Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

violetka1
4. sep 2009

AHojte- ak ste tu este nejaka , ktora sa chysta v Cadci, ozvite sa. Kludne aj tie, ktore tam uz rodili.
Bola som sa minuly tyzden zoznamit s lekarom a tento tyzden by sme sa opat mali stretnut. som to ZA a len mesiac pred porodom budem chodit do CA.

Ako je to tam s tymi izbami? To aj tie "obycajne" nie nadstandard maju Tv na izbe? a ako je to s WC a sprchou?
Su pri izbach, ci na chodbe, ako je to vrajt u v ZA. (prve babo som rodila v BA, tak neviem ako je to kde ).

lienocka2
4. sep 2009

Ahoj violetka1 ja som tam rodila pred rokom ale uz tam boli izby prerobene. ano na kaydej izbe je tv aj radio. a kupelka a wc su pri izbach. na kazde dve izby jedna kupelka a wc spolocne.Akoho ides mat pri porode doktora ak sa mozem opytat? 🙂

violetka1
4. sep 2009

ahoj, dakujem za info. Na Antolskej sme tiez mali tak- op dve izby- sprcha + wc a dve umyvadla..Neviems i predstavit spolocne vsetko na chodbe. Takze sa tesim.
Tv sa tiez tesim..a celkom aj na to, ze deticky nosia kazde tri hodky..sice by sa mi to viacej siklo po prvom porode, lebo som bola vystresovana, mlieka som nemala..teraz uz snad pohoda, co sa toho tyka 🙂 ale aspon si trosku oddychne zena- aspon ten prvy den..ved doma ma bude cakat jedna cerstvo trojrocna a zaberak s miminom..takze tomus a tiez celkom tesim.

neviem to na 100%, ale vyzera to na Mudr. Durmisa.
este sme tam boli len jeden krat na "pohovore"- monitore a prehliadke..

lienocka2
4. sep 2009

no ja ked som zo zaciatku lezala na udrziavani na 4 poschodi tak to tamtak bolo vsetko na chodbe wc aj sprchy ale celkom to uslo.no a to budes mat super to je totiz primar. Ale oni su tam vsetci super. 🙂 🙂 🙂

violetka1
4. sep 2009

ano lienka, ako som citala prispevky, tak boli zeny spokojne viac, ako nespokojne.
Viem, ze je primar. ALe tak to snad nehra rolu- len aby vsetko dobre dopadlo a slo to rychlo 🙂
ja som bola tusim na piatom- na rizikovom mi robili monitor a videla som chodbu k sestonediekam..neviem, ci C, ci B cast.
Akurat isla nejaka pani Dr. s maminkou na ktoru to prave prislo do vytahu do porodnice a pocula som, ako jej tak pekne hovorila- nebojte sa, kludne si zavolajte manzela, mate cas, to tak rychlo nastupi ale potom sa nam to spomali- vsetko zvladneme, nebojte sa.
to az tak potesi, zahreje..tiez by som si priala takych milych ludi okolo seba vtedy. velmi to pomaha porodu.
ked som to pocula, to ako keby som mala mamu alebo koho pri sebe..take fajn to bolo skratka. 😀

violetka1
4. sep 2009

no a popri tom stihla ta lekarka este aj pokecat s mojou dcerou, co stala kustik od nich..sa jej povypytovala ze kam ide taka vyparadena a tak - to sa aj ta mamina uz usmievala..si asi predstavovala uz to svoje mimco. 😉

ozaj nevies, tie porodne saly mali byt niekedy v septmbri teraz dokoncene, nie?

lienocka2
5. sep 2009

Ahoj violetka neviem ti povedat ako pokracuju a kedy to bude hotove ale ktora si tu pisala ze 15.9 by mali byt. skus pozriet na stranku nemocnice. 🙂 no to mas pravdu s tym prijemnim pristupom. Vsak ti hovorim ze oni su tam vsetci super. a vela pomozu po fyzickej aj psychickej stranke. 🙂

violetka1
7. sep 2009

no uvidime..ak vyjde cas, popytam sa lekara na to..Zajtra mu mam volat ohladne terminu na vstupnu prehliadku.

betyna8
8. sep 2009

aj ja tam chcem ísť rodiť,termín mám zatial 19.12., je tu ešte niekto s podobným termínom?

violetka1
8. sep 2009

betynka, to budete mat darcek pod stromcek takmer 🙂)

Uz si tam bola, resp. ides si vybrat konkretneho lekara, ci lekarku??

magdal1
9. sep 2009

ahojte, aj ja planujem porod v Cadci, vyber lekara kt.by som chcela pri porode, za to sa plati? Rozmyslam nad MUDr. Paucinovou.

betyna8
9. sep 2009

violetka,ano je to pre nas najkrajsi darcek v zivote 🙂 V tej porodnici som sa narodila aj ja 🙂 ja chodim k Paučinovi, on tam mava služby,tak ak sa bude dať dohodnem sa s nim,ale čítam tu chvály na celý personál.
magda1,viem,že tu v Ziline brali lekari do vačku 5000 za vybaveny porod,ale neviem ako to chodi v Čadci. 😕

julylily
9. sep 2009

magdal1, ja doporucujem urcite Paucina. prave mi kamaratka volala, ze nejaka jej znama mala vybaveneho primara asi z Cadce,neviem isto no nemohla sa mu dovolat, ked potrebovala a odumrelo jej dieta pred narodenim..

danzy
10. sep 2009

dekuji hanam 🙂 no bylo to dost hekticke a nervozni a na tech starych salech i dost hrozne, bylo nas tam plno a ja nevedela kam se vrtnout ☹
s temi dr, ja tam byla od rana a porodila jsem ve tri a to tam poletovali vsichni co meli ruce a nohy, i primar , proste vsichni dr, me samotnou rodila doktorka a doktor mi u toho lezel na brise a nadaval 😠 ale jak se jmenuji to teda vubec netusim.... oni jsou tam fajn ale jakmile toho meli tolik tak uz to na nich bylo znat 😝
po porode me odvezli sice na cecko, ale na dvojluzkac, kam dali pristylku a byly jsme tam tri, zkratka jsem si vybrala trochu hektickej den na porod 😀
jinak tam bylo moc fajn po porode, ale zase (to uz jsem kdysi vzpominala) me tam stvala strasne neinformovanost, nikdo ti tam nic nerekne, dokud je vylozene nejdes otravovat a nejlepe nekolikrat 😖
dali by se o tom napsat romany 😉

violetka1
10. sep 2009

vies Danzy..ked je vela porodov v niektory den, urcite je to poznat v kazdej nemocke..ako som niekde spominala, prve dieta som rodila v BA na Antolskej, bol presne obed a ja som bola 14ta od rannej sluzby..a na taky den sa starali celkom dobre o mna.
Julylily..to,ze odumre niekomu dietatko, tak to neviem, ci je chyba toho, ze sa nemozem dovolat lekarovi..ked mam pocit, ze nieco nie je OK, tak letim predsa do nemocky , nie? A pokial ja mam vedomost a dost blizku s primarom, on telefony nedviha jedine v case, ked operuje.
Ale stat sa moze vselico, nehadam sa. Ale ze dieta umrie kvoli nedvihnutemu telefonu, je blbost. Zrejme necitila pohyby dlhsiu dobu, alebo nieco podobne..to sa treba ale sledovat- vsade sa to pise, kolko pohybov treba citit a ked to tak nie je, utekat na monitor ci sono do nemocky..
Moja sestra mala v BA po dva porody vybaveneho akoze "super" porodnika..no o prve babo takmer prisla pre obtocenu pupocn. snuru a druhe ju donutil prenasat dva tyzdne, kym sa vrati z dovolenky, medzitym babu vylepsovali prietoky, no ale kazdy dal ruky prec od nej, ked uz bola jeho pacientkou..poklepklali si na jeho adresun a celo a nechali ju tak. Nastastie to bolo pred 12 a 8 rokmi.
MAGDAL1: baby niektore tu chodia k Paucinovi do poradne v ZA a on si ich rovno vybavi do Cadce ku svojej zene Dr. Paucinovej na porod.

violetka1
10. sep 2009

Hihi, Danzy..citam teraz hore, ze vas tam bolo vela na sale?? Saly som nevidela, ale mali sa prerabat--pozeram, ze mas 3tyzdnoveho spunta, takze sa asi neprerabali ☹
Je tam niekde vzdycharen, alebo ste vsetky pobehovali na tej sale a chodbe a medzi sebou aj rodili??
niekde som citala, ze sice tam manzel moze, ale saly su staro zariadene, ze ked je tam viacej rodiacich zien, tak ze manzela tam jednoducho nepustia?? Mas skkusenost?

betyna8
10. sep 2009

viletka,aj Paucin tam robi porodnika,ked mu vyde služba 😉
no to je fakt,že keď je tých pôrodov veľa asi su potom aj naštartovaný, to uvidím pri tom mojom,bude vládnut predvianočná atmoška a oni budu chciet mat asi klud 😕

hanam
10. sep 2009

violetka mas pravdu s tym volanim porodnikovi, presne ked citim ze nieco nie je ok predsa sa nezsnazim len volat ale priamo konat a teda bezat do nemocky. Okrem toho ani ja nesedim furt na mobile mam kopec inej prace a o lekaroch to plati dvojnasobne.

hanam
10. sep 2009

inak Dr. Paucinova je tiez super, stretla som sa s nou pri vizitach a da sa s nou aj pekne porozpravat 😉

violetka1
10. sep 2009

No dik Hanam za suhlas 🙂
to je take v stýle JPP..jedna pani povedala.

Betyna ktovie,c i nebdues aj v spravach, ze prve Vianocne babatko 😀
Neviem Betynka, potom nemaju aktualizovanu stranku v Cadcianskej nemocke, bo Paucin tak ako lekar na oddeleni nie je uvedený..a tiez som uz pocula, ze tam opat pracuje..
No mne uz zase paradne tvrdne brucho..idem si lazkat a uspat aj malu..

hanam
10. sep 2009

Paucin tam chodi aj na vizity ked tam je 😉

danzy
10. sep 2009

violetka, je mi to jasne ze porod je porod at je to kdekoliv..
Ty saly prave maji byt hotove 15. 9. - se maji otevirat a predpokladam jak jsem to tam tak videla ze to dodrzi....to budete mit velke stesti, protoze dole je to fakt jak za hluboke totality 😖
jinak to bylo presne jak pises, pobihali jsme tam mezi sebou a ja zezacatku dokonce koukala jak rodi a jak to tam uklizi a pripravuji na dalsi porod....ale s tim partnerem, v pohode, ja taky slysela ze kdyz je tam vic rodicek ze tam nesmi, ale oni se sice snazi to nejak eliminovat, kazdopadne ja tam partnera mela, bez nej bych tam nekde zkolabovala, staral se o me kdyz jsem byla ve sprse a vubec, je dobre se mit o koho oprit, kdyz uz tam bylo tak "plno" ...

violetka1
10. sep 2009

aha Danzy- diky!! ked som tam bola vcera, robil nejaky robotnik otvaracie dvere v chodbe oproti recepcii..ako sa sedelo na stolickach v cakarni pri automate na kavu..To tam by mali byt tie saly??

S manžom sme uvažovali, či to nie su nejake nove bunky na dalsie nadstandartne izby, alebo bezne izby. Lebo sme videli len chodbu a nejake tri styri otvory este bez dvier..tak neviem.

Porodnica je teda asi na 4poschodi, vsak?

No ono ani ten prijem gynekologicky, kde sa robili sona (ak si chodila) nevyzera dobre..taka klasicka slovenska nemocnica, ktora nie je v bratislavskom obvode vyzera kazda asi tak nejak.

No teda ale rodit tak ako ty..mas asi zazitok..motat sa jedna cez druhu, ale aspon si videla, ze aj tie ostatne trpia rovnako..

hexe66
10. sep 2009

ahojte babenky. ja mám termín 15.10., ale bude to asi o dva týždne skôr. chcem z vlastnej skúsenosti povedať, že napriek tým rečiam o čadčianskej nemocnici, je to supéér. bola som na gynde v BA-Ružinove. to bolo strašné. jedna sestrička, zatvorila pri príjme predomnou dvere, lebo som jej po maďarsky nerozumela. po operácii ma ignorovali a nechali ma pozvracanú. večer ma hnali z pooperačnej na izbu tak, že ja som mala v jednej ruke infúzku, v druhej vývod a tašku som kopala predomnou po chodbe a herečka sestrička..................strašné. a či som mala nejaké problémy a bolesti.......no nikoho to nezaujímalo.
minulý rok som bola na operácii na gynde v CA. sestričky majú milión %. potom som tam cez od začiatku tehu ležala 3 x. maximálna spokojnosť. takže sa babenky nebojte. lekári sú tiež všetci v poho. až na primára-ale to som len počula...že vraj je riadne drsný-nemám skúsenosť. izby sú dobré-aj telka.

violetka1
10. sep 2009

ahoj Hexe a kde budes nakoniec rodit ty?

hexe66
10. sep 2009

ahoj violetka1. v čadci. pozerám, že sa možno stretneme. ja som ale na rizikovom, mám myómy. takže ma čaká pravdepodobne sekcia.

violetka1
10. sep 2009

ano, mame podobne terminy..ja mam oficialny podla ultrazvuku stanoveny na 14.10. 🙂)
a chodis teda uz tam na ten posledny mesiac na kontroly? ak ano, tak ku komu?

hexe66
10. sep 2009

Ja chodím k mojej obvod.gyn. v nemocnici-nič moc-čakávam v maličkej chodbičke hodiny a hodiny. na rizikovú k Dr. Tavačovi-zatiaľ každé dva týždne. ty?

violetka1
10. sep 2009

aha! ja som nebola na rizikovom, neviem, ako sa to chodieva- takze mas vlastne dvoch lekarov ak dobre chapem.
No ja som si kartu nechala u svojho gynekolog. v ZA a teraz som bola druhy krat v CA- prvy krat sa popytat, ci ma vezmu a hned urobil mi Dr. monitor a vysetril ma a prezrel si knizku.
No a min. stredu som bola u neho na sone, na monitore a vysetreni..ja mam Dr. Durmisa. Tavac je tiez zo zilinskej porodnici- odisli odtialto traja..Durmis, Tavac a Kiska..

hexe66
10. sep 2009

áno. od začiatku chodievam k dvom lekárom. obvodná sa na mňa ani "nepozrela" len mi predpisovala tablety a kedže som bola PN - lístky na peniaze. uvidíš v nem. budeš spokojná. na gynde sú super sestričky a fakt sa starajú. na pôrodnici som nebola, ale vraj tiež sú super. ale radšej už nechválim, leba zákon schválnosti existuje a umňa na 100%. takže sa "teším", čo sa mi zase vysomári. inak ja som prvorodička - samozrejme veľmi stará-30r, takže začínam panikáriť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre