Pôrodnica Nitra - ktorý pôrodník?

erika276
2. máj 2019
Ahojte vedel by mi poradiť nejakého pôrodníka v Nitre.
ladybug6
7. máj 2019
mna zas zaujima ci tam vobec rodit...
apip42
7. máj 2019
Aj ja sa pripajam😉
bibi_279
1. júl 2019
Ja tiez momentalne riesim kde rodit...uz som rozmyslala nad Nr, To a Pe ale pri kazdej som našla aj dobre aj zle recenzie. Asi to zavisi od pripadu k pripadu. Ja som z Nr a nechce sa mi niekde v bolestiach cestovat hodinu autom. A tiez by ma zaujimal nejaky dobry porodnik v Nr.
apip42
1. júl 2019
@bibi_279 no osobne by som urcite do TO a PE nesla, nemaju neonatologiu a v pripadne komplikacii su neschopni (osobna skusenost).. cize ked si z NR urcite zostan tam😉
erika276
autor
1. júl 2019
@bibi_279 ahoj Bibi. Mi už to máme za sebou. Rodili sme pred mesiacom v Nitre. Tiež som riešila kde a akého pôrodníka no nakoniec sme zostali pri pôrodnici v Nitre nakoľko sme tiež nechceli cestovať ďaleko.
Mali sme cisársky a musím povedať doktorky ktoré akurát mali službu boli veľmi milé a šikovné a na porodnickom personál úplne že klobúk dole. Na šestonedelí boli sestričky tiež v pohode ako aj ústretové sestričky z novorodeneckého. Nemala som s nimi problém. Chcela som nadštandardnú izbu ale nedostala som ju nakoľko sa môžeš len pri príjme nahlásiť a poradovník tam bol už teda riadny. To mi tak prekážalo najviac nakoľko wc a kúpeľne sú na chodbe a bolo to horšie behať hore dole a ešte keď máš už dieťatko na izbe tak rozmýšľas ako odbehnúť keď tvoja spolubývajúca sa nemôže postaviť z postele po cisárskom. To mi tak najviac vadilo a ešte to neuveriteľné teplo čo bolo na izbe že hnus. Inak nemám čo vytknúť ale zas každý má inú skúsenosť. Návštevy sú len na nadštandardných izbách povolené inak len na chodbe vonku kde tiež pri cisárskom si rada že prejdes na wc a nie ešte byť na chodbe. Ale zas každý sme inak na tom.
bibi_279
1. júl 2019
@erika276 dakujem krasne za skusenost. Mna to caka az v novembri takze tym teplam sa vyhnem, chvalabohu.
simonecka008
1. júl 2019
@bibi_279 ja som rodila v NZ. A to som mala par km do NR. V NR som lezala 3 dni koli tlaku chceli ma rezat v 25 tt. (Strach z bieleho plasta) nevedeli to pochopit ... Ja som isla rodit cisarskym mala som papier ( chrbtica ) a mala sa narodila v 40 tt. Ja som s NZ spokojna.
erika276
autor
2. júl 2019
@simonecka008
Syndróm bieleho plášťa som mala aj ja. Doma som si merala a zapisovala tlak celé tehotenstvo všetko ok ako som prišla k lekárovi tak už bol hneď vysoký. Síce na kontroly som chodila do rizikovej v Nitre len posledný mesiac chvála Bohu sme to vydržali až do 39 týždňa ale lekár ktorý mňa ošetroval to chápal a dokonca som to mala aj od internej napísané že mám taký syndróm a na kontrole mi viac krát premeriavali tlak a keďže vždy o niečo klesol po čase tak ma nechceli hospitalizovať. Sekciu som mala plánovanú tiež kvôli chrbtici a na príjme som mala tlak 170 na 110 takže hneď mi dávali magnézium ako ma prijali ale tlak opäť klesol takze sme odrodili ako bolo planovane.
erika276
autor
2. júl 2019
@bibi_279 tak nech ti to len dobre dopadne 😊
simonecka008
2. júl 2019
@erika276 ja som si koli tomu musela tlakomer kupit kedze doma take nepouzivame 😃 tlak pravidelne zapisovat a niekedy aj fotit. Mojmu doktorovi som si tlak ani nedavala merat vzdy dal to co som mala zapisane a odmerane ked som tam isla... no mne tam hned dali Dolpegyt a magneziove infuzky ... napichali aby malej dozreli plucka keby nahodou sa nieco stalo... s nastupom do nemocnice som mala 190/90 doktor v NR ma strasne vystrasil co vsetko sa moze stat a uz aj tlak sa dvihol tak som si tam polezala ale s tym ze v piatok som im podpislala papier ze na vlastnu zodpovednost idem dom. Tlak sa upravil ziadne opuchnute nohy a ani v moci bielkoviny nemala. a po 2 hodinach od nastupu 125/70 😃 papier som ja nemala nestihla som vybavit ale pri dalsom tehotenstve urcite ten papier vybavim aby som zasa nemusela ist lezat... tiez nechapem preco sa tak bojim tych doktorov.tak som povedala ze idem rodit do NZ.. no ja si le pametam ze ked ma uspali zasa (strach ) kedze som nikde nebola uspata bala som sa ze sa nezobudim 😃 vtedy si pametam ze som mala tlak 170/80 ... mala sa mi narodila s vahou 3300g a 50 cm. V NZ ked som isla rodit vobec neriesili moj tlak ... a dopegyt som vysadila . Akurat mi bolo z neho zle. (Busenie srdca)
erika276
autor
3. júl 2019
@simonecka008 to sme boli na tom podobné tiež som si kúpila domov tlakomer a dva krát denne som.si merala tlak. Doktor mi meral ale vždy mi kontroloval hodnoty čo som mala doma. Od 3 mesiaca som brala dopegyt raz denne ale nič z toho doma tlak super au doktora zas vysoký. Takže neviem či to k niečomu bolo. Ja som mala síce celé tehotenstvo opuchnuté nohy ale bielkoviny tiež ok. Ja som sa zas nebála doktorov ale akonáhle som vstúpila do ambulancie zalialo má teplo a už som vedela že tlak nebude dobrý. Mňa neuspavali iba spinkal som mala aj keď som sa toho obávala vydržala som to aj keď mi ju nevedeli pichnúť nakoľko tam boli moje problemi s chrbtom po pol hodine sa to podarilo s stalo to za to. Malinkeho som hneď videla.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli