Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

22janulienka22
25. jún 2012

@m_mirka rodila som cez deň, takže s epi by som problém nemala, ale čo som zisťovala aj v nemocnici som sa pýtala, lebo som do pôrodnice prišla o tretej poobede, tak som chcela zistiť čo a ako a povedali mi, že bohužiaľ v noci nikto nepríde, ale pôrod sa začal až ráno...ale bolo to také rýchle, že som vlastne ani nepomyslela nato, že by som si mohla dať epiduralku 🙂

miruska24
26. jún 2012

@m_mirka @m_mirka Ahoj, na monitor sa neobjednáva, stačí iba prísť - na 5 poschodí je recepcia, kde položíš tehotenský preukaz a oni ti ďalej povedia. Len si pre istotu zober pyžamo a prezuvky, keby si náhodou mala zlý záznam. Nechcem strašiť, ale ja už som tam takto ostala 2 krát. Iné vyšetrenia robia ak by si mala zlý záznam, čo ja viem - ja chodím stále ešte k mojej gynekologičke tak neviem.

maco
4. júl 2012

baby, nasla len malo info ohladom mudr. Tavača. Otvoril si u nas ambulanciu a rozmyslam, ze k nemu prestupim, jednak to mam blizko a ma vsetky pristroje, nemusim chodit nikam inam na vysetrenia. Ake su vase skusenosti s nim, ci uz pri porode alebo pri vysetreniach? Dakujem.

bambimama
4. júl 2012

@m_mirka ak sa za 4rokynezmenilo, tak na monitory nepotrebujes okrem tehotenskej knizky nic. Skratka , prides, natocia ti monitor, ukazu ho doktorovi a ked je dobry, tak ides domov. Ked je zly, tak ta nechaju na pozorovanie. Takto som aspon chodila ja, ked som bola este u dr.Oravcovej v Ziline. Teraz monitory budem mat na ambulancii u dr.paucina hned aj s vysetrenim zospodu kazdu sobotu. niektory doktori ten pristroj maju alebo posielaju do nemocnice.

m_mirka
9. júl 2012

@bambimama
@miruska24
vdaka za info 🙂

fileta
9. júl 2012

.@vinifera ahoj, na ich stranke som nasla, ze epidural sa da pichnut stale, ak budes rodit medzi cca 8:00 a 16:00 tak za tusim 50 eur, mimo tohto casu asi 100 eur,... tak nejako to mali na stranke, treba kuknut

evka4
9. júl 2012

@maco ja som ho mala pri porode a mozem ho len odporucat 🙂

prahaxx
9. júl 2012

@maco dr. Tavaca vrele odporucam - pred 3 rokmi mi doslova zachranil vajecniky laparoskopickou operaciou - srdecna vdaka mu!! ako odbornik velmi dobry, vela skusenosti!!!!! neda sa celkom povedat, zeby bol rozpravkovo mily, ale da sa s nim komunikovat

martinkatinka
16. júl 2012

@maco oh´ˇladom Dr. Tavača - ženy si ho chvália, vraj je veľký pedant... ja som ho zažila iba na vizite, ale je dosť nevrlý, posobil na mňa akoby so mnou strácal čas... ale možno mal len zlý deň.

majca424
21. júl 2012

@zuzanqa123 ahoj, akurát som tu nakukla a kukam, že si mala už termín 🙂
už si porodila? 🙂 mala si babätko stále pri sebe ako si chcela? 🙂

zuzanqa123
22. júl 2012

@majca424 ahoj no ja som porodila už 07.07 :D 13 dni pred terminom...bola som v Cadci a bola som na oddeleni C kde mas babatko pri sebe akurat v noci ked si ho nakrmis tak okolo pol noci a jednej rano ich beru..lebo rano o takej 4:30 ich kupu a majú vizitu na novorodeneckom....inak ho mas cely den pri sebe.

siskaca
26. júl 2012

Ahojte zienky,tak som zisťovala,co ako ohľadom epiduralky,teraz som tam ležala dva dni kvôli zlým záznamom z ctg a poviem vám ze ochota ako fras.V CA len tak epi nedajú a uz vôbec nie mimo prac.cas.To si môžete trhnut.Takze iba od rána od 8 do 14.Musela som sa spýtať az troch sestriciek,co sa každá vykrucala.A je to tak,ze ked vas chytí porod ale je este cas,vraj sa este to poučenie dá podpísať,alebo potom ist este pred porodom za anesteziologom na oddelenie a priam sa snim dohodnut.Ale to zas treba nieco do ,,vrecka,,.Takze milé dámy ak budeme mať to,, šťastie,,a chytí nás to mimo prac.doby prezijeme sice krasny ale sakra bolestivy porod.Uz sa teším termin mam za tri tyzdne🙂

martinkatinka
2. aug 2012

Baby a čo je na tej epidurálke také super??? 😀

majca424
3. aug 2012

@martinkatinka čo je na nej super??? že sa netrápiš v bolestiach a nie si počas samotného tlačenia tak vyčerpaná, že už vlastne tlačiť ani nevládzeš 🙂 😀 z môjho pohľadu mi epidurálka pomohla teda strašne!!! 😉

wieruss
3. aug 2012

@siskaca prepac, ale preco by si mala mat sakra bolestivy porod ?? Ako vidim cakas prve babo.. Ci mad nejake komplikacie ? Lebo podla mna sa prirodzeny porod da uplne s prehladom zvladnut 😉

@martinkatinka podla mna je super ak ti porod vyvolavaju, kedze vtedy su bolesti omnoho silnejsie .. Ale ak sa to rozbieha samo - tak vtedy by som epi nedala ...

kubinca
3. aug 2012

@wieruss ahoj, ja len chcem doplnit ze aj ked som mala porod vyvolavany, tak sa to dalo v pohode bez epi zvladnut, a bolo to take rychle ze by som ani nemala cas si ju pytat.. a stale som teda cakala kedy pridu tie sakra bolesti... 😉 ale svagrina mala dva dlhe porody, prvy 27 hod, druhy 17hod,a povedala ze bez epi by to nezvladla... ale pri druhom jej to zle napichli a dodnes (2,5roka od porodu) citi bolest v mieste vpichu... tak a teraz vyber si ze? ....

katuska268
3. aug 2012

Porodnica cadci je super,prijemne prostredie ,mily doktory a mile doktorky..sestricky su tam tiez super...so vsetkym poradia,mna napr naucili ako sa koji lebo mi to neslo...krasne prostredie,manzel mohol prist aj o siedmej vecer lebo neskoror chodil z prace no je to tam proste super...

wieruss
3. aug 2012

@kubinca tak asi tvoje babatko uz bolo pripravane ist na svet 🙂 vecsinou po vyvolavacke totiz sa hned dostavia velke bolesti ake citia prirodzene rodiace zeny az ked uz sa blizi porod samotny... A presne, zle ti pichnu alebo nedaju dobre davku - kamoska vravela ze ona sa citila uz aj pri samotnom porode ako opita ...

martinkatinka
4. aug 2012

@wieruss ja som mala vyvolávaný.... bolesti som mala 6 hodín, nakoniec som neporodila, na 4 prsty otvorená, to nebolo reálne a malý nezostupoval, potom som akútny cisársky.... ja mám vysoký prah citlivosti, znesiem dosť bolesti a neprišlo mi, že by to bolo extrémne silné.... asi záleží na tom, ako žena znáša bolesť.... ja som epi nepotrebovala, dalo sa to zvládnuť, ale hovorím, ide o to, ako kto znáša bolesť.... mám kamošku, ktorá sa strašne bojí porodu a už len z tohto dovodu by bola pre ňu epi vhodná asi... aby sa ukľudnila a v pohode porodila, v tomto prípade by som aj navrhovala, aby tú epi hradila poistovňa...ženy by mali menej stresu. Aj keď, ako hovorím, ja som sa cítila fajn aj bez nej, preto som sa pýtala....a bolesti som mala podľa doktorov silné, aj sme tlačili, ale fakt sa to nedalo....

martinkatinka
4. aug 2012

Baby inak, máte niektorá záujem o tehotenskú masáž alebo baby masáž? Ak hej, tak mi napíšte IP, poskytnem kontakt....

majca424
4. aug 2012

@martinkatinka bolesti na 4 otvorená??? ja som z domu prišla na 6 a to som sa otvorila ani som nevedela ako... epi mi pichli ked som bola na 8 pretože až vtedy som pocítila aké sú to bolesti riadne.... takže na 4 som sa otvorila dá sa povedať bezbolestne... takže možno keby si bola otvorená už na 8 a potom by ti robili cisársky, možno by si napísala niečo iné.... 🙂

jasné baby, dá sa to zvládnuť aj bez epi ale nechápem prečo by som radšej nerodila z úsmevom ako s čakaním kedy sa to konečne skončí a porodím 🙂
to je môj názor a na epi nedám dopustiť!!!! 🙂

siskaca
5. aug 2012

@wieruss tak kedze som prvorodicka neviem to posudit,ale urcite to nie je prechadzka ruzovou záhradou,vsak?🙂Ja by som bola velmi rada,keby som to zvládla s prehladom tak ako ty;)Ale presne ako tu spomínali ostatné zienky,zalezi ako kto znáša bolest.Tak urcite sa tam nerozlozim ked sa nebude dat pichnúť,ale v zalohe by som ju chcela mat.

siskaca
5. aug 2012

@majca424. Epi ti pichli,ked si bola otvorena na 8?to fakt počujem prvý krát.Ja som si myslela,ze max.ked na 4 cm,pretože potom by to mohlo zastaviť,resp.predĺžiť porod.

majca424
5. aug 2012

@siskaca ja som al nerodila druhé mimčo v čadci 🙂 a tam kde som bola nemali s tým najmenší problém pichnúť mi ju proste kedy som si povedala... a som za nu vdačná, už aj pre moje hodinové šitie 😝
a maximálne na 4? tak to zase počujem ja prvý krát, pretože ked sa pichne priskoro tak práve vtedy to môže pôrod zastaviť.... ja som skôr počula min. na 4.... a keď som si ju vyžiadala až na 8 tak mi povedali, že možno porodím skôr ako stihne zaúčinkovať, to bola ich jediná poznámka čo mi povedali a potom mi ju pichli 🙂 ale stihla zaúčinkovať 🙂

mamkabeika
5. aug 2012

@siskaca Mne ju pichli tesne pred tlačením, už som bola dávno otvorená, len malinký sa začínal dusiť a ja som mala zákaz tlačiť. Preto som si ju dala pichnúť, kvôli tým hrozným tlakom 😒 A ocenila som ju hlavne na šitie 😝 🙂

majca424
6. aug 2012

@mamkabeika Presne, ja si tiež to moje šitie neviem bez nej predstaviť 😝

siskaca
6. aug 2012

@mamkabeika. No toho šitia sa aj ja bojím este viac ako samotneho pôrodu🙂zevraj sa picha nejaká injekcia na utlmenie,ked sa ide sit,nechápem prečo to potom tak boli.Žeby ani nečakali kým zaberie?Neviete náhodou?

mamkabeika
6. aug 2012

@siskaca Vôbec netuším 😎

22janulienka22
8. aug 2012

@siskaca ja som napríklad šitie vôbec necítila 🙂 tiež som sa toho bála viac ako samotného pôrodu, ale na moje prekvapenie, ani som nevedela, kedy začali šiť, našťastie 🙂 takže sa neboj, nie vždy je to také zlé...tiež som mala aj epi v zálohe, pôrod som mala vyvolaný a šlo to všetko tak rýchlo, že som si na epi ani nespomenula 🙂 a ked mám pravdu povedať, čakala som horšie bolesti, podľa toho všetkého, čo som počula 🙂

dominika_sk
9. aug 2012

@martinkatinka ja som mala vyvolavany porod a rodila som tri dni. na treti deň som dostala vyvolavačku o 6,00 rano, hne´d prišerne bolesti, naobed som kričala že ich pozabijam ak mi nedaju epi, poobede som medzi kontrakciami zaspavala lebo treti deň bez jedla a vody je treti deň a maly sa narodil o pol deviatej večer. bola som nervozna, vyčerpana, hladna, pery som mala krvave, lebo som vobec nepila a epi mi nedali , lebo bolo po 14,30h. ak niekto hovori že na bolesť zabudneš, ja som nezabudla, pamatam si to doteraz. druhe dieťa aj vďaka tomuto porodu nechcem, ani keby neviem čo.
BABY? MAJTE EPI V ZALOHE. nikomu neprajem to, čo som zažila ja. a to nehovorim o tyych nervoch a strese.

a mimochodom, je to tam všetko pekne, ale setričky podaktore by potrebovali po hube, jedlo otrasne a primar idiot čo nahaňa rating. asi tolko.a to nehovorim kvoli zlemu porodu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre