Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pôrodnica Kramáre - za a proti

mishaella
31. aug 2015

Zaujímaju ma vase skúsenosti s tou pôrodnicou a novorodeneckym odd. Kedze sa neviem rozhodnúť a po rečiach dr. Jandovej si niesom celkom istá ci tam ist alebo nie.

andromeda_ja
31. aug 2015

Urcite odporucam! personal je uzasny a ustretovy. Na novorodeneckom, porodnickom, sestonedeli standard aj nadstandard su skveli! Jedine minus je ta strava... Rodila som tam 4x a zakazdym varili horsie. Vsetci jedlo vratia, lebo sa to ani jest neda.

mishaella
autor
31. aug 2015

@liz_lemon viem o nej, ale chcela som konkrétnejšie info, ta diskusia je uz moc rozsiahla a nechce sa mi v nej dva dni hrabať.

mishaella
autor
31. aug 2015

@andromeda_ja tak hadam to s tym jedlom nieje az tak zlww, človek predsa nemoze ostat ohlade len preto ze ma vyberave chute 🙂

liz_lemon
1. sep 2015

@mishaella nerob si ziadne nadeje, s jedlom je to tam horsie ako zle 🙂 ja som vyberava, ale co som tam bola 2x, tak som tam nestretla zenu, ktorej by tam nieco chutilo

naoi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mishaella
autor
2. sep 2015

@liz_lemon nejdem tam do hotela a neočakávam ze jedlo bude bohvie ake, v nemocnici som uz par krat bola. Jedlo je asi medzi poslednými vecami kvôli ktorym si vyberám nemocnicu.

mishaella
autor
2. sep 2015

@naoi moze byt, na Slovensku sa robi priemerne viac sekcii nez je skutočne nutné to je zial fakt :/ smiem vedieť, kto vas rodil?

naoi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svetielocko
2. sep 2015

Ja som rodila pred rokom na kramaroch a bola som velmi spokojna, aj s dalsim sa tam o pol roka chystam 🙂 mala som velmi rychly a fajn porod, napriek tomu, ze maly mal 4,5kg.rodila ma taka mlada doktorka, myslim Mlynarcikova alebo tak dako sa volala a mala som pocit, ze keby nebolo babo take velke, tak by to zvladla aj bez nastihu. Byvala som na nadstandarde, sestricky mi pomohli aj s malym, kedze sa nevedel dlhsie prisat a normalne som kojila. Fajn bolo aj to, ze manzel za mnou mohol skoro hocikedy prist a priniest mi veci, aj dobeda a videl a chytil si aj babo, nielen spoza skla. Takze ja odporucam 🙂

mishaella
autor
2. sep 2015

@svetielocko na ňu som tuším čítala dobre ohlasy aj inde 🙂

A ako ste bola spokojná so Skin to Skin po pôrode? Dali vám malého hneď či až na izbe?

mishaella
autor
2. sep 2015

@liz_lemon myslím že ľudský prístup je dôležitejšie než jedlo, lebo to vám môže doniesť aj rodina ak vám to ich nechuti. Alebo treba ísť rodiť napr do Kocha tam by ste to možno mali ako v Hiltone 🙂

vejda
2. sep 2015

super nemocnica a hlavne vedenie je spicka na slovensku.

svetielocko
2. sep 2015

@mishaella maleho mi prilozili hned, este sme boli spojeny pupocnou snurou. To som ani necakala 🙂 potom, ked sa porodila placenta a prestihli snuru, tak ho vzali vedla poumyvat, odmetat a tak, manzela zavolali nech ide s nimi, lebo jemu to ani nenapadlo 🙂 po chvili ho priniesli zabaleneho, aby mu nebola zima a kym ma zasivali, sestricka mi ho pridrziavala na tele a snazila sa odviest moju pozornosrt od zasivania 🙂 ale nastasie to bolo rychle. Potom mi ho polozila naheho na hrud, tusim, len ciapocku mal a prikryla ho dekou a nechali nas tam 2 hodiny samych troch. Ale uz som aj bola rada, ked mi ho vzali, elbo bol strasne tazky a ja som po tych 2 hodkach ledva dychala 🙂
Ked ma previezli na izbu, tak maleho mi doniesli az na moje poziadanie po par hodinach a na noc si ho nakoniec nechali sestricky. Ale bola som rada, oddychla som si. Asi preto, ze bol taky velky, tak ten porod ma vystavil ovela viac, ako som cakala. A povedali mi, ze kym nie som schopna postarat sa sama o seba, ze si ho radsej nechaju ony. Pravdou je, ze sa mi este aj podvecer uplne triasli nohy, ked som stala a ledva som presla na wc, co bolo za stenou. A to som porodila o pred obedom. Tak jedine to si neviem predstavit, ze ake by to bolo, keby som byvala len na standarde, kde je wc spolocne pre celu chodbu...
Cez noc vraj plakal a bol hladny, tak mu dali glukozovy roztok, to som mu este aj na druhy den chodila pytat od sestriciek (a boli uplne v pohode aj v noci, ked som otravovala), kym sa mi rozbehlo mlieko.

mishaella
autor
3. sep 2015

@svetielocko tak bodaj by som taký bonding mala aj ja. Chcem určite malého po celú dobu na izbe. To je jediná istota pre mňa že viem, že mu nedajú iné (napr UM) než čo mu dám ja.

svetielocko
3. sep 2015

@mishaella mne nevadilo, ze mu davali tu glukozu, ja som aj tak mlieko este nemala a on bol hlados hladny. A prislo mi to lepsie riesenie ako um. Bola som prijemne prekvapena, ze um mi ani neponukali, len tu glukozu, kym som mala malo mlieka. To sa mi poriadne rozbehlo asi az 3.den po porode. A snazili sa mi pomoct aj s dojcenim - ako ho prisat, drzat a pod.
Potom je este riesenie, ze mas na izbe spolubyvajucu, ktora ma prebytok mlieka a naliate prsia a nevie co s tym, tak nadojci aj tvojho drobca. Ja som na to vtedy este taka nezorientovana nenabrala odvahu, ale dnes by som do toho uplne v pohode sla, kebyze som v rovnakej situacii. (Spolubyvajucu som mala uz druhorodicku a pohodacku 🙂 🙂
A este si myslim, ze ak by aj v krajnom pripade 1-2x dostalo babo um, tak sa mu z toho nic nestsne. Nezacne zrazu materske mlieko bojkotovat. Pokial je to len vo forme prvej pomoci proti hladu a neponukaju to sestricky hned ako trvale riesenie... Tak isto ani dudel nie je problemom pri dojceni - podla skusenosti mojich i viacerych kamaratok, dokonca je to celkom uzitocna vecicka 😉. Mam pocit, ze o tom robia len zbytocnu paniku na prolaktacnych strankach. Aj ja som bola spociatku opatrna, ale potom ma prax u kamosiek presvedcila, ze sa nemam coho bat. Kojila som bez problemov do 10 mes.

annabelka
3. sep 2015

Ja som bola tiež veľmi spokojná ( aj keď jedlo bolo hrozné - presne ako spomínali baby :D ) ale s prístupom lekárov,sestričiek, so sestričkami z novorodeneckého odd. som bola nadmieru spokojná.

mishaella
autor
4. sep 2015

@svetielocko no kvôli tomu ze som počula také ohlasy na kramare že som už zvažovala aj pôrod doma po tých skúsenostiach. A UM narušuje mikroflóru v črevách a brušku ak sa dáva hneď po pôrode, preto keď už tak tu glukózu ale UM určite nie.

mishaella
autor
4. sep 2015

@annabelka čo na tom jedle bolo až také hnusné?

annabelka
4. sep 2015

@mishaella horšie ako na základke v školskej jedálni ale zjedla som vždy všetko, lebo som bola stále hladná. Raz nejaká hnusná bezfarebná omáčka a v tom niečo... nepamätám si detaily, bolo to viac ako pred 3 rokmi. Raz sme dostali jogurt a k tomu balík piškót, obyčajných. Celý sakel som zožrala a chutilo mi to ako najväčšia delikatesa a na druhý deň zase jogurt, tak som si asi mala polku tých piškót ušetriť k tomu...
No ale ty sa určite nebudeš rozhodovať kde budeš rodiť podľa toho ako varia
Na lekárov a sestričky nemôžem povedať krivého slova,

mishaella
autor
5. sep 2015

@annabelka kamoška tam práve teraz rodila a že jedlo v pohode.. Takže je to asi vec chuti.

annabelka
5. sep 2015

@mishaella možno vymenili kuchynský personál 😀 😀 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli