Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

aksniteb
26. jan 2014

@amalu tak to je super správa, lebo pred tými dvoma rokmi to nešlo :( znova plánujem rodiť v CA a ak sa bude dať, rada by som využila aj epi ...

pastelka28
27. jan 2014

@mollyslips ahojky citala som tvoju spravu a chcela by soms a spytat mna tiez caka sekcia v Cadci tak cca o mesiac mam mat planovanu..ty si mala tiez planovanu sekciu?kedy si rodila hned rano??a kolko si bola na Iske??,,ja som rodila prvy krat v Ziline a nikdy viac ☹

mollyslips
28. jan 2014

@pastelka28 nemala som plánovanu, akútnu. Spinál, bo som nebola na lačno...dalo sa to zvládnuť, hlavne teda pán anesteziológ je typ 😀 malý sa narodil 12:47 a na jisku som prisla 13:30 a bola až do rána do 9:00.. na jiske su super, krásne sa ti venujú, ale... no však čo príde po odznení anestézie asi vieme ☹ piť nám dali niekedy v noci a okolo 4:00 sme sa museli postaviť a ísť sa umyť.. no a o tej 9:00 nás porozvážali :D joj, keď si spomeniem 😖

pastelka28
28. jan 2014

@mollyslips No ja som bola v ziline v uplnej anestezii a robili ma o siedmej rano,a bola som na jiske az do druheho dna asi do osmej.. ☹ no sestricky odtras odmerane..no ja som prvy krat vstavala az ked ma uz isli previest na voziku do mojej izby..ale starne sa mi tocila hlava ☹ dovtedy som bola len na izbe a infuzke,az na izbe sa mi dovoli napit...neviem sa rozhodnut ci ist do uplnej astezii zasa alebo spinal ☹ a este jedna vec aj Tebe stlacali brucko ked si lezala na Jiske to bolo pre mna najhorsie utrpenie ☹

mollyslips
28. jan 2014

@pastelka28 No to stláčanie to je top! ja som mala asi 3hodinové kontrakcie hneď po anestézií, takže som si odrodila ☹ myslela som, že sa tam zbláznim ☹ ja som chcela celkovú ale nedalo sa...teda neodporúčalo. No nieje to nič strašné, nič nevidiš, cítiš len dotyky a hlavne sú tam super sestričky, ktoré ma dosť rozptylovali..a tiež anesteziológ 😀 ..bola som pokojnejšia, keď som hneď malého videla... ja osobne spinal odporúčam, aj keď je to asi o povahe...

pastelka28
28. jan 2014

@mollyslips a nezvracali si potom ked to prestalo ucinkovat??..lebo jedna kocka co lezaala na jiske vedla mna mala spinal a zvracala dost... ☹ tak ja neviem este sa popytam doktora..co mi odporuci...dakujem velmi pekne za info 🙂 drz mi palce nech to zvladnem este mam mesiac na psychicku pripravu ☹ a pojdem na to.....nech sa jazva rychlo hoji a babenko nech robi radost... 😉

mollyslips
28. jan 2014

@pastelka28 Nie, ani nikto kto tam bol, a boli sme tam 4... Hlavne by som sa na to nesustredovala tolko 😉 vsak to ušlo jak nič...a radšej 5 spinalov ako ten čas po tom ☹ ďakujeme pekne 🙂

ciapockacervena
1. feb 2014

Myslite, ze tu vybavicku pre babatko nejako kontroluju? Ja mam prichystane uplne ine vecicky (body, dupky, kabatik, overal, navrch ho zakrijem dekou), lebo si neviem predstavit ako dam babo v zavinovacke do vajicka..

majca424
2. feb 2014

@pastelka28 @mollyslips nechcem byť zlá, ale vidieť, že ste nerodili prirodzene, ked sa vám nejaké stláčanie brucha po pôrode zdala top bolesť 🤐 😉 ale každá má iný prah citlivosti, to asi preto 😉

martinkatinka
2. feb 2014

@majca424 no neviem ako iným, mne stláčali brucho aj 5 krát za hodinu... mala som masívne krvácanie, tak to museli kontrolovať....a predtým 8 hodín pôrodné bolesti, aj tak to nešlo... takže pre každého je bolesť iná... nedá sa to porovnať

mollyslips
2. feb 2014

@majca424 áno? cisársky rez sa považuje za jednu z najväčších operácií brucha. Možno sme si nevytrpeli pôrod ale vytrpeli sme si to po... Silné kontrakcie, ktoré som dostala po pôrode, do zošitej maternice a brucha... myslím, že tým som si ten pôrod vynahradila...a neviem či sa niekto pýtal v tejto téme na debilné názory... človek sa tu snaží poradiť, pomôcť, ale vždy sa tu nájdu ľudia čo majú chuť si rypnúť... Neviem, či je také ťažké držať hubu... zbytočne som sa rozčúlila...

majca424
2. feb 2014

@mollyslips ja som mala prvý cisárky a druhý som rodila prirodzene.... takže viem čo je aj pri prirodzenom aj pri cisárskom.... ešte nejaké otázky???
a ja nerýpem, keby som chcela rýpať, začnem inak.... pekný den 🙂

majca424
2. feb 2014

@martinkatinka presne tak, preto som môj príspevok zakončila, že každá má iný prah citlivosti 🙂

martinkatinka
2. feb 2014

@majca424 vieš, ja mám akurát "hnev" voči kočkám, čo si len tak bezdôvodne zaplatia CR ... ale to je bohužiaľ aj o doktoroch, že to dovolia... iné sú zdravotné indikácie....mala som za sebou už operácie, nebála som sa prirodzeného, boli tam ženy, ktoré mali bezbolestný prirodzený a bezbolestný CR, že im dávali do infúzky niečo, že ich nič nebolelo....
Moja sestra tiež mala prvý CR a druhý prirodzený...nevyberala si ani raz, tiež si prežila aj bolesti, ale ako sama povedala, sme ženy a keby na našom mieste boli chlapi, tak náš druh zanikne 😀

pastelka28
2. feb 2014

@majca424 a ani ja necchem byt zla..ale verte,ze keby som si mohla vyberat tak vyberiem si klasicky porod,lebo po klasickom co viem tak mamicky na druhy den sufit a mozu prijmat navsevy zaradom starat sa obabetko,co my po cisarskom sa nemozeme pohnut ani z postele a ja som nedokazala ani okupat svoje dieta od bolesti,zodvihnut ho z postielku a pod... ☹ a jazva ma bolela rok...tak asi tak v skratke...myslim ze kazdy porod je bolestivy,ale predsa sekcia je operiacia a to sa neda porovnavat z kl.porodom podla mojho nazoru...

majca424
2. feb 2014

@martinkatinka ano, ja som mala prvý cisársky tiež akutny, mesiac pred termínom a maly mal dosť veľké komplikácie po pôrode.... druhý som rodila prirodzene po 1 a pol roku a všetko bolo v poriadku.... a to nehovorím o komplikáciach, ktoré som mala počas druhého tehotenstva, no aj napriek všetkým som skusila prirodzene a podarilo sa 🙂 tiež som nemala "možnosť" vybrať si, proste nikto ani necekol, že by mohol byť druhý cisársky aj ked bol rozdiel maly 🙂 toť, náš vtedajší primár mal vtedy "na cisárske" iné ženy 😉 😀 😀
a presne, sme ženy, tak niečo vydržíme 😉

majca424
2. feb 2014

@pastelka28 a tak prečo ideš cisárskym ak smiem vedieť?
ak mám ja pravdu povedať, tak ja som po prirodzenom vyzerala horšie ako po cisárskom 😝 ku konci pôrodu malému uplne padli ozvy,tak musel doslova "vyletieť", pomohla mi sestrička čo zatlačila na brucho.... takže som aj tak skončila, že ma 2 hodiny šili, a 2 mesiace mi trvalo kým som si riadne sadla 😝

pastelka28
2. feb 2014

@majca424 no tak to je zasa ina vec ty si zasa nemala az taky kl.porod bolo to aj s komplikaciami...ako aj ja cisarky nakolko som dostala infekcoiu a po tyzdni ma odviezla zachranka a znovu ma otvarali a cistlili takze som lezaala dalsi tyzden v nemocnici bez maleho cim som stratila aj mlieko nakolko som bola na liekoch a nemohla som mu ho davat ☹ a cekciu preco,?ja som sa narodila s rastepom bruchom ledva som prezila a mam zjazvene brucho a zrasty takze by sa mohlo stat ze pri kl.porode by mi roztrhlo cele brucho nakolko je pozasivane cele...ja som asi taky vynimocny pripad,lebo neviem nepoznam maminku co by mala rastep bruha,vlastne ani ziadneho ineho cloveka,preto som na rizikovom a pod dohladom doktorov...takze asi odovodnene bojim toho co bude..ale s tym rizikom som sa aj tak rozhodla pre druhe babetko... ☹

mollyslips
2. feb 2014

@majca424 Nerýpeš? Prečitaj si názov témy...

majca424
2. feb 2014

@pastelka28 no jasné, ked to inak nejde, tak radšej neriskovať a hned cisársky.... a toho pre čo sa rozhodnuť, či celková, či spinal, ja by som asi volila celkovú.... aj pri prvom som mala celkovú narkozu, lebo nebolo času kým zaberie spinal 😝 pre mna to bolo aj lepšie, že to vlastne "prespíš" a zobudíš sa až ked už je po všetkom a drobček na svete 🙂 ale je na tebe ako sa rozhodneš, to je len môj názor 😉

majca424
2. feb 2014

@mollyslips prečítala som si, prepáč, nevedela som, že veci spojené s pôrodom sa tu nemajú preberať 😝

mollyslips
2. feb 2014

@majca424 Nie nemá sa tu hodnotiť tvôj dojem z nášho prahu bolesti...

majca424
2. feb 2014

@mollyslips prepáč, ale teraz sa mne zdať, že ty rýpeš....

mollyslips
2. feb 2014

@majca424 a nezdať sa ti skôr, že si moc uťahaná? trošku si zdriemni 😉

majca424
2. feb 2014

@mollyslips prečítaj si názov témy 😝 tak nepíš mimo témy 😉

mollyslips
2. feb 2014

@majca424 mooooc chýtré, bravooo 😀

moni1007
2. feb 2014

Ahojte. chcem sa spytat. viem, ze ked idete do porodnice, tak je dobre mat niektore veci pri sebe na "vzdycharen"(napr.doklady, uterak, mineralku...) a zvysok zbaleny v taske, co si potom vezmem na izbu (kremiky, plienky, hygienicke potreby...). je nieco take aj pri cisarskom, ze nieco potrebujem mat po ruke pred porodom, cize to budem potrebovat pri porode....... Snad ste ma pochopili

martinkatinka
2. feb 2014

@moni1007 ak máš plánovaný cisársky, tak si vezmi tie elastické obväzy, ak ich mať nebudeš, dajú ti erárne... a tak isto tá yal klyzma... to sa dáva aj pred operáciou. Inak nebudeš potrebovať vôbec nič

moni1007
2. feb 2014

@martinkatinka a to su nejake speci obvazy? ako to mam pytat v lekarni? takze zvysok moze zostat napriklad v aute a potom mi to mm donesie do iźby po porode? ja uz som jelen z toho vsetkeho :D

martinkatinka
2. feb 2014

@moni1007 keď ťa príjmu, tak si donesieš veci, nemusíš sa ani vybaľovať, z novorodeneckého si asi popredu vypýtajú veci pre bábo, ostatné ti potom odnesú na JIS, lebo tam pôjdeš po CR... a zapamätaj si, kde máš mobil, oni ti ho tam ochotne vyberú, aby si si zavolala alebo napísala sms... asi budeš mať plánovaný 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre