012

@mima1311
@sisanka tak je to asi indovidualne no co ked ho nespomenie tak jej to pripomeniem je to super apson nieco cloveka potesi🙂

mima1311
2. apr 2012

@janka9898 urcite si pytaj , uz si dobre nepamätam co tam bolo , ale tusim cumlik , plienocka , detske vyzivky dve , lyzicka na prve prikrmy , caro a dake drobnosti .... 😉

janka9898
2. apr 2012

@mima1311 ved to ze aj topotesi musim sa spytat🙂

zuzub
4. apr 2012

ahojte, kočky chcem sa spýtať, zoznam vecí do pôrodnice , ktorý je uvedený na stránke pôrodnice je aktuálny alebo treba ešte niečo? zvažujem pôrodnicu v Čadci, ešte sa chcem spýtať aký sú tam teraz lekári a ako na izbách s čím ste boli spokojné a s čím menej a tak.
a žilinčanky čo ste rodili v Čadci v pohode ste stíhali "utekať" do porodky? ja som synčeka rodila v Martine, ale teraz je tam gyn-pôrod v rekonštrukcii takže je tam dosť hluk,prach a pod. a vraj ani veľmi neprímajú pacientky z iných ako martinského okresu.

ivka2903
8. apr 2012

@janka9898 Ahoj, ja som ten prenatal box dostala po pôrode, pri odchode z nemocnice. 🙂 A to som si ho ani nepýtala, rovno mi ho doniesli na izbu 🙂

janka9898
8. apr 2012

@ivka2903 ano to je uz tenpo porode ale moj gynekolog dava este jedne pred porodom je to pre tehotne a ten druhy je uz pre cerstve mamicky ten som dostala aj ja pri prvom len tento je iny🙂

janka9898
8. apr 2012

@zuzub myslim ze ten zoznam je aktualny a porodnicu mozem len odporucat a co sa vzdialenosti tyka ja otmam sie len 17km ale nasa cesta do porodnice trvala hodinu a 20minut(co obvikle trva iba 20minut) bola proste strasna hmla ze sa nedalo ist rychlo iba 20tkou aj toopatrne takze neviem uvidis sama po kolkych min budes mat kontrakcie a podla toho ja som mala kazdych 10minut ked sme vyrazili a prisli sme tam o 22 30 o 23 30 mi pichli vodu a o 01 10 bol maly na svete vsetko zalezi na okolnostiach:_ň

ivka2903
8. apr 2012

@janka9898 aha 🙂 tak ja som iný nedostala, ale ani som nevedela, že by som ich mala dostať viac .. však sa skús opýtať, oni ti ho určite dajú 🙂

ivka2903
8. apr 2012

@zuzub Ahoj, ja som tiež zo Žiliny a rodila som v Čadci. Určite môžem len a len odporúčať. Ja mám s personálom aj s lekármi len skvelé skúsenosti. A to som tam dlhšie ležala 2x ešte v tehotenstve. Pri pôrode som mala primára. Bol super a skvele sme to spolu zvládli. Už máš dosť vysoký týždeň..Kam chodíš na monitor? Ak sa nemýlim, malo by to byť v nemocnici, kde budeš rodiť..

janka9898
8. apr 2012

@ivka2903 ano to davaju len niektory doktory tak preto somsa pytala kedy ho dava ten moj lebo som ich videla v ordinacii

d_anica
8. apr 2012

@zuzub
@ivka2903 Netreba tam chodiť na monitory, ja som chodila až do konca na monitor k svojmu gynekológovi do ambulancie a do Čadce sme prišli až s bolesťami 🙂 Inak tiež odporúčam, ak bude druhé, tak rodím jedine tam 😀

zuzub
8. apr 2012

@janka9898
@d_anica
@ivka2903
vďaka kočky, ja chodím na monitoe k svojmu dokimu MUDr.Paučin.tiež mám trochu obavu či budeme stíhať ale tak uvidím podľa okolností.cez deň je premávka dosť brutál ale zase v noci pohodička.hlavne nechcem prísť na poslednú chvíľu lebo mi zistili streptokoka tak aby mi stihli podať ATB.

martinkatinka
8. apr 2012

Baby, čo sa týka tých boxov, tak aj som jeden dostala od gynekologa, druhý keď som bola tehotná a ležala som tam, tretí pri odchode s malým z porodnice a ešte aj takú taštičku modrú, v ktorej boli tiež také milé somarinky... a pritom sa ma vždy pýtali, že či som už box dostala a vždy som povedala, že hej... a aj tak mi dali ďalší, tak nerozumiem....Čo sa týka tých modrých tašiek - sú aj oranžové a sivé tuším - tak tie sú od nejakého sponzora, je tma aj časopis a je na nich nápis Mama a ja.
A tie kufríky, jeden by ste mali dostať u svojho gynekologa a druhý po porode... Neviem prečo mi dali ešte aj ke´d som tam ležala pred porodom 😀
Tu si pozrite info http://www.familyservice.sk/tehotenstvo/Prenata...

ivka2903
9. apr 2012

@zuzub mne sa zdá, že Paučina som tam tiež zopárkrát videla slúžiť.. alebo možno len bol odrodiť svoje pacientky. Neviem, ale zo 2x mi tam bol na vizite.
@martinkatinka tú sivú som dostala aj ja 🙂 na ňu som úplne zabudla.. to mi dali na novorodeneckom, keď už sme brali malého domov.. 🙂

janka9898
14. apr 2012

@martinkatinka ano aj ja som tam teraz lezala a tak som tiez dostala ten klinic box pre tehotne a este ze jeden dostanem od gynekologa(ale nie vsetci ich davaju) a ten po porode to viem aj s tou taskou ja som mala zelenu(tam ma poteisl ten teplomer hlavne🙂)
ale tak potesi aj take malickosti 😀 😀

monika1091
14. apr 2012

Ahojte tehulky... ktoreho gynekologa-porodnika by ste mi poradili v čadci.... a kt je naozaj ze dobry a ktory necaka ze mu daj do kapsy 500-600 eur....

ginepra
15. apr 2012

@monika1091 odporucam z vlastnej skusenosti doktorku Lubicu Polakovu a doktoraTibora Gulcika

evka4
15. apr 2012

@monika1091 ja ti mozem z vlastnej skusenosti odporucit dr. tavaca.

miriama176
15. apr 2012

caute kocky prosim vas chcem sa opytat kto vas odrodil s kym ste mali dobre skusenosti a dal sa objednat aj na pôrod radsej si zaplatim nech to mam co najmenej trapenia uz som v 38tt a ked som videla v cadci ako tam niektore kocky trpeli aj jeden a pol alebo dva dni tak mi nebolo vsetko jedno radsej tam niekoho objednat nech sa môzem spolahnut hm? neviete o niekom takom?

afra
15. apr 2012

@miriama176 ja som mala doktora Tavaca. Vystriedali sa pri mne asi 4, lebo som prisla akurat, ked sa sluzby menili. Nemala som ho zajednaneho, ale len vdaka nemu mam svojho syna pri sebe. Ma nechali v bolestiach (kontrakcie to neboli) 4 hodiny a az ked prisiel on zistil, ze maly uz nereaguje, ze treba hned rezat. Sa zamotal chudacik do pupocnej snury a keby nie doktora, tak sa mi udusi.

miriama176
15. apr 2012

@afra no ved ja som tam bola tento tyzden a kvoli zaznamom ma tam nechali lebo malicky je strasne aktivny a na prijme bola kralova ta mi tak akurat kvalitne doblizila a ti doktori sa mi nezdali nejaki privetivy tak neviem teraz co a ako a este maly mi strasne kope hlavne takto vecer a hlavne hlavickou mi uz dost blizi len sa normalne bojim tam ist ani brusko mi netvrdne nic tak sa bojim aby ma tam dva dni nevyvolavali ...

evka4
15. apr 2012

@miriama176 ako som uz pisala trosku vyssie, ja som mala tiez dr. tavaca a bola som maximalne spokojna. ak mas taketo obavy, tak je podla mna dobre pre tvoj klud niekoho sa zajednat, aj ked toto ti nezaruci, ze vsetko bude prebiehat idealne. ja som si dr. dohodla kvoli tomu, ze som sa porodu strasne bala a takto som sa citila tak bezpecnejsie. pri druhom dietati budem postupovat rovnako 🙂

afra
15. apr 2012

@miriama176 hlavne sa upokoj. Porod nie je nic prijemne, ale zopakovala by som si to bez vahania. Len mysli pozitivne a vsetko dobre dopadne. Ked mas strach, zajednaj si doktora a aspon sa nebudes bat, ze natrafis na niekoho, kto ti teraz ublizil. Oni tam vsetci ten porod beru uplne bez emocii a posobia tak velmi odmerane a ze ich mamicka nezaujima a nechavaju ju trpiet, ale no je to ich praca. My rodime par krat za zivot a oni rodia detickyy kazdy den :D Bud rada, ze ti babo uz nalieha dole. Ja som nebola pripravena na porod ani trosicka a nebolo to nic prijemne dostavat vyvolavacky a stale pocuvat, ze porodim az na vianoce. Mne sa nedialo nic, ani som sa neotvarala, maly bol vysoko a necakala som, ze porodim skor ako bol termin. Az v noci mi praskla voda a bolo :D Najskor som stresovala a potom som sa uz neskutocne tesila na maleho a aj ked ten den bol bolestivy, strasne rychlo presiel 🙂 A ak mas strach, zavolaj si partnera k porodu. K mamickam su vtedy milsi vsetci 🙂

miriama176
15. apr 2012

no ved to ze sa strasne bojim pôrodu a bola by som kludnejsia keby ma odrodil niekto o kom budem vediet a bude to pre mna trosku kludnejsie a manzel ide ku pôrodu tiez tak to je tiez pre mna takym miernejsim faktorom len ked tavac sa uz neda zajednat nechce chodit ku pôrodom mimo prac doby lebo tiez ma dve deticky tak nestiha 🙂 co je pre mna smola juuuuj uz aby som si mohla jakubka vyobimat uz sa ho neviem dockat aj ked sa bojim toho pôrodu jak cert svetenej vody 😖

evka4
15. apr 2012

@miriama176 a to ti kto povedal, ze tavac uz nechce chodit k porodom mimo prac. doby? on sam? to len aby som vedela do buducnosti... a pokial viem, tak on ziadne deti zatial nema 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre